Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Μακάρι! Να έρθουν τα σποράκια μας

Ααααχ μακάρι Φεβρουάριο να έχουμε ευχάριστες ανακοινώσεις!Σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Ααααχ μακάρι Φεβρουάριο να έχουμε ευχάριστες ανακοινώσεις!Σε τι φάση βρίσκεσαι?

Δυο μέρες καθυστέρηση.Περιμένω να παω χοριακη την Τριτη...Αν προλαβω...Ηδη εχω πονακια περιοδου...Θα δειξει...Δεν εχω κανενα συμπτώμα αλλωστε εγκυμοσύνη ς..Θα κλαιω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Παρακοθουσαμε την ωορρηξία ολο το μηνα με υπέρηχο..Καναμε λιγο πριν κ μετα.Δεν ξερω αν πετυχαμε ωορρηξία τελικα

Τώρα που το λες πρέπει να το είχα διαβάσει πρίν αρκετές μέρες κάπου αλλά είμαστε τόσες εδώ και ένα μυαλό τι να σου κάνει ?. Με το καλό τα ευχάριστα κορίτσι μου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Τώρα που το λες πρέπει να το είχα διαβάσει πρίν αρκετές μέρες κάπου αλλά είμαστε τόσες εδώ και ένα μυαλό τι να σου κάνει ?. Με το καλό τα ευχάριστα κορίτσι μου!?

Σε ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου!Καλοδεχουμενη η θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου!Καλοδεχουμενη η θετική ενέργεια!

Πάντα πιστεύω πολύ σε αυτό!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. μου, μακάρι να είσαι!!! Να ξέρεις , όταν μείνεις, δε θα κατάλαβε νέος διαφορά από το να περίμενες περίοδο. Μην απογοητεύεσαι, να μην σταματάς να ελπίζεις , να παλεύεις για το δικό σου παιδί, θα βγεις στο τέλος νικήτρια, όπως κάθε κοπέλα εδώ, που προσπαθεί μαζεύοντας κομμάτια. Εμείς στο χρόνια στην προσπάθεια είμασταν , τι γιατρός , εξετάσεις , λεφτά.. 

υπομονή!! Και να ακούς την καρδιά σου, ότι θα σου λέει να κανείς, είναι το μητρικό ένστικτο που αρχίζει από τότε, που μια γυναίκα θέλει να γίνει μαμά. 

Καλη επιτυχείς !!! ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριιιιίτσια υπομονή!

Είμαι κι εγώ σε προσπάθεια σύλληψης... Βρισκόμαστε ελεύθερα 2-3 χρόνια όμως συστηματικά δε προσπαθούμε πολύ καιρό κ τώρα είναι ο δεύτερος κύκλος που ελέγχω με ωορρηξία. Τον προηγούμενο κύκλο το τεστ βγήκε θετικό 12η μέρα άρα ωορρηξία 13η σε κύκλο 24 ημερών. Την υπολόγιζα πιο νωρίς εγώ... 

Αύριο περιμένω ωορρηξία κ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο εμενα κοριτσια μου! Κ εγω περιμενω αυριο ή τη δευτερα (που να μην σωσει κ ερθει)! Το στηθος τουμπανο,οι θηλες μου σκουρες κ απο χθες το βραδυ σταματησαν κ οι κραμπες... το μονο νεο "συμπτωμα" ειναι οτι ξεχναω τι λεω,τι κανω.. με αποτελεσμα να τα κανω 2 φορες κ ο αντρας μου να με κοροιδευει οτι τα'χω χασει! ???τι να πω;;; στην αναμονη ολες μας! Ευχομαι να εχουμε τα καλυτερα νεα μεσα στον φεβρουαριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Χθες δεν μπηκα. Μου ηρθαν τα προεορτια της περιοδου εμενα χθες βραδυ και μου κατεστρεψαν τη βραδια! Πολλά νευρα. Αντε φτου και απτην αρχη λοιπον αυτο το μηνα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Κοριιιιίτσια υπομονή!

Είμαι κι εγώ σε προσπάθεια σύλληψης... Βρισκόμαστε ελεύθερα 2-3 χρόνια όμως συστηματικά δε προσπαθούμε πολύ καιρό κ τώρα είναι ο δεύτερος κύκλος που ελέγχω με ωορρηξία. Τον προηγούμενο κύκλο το τεστ βγήκε θετικό 12η μέρα άρα ωορρηξία 13η σε κύκλο 24 ημερών. Την υπολόγιζα πιο νωρίς εγώ... 

Αύριο περιμένω ωορρηξία κ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Καλες αγκαλίτσες κ αγαπες κ ολα να πανε περιφημα!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε όσες εχετε καθυστερηση ελπίζω να μην σας έρθει τιποτα. Εγώ ξενέρωσα τη ζωή μου (έκλαψα μη σας πω....:( ). Να κανει καποια την αρχη βρε παιδι μου. Στο μεταξυ τα προεορτια ειναι χειροτερα ψυχολογικα απο την ιδια την περιοδο γιατι αν ερθει τελειως λες μπηκα στον κυκλο αντε να τελειωσει αντε να ξαναξεκινησω προσπαθεια. Με τα καφετια σου βγαινει η ψυχη.....Μεχρι το βραδυ θα μου χει ερθει κανονικα. Ελπιζω κορίτσια πολυ συντομα σε ολες μας. κουραστηκα ηδη και προσπαθω και λιγους μηνες.....Ποση δυναμη θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Blublu είπε:

Καλησπερα κ απο εμενα κοριτσια μου! Κ εγω περιμενω αυριο ή τη δευτερα (που να μην σωσει κ ερθει)! Το στηθος τουμπανο,οι θηλες μου σκουρες κ απο χθες το βραδυ σταματησαν κ οι κραμπες... το μονο νεο "συμπτωμα" ειναι οτι ξεχναω τι λεω,τι κανω.. με αποτελεσμα να τα κανω 2 φορες κ ο αντρας μου να με κοροιδευει οτι τα'χω χασει! ???τι να πω;;; στην αναμονη ολες μας! Ευχομαι να εχουμε τα καλυτερα νεα μεσα στον φεβρουαριο! 

Μακάρι κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Ευχαριστώ!

@Kat-Cat υπομονή κορίτσι μου κι όλα θα έρθουν όπως τα θέλουμε!

@Blublu εύχομαι να μη τη δεις για τους επόμενους 9 μήνες την ακατανόμαστη!!

Όσο για μας, αυτό το σκ είναι αφιερωμένο στον ρομαντισμό κ τις αγαπούλες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε όσες εχετε καθυστερηση ελπίζω να μην σας έρθει τιποτα. Εγώ ξενέρωσα τη ζωή μου (έκλαψα μη σας πω....:( ). Να κανει καποια την αρχη βρε παιδι μου. Στο μεταξυ τα προεορτια ειναι χειροτερα ψυχολογικα απο την ιδια την περιοδο γιατι αν ερθει τελειως λες μπηκα στον κυκλο αντε να τελειωσει αντε να ξαναξεκινησω προσπαθεια. Με τα καφετια σου βγαινει η ψυχη.....Μεχρι το βραδυ θα μου χει ερθει κανονικα. Ελπιζω κορίτσια πολυ συντομα σε ολες μας. κουραστηκα ηδη και προσπαθω και λιγους μηνες.....Ποση δυναμη θελει

Καλημέρα! Πολυ δύναμη κ υπομονη θελει.Το μονο σιγουρο....Κι εγω πονακια περιοδου εχω...Θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. και @Kukki σας ευχαριστώ, θα δείξει τι να πω γιατι απογοητευομαι. Χωρίς καποιο πρόβλημα (μαλλον απο αυτα που εχουμε εξετάσει) πιστευα οτι με την πρωτη ολα τελος. Αλλα δεν ειναι ετσι και οσο και να πεις απογοητευεσαι. Ειδικα αν δεν εισαι και 25 ετων νιωθεις να σε πιεζει και ο χρονος. Τελοσπαντων ας μην γκρινιαζω γιατι ακομα δεν ξερω ποσους κυκλους θα χασω οποτε θελει υπομονη. Αν εμενα δεν εχει κατσει ως το καλοκαιρι θα ξαναπαω στο γιατρο μηπως το ψαξουμε παραπανω. Πολυ θα θελα να πιστευω οτι θα χουμε ευχαριστα νεα εδω μεσα μεσα στο Φλεβαρη (αρχες μεση τελος του μηνα για την καθε μια δεν εχει σημασια καμια αρκει να ρθει). Ή τελοσπαντων να μη μας ταλαιπωρησει και παρα πολυ. Θα περασει και η βδομαδα αυτη που για μενα λογω περιοδου δε θα ειναι και η πλεον ευχαριστη, ωστε την επομενη να ξαναμπω σε διαδικασιες παρεα με τα τεστάκια μου για τριτο μηνα!. Ευχομαι και σε σας να μη δειτε τιποτα. Θα χαρω πολυ να αποδειχτει γουρλιδικο το ποστ και επιτελους να γραψουμε αληθινα συμπτωματα!!!

@Blublu καλή επιτυχία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@Athena D. και @Blublu σας ευχαριστώ, θα δείξει τι να πω γιατι απογοητευομαι. Χωρίς καποιο πρόβλημα (μαλλον απο αυτα που εχουμε εξετάσει) πιστευα οτι με την πρωτη ολα τελος. Αλλα δεν ειναι ετσι και οσο και να πεις απογοητευεσαι. Ειδικα αν δεν εισαι και 25 ετων νιωθεις να σε πιεζει και ο χρονος. Τελοσπαντων ας μην γκρινιαζω γιατι ακομα δεν ξερω ποσους κυκλους θα χασω οποτε θελει υπομονη. Αν εμενα δεν εχει κατσει ως το καλοκαιρι θα ξαναπαω στο γιατρο μηπως το ψαξουμε παραπανω. Πολυ θα θελα να πιστευω οτι θα χουμε ευχαριστα νεα εδω μεσα μεσα στο Φλεβαρη (αρχες μεση τελος του μηνα για την καθε μια δεν εχει σημασια καμια αρκει να ρθει). Ή τελοσπαντων να μη μας ταλαιπωρησει και παρα πολυ. Θα περασει και η βδομαδα αυτη που για μενα λογω περιοδου δε θα ειναι και η πλεον ευχαριστη, ωστε την επομενη να ξαναμπω σε διαδικασιες παρεα με τα τεστάκια μου για τριτο μηνα!. Ευχομαι και σε σας να μη δειτε τιποτα. Θα χαρω πολυ να αποδειχτει γουρλιδικο το ποστ και επιτελους να γραψουμε αληθινα συμπτωματα!!!

@Blublu καλή επιτυχία!!!! 

Μακάρι!! Τοσες είμαστε εδω μεσα.Κατι θα γινει να παίρνουμε σειρα.Άλλωστε το 2018μπηκε πολυ ελπιδοφόρο.Ακούστηκαν πολλες εγκυμοσύνες απο εδω μεσα!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Μακάρι!! Τοσες είμαστε εδω μεσα.Κατι θα γινει να παίρνουμε σειρα.Άλλωστε το 2018μπηκε πολυ ελπιδοφόρο.Ακούστηκαν πολλες εγκυμοσύνες απο εδω μεσα!???

Nαιιι!Τα διαβασα! Χαμός. Μακάρι να ειναι κολλητικο! χιιχιχιχ. Θα μπω το βραδάκι να σας ξαναδιαβάσω. Ως τοτε οσες προσπαθειτε καντε χαμό :P όσες περιμενετε περιοδο να μην ερθει, και σε όσες ηρθε (κακη ωρα) υπομονη μεχρι τον επομενο κυκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Nαιιι!Τα διαβασα! Χαμός. Μακάρι να ειναι κολλητικο! χιιχιχιχ. Θα μπω το βραδάκι να σας ξαναδιαβάσω. Ως τοτε οσες προσπαθειτε καντε χαμό :P όσες περιμενετε περιοδο να μην ερθει, και σε όσες ηρθε (κακη ωρα) υπομονη μεχρι τον επομενο κυκλο!

Χαχαχα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!Δεύτερη μέρα με την κοκκινοσκουφίτσα παρέα και έχω βελαξει ?....νομίζω ότι είναι πιο έντονη από τότε που ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές.Τι να πω......καλές καθυστερήσεις στις υπόλοιπες να έχετε μια όμορφη Κυριακή!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εμείς πάντως ψιλοψαχτήκαμε παραπάνω και τον άλλον μήνα αν μου έρθει η ακατανόμαστη θα παρακοκουθήσουμε ωορρηξία με υπέρηχο...

Είχα κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα ο άντρας μου πέρσι κ βρήκαμε λίγο τεμπέλικο σπέρμα κ σε συνδυασμό ότι έχουμε ελεύθερες επαφές τόσο καιρό προβληματίστηκαν οι γιατροί μας. 

Αν και ο απλός έλεγχος τα δείχνει όλα μια χαρά, σε σωστό μέγεθος, με σταθερό κύκλο κ σούπερ ορμονολογικές δε ξέρουμε τι γίνεται...

Είπαμε αγαπούλες όσο πιο συχνά γίνεται με μίνιμουμ μέρα παρά μέρα, τεστ ωορρηξίας εδώ και δυο κύκλους κ αν δεν κ αυτόν τον μήνα, τον επόμενο θα παρακολουθήσουμε την ωορρηξία με υπέρηχο να δούμε ότι σπάει στην ώρα του και σε σωστό μέγεθος κ αν πάλι δεν θα παμε για σαλπιγγογραφία...

Όμως να σου πω αν κ λίγο στενοχωριέμαι δεν αγχώνομαι καθόλου γιατί πιστεύω ότι αν υπάρχει κάτι να βρεθεί, θα το βρούμε σίγουρα! Άσε που με τον άντρα μου είναι λες κ γνωριστήκαμε πριν λίγους μήνες με όλες αυτές τις αγαπούλες και τον ρομαντισμό! Κι έχασα και 3 κιλά από όταν ξεκινήσαμε συστηματικά προσπάθειες!

Έχει και τα θετικά του, το θέμα είναι να τα δούμε και να το ρίξουμε λίγο στο χάζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεροκαλησπερες κοριτσια μου! Εγω απο χθες εχω δεκατα 36.9...μαλλον την αρπαξα.. παρολα αυτα η ακατανομαστη δεν ηρθε σημερα..ξυπνησα κ με μια ανακατωσουρα η οποια περασε βεβαια σε κανα 5λεπτο...αντε να δουμε... αν δεν ερθει κ αυριο... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko Σε νιωθω καθότι πρώτη μέρα σήμερα. ακόμα δεν έχει κατέβει καλά καλά αλλά θα με διπλώσει προς το βράδυ όπως το βλέπω. Μαζί και στην επόμενη προσπάθεια.

@Kukki πολύ καλά κάνατε. Εμείς με τεστ 2 μήνες προσπαθούμε και αλλον 1 προσπαθούσαμε ετσι μονοι μας αλλα ηταν λιγο ο,τι να ναι γιατι μετρούσα λάθος. Ο γιατρός μου μου είπε να μην τον ενοχλήσω ως το καλοκαίρι καινα ηρεμήσω γιατί όλα καλα... Αλλά δεν ξέρω. Σάλπιγγες πχ δε νομιζω να φανηκαν με υπέρηχο. Ο,τι φαινόταν ήταν οκ, τα τεστ ωορρηξιας παντα θετικά σταθερά, κύκλος σταθερός, 'εβαλα και τον δολιο τον αντρα να κανει σπερμοδιαγραμμα μια και ειχα παει και εγώ στο γιατρό και μου φάνηκαν όλα πολύ φυσιλογικα (θα τα δείξει και σε γιατρό από βδομάδα αλλά ως τιμές τουλάχιαστον που μπορούμε να ελέγξουμε είναι όλα πολύ καλά.). Θα δούμε δεν ξέρω. Σε 2 βδομάδες τώρα ξανά εντατικές προσπάθειες και βλεπουμε. Αυτο που με παρηγορεί είναι ότι λεω στον εαυτό μου "έλα θα γλυτώσεις το τέλος της εγκυμοσύνης μέσα στο καλοκαίρι τουλάχιστον που δε θα παλευεται". Είμαι σε σκέψη να πάω να τα παρακολουθήσω και εγώ όπως σκέφτεσαι και συ αλλά φοβάμαι θα με βρίσει...Το ραντεβου πότε το κανεις? Λιγο πριν την ωορρηξία ή λίγο μετά?

@Blublu ελπίζω να μη σου έρθει. Εγώ προσωπικά έχω τόσο σταθερό κύκλο που αν δε μου χε έρθει σημερα θα ημουν εγκυος κατα 90%. Ειναι πιστη στο ραντεβου της η ρημάδα ακριβώς την 28η μέρα. χιχιχι. Ευχομαι να κανεις ποδαρικο, θα αναμένουμε τα δικα σου νέα πρώτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...