Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

γεια σας κορασιδες. ωραια που μαζευτηκαμε εδω.

@Scooby! καλως ηρθες (μαζι με τη @NikhNikh) ειστε το κολαγονο του τοπικ!! μακαρι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!

αγνοουνται @anni7 k @Diwni!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Οχι εχω εκνευριστει με τους εμετους ρε παιδι μου. Μου λεει η διατροφολογος τρωγε φρυγανιες με το που ξυπνας το κανω, τπτ . Μου λεει η γυναικολογος μην τρως αργα το βραδυ , δεν τρωω και παλι τπτ. Αυτο με εκνευριζει οτι ολοι εχουν πεσει πανω και μου λενε οτι κατι φταιει ενω οοοοο,τι και να κανω οποτε του καπνισει αρχιζω να ξερναω ακομα και αν δεν εχω φαει ή πιει τπτ. Θα βγαλω εστω λιγο νερο. Δεν εχει στανταρ παντως. Πότε ειναι πρωι πότε βραδυ δεν εχει να λεει.

Πραγματικα ουτε στον εχθρο μου και ευχομαι σε ολες να εχετε πολυ πολυ ηρεμες εγκυμοσυνες.
@misofeggaro Α νταξει δεν ειμαι τρελη δλδ! χαχαχα
Σημασια εχει να τον ξερουν τα αντρακια μας και να μην μας παρεξηγουν οσο γινεται και θα περασουν και αυτα τα ξεσπασματα , που θα παει!

Γειά σου Μπλέ!! Εμένα που η μεγαλύτερή μου φοβία είναι ο εμετός τι θακάνω αν είμαι έγκυος....;;; με πιάνει κρίση πανικού στην ιδέα και μόνο... έχω να κάνω 25 χρόνια καιεχω πάντα μαζί μου αντιεμετικά σε περίπτωση ανάγκης... καμιά ιδέα.;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σου Μπλέ!! Εμένα που η μεγαλύτερή μου φοβία είναι ο εμετός τι θακάνω αν είμαι έγκυος....;;; με πιάνει κρίση πανικού στην ιδέα και μόνο... έχω να κάνω 25 χρόνια καιεχω πάντα μαζί μου αντιεμετικά σε περίπτωση ανάγκης... καμιά ιδέα.;;;;?

Τι σκέψεις ειναι αυτές τωρα που κανείς ;θΑ σε μαλωσω αλλά μετα απο 9 μηνες. Πρεπει να σαι ήρεμη κ χαλαρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

γεια σας κορασιδες. ωραια που μαζευτηκαμε εδω.

@Scooby! καλως ηρθες (μαζι με τη @NikhNikh) ειστε το κολαγονο του τοπικ!! μακαρι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!

αγνοουνται @anni7 k @Diwni!

Γεια σου κωτσοβολε άτιμο τ9 κορασιδη τι μου θυμισες τωρα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σου Μπλέ!! Εμένα που η μεγαλύτερή μου φοβία είναι ο εμετός τι θακάνω αν είμαι έγκυος....;;; με πιάνει κρίση πανικού στην ιδέα και μόνο... έχω να κάνω 25 χρόνια καιεχω πάντα μαζί μου αντιεμετικά σε περίπτωση ανάγκης... καμιά ιδέα.;;;;?

Γεια σου κοπελα μου! Αρχικα θα σκεφτεσαι το σπορι σου! Αλλα οκ καταλαβαινω γιατι καποιος μπορει να εχει φοβια με τον εμετο. Το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα εισαι τοσο χαλια. Ειλικρινα ξερω αυτη τη στιγμη 4 γυναικες σε εγκυμοσυνη και ειμαι η μονη που εχω τοσο προβλημα. Εχω διαβασει οτι καποιες γυναικες καταληγουν σε αντιεμετικα αν οι εμετοι δεν επιτρεπουν να κρατησεις καθολου τροφη και νερο. Οποτε υποθετω οτι αν εχεις θεμα μπορεις να στραφεις εκει! Ομως δεν νομιζω οτι θα σου δωσει κανεις αντιεμετικα αν κανεις εμετο 1-2 φορες την ημερα. Παλι ομως δεν ειμαι σιγουρη. Εγω πιστευω οτι επειδη μια ζωη ειχα παρα πολυ ευαισθητο στομαχι για αυτο με εχει χτυπησει εκει. Τελος να σου πω οτι τουλαχιστον απ΄την δικη μου εμπειρια ο εμετος της εγκυμοσυνης δεν εχει καμια σχεση με τον εμετο που κανεις αν σε πειραξει ας πουμε κατι ή αν εισαι αρρωστη. Δεν ειναι τοσο βιαιος και δεν εχει αυτην την "αρρωστιλα" λολ δεν ξερω πως αλλιως το εξηγησω...χαχαχ Απλα ναι οκ ειναι κουραστικο.
Δεν σου χρυσωνω το χαπι , το βλεπεις! Πολυ ειλικρινα στα λεω ολα αυτα αλλα εγω σου ευχομαι να εχεις συντομα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη , χωρις εμετους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

γεια σας κορασιδες. ωραια που μαζευτηκαμε εδω.

@Scooby! καλως ηρθες (μαζι με τη @NikhNikh) ειστε το κολαγονο του τοπικ!! μακαρι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!

αγνοουνται @anni7 k @Diwni!

Το κολαγονο λεει? Εμεις τι ειμαστε αραγε?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

@NikhNikhΚαλε εννοεί πως μας τονωνετε γτ είστε τα μικρουλια μας!

@Dim83 εδώ εδώ τώρα μπήκα να σας τα πω μαζεμενα.

Χθες πεθανε ένας συνάδελφος από καρκίνο 50 χρόνων. Σήμερα ήταν η κηδεία. Έγινε πάνω σε ένα χωριό ψηλά προς βουνό. Έριχνε ήδη χιόνι παρά πολύ. Όλα ήταν άσπρα, ο ουρανός, η γη. Τόσο αντιφατικό τ όλο σκηνικό. Κάτασπρη μέρα ονειρική για ένα μαύρο γεγονός. Είχε άγημα, μπάντα κτλ πολύ συγκίνηση. Γυρισαμε μεσημέρι αργά στο σπίτι. Κοιμηθήκαμε μια ώρα με τ μωρο αν κ θα ήθελα απλά να λιώσω στον καναπέ. Έχω κ λίγο πονοκέφαλο όλη μέρα. Λιγο τ κρυο π φάγαμε, λίγο η ένταση της ημέρας. Δεν κλαίω εύκολα κ τ εσωτερίκευω. Δάκρυ δ έριξα άλλα στομάχι κεφάλι χάλια.

Τώρα τ απόγευμα ήρθε μια φίλη μ με τ παιδάκι της. Κάτσαμε  ήπιαμε καφεδάκι. Πριν λίγο κοιμησα κ τη μικρή κ μπήκα να σας γράψω.

Εν τω μεταξύ περιμένω περίοδο κ γω κ όλη μέρα τρώω. Ελεος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κριμα @Diwni. κ αυτο που λες με την αντιθεση...τραγικο.

@NikhNikh επειδη οταν ειμαστε νεοι εχουμε πολυ κολαγονο γιαυτο το ειπα. ειστε νιατα εσεις κ μας ριχνετε το μεσο ορο ηλικιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83Και να σ πω κάτι ακόμη πιο αντιφατικο. Μαζί φύγαμε με αναρρωτική από τη δουλειά. Τις ίδιες μέρες. Εγώ για να φέρω στον κόσμο ζωή κ εκείνος για να παλέψει για τη ζωή του. Πόσο ειρωνικο; τότε είχα μια στεναχώρια ακόμη μεγαλύτερη. Σκέψου τη μια μέρα να δουλεύουμε μαζί κ την άλλη να φεύγουμε για τοσο διαφορετικούς λογους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@NikhNikhΚαλε εννοεί πως μας τονωνετε γτ είστε τα μικρουλια μας!

@Dim83 εδώ εδώ τώρα μπήκα να σας τα πω μαζεμενα.

Χθες πεθανε ένας συνάδελφος από καρκίνο 50 χρόνων. Σήμερα ήταν η κηδεία. Έγινε πάνω σε ένα χωριό ψηλά προς βουνό. Έριχνε ήδη χιόνι παρά πολύ. Όλα ήταν άσπρα, ο ουρανός, η γη. Τόσο αντιφατικό τ όλο σκηνικό. Κάτασπρη μέρα ονειρική για ένα μαύρο γεγονός. Είχε άγημα, μπάντα κτλ πολύ συγκίνηση. Γυρισαμε μεσημέρι αργά στο σπίτι. Κοιμηθήκαμε μια ώρα με τ μωρο αν κ θα ήθελα απλά να λιώσω στον καναπέ. Έχω κ λίγο πονοκέφαλο όλη μέρα. Λιγο τ κρυο π φάγαμε, λίγο η ένταση της ημέρας. Δεν κλαίω εύκολα κ τ εσωτερίκευω. Δάκρυ δ έριξα άλλα στομάχι κεφάλι χάλια.

Τώρα τ απόγευμα ήρθε μια φίλη μ με τ παιδάκι της. Κάτσαμε  ήπιαμε καφεδάκι. Πριν λίγο κοιμησα κ τη μικρή κ μπήκα να σας γράψω.

Εν τω μεταξύ περιμένω περίοδο κ γω κ όλη μέρα τρώω. Ελεος! 

Χαμος εχει γινει τελευταια με τετοια περιστατικα....Εχω αρχισει και φοβαμαι για γονεις, στνεους συγγενεις. Δεν ξερω. Μολις γυρισα απο το τσιπουραδικο προσωπικα (αφησα αντρες να συνεχισουν). Φουσκωσα τοσο πολυ που δεν την παλευα αλλο ολη μερα. Ηθελα να κανω ντουζακι και να βαλω τα πυτζαμακια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat την καλύτερη δουλειά  έκανες! Πυτζαμουλες, κουβέρτα, καναπες. Μου χει  λείψει έτσι να αραξω  χαλαρά, να πω ας με ψιλό πάρει ο ύπνος στον καναπέ μέχρι να πάω  μεσα. Τώρα σκέφτομαι άντε σήκω πήγαινε να ξαπλώσεις γτ δ ξερεις τι σε περιμένει πάλι απόψε χαχαχ.

Εδώ αύριο λέει χιόνια. Άντε να δούμε. Από κρύο έχουμε μπόλικο πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εύχομαι πάντα υγεία..!!! Σε όλα τα σπίτια.. Αυτή την λέξη δεν θέλω να την ακούω ούτε να την διαβάζω δεν μπορώ.. φοβαμε για εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια εύχομαι πάντα υγεία..!!! Σε όλα τα σπίτια.. Αυτή την λέξη δεν θέλω να την ακούω ούτε να την διαβάζω δεν μπορώ.. φοβαμε για εμένα.. 

το βασικοτερο ειναι. τι εννοεις φοβασαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 το 2017 ήταν μια άσχημη χρόνια για εμένα και την οικογένεια μου με αυτή την αρρώστια και αυτό που φοβαμε είναι να μην έχω κι εγώ. Να σκεφτείς κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτό το μήνα μέχρι να βρω μια σωστή ενδοκρινολογο να μου πει για τον οζο γιατί λίγα σε έναν παθολόγο και είδε τον υπέρηχο και μου είπε ότι μπορεί να μην είναι καλός από ότι κατάλαβα. Επερνα την δικιά μου ενδοκρινολογο και δεν την βρίσκω πουθενά αύριο θα πάρω σε άλλη να μου πει και μπας και πάω να με δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat την καλύτερη δουλειά  έκανες! Πυτζαμουλες, κουβέρτα, καναπες. Μου χει  λείψει έτσι να αραξω  χαλαρά, να πω ας με ψιλό πάρει ο ύπνος στον καναπέ μέχρι να πάω  μεσα. Τώρα σκέφτομαι άντε σήκω πήγαινε να ξαπλώσεις γτ δ ξερεις τι σε περιμένει πάλι απόψε χαχαχ.

Εδώ αύριο λέει χιόνια. Άντε να δούμε. Από κρύο έχουμε μπόλικο πάντως.

Ωραιο το αραγμα, αλλα αυριο με περιμενει Η δουλεια...πραγματικά δεν ξερω και γω τι εχω να κανω....Αλλα το αραλικι ειναι η αδυναμια μου. Το χειροτερο μου να με ξυπνανε το πρωι. Αγαπω χουζουρι!! Μακαρι να σας ερθουν χιονακια, θα ναι πολυ γραφικο και ωραιο. Εμεις εδω Αθηνα ποιος ξερει ποτε θα ξαναδουμε....

@NikhNikh ασε, υγεια, και τιποτα αλλο. Ολα τα αλλα ερχονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Dim83 το 2017 ήταν μια άσχημη χρόνια για εμένα και την οικογένεια μου με αυτή την αρρώστια και αυτό που φοβαμε είναι να μην έχω κι εγώ. Να σκεφτείς κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτό το μήνα μέχρι να βρω μια σωστή ενδοκρινολογο να μου πει για τον οζο γιατί λίγα σε έναν παθολόγο και είδε τον υπέρηχο και μου είπε ότι μπορεί να μην είναι καλός από ότι κατάλαβα. Επερνα την δικιά μου ενδοκρινολογο και δεν την βρίσκω πουθενά αύριο θα πάρω σε άλλη να μου πει και μπας και πάω να με δει. 

Μην ακους τους παθολογους για τα ενδοκρινολογικα. Πηγαινε σε ενδοκρινολογο, θα σου ρυθμισει την αγωγη σου, θα παρακολουθειτε με υπερηχο τον οζο και δε θα χεις θεμα. Ειναι η κολλητη μου  ενδοκρινολογος. Αν ποτε χρειαστεις σε Αθηνα κατι πιο εξειδικευμενο, θα σου πω, ποιες ειναι οι τοπ, σε δημοσια νοσοκομεια για να πας να επισκεφτεις. αλλα θεωρω οτι μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου με εναν οποιοδηποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Μην ακους τους παθολογους για τα ενδοκρινολογικα. Πηγαινε σε ενδοκρινολογο, θα σου ρυθμισει την αγωγη σου, θα παρακολουθειτε με υπερηχο τον οζο και δε θα χεις θεμα. Ειναι η κολλητη μου  ενδοκρινολογος. Αν ποτε χρειαστεις σε Αθηνα κατι πιο εξειδικευμενο, θα σου πω, ποιες ειναι οι τοπ, σε δημοσια νοσοκομεια για να πας να επισκεφτεις. αλλα θεωρω οτι μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου με εναν οποιοδηποτε.

Ναι σε Αθήνα θέλω αν μπορείς στείλε μου ένα μνμ να μου πεις. Ακόμη και σε ιδιωτικό να είναι δεν με πειράζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Ναι σε Αθήνα θέλω αν μπορείς στείλε μου ένα μνμ να μου πεις. Ακόμη και σε ιδιωτικό να είναι δεν με πειράζει.. 

θα τη ρωτησω και θα σου πω σε πμ. Για ιδιωτικο ξερω αυτη στην οποια κανει ιατρειο η κολλητη μου που θεωρειται απο τις τοπ, θα σου στειλω μηνυμα το επιθετο της που το ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

θα τη ρωτησω και θα σου πω σε πμ. Για ιδιωτικο ξερω αυτη στην οποια κανει ιατρειο η κολλητη μου που θεωρειται απο τις τοπ, θα σου στειλω μηνυμα το επιθετο της που το ξερω.

Για στείλε.. θα με σώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Για στείλε.. θα με σώσεις 

ναι νικη κ εγω ξερω τις 2 τοπ της αθηνας.ισως λεμε κ τις ιδιες με κατ κατ.στη μια πηγαινα 5-6 χρονια κ αλλαξα φετος κ πηγα σε μια πολυ καλη επισης στο ελενα. αν θες μπορω να σου στειλ στοιχεια.

να πας στο γιατρο κ να μην φοβασαι τιποτα.οτι θες πες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

ναι νικη κ εγω ξερω τις 2 τοπ της αθηνας.ισως λεμε κ τις ιδιες με κατ κατ.στη μια πηγαινα 5-6 χρονια κ αλλαξα φετος κ πηγα σε μια πολυ καλη επισης στο ελενα. αν θες μπορω να σου στειλ στοιχεια.

να πας στο γιατρο κ να μην φοβασαι τιποτα.οτι θες πες μας.

Στείλε...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα τον Φεβρουάριο μου έχουν βγει όλες η φοβίες μου με το παραμικρό τρομάζω. Μόνο στο τρελάδικο δεν με έχουν κλείσει θα με κλείσουν πιστεύω.. Χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Τώρα τον Φεβρουάριο μου έχουν βγει όλες η φοβίες μου με το παραμικρό τρομάζω. Μόνο στο τρελάδικο δεν με έχουν κλείσει θα με κλείσουν πιστεύω.. Χαχα 

οχι μωρε γλυκουλα. ειναι μια δυσκολη φαση. εγω σε θαυμαζω να ξερεις. για τοσο μικρο κοριτσι εισαι πολυ ωριμη, ψυχραιμη και συγκροτημενη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...