Μετάβαση σε περιεχόμενο
γωγω γωγω

γρηγορη αναπτυξη ωοθηλακιων...!!

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!

Μετα απο 5 κυκλους παρακολουθησης ωορρηξιας διαπιστωσαμε με το γιατρο μου οτι τα ωοθηλακια μου αναπτυσονται πολυ γρηγορα.

Σχεδον παντα 7η-8η μερα το ωοθηλακιο μου ειναι 13-15χιλιοστα.δηλαδη μεγαλωνει πολυ γρηγορα. και τη 13η μερα το ωοθηλακιο μου παει 25χιλ -26χιλ.

Η ωορρηξια μου γονεται κανονικα γιαυτο εχω πονους και υγρα απλα το ωοθηλακιο αποροφατε απο την ωοθηκη μου και το ωαριο ειναι αχρηστο.

εγω κανω κυστικα ωοθηλακια..!!

πηγα τη παρασκευη(6η μερα) στο γιατρο και ειχ 3 ωοθηλακια και ηταν τα δυο 10 χιλ και το αλλο 9 χιλ.

θα παω δευτερα στο γιατρο για την πρωτη ενεση pregnyl...!!

εχει περασει καποια αλλη παρομοιο?

και θα φτιαξει αυτο??εχει επιτυχια η pregnyl?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησε Γωγώ χαλάρωσε εγω δεν ειχα τέτοιο θεμα ειχα αλλά, εφοσον ομως βρεθηκε οτι αναπτύσονται γρήγορα και σε παρακολουθεί γιατρός όλα καλα

γεια σου καρεν μου!!

ευχαριστω για την απαντηση σου!

εχεις κανει ενεση pregny?

και εχει τα επιθυμητα απιτελεσματα??

συγνωμη αλλα ειμαι πολυ ανησυχη!!!

Έχω κανει πολλές φορες εγω αποτέλεσμα δεν ειχα αλλά άσχετη η δική μοθ περίπτωση. Ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού και σύντομα μανούλα. Ελεγχόμενη ωορρηξία  κανει η ένεση εντος 32 36 ωρών ωρών δεν θυμαμαι νούμερά τέλος πάντων για τις δυο επόμενες μέρες. Μην ανησυχεις δεν ειναι και τίποτε 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Έχω κανει πολλές φορες εγω αποτέλεσμα δεν ειχα αλλά άσχετη η δική μοθ περίπτωση. Ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού και σύντομα μανούλα. Ελεγχόμενη ωορρηξία  κανει η ένεση εντος 32 36 ωρών ωρών δεν θυμαμαι νούμερά τέλος πάντων για τις δυο επόμενες μέρες. Μην ανησυχεις δεν ειναι και τίποτε 

σευχαριστω παρα πολυ!!

κι εσυ οτι επιθυμεις κοριτσι μου!!

ειμαι λιγο αγχωμενη!

αυριο εχω ραντεβου για να δουμε τα ωοθηλακια μου και να κανω και μια εξεταση οιστραδιολη!

στις πριν 51 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

σευχαριστω παρα πολυ!!

ειμαι λιγο αγχωμενη!

αυριο εχω ραντεβου για να δουμε τα ωοθηλακια μου και να κανω και μια εξεταση οιστραδιολη!

Θα ξεαγχωθεις μετα απο την επίσκεψη στο γιατρό σου. Θα περιμένουμε νεα σου και φυσικά τιμη οιστραδιόλης. 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

σευχαριστω παρα πολυ!!

ειμαι λιγο αγχωμενη!

Ολα καλα θα πανε! Χαιρομαι πολυ, που αποφάσισες να το δεις με το γυναικολόγο σου το θέμα της ωορρηξίας! Απο οσο εχω διαβάσει ειναι πολύ ευκολο να κανεις ελεγχομενη ωορρηξια ωστε να μην αναπτυσσονται τοσο γρηγορα, και λυνετα ευκολα το θεμα. Ακολουθησε τις οδηγιες του, και συντομα θα μας πεις τα ευχαριστα. Εισαι σε καλο δρομο!

σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια μου!!

ελπιζω να εχω αυριο ευχαριστα και σε 2 εβδομαδες να εχω καλα αποτελεσματα!!!

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Χοριακη κάνε καλή μου.... Που να είσαι σίγουρη.... Δεν θα δει για τώρα κάτι ο γιατρός σου αν είσαι έγκυος. 🎄🎅 Οπότε προτείνω μια χοριακη αύριο. Κια βλέπεις.. 
    • Σέβομαι την άποψη σας αλλά διαφωνώ .Ευχαριστώ πάντως Κωνσταντία για τα καλά σου λόγια .Η καθεμία φυσικά θέλει και προσπαθεί το καλύτερο για το παιδί της.Υπαρχουν μελέτες επιστημονικά άρθρα που αποδεικνύουν πόσο σημαντικός είναι ο θηλασμός και πέραν του χρόνου..Το να επιλέξει η κάθε μαμά  να μην θηλάσει η να θηλάσει  λίγο δεν την κάνει κακή μαμα.Δεν ισχύει ότι το παιδί πάει πίσω επειδή θηλάζει.Καμια απολύτως σχέση δεν έχει. Ίσα ίσα ο δεσμός που δημιουργείται το κάνει πιο ανεξάρτητο και δυνατό.
    • Μου το είπε και αυτό ! Δεν ξέρω τι να πω .. είμαι τόσο στην τσίτα είμαι τόσο στεναχωρημένη ! Για αυτό και δεν στέλνω γιατί καταλαβαίνω ότι καθεμία έχει τα δικά της δεν θέλω να σας λέω συνέχεια τα ίδια !  @Zeta. @Πιου-πιου @nikonaσας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορώ να παρακολουθώ όλες τις συζητήσεις αλλά σας διαβάζω συχνά και παίρνω κουράγιο!!
      Έχω μια ερώτηση...Καταρχάς περίμενα περίοδο στις 8 του μήνα...ο κύκλος μου είναι σχεδόν πάντα σταθερός..είχα κάτι πονάκια αλλά τελικά τίποτα...Σκέφτομαι (αν όλα πάνε καλά!!) την 5η μέρα να κάνω κάποια κίνηση! 
      Η ερώτηση μου είναι η εξής : τεστ ή επίσκεψη στον γυναικολόγο;;;; 
      ΥΓ: Η επίσκεψη θα γίνει ούτως ή άλλως αυτό τον μήνα στο γιατρό για να δούμε την πορεία μιας κύστης που είχα, αλλά διάβασα διάφορα κ λίγο μπερδεύτηκα!
  • Νέες συζητήσεις