Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@karen καλή χρόνια! Εγώ δεν έχω υπέρηχο αύριο, μακάρι να είχα δηλαδή.... αλλά ο επόμενος υπέρηχος είναι η β επιπέδου και τα κάνω πάνω μου μόνο που το σκέφτομαι! Τουλάχιστον η μικρή κλωτσάει όποτε είμαστε σε ανοιχτή επικοινωνία :) 

Σορρυ σας μπέρδεψα  λογικό είναι να σε αγχώνει είναι και η πιο σημαντική εξέταση για το μωρό αλλά χαλάρωσε και ηρέμησε όλα θα ναι τέλεια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@karen κανω ανάσες να περάσουν οι μέρες ? Να είναι όλα καλά!!! 

@babybaby κορίτσι ναι! Τουλάχιστον μέχρι πριν μια εβδομάδα που το είδε ο γυναικολόγος μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χοριακη 2η μερα καθυστερησης 54... περιμενω να περασει η ωρα να παρω τηλ στο γιατρό μου. ποια κοπελα ξεκινησε με χαμηλη χοριακη και είχε καλη εξελιξη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

χοριακη 2η μερα καθυστερησης 54... περιμενω να περασει η ωρα να παρω τηλ στο γιατρό μου. ποια κοπελα ξεκινησε με χαμηλη χοριακη και είχε καλη εξελιξη?

 

Σίγουρα θα σου ζητήσει να κανεις κι άλλη, το βασικό είναι να διπλασιάζεται σε 48-72 ώρες, εσένα διπλασιάστηκε. Εγώ ξεκίνησα με 70κατι αν θυμάμαι καλά χοριακη. Ποτε θα τον πάρεις τηλ να δούμε τι θα σου πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου @marylouchrys πες το στο γιατρο σου να δουμε τι θα σου πει. Οπως ειπε και η @Λευτέρης το σημαντικο ειναι να διπλασιαζεται. Εσενα απο 25 πηγε 54 σε τρεις ημερες; Βασικα σε 2μιση, απογευμα δεν ειχες κανει την προηγουμενη; Ελα ολα καλα θα πανε. Ενημερωσε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

χοριακη 2η μερα καθυστερησης 54... περιμενω να περασει η ωρα να παρω τηλ στο γιατρό μου. ποια κοπελα ξεκινησε με χαμηλη χοριακη και είχε καλη εξελιξη?

 

   Ποτε εκανες την προηγουμενη?? Κοντα στο 25 δεν ηταν? Μακαρι να σου παρει φορα..! Σιγουρα ο γιατρος σου θα σου πει να ξανακανεις την πεμπτη..! Προσπαθησε να εισαι χαλαρη γιατι αυτες οι χοριακες.......ειναι απο τα πιο αγχωτικα της κυησης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

χοριακη 2η μερα καθυστερησης 54... περιμενω να περασει η ωρα να παρω τηλ στο γιατρό μου. ποια κοπελα ξεκινησε με χαμηλη χοριακη και είχε καλη εξελιξη?

 

Όλα καλά να σου πάνε γλυκιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Καλη χρονια σε ολους!!! Με υγεια και γερα μωρα!!! Οντως, @marylouchrys πήγες για τη χοριακη; Κοριτσια, ειμαι 3 μερες πολυ χαλια! Ολη μερα (απο το πρωι ως το βραδυ χωρις υπερβολη) εντονη ταση για εμετο, παω να προσπαθησω αλλα τιποτα, δε μπορω να φαω τιποτα και νιωθω αρρωστηηη... Δεν πειραζει βεβαια να ειναι καλα ο σπορος κι ολα οκ... Ελπιζω ομως να μην ειναι ετσι ολη η εγκυμοσυνη...

Κοριτσακι μου εσυ θα σκέφτεσαι μονο οτι ολα πανε καλα,και θα κανεις διαρκώς συχνά γεύματα,θα τρως κρακερακια και φρυγανιτσες να σου τραβούν τα υγρά και να περνάει ολο αυτο πιο εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου εσυ θα σκέφτεσαι μονο οτι ολα πανε καλα,και θα κανεις διαρκώς συχνά γεύματα,θα τρως κρακερακια και φρυγανιτσες να σου τραβούν τα υγρά και να περνάει ολο αυτο πιο εύκολα!

Ναι κοριτσακι μου αυτο προσπαθω να κανω! Αντε να ακουσουμε και τα δικα σου τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

Ναι κοριτσακι μου αυτο προσπαθω να κανω! Αντε να ακουσουμε και τα δικα σου τα ευχαριστα!

Αμήν..Αν και για να μαι ειλικρινής δεν το βλεπω..Αληθεια δεν ξέρω..αλλα απο προχθές που ειδα ενα άσχημο ονειρο,έπαψα να πιστευω πως θα μάθω κατι καλο αυτη τη φορά..προσπαθω να μην ειμαι απαισιόδοξη,αλλα δεν τα πολυκαταφερνω..ισως ειναι και αμυνα για να μην απογοητευτώ με τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αμήν..Αν και για να μαι ειλικρινής δεν το βλεπω..Αληθεια δεν ξέρω..αλλα απο προχθές που ειδα ενα άσχημο ονειρο,έπαψα να πιστευω πως θα μάθω κατι καλο αυτη τη φορά..προσπαθω να μην ειμαι απαισιόδοξη,αλλα δεν τα πολυκαταφερνω..ισως ειναι και αμυνα για να μην απογοητευτώ με τα αποτελέσματα.

Σταματα, δεν πρεπει να εισαι απαισιοδοξη. Ειδα στο αλλο θεμα που ειπες οτι προσπαθεις 4 χρονια. Απο εξετασεις κι εσυ κι ο αντρας σου εχετε κανει τα απαραιτητα; Δε βρισκουν κατι που θα μπορουσαν να διορθωσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

χοριακη 2η μερα καθυστερησης 54... περιμενω να περασει η ωρα να παρω τηλ στο γιατρό μου. ποια κοπελα ξεκινησε με χαμηλη χοριακη και είχε καλη εξελιξη?

 

Καλημέρα καλό μου.  Τι έγινε; όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Σταματα, δεν πρεπει να εισαι απαισιοδοξη. Ειδα στο αλλο θεμα που ειπες οτι προσπαθεις 4 χρονια. Απο εξετασεις κι εσυ κι ο αντρας σου εχετε κανει τα απαραιτητα; Δε βρισκουν κατι που θα μπορουσαν να διορθωσουν;

Ειμαστε στα 4 χρονια ανεξήγητης υπογονιμότητας..το καλοκαίρι αποφάσισα να ξεκινησουμε απο ενα νεο σοερμοδιαγραμμα για να μαζέψουμε χαρτιά για την επιτροπή της εξωσωματικης..Τελικά βρεθηκε ενα μικρόβιο το οποίο ειχε επιρρεασει και την κινητικότητα..το πολεμήσαμε και αφου πέρασε ενας μήνας και κάναμε επαναληπτική καλλιέργεια μας είπε ο γιατρός πως πρεπει να κανουμε μια σπερματέγχυση (που ειναι το επόμενο βήμα μας πια,αφου και η πρόκληση δυο φορές δεν πέτυχε)τωρα που ειναι σε ύφεση καθώς εχει την ιδιότητα να επανεμφανιζεται(αυτο το γνωρίζω γιατι της αδερφής μου ακομα ζει τον πνεύμονα της το ιδιο μικρόβιο) τεσπα..προχώρησαμε και στο σπερμοδιαγραμμα που εγινε στο κέντρο απογοητευτικαμε..κινητικότητα χάλια..αλλα το πιο κακο ηταν η μορφολογία..99% ανώμαλες μορφές!!!μετα την επεξεργασία το δείγμα που έβαλαν ηταν 75% σε ποιότητα..τωρα αναμενω αν ενα απο το 1% που χε καλη μορφολογία και ηταν ζωηρουλι κατάφερε να τρυπώσει σε καποιο απο τα αυγουλακια μου..επισης την ώρα της σπερματέγχυσης σφαδαξα στον πονο..και μετα ο ιατρός μου ελυσε η απορία λέγοντας μου πως ειχα μια συμφυσουλα στον τράχηλο και η διαπερασε..Τωρα μετα απο δω..παμε να δουμε τι κανουμε με το σπέρμα..και αν αυτη η συμφυσουλα χρειάζεται υστεροσκοπιση γιατι π.χ μπορει να μην αφήνει το σπερμα να περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστα καταλαβα, εχετε ταλαιπωρηθει πολυ γαμωτο. Βέβαια μπορεί τώρα που μιλάμε να είσαι εγκυούλα!! Στο εύχομαι ολόψυχα! Αν παντως σου κανει υστεροσκοπηση, κανουν και scratching μαζί που βοηθάει στην εμφύτευση και είναι πιο εύκολο να συλλάβεις. Εγώ 2 μήνες μετά από υστεροσκόπηση έμεινα έγκυος. Ο γιατρός μου λέει "καλά τι δουλειά έκανα ρε!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybabyτι εγινεεεεεεε; πως πήγε;;;;; 

@Κατερινάκι/only love εύχομαι πραγματικά όλα να σου πάνε καλά από εδω και πέρα να σου έρθει το θαυματακι σου και να τα ξέχασες όλα <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα!!! Είδαμε το εμβρυάκι μας που αντιστοιχεί και σε 2 μέρες μεγαλύτερο (ημερολογιακά είμαι 6+2 κι αυτό φαίνεται για 6+4) και είδαμε και μια γλυκιά καρδούλα να πάλλεται!!!! Την πιο γλυκιά καρδούλα του κόσμου!!!!! Μου είπε ο γιατρός ότι όλα τα βλέπει μια χαρά και είναι αισιόδοξος, και έχω ραντεβού ξανά την άλλη Τετάρτη για να δούμε για μία ακόμη φορά ότι μεγαλώνει σωστά ανάλογα με την εβδομάδα του και θα ακούσουμε και ηχητικά την καρδούλα!!!!!! Είμαστε τρελά ευτυχισμένοι!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και για εμάς και για όλες τις κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα!!! Είδαμε το εμβρυάκι μας που αντιστοιχεί και σε 2 μέρες μεγαλύτερο (ημερολογιακά είμαι 6+2 κι αυτό φαίνεται για 6+4) και είδαμε και μια γλυκιά καρδούλα να πάλλεται!!!! Την πιο γλυκιά καρδούλα του κόσμου!!!!! Μου είπε ο γιατρός ότι όλα τα βλέπει μια χαρά και είναι αισιόδοξος, και έχω ραντεβού ξανά την άλλη Τετάρτη για να δούμε για μία ακόμη φορά ότι μεγαλώνει σωστά ανάλογα με την εβδομάδα του και θα ακούσουμε και ηχητικά την καρδούλα!!!!!! Είμαστε τρελά ευτυχισμένοι!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και για εμάς και για όλες τις κοπέλες!

Τέλεια!!!! Εύχομαι όλα να πάνε φανταστικά :) ❤️❤️❤️ :) 

Τωρα προσοχή! Όχι κούραση πολύ, μη σηκώνεις βάρη, και μη ζόρισε με τίποτα!  χαλαραααααα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοριτσάκι! Είδες που εσύ που πήγες αργότερα, είδες και καρδούλα; Το οτι ειναι 2 μέρες μεγαλύτερο σημαίνει πως έγινε 2 μέρες νωρίτερα η σύλληψη; Τι ΠΗΤ σου έδωσε; 25/8; Για αναγούλες κλπ τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου εδωσε απο τωρα ΠΗΤ, ειπε θα τα πουμε την αλλη βδομαδα, αλλα και παλι πιο αξιοπιστα θα φανει στην αυχενικη διαφανεια (γυρω στην 12η εβδομαδα) που θα φανει και η ακριβη ηλικια της κυησης. 

Δε σημαινει οτι εγινε νωριτερα η συλληψη, απλα αυτοι εχουν και καλα καποιες μετρησεις απο οτι καταλαβα και σου λεει οτι με βαση τις μετρησεις ειναι τοσο. Αλλα μου ειπε για 2 μερες διαφορα δε σημαινει κατι.

Για αναγουλες μου ειπε υπομονη! Γενικα οσο δεν κανω εμετους δεν κανουμε κατι. Αν κανω εμετους μου ειπε να τον παρω να μου δωσει κατι με ηλεκτρολυτες μηπως βοηθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Μαλιστα καταλαβα, εχετε ταλαιπωρηθει πολυ γαμωτο. Βέβαια μπορεί τώρα που μιλάμε να είσαι εγκυούλα!! Στο εύχομαι ολόψυχα! Αν παντως σου κανει υστεροσκοπηση, κανουν και scratching μαζί που βοηθάει στην εμφύτευση και είναι πιο εύκολο να συλλάβεις. Εγώ 2 μήνες μετά από υστεροσκόπηση έμεινα έγκυος. Ο γιατρός μου λέει "καλά τι δουλειά έκανα ρε!!!"

Δοξα Τον Θεό..δοκιμαζομαστε μαλλον!!

μπορει να χει γίνει το θαύμα..Το ευχομαι..αλλα ακομη και αν δεν εχει γίνει τωρα..θα έρθει..ειμαι σίγουρη πια..

Θεούλης ο γιατρός σου!!αχαχχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

@babybabyτι εγινεεεεεεε; πως πήγε;;;;; 

@Κατερινάκι/only love εύχομαι πραγματικά όλα να σου πάνε καλά από εδω και πέρα να σου έρθει το θαυματακι σου και να τα ξέχασες όλα <3 

Σε ευχαριστω απο καρδιάς κοπελα μου γλυκια!!Να εχεις μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!με το καλο ενα γερό και τυχερό μωρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα!!! Είδαμε το εμβρυάκι μας που αντιστοιχεί και σε 2 μέρες μεγαλύτερο (ημερολογιακά είμαι 6+2 κι αυτό φαίνεται για 6+4) και είδαμε και μια γλυκιά καρδούλα να πάλλεται!!!! Την πιο γλυκιά καρδούλα του κόσμου!!!!! Μου είπε ο γιατρός ότι όλα τα βλέπει μια χαρά και είναι αισιόδοξος, και έχω ραντεβού ξανά την άλλη Τετάρτη για να δούμε για μία ακόμη φορά ότι μεγαλώνει σωστά ανάλογα με την εβδομάδα του και θα ακούσουμε και ηχητικά την καρδούλα!!!!!! Είμαστε τρελά ευτυχισμένοι!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και για εμάς και για όλες τις κοπέλες!

Συγχαρητηρια κοπελα μουυυυ!!!χαιρομαι  παρα πολυ!!!με συγκίνησαν τα όσα περιγράφεις!!!με το καλο να το παρεις στην αγκαλιά σου οταν θα ναι η ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...