Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..Να μαι πάλι μετά απο πολύ καιρό..Συνεχιζουμε να παλεύουμε για το όνειρο..και με τα γνωστά μας θέματα(σχετικά ανεβασμενη fsh που όμως στις τελευταίες εξετάσεις ανέβηκε και άλλο) και με άγνωστα μεχρι τώρα..οπως πεσμένη κινητικότητα στο σπερμα..κάτι που δεν υπήρχε..μέσα σε όλο το χαμό λοιπόν..και μέσα σε όλα όσα πρέπει να κοιτάξουμε και να "λύσουμε" ειναι και το θέμα του γιατρού..Ξέρει κάποιο κορίτσι η εχει ακούσει για κάποιο καλο γιατρό στα νοσοκομεία Αλεξάνδρας,Ελενας,Αρεταίειο??ρωταω για αυτά γιατί είναι γυναικολογικά,και θα πρεπει να βρώ μια ακρη και για λαπαροσκόπιση,για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης..ο καλός μου ο γιατρούλης,μου είπε πολύ καλη τιμή,αλλα αν δώσουμε για την επέμβαση δεν θα υπαρχει σάλιο για ολα όσα πρέπει να κάνουμε μετά..Ξεκινάμε με σεντονάκι..Κοριτσια τη βοήθεια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Να μαι πάλι μετά απο πολύ καιρό..Συνεχιζουμε να παλεύουμε για το όνειρο..και με τα γνωστά μας θέματα(σχετικά ανεβασμενη fsh που όμως στις τελευταίες εξετάσεις ανέβηκε και άλλο) και με άγνωστα μεχρι τώρα..οπως πεσμένη κινητικότητα στο σπερμα..κάτι που δεν υπήρχε..μέσα σε όλο το χαμό λοιπόν..και μέσα σε όλα όσα πρέπει να κοιτάξουμε και να "λύσουμε" ειναι και το θέμα του γιατρού..Ξέρει κάποιο κορίτσι η εχει ακούσει για κάποιο καλο γιατρό στα νοσοκομεία Αλεξάνδρας,Ελενας,Αρεταίειο??ρωταω για αυτά γιατί είναι γυναικολογικά,και θα πρεπει να βρώ μια ακρη και για λαπαροσκόπιση,για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης..ο καλός μου ο γιατρούλης,μου είπε πολύ καλη τιμή,αλλα αν δώσουμε για την επέμβαση δεν θα υπαρχει σάλιο για ολα όσα πρέπει να κάνουμε μετά..Ξεκινάμε με σεντονάκι..Κοριτσια τη βοήθεια σας..

Κατερινάκι μου, δεν μπορώ να βοηθήσω, είμαι απο Θεσσαλονίκη. Αλλά θέλω να σου ευχηθώ να φτάσεις γρήγορα στο πολυπόθητο αποτέλεσμα.. όταν καταλήξεις σε νοσοκομείο και γιατρό, κ αν το επόμενο βήμα όπως καταλαβαίνω ειναι η εξωσωματική, να δεις μήπως την κάνεις εκεί. Τα δημοσια έχουν πολυ καλά ποσοστά και πολυ καταρτισμενες κ εμπειρες ομάδες.. Ο γιατρουλης σου θα καταλάβει..??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Να μαι πάλι μετά απο πολύ καιρό..Συνεχιζουμε να παλεύουμε για το όνειρο..και με τα γνωστά μας θέματα(σχετικά ανεβασμενη fsh που όμως στις τελευταίες εξετάσεις ανέβηκε και άλλο) και με άγνωστα μεχρι τώρα..οπως πεσμένη κινητικότητα στο σπερμα..κάτι που δεν υπήρχε..μέσα σε όλο το χαμό λοιπόν..και μέσα σε όλα όσα πρέπει να κοιτάξουμε και να "λύσουμε" ειναι και το θέμα του γιατρού..Ξέρει κάποιο κορίτσι η εχει ακούσει για κάποιο καλο γιατρό στα νοσοκομεία Αλεξάνδρας,Ελενας,Αρεταίειο??ρωταω για αυτά γιατί είναι γυναικολογικά,και θα πρεπει να βρώ μια ακρη και για λαπαροσκόπιση,για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης..ο καλός μου ο γιατρούλης,μου είπε πολύ καλη τιμή,αλλα αν δώσουμε για την επέμβαση δεν θα υπαρχει σάλιο για ολα όσα πρέπει να κάνουμε μετά..Ξεκινάμε με σεντονάκι..Κοριτσια τη βοήθεια σας..

Καλημερα!! Μετα τον φοβερο γιατρο μου, θεωρω κορυφη τον Καλλιανιδη που ειναι κ στο Αλεξανδρα. Εργαζεται κ σε ιδιωτικο ινστιτουτο υπογονιμοτητας αλλα πηγα μια φορα για απλη εξεταση κ η επισκεψη ηταν 100 ευρω (ο λογος που δεν τον κρατησα σαν γυναικολογο-ευτυχως μετα βρηκα τον δικο μου). Τον Καλλιανιδη μου τον εχουν συστησει 2 διαφορετικες γνωστες μου με θεματα υπογονιμοτητας, εξωσωματικες κλπ. Ειναι παααρα καλος γιατρος, πολυ ηρεμος ανθρωπος, με πειρα, σου εξηγει τα παντα κ ειναι πολυ παρατηρητικος.. Μπορεις να κλεισεις για αρχη ενα απογευματινο ραντεβου στο Αλεξανδρα (γιατι το πρωινο μαλλον θα σου παει πολυ αργα) αλλα καλυτερα θα ηταν να τον παρεις πρωτα ενα τηλ, να δεις αν αναλαμβανει τετοια περιστατικα κ να τον ρωτησεις μηπως μπορεις να κλεισεις κατευθειαν πρωινο ραντεβου στο Αλεξανδρα. Πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενη.. Ευχομαι να σου παν ολα καλα κ συντομα με κουταβακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Να μαι πάλι μετά απο πολύ καιρό..Συνεχιζουμε να παλεύουμε για το όνειρο..και με τα γνωστά μας θέματα(σχετικά ανεβασμενη fsh που όμως στις τελευταίες εξετάσεις ανέβηκε και άλλο) και με άγνωστα μεχρι τώρα..οπως πεσμένη κινητικότητα στο σπερμα..κάτι που δεν υπήρχε..μέσα σε όλο το χαμό λοιπόν..και μέσα σε όλα όσα πρέπει να κοιτάξουμε και να "λύσουμε" ειναι και το θέμα του γιατρού..Ξέρει κάποιο κορίτσι η εχει ακούσει για κάποιο καλο γιατρό στα νοσοκομεία Αλεξάνδρας,Ελενας,Αρεταίειο??ρωταω για αυτά γιατί είναι γυναικολογικά,και θα πρεπει να βρώ μια ακρη και για λαπαροσκόπιση,για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης..ο καλός μου ο γιατρούλης,μου είπε πολύ καλη τιμή,αλλα αν δώσουμε για την επέμβαση δεν θα υπαρχει σάλιο για ολα όσα πρέπει να κάνουμε μετά..Ξεκινάμε με σεντονάκι..Κοριτσια τη βοήθεια σας..

Καλησπέρα Κατερίνα μου συγνώμη δεν κατάλαβα ψάχνεις γιατρό για λαπαροσκόπηση για ποιο λόγο?  Υστεροσκοπηση θές να κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα πολύ καλος κ το λένε πολλοί είναι ο Δασκαλακης ο οποίος είναι κ στ Αλεξάνδρα... Πήγα μια φορά σ εμπνέει κατευθείαν εμπιστοσύνη με αυτόν θα συνεχισω πρώτα ο Θεός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κατερινάκι μου, δεν μπορώ να βοηθήσω, είμαι απο Θεσσαλονίκη. Αλλά θέλω να σου ευχηθώ να φτάσεις γρήγορα στο πολυπόθητο αποτέλεσμα.. όταν καταλήξεις σε νοσοκομείο και γιατρό, κ αν το επόμενο βήμα όπως καταλαβαίνω ειναι η εξωσωματική, να δεις μήπως την κάνεις εκεί. Τα δημοσια έχουν πολυ καλά ποσοστά και πολυ καταρτισμενες κ εμπειρες ομάδες.. Ο γιατρουλης σου θα καταλάβει..??? 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου γλυκό..μακαρι να επιτύχουμε συντομα ολες τον στόχο μας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Καλημερα!! Μετα τον φοβερο γιατρο μου, θεωρω κορυφη τον Καλλιανιδη που ειναι κ στο Αλεξανδρα. Εργαζεται κ σε ιδιωτικο ινστιτουτο υπογονιμοτητας αλλα πηγα μια φορα για απλη εξεταση κ η επισκεψη ηταν 100 ευρω (ο λογος που δεν τον κρατησα σαν γυναικολογο-ευτυχως μετα βρηκα τον δικο μου). Τον Καλλιανιδη μου τον εχουν συστησει 2 διαφορετικες γνωστες μου με θεματα υπογονιμοτητας, εξωσωματικες κλπ. Ειναι παααρα καλος γιατρος, πολυ ηρεμος ανθρωπος, με πειρα, σου εξηγει τα παντα κ ειναι πολυ παρατηρητικος.. Μπορεις να κλεισεις για αρχη ενα απογευματινο ραντεβου στο Αλεξανδρα (γιατι το πρωινο μαλλον θα σου παει πολυ αργα) αλλα καλυτερα θα ηταν να τον παρεις πρωτα ενα τηλ, να δεις αν αναλαμβανει τετοια περιστατικα κ να τον ρωτησεις μηπως μπορεις να κλεισεις κατευθειαν πρωινο ραντεβου στο Αλεξανδρα. Πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενη.. Ευχομαι να σου παν ολα καλα κ συντομα με κουταβακι!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελαρα μου..ο δικος σου ειναι ιδιώτης??θα ψαχτω και θα κλείσω αν ειναι απογευματινό οπως ειπες και συ..και μετα βλέπουμε..ας εχουμε τα καλυτερα αποτελέσματα ολες όσες προσπαθούμε..και με το καλο στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας όσες είστε εγκυουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα Κατερίνα μου συγνώμη δεν κατάλαβα ψάχνεις γιατρό για λαπαροσκόπηση για ποιο λόγο?  Υστεροσκοπηση θές να κάνεις? 

Γεια σου αγαπη μου γλυκια..Τελευταία φορά που πηγα στον γιατρό μου..συζητήσαμε λιγο περισσοτερο για το ενδεχόμενο της ενδομητριωσης που ειχαμε πει και παλαιότερα..μου ξεκαθάρισε πως η μόνη μέθοδος για να το αποκλείσουμε και αν υπαρχει να το θεραπεύσουμε ειναι η λαπαροσκοπιση..γιατι με την υστεροσκοπιση η εικόνα ειναι μονο εσωτερικά της μήτρας..ενω η ατιμη ενδομητριωση μπορει να χει αναπτυχθεί και εξωτερικά,που παλι όμως εμποδίζει την σύλληψη..οποτε αναζητω γιατρό σε δημόσιο να δω τι εχει να προτείνει και κεινος για το πως να κινηθούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Καλησπέρα πολύ καλος κ το λένε πολλοί είναι ο Δασκαλακης ο οποίος είναι κ στ Αλεξάνδρα... Πήγα μια φορά σ εμπνέει κατευθείαν εμπιστοσύνη με αυτόν θα συνεχισω πρώτα ο Θεός.. 

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου..ετοιμάζεσαι για εξωσωματικη εκει δλδ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η love30 είπε:

Μωλις γυρισα ολα καλα και λογικα απο Σαββατο αρχιζω ενεσεις!!!τα φαρμακα ειναι σαλοσπιρ ινοχεπ ενα τζελ σικλακουρ ουτροτζεσταν πρεζολ.....κορτιζονη δεν τη θυμαμε πως !!!!τι να σας πω ειναι και αλλα???????αχαχχχαχαχαχ ποσα ακομα!!!!!!!

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η love30 είπε:

Οχι στο γιατρο πηγα να δουμε αν θα παμε σε αυτο τον κυκλο  και μαλον την Παρασκευη 29 θα κανω εμβρυομεταφορα!!! το Σαββατο θα ξαναπαω να με ξαναδει!

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημέρα κορίτσια..Να μαι πάλι μετά απο πολύ καιρό..Συνεχιζουμε να παλεύουμε για το όνειρο..και με τα γνωστά μας θέματα(σχετικά ανεβασμενη fsh που όμως στις τελευταίες εξετάσεις ανέβηκε και άλλο) και με άγνωστα μεχρι τώρα..οπως πεσμένη κινητικότητα στο σπερμα..κάτι που δεν υπήρχε..μέσα σε όλο το χαμό λοιπόν..και μέσα σε όλα όσα πρέπει να κοιτάξουμε και να "λύσουμε" ειναι και το θέμα του γιατρού..Ξέρει κάποιο κορίτσι η εχει ακούσει για κάποιο καλο γιατρό στα νοσοκομεία Αλεξάνδρας,Ελενας,Αρεταίειο??ρωταω για αυτά γιατί είναι γυναικολογικά,και θα πρεπει να βρώ μια ακρη και για λαπαροσκόπιση,για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης..ο καλός μου ο γιατρούλης,μου είπε πολύ καλη τιμή,αλλα αν δώσουμε για την επέμβαση δεν θα υπαρχει σάλιο για ολα όσα πρέπει να κάνουμε μετά..Ξεκινάμε με σεντονάκι..Κοριτσια τη βοήθεια σας..

Καλημερα Κατερινιω!!@Κατερινακι/only love !!!

Εγω δε ν ξερω καποιον αλλα ηθελα απλα να σου ευχηθω γρηγορα να βρεις τον γιατρο που να σε εμπνεει να ειναι ο καλυτερος και να προχωρησεις!!!

Σου ευχομαι ολοψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Σε φιλω

??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελαρα μου..ο δικος σου ειναι ιδιώτης??θα ψαχτω και θα κλείσω αν ειναι απογευματινό οπως ειπες και συ..και μετα βλέπουμε..ας εχουμε τα καλυτερα αποτελέσματα ολες όσες προσπαθούμε..και με το καλο στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας όσες είστε εγκυουλες!!!

   Ειναι ιδιωτης κ συνεργαζεται με το ιασω αλλα τωρα που ειμαι εγκυος θα με παρακολουθει μεχρι τον 9ο κ μεχρι να φτασει η διαστολη μου στο καταλληλο σημειο-ετσι μου ειπε (!) κ μετα θα μου πει: "Τωρα, μπορεις να πας στο Ελενα να γεννησεις"!!

    Σαν ιδιωτης παιρνει λιγα χρηματα κ μπορει για μηνες να σε παρακολουθει απο τηλεφωνο (πχ μου λεει τι εξετασεις να κανω, του στελνω με mail τις απαντησεις κ με παιρνει τηλεφωνο να μου πει την θεραπεια ή να μου προτινει κ αλλες εξετασεις.. Αλλος γιατρος θα με ειχε καλεσει 3 φορες στο ιατρειο του για ολα αυτα κ θα πληρωνα και τις τρεις φορες). Σκεψου οτι μπαινω στον 5ο μηνα κ πρωτη φορα τον πληρωσα την προηγουμενη βδομαδα!! ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΛΕΦΤΑΑ!! Κ τον εχω δει ηδη 4 φορες στην κυηση κ αλλες απειρες εχουμε μιλησει στο τηλ!! Εχω μεινει πολλες φορες αφωνη με τις ικανοτητες του κ την ανθρωπια του..! Μεγαλο πραγμα να εμπιστευεσαι το  γιατρο σου κ να ειναι οντως ικανος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Γεια σου αγαπη μου γλυκια..Τελευταία φορά που πηγα στον γιατρό μου..συζητήσαμε λιγο περισσοτερο για το ενδεχόμενο της ενδομητριωσης που ειχαμε πει και παλαιότερα..μου ξεκαθάρισε πως η μόνη μέθοδος για να το αποκλείσουμε και αν υπαρχει να το θεραπεύσουμε ειναι η λαπαροσκοπιση..γιατι με την υστεροσκοπιση η εικόνα ειναι μονο εσωτερικά της μήτρας..ενω η ατιμη ενδομητριωση μπορει να χει αναπτυχθεί και εξωτερικά,που παλι όμως εμποδίζει την σύλληψη..οποτε αναζητω γιατρό σε δημόσιο να δω τι εχει να προτείνει και κεινος για το πως να κινηθούμε..

Κατερινάκι μου επειδή το είχα ψάξει κ εγώ πολύ το θέμα της ενδομητριωσης (θα έκανα λαπαροσκοπηση αλλά δεν χρειάστηκε γιατί έμεινα έγκυος), μην πιστεύεις αυτά που λένε οι γιατροί.. Η ενδομητριωση ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΎΕΤΑΙ! Ναι καταστέλλεται για 3 με 6 μήνες κ επανεμφανιζεται, άλλοτε δριμύτερη! Ο λόγος είναι γιατί ο γιατρός θα σου καυτηριάσει τις εστίες που βλέπει, όπως υπαρχουν άλλες που δεν φαίνονται κ δημιουργούνται αργότερα, άρα θα απαλλαχτείς μονο με την εμμηνόπαυση...επίσης αν την κάνεις να σε ενημερώσει ο γιατρός αν θα καθαρίσει κ τις ωοθηκες σου αν βρει κάτι, γιατί όταν τις καθαρίζουν μειώνονται δραματικά τα αποθέματα ωαρίων σου... Όλα αυτά τα έμαθα από συγγενή φίλης μου,  γυναικολόγο κορυφαία στο επάγγελμα της στο εξωτερικό! Γενικά μην πιστέψεις το ότι θα κάνεις την επέμβαση κ τελείωσες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2017 at 11:34 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Καλημερα!! Μετα τον φοβερο γιατρο μου, θεωρω κορυφη τον Καλλιανιδη που ειναι κ στο Αλεξανδρα. Εργαζεται κ σε ιδιωτικο ινστιτουτο υπογονιμοτητας αλλα πηγα μια φορα για απλη εξεταση κ η επισκεψη ηταν 100 ευρω (ο λογος που δεν τον κρατησα σαν γυναικολογο-ευτυχως μετα βρηκα τον δικο μου). Τον Καλλιανιδη μου τον εχουν συστησει 2 διαφορετικες γνωστες μου με θεματα υπογονιμοτητας, εξωσωματικες κλπ. Ειναι παααρα καλος γιατρος, πολυ ηρεμος ανθρωπος, με πειρα, σου εξηγει τα παντα κ ειναι πολυ παρατηρητικος.. Μπορεις να κλεισεις για αρχη ενα απογευματινο ραντεβου στο Αλεξανδρα (γιατι το πρωινο μαλλον θα σου παει πολυ αργα) αλλα καλυτερα θα ηταν να τον παρεις πρωτα ενα τηλ, να δεις αν αναλαμβανει τετοια περιστατικα κ να τον ρωτησεις μηπως μπορεις να κλεισεις κατευθειαν πρωινο ραντεβου στο Αλεξανδρα. Πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενη.. Ευχομαι να σου παν ολα καλα κ συντομα με κουταβακι!!!

Koρίτσια ο συγκεκριμένος γιατρός θα φύγει με σύνταξη από το νοσοκομείο απόσο ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...