Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη. Μήπως ήταν νωρίς;


Omninat

Recommended Posts

Με τελευταία επαφή στις 16 και πιθανή ωορρηξία 19, έκανα τεστ β χοριακης 27 του μηνός. Και μου βγήκε κάτω του 1. Αλλά έχω 3 μέρες καθυστέρηση! Να πάω να κάνω τεστ ξανά; Υπάρχει πιθανότητα να βιαστηκα για την πρώτη εξέταση χοριακης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Omninat είπε:

Με τελευταία επαφή στις 16 και πιθανή ωορρηξία 19, έκανα τεστ β χοριακης 27 του μηνός. Και μου βγήκε κάτω του 1. Αλλά έχω 3 μέρες καθυστέρηση! Να πάω να κάνω τεστ ξανά; Υπάρχει πιθανότητα να βιαστηκα για την πρώτη εξέταση χοριακης?

Κοιτα καλο ειναι οτι κανουμε μετα την καθυστερηση!εσυ ξερεις το σωμα σου πηγαινε ξανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τον προηγούμενο μήνα και όταν ήρθε εφαγα απογοήτευση. Κλάμα και κακό. Μόλις δω ότι μπαίνω στην 4η μέρα καθυστέρησης θα πάω. Σας ευχαριστώ, μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίζει όμως να είναι νωρίς για χοριακη? Γενικά πλέον μόνο από μεγάλο πρόβλημα καθυστερεί η περιοδος, ακόμα και με τα αντισυλληπτικά ερχόταν 30η μέρα. Αλλα φοβάμαι να μην βιαστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Omninat είπε:

Παίζει όμως να είναι νωρίς για χοριακη? Γενικά πλέον μόνο από μεγάλο πρόβλημα καθυστερεί η περιοδος, ακόμα και με τα αντισυλληπτικά ερχόταν 30η μέρα. Αλλα φοβάμαι να μην βιαστώ.

Καλημερα, τωρα η χοριακη σου, αποκλειεται να μην δειξει... 100% θα δειξει! Πραγματικα ομως δεν καταλαβαινω γιατι εκανες χοριακη μολις 8 ημερες μετα την ωορρηξια σου... Την επομενη φορα, κανε 2η μερα καθυστερησης (κ μετρα την καθυστερηση με βαση τους μεγαλυτερους σου κυκλους κ οχι τους μικροτερους).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως πρέπει τότε επειδή τον προηγούμενο μήνα είχα κύκλο των 32(αν και δεν μου έχει ξανασυμβεί) να μετρήσω βάσει αυτού ως μεγαλύτερο κύκλο?

Μου είχαν πει από το μικροβιολογικό ότι θα δείξει η χοριακη. Είδα το 1 και απογοητευτηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Omninat είπε:

Ουφ, αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να έχει έρθει. Άμα δεν έρθει και αύριο, θα πάω για χοριακη να φύγει η αγωνία!

Σημαινει οτι θα επρεπε να ειχε ερθει χθες αν οντως ειχες ωορρηξια στις 19 κ θα ερθει σημερα αν ειχες ωορρηξια στις 20.. Λεω να περιμενεις 1-2 μερες γιατι στην ουσια εχεις μονο 1 μερα καθυστερησης (αν θεωρησουμε οτι ειναι ρολοι ο κυκλος σου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Σημαινει οτι θα επρεπε να ειχε ερθει χθες αν οντως ειχες ωορρηξια στις 19 κ θα ερθει σημερα αν ειχες ωορρηξια στις 20.. Λεω να περιμενεις 1-2 μερες γιατι στην ουσια εχεις μονο 1 μερα καθυστερησης (αν θεωρησουμε οτι ειναι ρολοι ο κυκλος σου).

Επειδή είμαι και λίγο σκραπας... Δεδομένου ότι μου ήρθε 03/09 με 32 μέρες κύκλου(κανονικά έχω 30 αλλά πέρασα από βαριά ασθένεια), στην χειρότερη σήμερα είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης? Είναι η πρώτη μου προσπάθεια, πριν έπαιρνα απλά προστασία και τελείωσε η υπόθεση. Συγγνώμη άμα ρωτάω βλακείες, αλλά όσο πιο σαφή μου γίνουν, τόσο πιο καλά θα ξέρω και για μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Σήμερα όπως το γράφεις θεωρώ ότι είναι η μέρα που περιμένεις κανονικά περίοδο. Σου εύχομαι να μην τη δεις. Πότε έκανες τελευταία χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!Σήμερα όπως λεει η φίλης μας είσαι 33 μέρα του κύκλου!!!Αύριο θα δείξει η χοριακή.Η προηγούμενη ήταν πολύ νωρίς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφ, με έβγαλε εντελώς εκτός ο προηγούμενος κύκλος δηλαδή... Τα υπολόγιζα βάσει του νορμάλ κύκλου μου, 30! Προηγούμενη χοριακη είχα κάνει πριν 8 μέρες, μου είπαν ότι φαίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα ασθένεια τον Αύγουστο και χρειαστηκα καθαρισμό στομαχιού με άνθρακα. Είχα να δω τόσο μεγάλο κύκλο από τα 14 μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η 4 ever mommy είπε:

Τελικά θα κάνεις αύριο ή την Δευτέρα; 

Από δευτέρα, να μην το βιάσω και μου βγει σε κακό. Σας ευχαριστώ όλες σας πολύ, μακάρι η επόμενη μου δημοσίευση να είναι χαρμόσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε? Απλά φοβάμαι μην δω πάλι αρνητικό και πικραθω. Ξέρω, πολλές προσπαθουνε μήνες και χρόνια, αλλά όταν σε πιάσει η λαχτάρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

Πάντως εγώ δε θα περίμενα τόσες μέρες........Θα είχα κάνει σίγουρα κι άλλη. Να μην ξέρεις?

Αχ, φοβάμαι μην βιαστώ πάλι, αυτό είναι όλο! Γιατί αύριο ειναι 34η μέρα!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η 4 ever mommy είπε:

Και εγώ! Εγώ πάντως αύριο πρωί πρωί,  3 μέρες πριν την καθυστέρηση θα κάνω ένα self clear νέας γενιάς... 

Μακάρι να βγει θετικό! Πραγματικά, περιμένουμε νεότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@4 ever mommy και @OLY10 με πείσατε! Όλο και κάτι θα φανεί άμα πάω αύριο. Θα πάω για να μου φύγει το άγχος. Είναι τόση η αγωνία! Άμα πάει για μπεμπεδακι, όλο και κάτι θα δείξει λογικά! Να χαρεί το χειλάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@4 ever mommy@OLY10σας ευχαριστώ για την υποστήριξη! Τον είχα φάει τον σύντροφό μου! Θα σας πω αύριο τι βγήκε, μου αρέσει πολύ που μπορώ να μιλάω μαζί σας για αυτό το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Αχ πήγα, μου είπαν θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα στις 6, αλλά δουλεύω έως τις 9! Έχω τόση αγωνία! Πονάει η μέση μου από χθες, όπως και κάτω δεξιά, δεν ξέρω εάν είναι πόνος ωοθήκης όμως.. περίοδος ούτε ίχνος. Λέτε να μπορούν να μου τα πουν τηλεφωνικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλη πίκρα..... Ναι, ίσως να πρέπει να σιγουρευτώ ότι ο οργανισμός μου είναι σταθερός πριν γίνει το καλό! Μου την έχει δώσει που δεν έρχεται, από βδομάδα σίγουρα θα πάω στην γιατρό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...