Μετάβαση σε περιεχόμενο
Athena D.

Καλό Μήνα!Με ευχάριστα νέα και πολλες εγκυούλες!

Recommended Posts

Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Και να έρθει δεν πειράζει, είπαμε δεν είναι αυτός ο μήνας...ε θα είναι ένας επόμενος.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Έτσι έλεγα κι εγώ αλλά αυτό το μήνα δεν άντεξα! Θα προχωρήσω σε άλλες μεθόδους από τον επόμενο μήνα το αποφάσισα. Να επαναλάβουμε κάτι εξετάσεις κι εγώ κι ο άντρας μου αυτό το μήνα και θα πάω παρακάτω. Δε θέλω να πέσω εγώ ψυχολογικά γιατί μετά πάει αλυσίδα και με τον άντρα μου....

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

Έτσι έλεγα κι εγώ αλλά αυτό το μήνα δεν άντεξα! Θα προχωρήσω σε άλλες μεθόδους από τον επόμενο μήνα το αποφάσισα. Να επαναλάβουμε κάτι εξετάσεις κι εγώ κι ο άντρας μου αυτό το μήνα και θα πάω παρακάτω. Δε θέλω να πέσω εγώ ψυχολογικά γιατί μετά πάει αλυσίδα και με τον άντρα μου....

Να κάνεις, ότι πιστεύεις εσύ ότι είναι καλύτερο. Κάντε τις εξετάσεις σας και μιλήστε με τον γιατρό σας. Μακάρι σύντομα η αναμονή σου να τελειώσει και να μην απογοητευτείς ξανά.

Σευχαριστώ πολύ κι εύχομαι και για σένα γρήγορα τα ευχάριστα! Ελπίζω με τα τεστάκια hometest να έχεις γρήγορα αποτέλεσμα! Εγώ νιώθω συνέχεια ότι μούρχεται περίοδος κι όλο πάω τουαλέτα γιατί νιώθω υγρά αλλά είναι λευκά. Άντε νάρθει να πάμε παρακάτω......

• Thanks 1

στις πριν 3 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Κορίτσια καλημέραααααααααα! Πώς είστε? Εγώ αύριο περιμένω περίοδο. Το θέμα είναι ότι είμαι χάλια από χτες. Ψυχολογικά εννοώ.....Είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω το νιώθω για πρώτη φορά έντονα από την αρχή της εβδομάδας με πόνους στην κοιλιά. Μετά από 2μιση χρόνια προσπάθειας είναι η πρώτη φορά που είμαι έτσι. Είμαι το πλέον αισιόδοξο άτομο, αλλά με πήρε από κάτω. Πολύ όμως. Θέλω να βάλω τα κλάματα. Αυτό νιώθω από χτες......Το δικαιούμαι λέτε?ΧΑΧΑΑΧΧΑ

Φυσικα και εχεις καθε δικαιωμα να βιώνεις ολη τη γκάμα των συναισθηματων!Μην νιωθεις ασχημα γ αυτο!Παμε για τον επομενο μηνα!

• Like 1

Καλημέρα κορίτσια! Περίμενα περίοδο χτες ή σήμερα(βασει υπερήχου είχα ωορρηξία 28 με 29/9). Ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει ούτε νιώθω κάτι. Δεν έχω καλό προαίσθημα ωστόσω όλο έτσι λέω κι όλο κρυφοελπίζω κι ας μην έχω κανένα σύμπτωμα καθαρά εγκυμοσύνης. Ψυχολογικά καλύτερα από χτες πάντως!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΜΠΕΖ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΕΤΑΚΙ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΚΑΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΠΑΝΤΑ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ. ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 2Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ. ΛΕΩ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗ ΡΟΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ.

ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΧΩ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ

ΟΜΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΟΥΡΘΕΙ ΚΙ ΟΛΟ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

στις πριν 10 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

ΟΜΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΟΥΡΘΕΙ ΚΙ ΟΛΟ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

Τι εγινεεεεεε? Εχουμε κανενα νεο??????

Καλημέρα! Πήγα για χοριακή μου είπε 11 θα έχει δείξει αν είναι θετικό να τον πάρω τηλ να μου πει........Αίμα δεν έχω ακόμα. Λίγα πονάκια κοιλιά μέση. Συνεχίζω να μη νιώθω καθόλου έγκυος...Και νιώθω και γελοία που τραβιέμαι για χοριακές και τέτοια.

Α και να σας πω ότι εκτός από τον άντρα μου δεν ξέρει κανείς τίποτα. Μόνο εσείς! Θα με άγχωνε εξαιρετικά να το έλεγα στους δικούς μου και να με ρωτάνε όλη την ώρα.....

στις πριν 7 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Α και να σας πω ότι εκτός από τον άντρα μου δεν ξέρει κανείς τίποτα. Μόνο εσείς! Θα με άγχωνε εξαιρετικά να το έλεγα στους δικούς μου και να με ρωτάνε όλη την ώρα.....

Καλα, αυτο εννοειται!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Αρνητική κορίτσια!

Τον αλλο μηνα κοπελα μου!Ας είναι ο τυχερος!

Σευχαριστώ Athena D. σε όλες μας το εύχομαι ολόψυχα! Ε.Γ.Α. ήρθε χτες το βράδυ....Επιτέλους γιατί δεν άντεχα άλλο. Νέος κύκλος δικός μου.....Νέος κύκλος εξετάσεων......Νέες ελπίδες που πρέπει να ξαναγεννηθούν απτο μηδέν όπως καταλαβαίνετε..........

κοριτσια πραγματικα σας το λεω αυτο!θα ερθει απο κει που δε θα το περιμενετε!!!!Το πιστευω και το εχω ζησει κιολας!

• Like 3

Κορίτσια μια ψιλοχαζή ερώτηση :Πόσες μερες πριν την ωορρηξία αρχίζει να ανεβαίνει η θερμοκρασία μας;;Δεν εχω ξανα ασχοληθει με θερμοκρασίες και λεω να το κοιτάξω..

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αχου τ λουκουμακι μ!!! εμεις μαλλον 28 τ μηνα θ παμε..τοτε θ ειμαι 30+2.. φανταζομαι πως θ ειμαστε γυρω στα 1300γρ... 25+6 ημασταν 824γρ.. εγω κοριτσια τλκ πηγα σ διαφορους γιατρους κ ευτυχως βρηκα εναν π μ τ εξηγησε ολα μα ολα..κ τ υπερ κ τ κατα κ ολα...κ αποφασισαμε πως δν υπερχει περιπτωση ν βαλουμε πικτειλ..φοβαται γ προωρο τοκετο.. θ τ παρακολουθουμε πολυ στενα κ θ αποφασισουμε στην χειριστη ν κανουμε διαδερματικη νεφροστομια αλλα πιστευει πως δν θ φτασουμε μεχρι εκει... τ μπεμπακι μ κλωτσαει φουλ κ μερικες φορες οπως κουνιεται η κοιλια μ ειναι ολα τ λεφτα..γελαω μονη μ... αχ ανυπομονω ν φτασει 6φεβρουαριου,ν μπω στο μηνα μ κ ας γεννησω κ στις 7...
    • Καλημέρα κοριτσακια! Χθες είχα ραντεβου με το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο και κάναμε και το ντομπλερ. Η μπέμπα μου είναι μια χαρά απλα έχουμε λιγο θέμα με τα κιλά..ειμαι στη 30η βδομάδα και είναι ηδη 1680. Θηριακι μου ειπε.. Εγώ αυτό το μήνα πήρα αλλά 4! Από 59 που ξεκίνησα είμαι 71. Στα 12 κιλά δηλαδή. Μου είπε να προσέξω πολύ γιατί αυτα τα κιλα επρεπε να τα παρω σε ολη την εγκυμοσύνη κ τωρα κινδυνεύω να περασω τα 20.. στεναχωρηθηκα λιγο αλλα απο σημερα ξεκινησα μια διατροφη που ειπε..και τα γλυκα κομμενα. Η αληθεια ειναι πως ετρωγα συνεχως..μου ειπε οτι αν το παιδι παει πάνω απο 4 κιλά θα πάω για καισαρική γιατι μπορει να παθει ζημιά στη γεννα. Για να δουμε πως θα περασω γιορτες χωρις μελομακάρονα.. τι να κάνουμε υπομονη για να είναι γερα τα μωρακια μας.
    • Κορίτσι μ ανάλογα π θα πας. Εγώ π ειμαι από επαρχία κ πάω σε συγκεκριμένο μικροβιολογικο ο άνθρωπος μ την έβγαλε μέσα σε 3 ώρες. Αν πας στο απογευματινό άνοιγμα κ τους παρακαλέσεις Ίσως σ την βγάλουν μέχρι τ κλείσιμο. 
    • Καλημέρα @Σουσαμακι! Περιμένουμε τα καλά σου νέα.
    • @babybaby Με το καλό! Ανυπομονώ για τα καλά σου νέα, και με τη βούλα! 
  • Νέες συζητήσεις