Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες αγάπης θα τς έλεγα..


Ελένακιιιιι

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. 

πριν δύο βδομάδες μου τελείωσε η περίοδος και τώρα είμαι στις γόνιμες μέρες μου με δείχνει το ημερολόγιο μου.. ξεκίνησα τς προσπάθειες για παιδάκι αλλά έχω αγχωθεί διότι νομίζω ότι δεν θα πιάσω παιδάκι .. Μετά από πόσες μέρες καταλαβαίνεις ότι είσαι έγκυος? Η γόνιμες μέρες μου τελειώνουν την Δευτέρα.. Μετά από πόσο καιρό θα το καταλάβω? Η μετα απο πόσο καιρό πρέπει να κάνω τεστ εγκυμοσύνης? Σας ευχαριστώ πολύ  :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελένακιιιιι καλησπέρα.Γιατί σου έχει καρφωθεί ότι δεν θα πιάσεις παιδάκι?Το παν είναι η θετική σκέψη αλλά δυστυχώς παιδάκι δεν πιάνουμε με τη μυρωδιά....θέλει προσπάθειες.Υπάρχουν υγιέστατα ζευγάρια που προσπαθούν πολύ καιρό και δεν έρχεται. Τώρα για τις μέρες......είναι δύσκολο νομίζω να απαντήσει κάποιος μια και τα συμπτώματα είναι όμοια με της περιόδου και όπως λένε και οι περισσότεροι γιατροί το πιο τρανταχτό σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση και υπάρχουν και μερικά άλλα τα οποία δεν αναγνωρίζονται πάντα.Τα περισσότερα τεστ μπορείς να τα κάνεις περίπου 4-5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν και υπάρχουν και κάποια early δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι αξιόπιστα. Σου εύχομαι να έχει γίνει το θαυματακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ελένακιιιιι είπε:

Καλησπέρα σας.. 

πριν δύο βδομάδες μου τελείωσε η περίοδος και τώρα είμαι στις γόνιμες μέρες μου με δείχνει το ημερολόγιο μου.. ξεκίνησα τς προσπάθειες για παιδάκι αλλά έχω αγχωθεί διότι νομίζω ότι δεν θα πιάσω παιδάκι .. Μετά από πόσες μέρες καταλαβαίνεις ότι είσαι έγκυος? Η γόνιμες μέρες μου τελειώνουν την Δευτέρα.. Μετά από πόσο καιρό θα το καταλάβω? Η μετα απο πόσο καιρό πρέπει να κάνω τεστ εγκυμοσύνης? Σας ευχαριστώ πολύ  :/

Καλη επυτυχια !!! Μη σκεφτεσε ακομα δεν προσπαθησατε πως δεν θα πιασεις παιδι σκεψου θετκα και ολα θα ερθουν στην ωρα τους τωρα για τεστ γιαμενα κανε ενα μετα απο την καθυστερηση του ποιο μεγαλου κυκλου σου!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελένακιιιιι 1ο βγάλε από το μυαλό σου ότι δεν θα πιάσεις 

2ο να διώξεις το άγχος που σε καταβάλει 

3ο μετά από την 1η μέρα καθυστέρηση να κάνεις τεστ του μεγαλύτερου κύκλου σου.

4ο όλες μας κάποιαμέρα θα γίνουμε μανούλες.

5ο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε χιλιο ευχαριστώ πολύ εύχομαι να γίνει πραγματικότητα .. Προσπαθώ να το βγάλω ♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ελένακιιιιι είπε:

Καλησπέρα σας.. 

πριν δύο βδομάδες μου τελείωσε η περίοδος και τώρα είμαι στις γόνιμες μέρες μου με δείχνει το ημερολόγιο μου.. ξεκίνησα τς προσπάθειες για παιδάκι αλλά έχω αγχωθεί διότι νομίζω ότι δεν θα πιάσω παιδάκι .. Μετά από πόσες μέρες καταλαβαίνεις ότι είσαι έγκυος? Η γόνιμες μέρες μου τελειώνουν την Δευτέρα.. Μετά από πόσο καιρό θα το καταλάβω? Η μετα απο πόσο καιρό πρέπει να κάνω τεστ εγκυμοσύνης? Σας ευχαριστώ πολύ  :/

Πωπω βρισκόμαστε στην ίδια φάση με τις ίδιες ημέρες!

Θετική σκέψη, υπέρμετρη αγάπη με έμφαση τις χοτ ημέρες κι όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια λες?? Kukki μου προσπαθώ πολύ..  εύχομαι να μας πάνε όλα καλα και να είμαστε ♡♡♡ θετική είμαι αν είναι να έρθει θα έρθει απλά είμαι αγχωμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ελένακιιιιι είπε:

Αλήθεια λες?? Kukki μου προσπαθώ πολύ..  εύχομαι να μας πάνε όλα καλα και να είμαστε ♡♡♡ θετική είμαι αν είναι να έρθει θα έρθει απλά είμαι αγχωμένη 

@Ελένακιιιιι μην αγχώνεσαι όσο τετριμμένο κι αν ακούγεται... Βρες κάτι που να σε αποσπά από τις κακές σκέψεις τη στιγμή που έρχονται και πολύ σημαντικό να απολαμβάνεις τις συνευρέσεις με τον συντροφό σου! Δηλαδή μην είσαι αγχωμένη και δε το ευχαριστιέστε... Πέραν του ότι είναι ώραιο το άτιμο, διάβασα ότι αν αγχώνεσαι ξηρένεται ο κόλπος και το σπέρμα δυσκολεύεται στο ταξίδι του. 

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Έχεις δοκιμάσει τα τεστ ωορρηξίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό π ξηρενεται.. ένα μήνα προσπαθούμε μόνο τώρα .. το απολαμβάνω εκείνη την ώρα δεν αγχώνομαι αλλά όταν τελειώσουμε και μετά με πιάνει ένας κόμπος στ λαιμό..  θέλω να τ κάνω ωραίο τ ταξίδι του αλλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ελένακιιιιι είπε:

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό π ξηρενεται.. ένα μήνα προσπαθούμε μόνο τώρα .. το απολαμβάνω εκείνη την ώρα δεν αγχώνομαι αλλά όταν τελειώσουμε και μετά με πιάνει ένας κόμπος στ λαιμό..  θέλω να τ κάνω ωραίο τ ταξίδι του αλλά 

Εεεε με ένα μήνα καθόλου άγχος δεν πρέπει να υπάρχει! Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ελένακιιιιι είπε:

Το ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ 

Καλησπέρα Ελενακι , 

Καταρχην να μην αχγωνεσαι,άλλωστε τωρα έχετε ξεκινήσει την προσπάθεια.... σου εύχομαι να μην έρθει η επόμενη περίοδος κ να διανύσεις κ εςυ αυτο το υπέροχο ταξίδι... όπως ειπαν κ τα κορίτσια τα συμπτώματα ειναι δύσκολο να τα καταλάβεις γιατι μοιάζουν με της περιόδου ... να ξέρεις ότι η σύλληψη μπορεί κ να μην γίνει την ημέρα την ωορρηξίας γιατι αν δεν κανω λάθος το σπερματοζωραριο «ζει» 4-5 ημέρες .... αν εχεις σταθερό κύκλο κ με μια μέρα καθυστέρησης το τεστ θα σου δείξει εαν είσαι έγκυος ... (τουλάχιστον αυτα συνέβησαν στην δίκη μου περίπτωση)  όμως το άγχος ειναι ο χειρότερος ΕΧΘΡΟΣ !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ελένακιιιιι είπε:

Το ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ 

Να προσπαθησεις να εισαι αισιόδοξη οσο μπορείς.Οσο για το ποτε φαίνεται η συλληψη,μπορείς ν κανεις χοριακη 10 μέρες μετα τη σύλληψη.Συνηθως δειχνει Αποτελέσματα.Καλη επιτυχία!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εισαι αισιόδοξη οπως λενε τα κορίτσια (τα λεμε για να τα ακουμε και εμεις). Τεστακι κάνε πολύ κοντά στην επομενη περιοδο σου για να δειξει. Ιδανικα απο τη μερα που θα περιμενεις και μετα. Ζηλευω που ειστε στη μεση του κυκλου, τωρα που εγω ειμαι πρωτη μερα περιοδου και θα ειναι η χειροτερη βδομαδα του μηνα αυτη κλασικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελένακιιιιι Καλώς ήρθες.
Αν θες πες μας πότε ήταν η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου σου, πόσες μέρες κρατάει και πόσες μέρες διαρκεί ο κύκλος σου. Αν θες πες μας και την ηλικία σου.
Πάντως εννοείται πως το άγχος και ο φόβος δεν βοηθάει. Και ειδικά από τον πρώτο μήνα!
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα με ένα γερό μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.. ήταν 13 μέχρι τς 17  ο κύκλος μου είναι 30 μέρες και είμαι 26 ετών.. κατ προσπάθησε να μην σε παίρνει και εσένα από κάτω δεν είναι καλό για εσένα ♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως @Ελένακιιιιι τις γονιμες ημερες δεν τις μετρας με βαση ποτε τελειωνει η περιοδος αλλα με βαση ποτε ξεκιναει η επομενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lila..! Για αυτό την ρώτησα περισσότερες πληροφορίες για τον κύκλο της. Κάτι δεν μου κόλλαγε στον τρόπο που υπολογίζει τις γόνιμές της. Για να δούμε τι θα μας πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro σου απάντησα ο κύκλος μου είναι 30 μέρες η τελευταία μ περίοδος ήταν από τς 13 μέχρι τς 17 Γενάρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Κάτι μου λέει ότι το ελενακι μέτρησε 14 μέρες μετά τη περίοδο, το είχα πάθει κι εγώ πριν χρόνια πριν ενημερωθω σωστά.οπως και να χει ποτέ δε ξέρεις καλή σου επιτυχία ελενακιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθείς τοσο λίγο καιρό, που είναι σα να μην προσπαθείς που λένε, οπότε να εισαι πολύ χαλαρή! Προμηθευσου τεστάκια ωορρηξιας (αν νιωθεις οτι δε αγχωνουν). Αλλιώς υπαρχουν εφαρμογες στο ιντερνετ που σου υπολογιζουν περιπου τις γονιμες μερες σου. Για τον υπολογισμο μετράμε αντίστρα από την πιθανή επόμενη περίοδο και προς τα πίσω και όχι 14 μέρες μετά την περίοδο. (Αν εχεις κυκλο 28 ημερων βεβαια συμπιπτουν αυτά τα δυο αλλά αν πχ εχεις 30 ημερων, 32 ημερων ή αντιθετα 25 ημερων δεν συμπίπτουν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...