Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια πήγαμε ήρθαμε όλα τέλεια πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες 4 παρακαλώ! Οι δυο είναι στη κοιλιτσα μου ας ευχηθούμε να κρατηθούν εκεί!! Νιωθω ήδη έγκυος !! 

Καλή επιτυχια!!!!!με μία τεράστια χοριακη ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυ σας ευχαριστώ παρά πολυυυ προσπαθώ να έχω παρεα

συνεχεια ώστε να περνάει γρήγορα η ώρα.. τι να κάνω όσο μπορώ δν το σκέφτομαι !! Αλλά δεν μπορωω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια πήγαμε ήρθαμε όλα τέλεια πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες 4 παρακαλώ! Οι δυο είναι στη κοιλιτσα μου ας ευχηθούμε να κρατηθούν εκεί!! Νιωθω ήδη έγκυος !! 

Καλη επιτυχια!!!! Οντως μη σφιγγεσαι...ολα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2018 at 9:02 ΜΜ, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια ανοιξα ενα νεο θεμα για την εργοδοσια και την εγκυμοσυνη. Αν μπορειτε δειτε το με ενδιαφερει η γνωμη σας...

Πώς είναι ο τίτλος του θέματος? Μου ακούγεται ενδιαφέρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Πότε με το καλό θα κανεις την χοριακη @Crystaleniaa?

05/09 μου είπε ο γιατρός αλλά τι πειράζει άμα κάνω στις 04;;  :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε ? Ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας οτι δυστυχως και παλι δεν ανταποκρινεται το ενδομητριο στα cyclacur... Σημερα 9η μερα κυκλου με θεραπεια cyclacur και αυτοκολλητα dermestril το ενδομητριο 4.8..... Μαλλον θα τον ακυρωσουμε και αυτον τον κυκλο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε ? Ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας οτι δυστυχως και παλι δεν ανταποκρινεται το ενδομητριο στα cyclacur... Σημερα 9η μερα κυκλου με θεραπεια cyclacur και αυτοκολλητα dermestril το ενδομητριο 4.8..... Μαλλον θα τον ακυρωσουμε και αυτον τον κυκλο.... 

λυπάμαι πολύ ρε γαμώτο. Υπάρχει αλλη αγωγή για το ενδομήτριο να παχύνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε ? Ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας οτι δυστυχως και παλι δεν ανταποκρινεται το ενδομητριο στα cyclacur... Σημερα 9η μερα κυκλου με θεραπεια cyclacur και αυτοκολλητα dermestril το ενδομητριο 4.8..... Μαλλον θα τον ακυρωσουμε και αυτον τον κυκλο.... 

Ωχ Εμμανουηλ μου κριμα. Λυπαμαι πολυ και στο λεω ειλικρινα. Γιατι ομως??? Μηπως να ελεγχατε παλι το ενδομητριο με υστεροσκοπηση? Καμια φορα δημιουργουνται συμφυσεις κ εμποδιζουν την παχυνση του. Ο γιατρος τι λεει? Προτεινει κατι? 

Σου στελνω μια αγκαλια Εμμανουηλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε ? Ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας οτι δυστυχως και παλι δεν ανταποκρινεται το ενδομητριο στα cyclacur... Σημερα 9η μερα κυκλου με θεραπεια cyclacur και αυτοκολλητα dermestril το ενδομητριο 4.8..... Μαλλον θα τον ακυρωσουμε και αυτον τον κυκλο.... 

Ωχ βρε @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τι ατυχία είναι αυτή..! Τι είπε ο γιατρός? Πρότεινε κάποια εναλλακτική για τον επόμενο κύκλο? Δεν θέλω να σου πω να μην στεναχωριέσαι γιατί και εγω θα στεναχωριομουν.. Κουράγιο! Εμείς είμαστε εδώ για συμπαράσταση. Να μας γράφεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η φαρμακευτικη αγωγη δεν μου ταιριαζει. Σε φυσικο κυκλο το ενδομητριο μου φτανει τα 7 mm απο μονο του. Δηλαδη ανταποκρινεται πολυ καλυτερα απ οταν παιρνω cyclacur. Δυστυχως δεν υπαρχει κατι αλλο εκτος απο τα cyclacur. Ο γιατρος προτεινει να συνεχισουμε την αγωγη και να προσθεσουμε και tarontal (αγγειοδιασταλτικα) απο αυριο εως και την Δευτερα για καλυτερη αιματωση... Και βλεπουμε πως θα εξελιχθει... κοινως πειραματα.... Κοριτσια νομιζω οτι ειναι ισως καλυτερα να παω σε καποιον επομενο κυκλο χωρις αγωγη... Υστεροσκοπηση δεν προτεινεται. Φαινεται οτι οσο πειραζω την μητρα τοσο επηρεαζεται το ενδομητριο. Το πολυ ενθαρρυντικο ειναι οτι ειναι τριστοιβο και πεντακαθαρο ! Δεν υπαρχουν συμφυσεις. Απλα ειναι κατασκευαστικα λεπτο...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε ? Ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας οτι δυστυχως και παλι δεν ανταποκρινεται το ενδομητριο στα cyclacur... Σημερα 9η μερα κυκλου με θεραπεια cyclacur και αυτοκολλητα dermestril το ενδομητριο 4.8..... Μαλλον θα τον ακυρωσουμε και αυτον τον κυκλο.... 

Κορίτσι μου γλυκό ειλικρινά λυπάμαι,να πω κάτι που ίσως είναι κ βλακεία κ συγχωρέστε με,μηπως όταν κάνουμε διέγερση με ενεσεις κ αυξάνονται πολύ τα οιστρογόνα γίνεται καλύτερη πάχυνση;γιατί κι εγώ με τα cyclacur μετά δυσκολίας ενώ όταν έκανα διέγερση ήταν τούρμπο το ενδομητριο.εσυ όταν έκανες διέγερση πόσο ήταν μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό ειλικρινά λυπάμαι,να πω κάτι που ίσως είναι κ βλακεία κ συγχωρέστε με,μηπως όταν κάνουμε διέγερση με ενεσεις κ αυξάνονται πολύ τα οιστρογόνα γίνεται καλύτερη πάχυνση;γιατί κι εγώ με τα cyclacur μετά δυσκολίας ενώ όταν έκανα διέγερση ήταν τούρμπο το ενδομητριο.εσυ όταν έκανες διέγερση πόσο ήταν μετά;

Μετα την διεγερση , στην εμβρυομεταφορα που εκανα τον προηγουμενο δεκεμβρη ηταν 7.5 mm.... Τι να πω... δε ξερω... ισως εχεις δικιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Η φαρμακευτικη αγωγη δεν μου ταιριαζει. Σε φυσικο κυκλο το ενδομητριο μου φτανει τα 7 mm απο μονο του. Δηλαδη ανταποκρινεται πολυ καλυτερα απ οταν παιρνω cyclacur. Δυστυχως δεν υπαρχει κατι αλλο εκτος απο τα cyclacur. Ο γιατρος προτεινει να συνεχισουμε την αγωγη και να προσθεσουμε και tarontal (αγγειοδιασταλτικα) απο αυριο εως και την Δευτερα για καλυτερη αιματωση... Και βλεπουμε πως θα εξελιχθει... κοινως πειραματα.... Κοριτσια νομιζω οτι ειναι ισως καλυτερα να παω σε καποιον επομενο κυκλο χωρις αγωγη... Υστεροσκοπηση δεν προτεινεται. Φαινεται οτι οσο πειραζω την μητρα τοσο επηρεαζεται το ενδομητριο. Το πολυ ενθαρρυντικο ειναι οτι ειναι τριστοιβο και πεντακαθαρο ! Δεν υπαρχουν συμφυσεις. Απλα ειναι κατασκευαστικα λεπτο...  

μα ρε γαμωτο να ειναι ολα τελεια και ετοιμα και να κολλας εκει. Τουλαχιστον με τους πειραματισμους, σε αυτον ή στον επομενο κυκλο θα βρειτε τη λυση. Εγω αυτο πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Πώς είναι ο τίτλος του θέματος? Μου ακούγεται ενδιαφέρον!

ο τιτλος ειναι Εργοδοτης και εγκυμοσυνη

Τωρα θα γραψω τις εξελιξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε ? Ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας οτι δυστυχως και παλι δεν ανταποκρινεται το ενδομητριο στα cyclacur... Σημερα 9η μερα κυκλου με θεραπεια cyclacur και αυτοκολλητα dermestril το ενδομητριο 4.8..... Μαλλον θα τον ακυρωσουμε και αυτον τον κυκλο.... 

 

Παρα πολυ λυπαμαι. Μην απελπιζεσαι ομως ....εχουμε δει τις λυσεις να προκυπτουν ξαφνικα!

Επιμονη και υπομονη και θα βρεθει ο ιδανικος συνδυασμος για την περιπτωση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! Χαίρομαι πολύ που είστε εδώ ! Που εδώ μπορούμε να συζητήσουμε όλες μας τις σκέψεις γιατί δεν είναι εύκολο να καταλάβουν όσοι δεν το έχουν περάσει ! Περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία να αδιαθετησω για να κάνω τη δεύτερη έμβρυο μεταφορά ! Έχω μεγάλη αγωνία φόβο αλλά ταυτόχρονα χαίρομαι ελπίζοντας ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κορίτσια, η καθε μια μας περνάει τα δικά της. Τουλάχιστον αλληλοστηριζόμαστε και αυτό είναι πολύ σημαντικό.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Η φαρμακευτικη αγωγη δεν μου ταιριαζει. Σε φυσικο κυκλο το ενδομητριο μου φτανει τα 7 mm απο μονο του. Δηλαδη ανταποκρινεται πολυ καλυτερα απ οταν παιρνω cyclacur. Δυστυχως δεν υπαρχει κατι αλλο εκτος απο τα cyclacur. Ο γιατρος προτεινει να συνεχισουμε την αγωγη και να προσθεσουμε και tarontal (αγγειοδιασταλτικα) απο αυριο εως και την Δευτερα για καλυτερη αιματωση... Και βλεπουμε πως θα εξελιχθει... κοινως πειραματα.... Κοριτσια νομιζω οτι ειναι ισως καλυτερα να παω σε καποιον επομενο κυκλο χωρις αγωγη... Υστεροσκοπηση δεν προτεινεται. Φαινεται οτι οσο πειραζω την μητρα τοσο επηρεαζεται το ενδομητριο. Το πολυ ενθαρρυντικο ειναι οτι ειναι τριστοιβο και πεντακαθαρο ! Δεν υπαρχουν συμφυσεις. Απλα ειναι κατασκευαστικα λεπτο...  

Εμμανουήλ μου κι εγω tarontal παίρνω χωρίς να έχω τόσο μεγάλο θεματάκι.... βλεπεις διαφορά .... εμένα από 9 το έκανε 12 ... δεν εχεις κάτι να χάσεις , εγώ θα σου τα πρότεινα πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

Εμμανουήλ μου κι εγω tarontal παίρνω χωρίς να έχω τόσο μεγάλο θεματάκι.... βλεπεις διαφορά .... εμένα από 9 το έκανε 12 ... δεν εχεις κάτι να χάσεις , εγώ θα σου τα πρότεινα πάντως.

Ελένη μου αλήθεια ?????????????? Πόσο κουράγιο μου δίνεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το παίρνεις μόνο του ή σε συνδυασμό με cyclacur ????? Σε πόσο χρόνο από 9 πήγε 12 ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ πάω την Παρασκευή τελικα για την επόμενη ωοληψία φυσικού κύκλου!!!! 

Ουφ Ουφ Ουφ για να δούμε κι αυτη τη φορά!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμανουήλ μου αρχικά πρέπει να σου πω πως μου τα έδωσε σε δίμηνη θεραπεία μαζί με τις υπόλοιπες βιταμίνες αντιβιώσεις κτλ .... τώρα τα παίρνω απο την αρχή της περιόδου έως 5 μερες πριν την εμβρυομεταφορά.... τα cyclacur μου τα έδιναν μετά την εμβρυομεταφορά.... 

θελω να πω πως θέλουν κι αυτα το χρόνο τους. Ξεκίνα τα άμεσα

Αυτό το μήνα που δεν τα πήρα την 10 η μερα του κύκλου ... την δευτερα δλδ ήταν 6

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

Εμμανουήλ μου αρχικά πρέπει να σου πω πως μου τα έδωσε σε δίμηνη θεραπεία μαζί με τις υπόλοιπες βιταμίνες αντιβιώσεις κτλ .... τώρα τα παίρνω απο την αρχή της περιόδου έως 5 μερες πριν την εμβρυομεταφορά.... 

θελω να πω πως θέλουν κι αυτα το χρόνο τους. Ξεκίνα τα άμεσα

 

Σε τι δόση τα παίρνεις ? Εμένα μου είπε να τα ξεκινήσω σήμερα τρεις φορές τη μέρα. Και υπολογίζουμε να κάνουμε την εμβρυομεταφορά μεταξύ 5-10 Σεπτεμβρίου... Θα προλάβω λες να δω διαφορά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ελένη μου αλήθεια ?????????????? Πόσο κουράγιο μου δίνεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το παίρνεις μόνο του ή σε συνδυασμό με cyclacur ????? Σε πόσο χρόνο από 9 πήγε 12 ???

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Σε τι δόση τα παίρνεις ? Εμένα μου είπε να τα ξεκινήσω σήμερα τρεις φορές τη μέρα. Και υπολογίζουμε να κάνουμε την εμβρυομεταφορά μεταξύ 5-10 Σεπτεμβρίου... Θα προλάβω λες να δω διαφορά ?

Είναι tarontal 400 mg 2 φορες την ημέρα... νομίζω πως ναι θα προλάβεις ...κατι θα γινει

Και α μη τι αλλο θα τα έχεις ξεκινήσει έστω για επόμενο κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...