Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό θετικό ή λάθος;


Μπλε

Recommended Posts

@Χατζηκωνσταντινου γεια σου κοπελα μου, πιστευω εφοσον εχεις περασει την 1η μερα καθυστερησης μην ξοδευεις λεφτα σε τεστ , κανε κατευθειαν την χοριακη σου. Εγω θα παω το πρωι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου ΜΠΛΕ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΧΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω Γεια σου! Κοιτα ειχα μεχρι καποιες μερες πριν κατι ζαλαδες αλλα μαλλον ηταν καποια ιωση γιατι τωρα νοιωθω καλυτερα σιγα σιγα . Αυτο που εχω τις τελευταιες 2 μερες ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ συχνοουρια σε βαθμο εκνευριστικο, τυπου σηκωνομαι μεσα στο βραδυ κλπ και εχει πρηστει η κοιλια μου τπτ αλλο ομως....οκ ελαφρως πρησμενο στηθος και κατι τσιμπηματακια τα οποια θα ειχα και περιμενοντας κανονικα την περιοδο μου οποτε δεν τα μετραω ως κατι εξτρα. Φυσικα για εμενα ειναι παρα πολυ νωρις καθως βρισκομαι ακομα πριν  την επισημη καθυστερηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@γωγω γωγω Γεια σου! Κοιτα ειχα μεχρι καποιες μερες πριν κατι ζαλαδες αλλα μαλλον ηταν καποια ιωση γιατι τωρα νοιωθω καλυτερα σιγα σιγα . Αυτο που εχω τις τελευταιες 2 μερες ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ συχνοουρια σε βαθμο εκνευριστικο, τυπου σηκωνομαι μεσα στο βραδυ κλπ και εχει πρηστει η κοιλια μου τπτ αλλο ομως....οκ ελαφρως πρησμενο στηθος και κατι τσιμπηματακια τα οποια θα ειχα και περιμενοντας κανονικα την περιοδο μου οποτε δεν τα μετραω ως κατι εξτρα. Φυσικα για εμενα ειναι παρα πολυ νωρις καθως βρισκομαι ακομα πριν  την επισημη καθυστερηση.

Σευχαριστω για την απαντηση σου!

Να σου πω εγω οτι εκανα πριν λιγο ενα τεστ και φανηκε μι δευτερη γραμμη σαν σκια.με φακο φαινοταν μονο.

τι να πω δεν ξερω!!

Τα μοναδικα συμπτωματα ειναι οτι εχθες πρηστηκε πολυ το στηθος μου και εγινε ευαισθητο.(Που παντα εμενα πρηζοταν και πονουσε μετα την ωορρηξια οχι 3 μερες πριν την περιοδο)

αλλο συμπτωμα λιγα ποναλακια χαμηλα και παω τουαλετα γιατι νιωθω ολο και κατι τρεχει!

τι να πω?

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ! ΑΣ ΕΚΑΝΕ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΥΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ έχω αρκετά υγρά ,δηλαδή πολύ περισσότερα απ' ότι κανονικά θα είχα πρίν την περίοδο βέβαια είναι άοσμα οπότε  δεν με ανησυχούν. Στο ευχομαι ολόψυχα να είναι εγκυμοσύνη. Αν δεν αντέχεις με τίποτα κ πάρεις τέστ εγώ συστήνω το early predictor πρώτον γτ εγώ το πήρα μόνο 9 € το διπλο και δεύτερον κ βασικότερο φυσικά, μου έδειξε όντως 6 μέρες πριν την περίοδο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου, αν και σίγουρα έχει χιλιοσυζητηθεί. Διαβάζοντας σε διάφορα φορουμς βλέπω ότι πολλές είχαν σημάδια πριν την εγκυμοσύνη (ζαλάδες, ναυτίες, πρησμένο στήθος και κοιλιά..κλπ), 'αλλες φορές όντως τελικά ήταν έγκυες και άλλες φορές τελικά δεν ήταν οπότε αυτά τα συμπτώματα ενδεχομένως και να ήταν άσχετα. Εγώ δεν έχω μείνει ακόμα, οπότε δεν ξέρω αν όντως υπάρχουν ή δεν υπάρχουν συμπτώματα πριν την εγκυμοσύνη, ή έστω πόσο συχνά είναι (διότι ενδεχομένως και σε κάποιες κοπέλες να υπάρχουν αλλά φαντάζομαι ίσως να μην είναι το σύνηθες). Στην παρούσα φάση είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο και σύμπτωμα ουδέν....Όπως είμαι κάθε μήνα δηλαδή και καμία αλλαγή αν και προσπαθούσα με το στανιό να ερμηνεύσω την υπερβολική κούραση και νύστα μου ως σύμπτωμα :roll: Τελικά είπα να είμαι ρεαλίστρια και να παραδεχτώ πως απλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Σκεφτόμουν το early predictor που αναφέρετε κορίτσια παραπάνω, όχι επειδή νιώθω έγκυος ή κάτι τέτοιο, αλλά απλά και μόνο για να μην βάλω τον εαυτό μου στη διαδικασία της ελπίδας και να περιμένει μέχρι την περίοδο. Να σημειώσω ότι διαβάζοντας εδώ μέσα πολλά κορίτσια αισθάνθηκα ιδιαίτερα αχάριστη που προσπαθώντας μόνο κανα 3μηνο είχα την απαίτηση να μείνω με τη μια...Έχετε πολλή δύναμη και θέληση και μπράβο σας.

@Μπλε εύχομαι τεράστια χοριακή και να μας μεταφέρεις τα χαρμόσυνα και με τη βούλα πλέον! Συνεχίζεις να έχεις συμπτώματα όσο πλησιάζεις και στην κανονική σου καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε Συγχαρητήρια.
Περιμένουμε με ανυπομονησία τα χαρούμενα νέα για τη χοριακή σου.
 

@Χατζηκωνσταντινου Καλά αποτελέσματα και σε εσένα.

@Kat-Cat Εγώ είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο με βάση τον μικρότερο κύκλο. Επειδή όμως έχω κύκλο 27-34 ημερών, πρέπει να κρατηθώ λίγο παραπάνω. 
Έχω καλή διαίσθηση αλλά κακή ψυχολογία... 
Για εσένα εύχομαι καλά αποτελέσματα όποτε και να αποφασίσεις να κάνει το τεστάκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Μπλε Συγχαρητήρια.
Περιμένουμε με ανυπομονησία τα χαρούμενα νέα για τη χοριακή σου.
 

@Χατζηκωνσταντινου Καλά αποτελέσματα και σε εσένα.

@Kat-Cat Εγώ είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο με βάση τον μικρότερο κύκλο. Επειδή όμως έχω κύκλο 27-34 ημερών, πρέπει να κρατηθώ λίγο παραπάνω. 
Έχω καλή διαίσθηση αλλά κακή ψυχολογία... 
Για εσένα εύχομαι καλά αποτελέσματα όποτε και να αποφασίσεις να κάνει το τεστάκι σου.

Ναι, κρατήσου λιγουλάκι ακόμα αφού έχεις μια ευρύτητα κύκλου. Εμένα ειναι σταθερός 27 ημερών (Με ραντεβού όχι αστεία), οπότε ειμαι ακριβώς 6 μέρες πριν. Ωστόσο και πάλι νωρίς μου φαίνεται αφου 6 μέρες πριν το early δίνει 76% πιθανοτητες αν δεν απατωμαι. Το 99% το δίνει 4 μέρες πριν και λιγότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια ομορφα μολις γυρισα , η χοριακη μου βγηκε 174 μοναδες αλλα δεν εχω μιλησει ακομα με την γυναικολογο μου , περιμενω να με παρει. Απ το μικροβιολογικο μου ειπαν οτι ειναι νορμαλ τιμη για την βδομαδα μου. Αυταααααα. Ο αντρας μου περιμενοντας τα αποτελεσματα αρχισε να τρεμει ολοκληρος και μου λεει "ε τωρα εγω αγχωθηκα" χαχαχα . Λοιπον θελω να πω το εξης σημερα που ουσιαστικα περιμενα περιοδο καποια στιγμη ενοιωσα σαν να αδιαθετησα , λεω θα σηκωθω και θα ειμαι κατακοκκινη αλλα τελικα ηταν υγρα , πολλα υγρα  αλλα οχι υγρα οπως εχεις κανονικα πριν την περιοδο αλλα πολυ πολυ πιο πηχτα τα οποια εξακολουθουν να ειναι αοσμα και δεν εχω και καμια ενοχληση και το λεω αυτο για να προσθεσω κατι στην λιστα "συμπτωματα πριν την καθυστερηση" χαχαχ γιατι ξερω την αγωνια σας. Οπως ξανα ειπα αισθανομαι παρα πολυ ευλογημενη καθως αυτη ηταν η δευτερη μας προσπαθεια και η πρωτη με τεστ ωορρηξιας και δεν περιμεναμε καθολου οτι θα τα καταφερναμε τοσο συντομα. Συνιστω ομως ανεπιφυλακτα τα τεστ ωορρηξιας καθως αυτο που καναμε αυτον τον μηνα ηταν μετα την περιοδο, επαφες μερα παρα μερα ή καθε μερα αναλογα την ορεξη :P και επιασα ακριβως και την μερα αλλα και την ωρα που γινοταν η ωορρηξια μου το οποιο πιστευω ηταν και το ολο "κολπακι" Με αυτον τον τροπο το ωαριο με το που εμφανιστηκε συναντησε σιγουρα σπερμα. Α επισης αν καποια κοπελα ξερει να μου πει για την τιμη της χοριακης (μεχρι να με παρει τηλ η γυναικολογος) θα το εκτιμουσα να ξεαγχωθω. :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια ομορφα μολις γυρισα , η χοριακη μου βγηκε 174 μοναδες αλλα δεν εχω μιλησει ακομα με την γυναικολογο μου , περιμενω να με παρει. Απ το μικροβιολογικο μου ειπαν οτι ειναι νορμαλ τιμη για την βδομαδα μου. Αυταααααα. Ο αντρας μου περιμενοντας τα αποτελεσματα αρχισε να τρεμει ολοκληρος και μου λεει "ε τωρα εγω αγχωθηκα" χαχαχα . Λοιπον θελω να πω το εξης σημερα που ουσιαστικα περιμενα περιοδο καποια στιγμη ενοιωσα σαν να αδιαθετησα , λεω θα σηκωθω και θα ειμαι κατακοκκινη αλλα τελικα ηταν υγρα , πολλα υγρα  αλλα οχι υγρα οπως εχεις κανονικα πριν την περιοδο αλλα πολυ πολυ πιο πηχτα τα οποια εξακολουθουν να ειναι αοσμα και δεν εχω και καμια ενοχληση και το λεω αυτο για να προσθεσω κατι στην λιστα "συμπτωματα πριν την καθυστερηση" χαχαχ γιατι ξερω την αγωνια σας. Οπως ξανα ειπα αισθανομαι παρα πολυ ευλογημενη καθως αυτη ηταν η δευτερη μας προσπαθεια και η πρωτη με τεστ ωορρηξιας και δεν περιμεναμε καθολου οτι θα τα καταφερναμε τοσο συντομα. Συνιστω ομως ανεπιφυλακτα τα τεστ ωορρηξιας καθως αυτο που καναμε αυτον τον μηνα ηταν μετα την περιοδο, επαφες μερα παρα μερα ή καθε μερα αναλογα την ορεξη :P και επιασα ακριβως και την μερα αλλα και την ωρα που γινοταν η ωορρηξια μου το οποιο πιστευω ηταν και το ολο "κολπακι" Με αυτον τον τροπο το ωαριο με το που εμφανιστηκε συναντησε σιγουρα σπερμα. Α επισης αν καποια κοπελα ξερει να μου πει για την τιμη της χοριακης (μεχρι να με παρει τηλ η γυναικολογος) θα το εκτιμουσα να ξεαγχωθω. :D:D:D:D

Μία καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η χοριακη σου! Σημασία εχει στις 2 μέρες να διπλασιαστεί! Αντε με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια ομορφα μολις γυρισα , η χοριακη μου βγηκε 174 μοναδες αλλα δεν εχω μιλησει ακομα με την γυναικολογο μου , περιμενω να με παρει. Απ το μικροβιολογικο μου ειπαν οτι ειναι νορμαλ τιμη για την βδομαδα μου. Αυταααααα. Ο αντρας μου περιμενοντας τα αποτελεσματα αρχισε να τρεμει ολοκληρος και μου λεει "ε τωρα εγω αγχωθηκα" χαχαχα . Λοιπον θελω να πω το εξης σημερα που ουσιαστικα περιμενα περιοδο καποια στιγμη ενοιωσα σαν να αδιαθετησα , λεω θα σηκωθω και θα ειμαι κατακοκκινη αλλα τελικα ηταν υγρα , πολλα υγρα  αλλα οχι υγρα οπως εχεις κανονικα πριν την περιοδο αλλα πολυ πολυ πιο πηχτα τα οποια εξακολουθουν να ειναι αοσμα και δεν εχω και καμια ενοχληση και το λεω αυτο για να προσθεσω κατι στην λιστα "συμπτωματα πριν την καθυστερηση" χαχαχ γιατι ξερω την αγωνια σας. Οπως ξανα ειπα αισθανομαι παρα πολυ ευλογημενη καθως αυτη ηταν η δευτερη μας προσπαθεια και η πρωτη με τεστ ωορρηξιας και δεν περιμεναμε καθολου οτι θα τα καταφερναμε τοσο συντομα. Συνιστω ομως ανεπιφυλακτα τα τεστ ωορρηξιας καθως αυτο που καναμε αυτον τον μηνα ηταν μετα την περιοδο, επαφες μερα παρα μερα ή καθε μερα αναλογα την ορεξη :P και επιασα ακριβως και την μερα αλλα και την ωρα που γινοταν η ωορρηξια μου το οποιο πιστευω ηταν και το ολο "κολπακι" Με αυτον τον τροπο το ωαριο με το που εμφανιστηκε συναντησε σιγουρα σπερμα. Α επισης αν καποια κοπελα ξερει να μου πει για την τιμη της χοριακης (μεχρι να με παρει τηλ η γυναικολογος) θα το εκτιμουσα να ξεαγχωθω. :D:D:D:D

Την ώρα πώς την πιάσατε;; Το θέλω κι εγώ αυτό το κολπάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 Σε ευχαριστω παρα πολυ

Μιλησα με την γυναικολογο και μου ειπε να παω ξανα την αλλη δευτερα για χοριακη και μου εδωσε να παρω filicine plus 5mg

@Kukki Βρε παιδια ηξερα οτι εκεινη την μερα θα ειχα λογικα ωορρηξια εφοσον ειχα κανει τα τεστ. Ε και εκει που καθομουν με επιασαν πονοι και ανοιξαν βρισες τα υγρα και τρεχαμε στην κρεβατοκαμαρα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

@joy2 Σε ευχαριστω παρα πολυ

Μιλησα με την γυναικολογο και μου ειπε να παω ξανα την αλλη δευτερα για χοριακη και μου εδωσε να παρω filicine plus 5mg

@Kukki Βρε παιδια ηξερα οτι εκεινη την μερα θα ειχα λογικα ωορρηξια εφοσον ειχα κανει τα τεστ. Ε και εκει που καθομουν με επιασαν πονοι και ανοιξαν βρισες τα υγρα και τρεχαμε στην κρεβατοκαμαρα χαχαχαχα

Τέλεια, θα προσπαθήσω κι εγώ έτσι σε αυτόν τον κύκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια ομορφα μολις γυρισα , η χοριακη μου βγηκε 174 μοναδες αλλα δεν εχω μιλησει ακομα με την γυναικολογο μου , περιμενω να με παρει. Απ το μικροβιολογικο μου ειπαν οτι ειναι νορμαλ τιμη για την βδομαδα μου. Αυταααααα. Ο αντρας μου περιμενοντας τα αποτελεσματα αρχισε να τρεμει ολοκληρος και μου λεει "ε τωρα εγω αγχωθηκα" χαχαχα . Λοιπον θελω να πω το εξης σημερα που ουσιαστικα περιμενα περιοδο καποια στιγμη ενοιωσα σαν να αδιαθετησα , λεω θα σηκωθω και θα ειμαι κατακοκκινη αλλα τελικα ηταν υγρα , πολλα υγρα  αλλα οχι υγρα οπως εχεις κανονικα πριν την περιοδο αλλα πολυ πολυ πιο πηχτα τα οποια εξακολουθουν να ειναι αοσμα και δεν εχω και καμια ενοχληση και το λεω αυτο για να προσθεσω κατι στην λιστα "συμπτωματα πριν την καθυστερηση" χαχαχ γιατι ξερω την αγωνια σας. Οπως ξανα ειπα αισθανομαι παρα πολυ ευλογημενη καθως αυτη ηταν η δευτερη μας προσπαθεια και η πρωτη με τεστ ωορρηξιας και δεν περιμεναμε καθολου οτι θα τα καταφερναμε τοσο συντομα. Συνιστω ομως ανεπιφυλακτα τα τεστ ωορρηξιας καθως αυτο που καναμε αυτον τον μηνα ηταν μετα την περιοδο, επαφες μερα παρα μερα ή καθε μερα αναλογα την ορεξη :P και επιασα ακριβως και την μερα αλλα και την ωρα που γινοταν η ωορρηξια μου το οποιο πιστευω ηταν και το ολο "κολπακι" Με αυτον τον τροπο το ωαριο με το που εμφανιστηκε συναντησε σιγουρα σπερμα. Α επισης αν καποια κοπελα ξερει να μου πει για την τιμη της χοριακης (μεχρι να με παρει τηλ η γυναικολογος) θα το εκτιμουσα να ξεαγχωθω. :D:D:D:D

Συγχαρητήρια κοπέλα μου.Μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε συγχαρητήρια και πάλι και να πάνε όλα καλά. Να σε ρωτήσω κάτι, εξαρχής πώς αποφάσισες να κάνεις το τεστ τόσο νωρίς? Είχες κάποια ένδειξη? Ή απλά επειδή είχες επαφές γόνιμες μέρες και δεν κρατήθηκες είπες να δοκιμάσεις το τεστ νωρίτερα και ό,τι γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια μου!! 

@Kat-Cat Τα ξεκινησα τοσο νωρις τα τεστ γιατι ειχα ζαλαδες, πηγα στο νοσοκομείο και δεν μου βρηκαν τπτ και ενω ηταν πολυ νωρις κααααπου διαβασα οτι μπορει να εχεις τοσο νωρις ζαλαδες και ειπα να κανω ενα τεστ γιατι απο εκείνη την ωρα μου καρφώθηκε στο μυαλό. Δεν νομιζω ομως τελικα ότι οι ζαλαδες ηταν απ αυτο. Δεν ξερω βασικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε χμμμμμ κατάλαβα. Τελοσπάντων το αποτέλεσμα μετράει και όχι το κίνητρο. Απλά αντιλαμβάνεσαι κάνω έρευνα αγοράς και από τη μια σκέφτομαι να κάνω early από την άλλη λέω πεταμένα λεφτά και ελπίδες καμιά φορά. Το πιο πιθανό ειναι να μην κρατηθώ βέβαια. χιχιχιχι. Σου εύχομαι να το ακούσεις κιολας και να μας πεις και τα νέα σου σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να έχεις σπορακι!!! Όσο για τα νωρίς τεστ , επειδή με ήξερα πόσο ανυπόμονη είμαι είχα προμηθευτεί αυτά τα φθηνά τεστ που βρίσκεις στο ιντερνέτ οπότε δεν λυπομουν να κανω και να ξανα κάνω. Αν σε βοηθάει ψυχολογικά , θα στο πρότεινα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελες μου ελπιζω να ειστε ολες καλα.. Κανενα καινουριο θετικο τεστακι ειχαμε;;;;; :P
Πηρα μολις την δευτερη χοριακη μου με 2.766 και ειμαι σε συννεφακια ευτυχιας. Βεβαια αυτη η γυναικολογος θα με σκασει , την αλλη δευτερα θα με δει. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοπελες μου ελπιζω να ειστε ολες καλα.. Κανενα καινουριο θετικο τεστακι ειχαμε;;;;; :P
Πηρα μολις την δευτερη χοριακη μου με 2.766 και ειμαι σε συννεφακια ευτυχιας. Βεβαια αυτη η γυναικολογος θα με σκασει , την αλλη δευτερα θα με δει. :D

Μπραβο κοριτσι μου!Αυξηση θερμοκρασιας ειχες οσο περιμενες τα ευχαριστα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε συγχαρητήρια!!! Να ξερεις πριν αρχισω να γράφω σε αυτο το φορουμ το ποστ σου ειχα δει και ειχα ενθουσιαστει παρα πολυ (λες και εμεινα εγώ) και μετά αρχισα να γραφω σιγα σιγα δω μεσα γιατι λεω κατι γουρικο γινεται! Πολλές απο μας αδιαθετήσαμε (δυστυχως) όπως θα δεις και στο ποστ "πρωιμα συμπτωματα", αλλά οκ, πάμε γερά με τσαμπουκά και παρεα με τεστακια ωορρηξιας και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Σε ευχαριστω κοπελα μου και στα δικα σας!! Εχω σταθερα 37,1 - 37,5 οσες φορες εχω μετρηθει.

@Kat-Cat Κοπελα μου καθε μερα σας σκεφτομαι και ειμαι σιγουρη οτι θα εχουμε συντομα πολλα ακομα ευχαριστα!! Το καταλαβαινω αυτο που λες καθως και εγω ετσι νοιωθω οταν βλεπω τετοια νεα!Σας παρακολουθω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...