Μετάβαση σε περιεχόμενο

9ος μηνας- Ποσες είμαστε ;


Recommended Posts

χααχχα καλημέρα @Bloop!! Με το καλό και με ενα πόνο! Πως παει ο 9ος για εσένα;;;; εγω νοιώθω σαν να με έχει πατήσει τρένο με νταλίκα με μαζι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαστε τρεις!!!!!!αντε κοριτσαρες κ.τον.φαγαμε τον γάιδαροοοο.....εγω απο. Συμπτώματα εχω συσπασουλες αλλα.ακανονιστες προπαρασκευαστικες πρεπει να ειναι .....αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι τίποτα! Είμαι σε καραντίνα από αρχές Δεκεμβρίου με κοντό τραχηλο ο οποίος κοντινε κ άλλο πριν 1 μήνα! Λίγα πονακια κ αυτά σπάνια! Αν φτάσω τις 40 εβδομάδες θα τρελαθώ ? (24/3 μπαίνω στον μήνα μου με ΠΗΤ 14/4)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια μου πητ 14/4 ....σημερα μετα απο βολτα ειδα ελαχιστο αιμα.στο.εσωρουχο...ο γιατρος.ειπε να το παρακολουθησουμε μπορει να ξεκιναει τοκετος μπορεις κ.να μην ειναι.τπτ....παντως δε νιωθω κατι διαφορετικό....οποτε μαλλον το δευτερο πρεπει να ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μ.κανει εντυπωση κ στη κορη.μου ειχε ξεκινησει νωρίς αλλα καταφεραμε κ το σταματησαμε αφου δεν εχω διαστολη...σκεψου ομως οτι.ολα.μερα δε σταματαω δευτερολεπτο εχω τη.μικρη εφυγε κ η μαμα μου γιατι τελειωσε η αδεια της κ δε μπορω να ξεκουραστω.....οποτε λογικο μου φαινεται...το καλο.ειναι.οτι.περα απο αυτες τις δυο σταγονιτσες δεν.ξαναειδα τπτ σε τεσσερις μερες μπαινω 37 εβδ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelvan μου έλα κοντά είμαστε εμείς!!! κράτα γερά!! 

@Λιτσούλι εσύ σίγουρα θα το έχεις πριν το πάσχα!!! με το καλό!!!

@Bloop ΠΗΤ πρέπει να εννοείς 24/4 ε;; Αλλιώς αμα είναι 14/4 είσαι ήδη στο μήνα σου!!

@Λευτέρης  Που είσαι και μου έλειψε να σε λεω έτσι;;;;;;;;;;;;;;;; :D 

παιδιά εγω εχθές έπεσα στο πεζοδρόμιο και προσγειώθηκα πάνω στη κοιλιά μου.....ευτυχώς όλα καλα, αλλά μεγάλη τρομάρα πήρα. Συν οτι έγινα ρόμπα :P ευτυχώς ο μπέμπης αχαμπάριαστος μέσα...βρέξει χιονίσει αυτός την περνάει όμορφα λες και τον έχουμε στη Χαβάη. 

Το βασανιστήριο είναι οτι πονάνε τόσο πολύ οι γοφοί μου και η μέση μου που με το ζόρι περπατάω. Και αν δεν περπατάω...δεν θα μου κάνει ο μπέμπης τη χάρη...και αν δεν μου κάνει τη χάρη σύντομα...ΘΑ ΣΚΑΣΩ! χααχχαχααχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Stelvan μου έλα κοντά είμαστε εμείς!!! κράτα γερά!! 

@Λιτσούλι εσύ σίγουρα θα το έχεις πριν το πάσχα!!! με το καλό!!!

@Bloop ΠΗΤ πρέπει να εννοείς 24/4 ε;; Αλλιώς αμα είναι 14/4 είσαι ήδη στο μήνα σου!!

@Λευτέρης  Που είσαι και μου έλειψε να σε λεω έτσι;;;;;;;;;;;;;;;; :D 

παιδιά εγω εχθές έπεσα στο πεζοδρόμιο και προσγειώθηκα πάνω στη κοιλιά μου.....ευτυχώς όλα καλα, αλλά μεγάλη τρομάρα πήρα. Συν οτι έγινα ρόμπα :P ευτυχώς ο μπέμπης αχαμπάριαστος μέσα...βρέξει χιονίσει αυτός την περνάει όμορφα λες και τον έχουμε στη Χαβάη. 

Το βασανιστήριο είναι οτι πονάνε τόσο πολύ οι γοφοί μου και η μέση μου που με το ζόρι περπατάω. Και αν δεν περπατάω...δεν θα μου κάνει ο μπέμπης τη χάρη...και αν δεν μου κάνει τη χάρη σύντομα...ΘΑ ΣΚΑΣΩ! χααχχαχααχχα

Ένας φαύλος κύκλος ???? μη μιλάς καθόλου που δεν έπαθες τίποτα εσυ ή ο μπέμπης, τώρα κάτσε να ηρεμήσεις και θα αρχίσεις τις βόλτες όταν νιώσεις καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Stelvan μου έλα κοντά είμαστε εμείς!!! κράτα γερά!! 

@Λιτσούλι εσύ σίγουρα θα το έχεις πριν το πάσχα!!! με το καλό!!!

@Bloop ΠΗΤ πρέπει να εννοείς 24/4 ε;; Αλλιώς αμα είναι 14/4 είσαι ήδη στο μήνα σου!!

@Λευτέρης  Που είσαι και μου έλειψε να σε λεω έτσι;;;;;;;;;;;;;;;; :D 

παιδιά εγω εχθές έπεσα στο πεζοδρόμιο και προσγειώθηκα πάνω στη κοιλιά μου.....ευτυχώς όλα καλα, αλλά μεγάλη τρομάρα πήρα. Συν οτι έγινα ρόμπα :P ευτυχώς ο μπέμπης αχαμπάριαστος μέσα...βρέξει χιονίσει αυτός την περνάει όμορφα λες και τον έχουμε στη Χαβάη. 

Το βασανιστήριο είναι οτι πονάνε τόσο πολύ οι γοφοί μου και η μέση μου που με το ζόρι περπατάω. Και αν δεν περπατάω...δεν θα μου κάνει ο μπέμπης τη χάρη...και αν δεν μου κάνει τη χάρη σύντομα...ΘΑ ΣΚΑΣΩ! χααχχαχααχχα

Προσοχή κορίτσι!! Κ εγω μια από τα ίδια... Δε μπορώ να κουνήθω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Ένας φαύλος κύκλος ???? μη μιλάς καθόλου που δεν έπαθες τίποτα εσυ ή ο μπέμπης, τώρα κάτσε να ηρεμήσεις και θα αρχίσεις τις βόλτες όταν νιώσεις καλά! 

"Όταν νιώσεις καλά"....3 λεξεις μια ουτοπία....η όαση...με ταξίδεψες σε σκέψεις μακρινές!!! ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΑ...άντε να δούμε τι άλλο θα μας βρεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λιτσούλι είπε:

Προσοχή κορίτσι!! Κ εγω μια από τα ίδια... Δε μπορώ να κουνήθω ???

Και εσυ τα ίδια;; Ωραία τα περνάμε και οι δυο!!  Εμένα με πιάνει το παράπονο γιατί αν δεν είχα αυτούς τους πόνους σε μέση και πόδια θα πέταγα μιλάμε....εντάξει ίσως έχω και λίγες καούρες...και λίγο υπνηλία...καμμένο χαρτί είμαι τελικά αστο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fainareti μου τι ηταν αυτό;;;; ευτυχως που ειστε καλα κ.οι δυο.....να προσεχεις γιατι αν κρινω απο την αστάθεια που εχω τωρα ...ειναι γενικο το κακο.....@Λιτσουλι  σε καταλαβαινω ωρες ωρες η μεση με πεθαινει.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Και εσυ τα ίδια;; Ωραία τα περνάμε και οι δυο!!  Εμένα με πιάνει το παράπονο γιατί αν δεν είχα αυτούς τους πόνους σε μέση και πόδια θα πέταγα μιλάμε....εντάξει ίσως έχω και λίγες καούρες...και λίγο υπνηλία...καμμένο χαρτί είμαι τελικά αστο! :P

Χαχα ακριβώς τα ίδια... Κάθε βράδυ ξυπνια από τις τρελές καουρες που έχω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fainareti με γνώμονα ότι από την 37η εβδομάδα και μετά το μωρό δεν θεωρείται πρόωρο (αυτό σημαίνει μπαίνω στον μήνα μου) η ΠΗΤ μου είναι 14/4!τώρα είμαι 35+3 κ στον μήνα μου μπαίνω 24/3!λίγο έμεινε λοιπόν :)

Όλα καλά με τις εξετάσεις σας ? :)

Πως κυλησαν οι μήνες σας ???? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stelvan Ναι προσέχω γιατί έφαγα την τρομάρα της ζωής μου!! 

@Λιτσούλι και εσένα βράδυ σε βασανίζουν;;;; τι στο καλόόόόό; το βράδυ παίζουν "να βάλουμε το δαχτυλάκι μας στης μαμάς το στομαχάκι;;;;;;;" ΧΑχααχΑΧΧαχαχαχΑΑΧ

@Bloop Με τα καινούργια δεδομένα τότε όλες μαζί είμαστε η @Stelvan , εσύ και εγώ. Η @Λιτσούλι θα μας πει πρώτη λογικά πως ήταν!! Θα γεννήσει καμία στο ΡΕΑ, μήπως έχουμε το νού μας ή μια στην άλλη μήπως συμπέσουν οι ημερομηνίες μας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως γι αυτά που λέγατε παραπάνω... Εγώ αν δεν μου είχαν πει ότι έχω πιθανότητα για πρόωρο τοκετό κ πρέπει να είμαι ξάπλα, θα έκανα κωλοτουμπες! Δεν νιώθω τίποτα! Καμία φορά νιώθω τσιμπιες στη μέση... Από βδομάδα θ αρχίσω τις βόλτες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι εγώ είμαι θεωρώ υπερβολικά χάλια για την περίσταση. Δεν ξέρω τι φταίει και πως, αλλά θεωρώ πως δεν θα έπρεπε να είμαι έτσι στο στα τελειώματα. ΟΚ, το δέχομαι οτι βαραίνεις, αλλά τώρα σχεδόν να μην μπορώ να περπατήσω γιατί πονάνε τα ισχία μου, και η μέση μου, ε μου φαίνεται υπερβολή. Την Πέμπτη που θα παω (ο θεός ξέρει πως) στην γιατρό μου θα θέσω το θέμα να δω τι παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οοο ρε συ υπομονή! Δεν έμεινε πολύ! Να περπατάς οοοοσο μπορείς αν είσαι μέσα στον μήνα σου μπας κ ξεπιαστεις :( τι να πω :(

Θύμισε μου την ΠΗΤ σου ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

12/4 αλλά δεν βλέπω να με βγάζει μέχρι εκεί..σήμερα βγήκα με τη μαμά μου μια βόλτα γύρω απο το σπίτι και όταν γύρισαμε με τα χίλια ζόρια δεν μπορούσα να ανέβω τα σκαλιά να μπω σπίτι μου απο το πόνο στα πόδια-μέση. Ενω μέχρι εδω έφτασα αέρα, ο 8ος και 9ος (οπως προβλέπεται) είναι φρίκη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια αντεχω ακομα.....λιγο ξ μεση αλλα.σε.νορμαλ πλαισια ...αλλα πειτε μου.κ σεις.οταν.περπατατε δε νιώθετε καμμιφιρα οτι θα σας πεσει το μωρο.....και δε πατε δεξια αριστερα σαν τις παπιες......η.κορη μου σημερα.μου.ειπε στη.παιδικη....μαμα εισαι σαν παπα.....(παπια)...πολυ γέλασα ααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...