Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπληρώματα για γονιμότητα


Linaki_nikol

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα την γνώμη σας για συμπληρώματα για καλύτερη γονιμότητα και γυναικεία και αντρική.. όσες έχετε πάρει και έχετε μείνει εγκυούλες ή είστε στην προσπάθεια και παίρνετε.. Ευχαριστώ ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα την γνώμη σας για συμπληρώματα για καλύτερη γονιμότητα και γυναικεία και αντρική.. όσες έχετε πάρει και έχετε μείνει εγκυούλες ή είστε στην προσπάθεια και παίρνετε.. Ευχαριστώ ☺

Γεια σου, εγω εδω κ ενα μηνα παιρνω φυλλικο οξυ, μονο αυτο μου εδωσε ο γιατρος μου. Εσενα σου προτεινε κ κατι αλλο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα την γνώμη σας για συμπληρώματα για καλύτερη γονιμότητα και γυναικεία και αντρική.. όσες έχετε πάρει και έχετε μείνει εγκυούλες ή είστε στην προσπάθεια και παίρνετε.. Ευχαριστώ ☺

Καλημερα! Βοηθαει κ η βιταμινη Ε!! Βεβαια ο γιατρος σου θετει την δοσολογια αναλογα με τα κιλα, με το φυλο κ.α. Καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Μου είχε δώσει ο γιατρός μου συμπλήρωμα που είχε διάφορες βιταμίνες μέσα μόνο που το ξεχνούσα και πέρασε καιρός.. Και πριν το ξεκινήσω πάλι, διάβασα σε διάφορες συζητήσεις για πολλά σκευάσματα που βοηθούν και ήθελα να ρωτήσω και όλες εσάς που έτυχε να πάρετε και να βοηθηθειτε ώστε αν μου προτείνατε κάτι άλλο να το συζητήσω με τον γιατρό μου.. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά θα με βοηθούσε να μου πείτε εταιρείες και αν όντως υπήρξε βοήθεια! Σας ευχαριστώ και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Linaki_nikol είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Μου είχε δώσει ο γιατρός μου συμπλήρωμα που είχε διάφορες βιταμίνες μέσα μόνο που το ξεχνούσα και πέρασε καιρός.. Και πριν το ξεκινήσω πάλι, διάβασα σε διάφορες συζητήσεις για πολλά σκευάσματα που βοηθούν και ήθελα να ρωτήσω και όλες εσάς που έτυχε να πάρετε και να βοηθηθειτε ώστε αν μου προτείνατε κάτι άλλο να το συζητήσω με τον γιατρό μου.. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά θα με βοηθούσε να μου πείτε εταιρείες και αν όντως υπήρξε βοήθεια! Σας ευχαριστώ και πάλι!

   Εγω 1,5-2 μηνες πριν την εγκυμοσυνη μου ξεκινησα τα inofert (εχουν μεσα φολικο κ ινοσιτολη) χωρις να εχω θεμα με πολυκυστικες.. Ο γιατρος μου ειπε οτι "σφιγγει" τις ωοθηκες κ προκαλει καλυτερη ωορρηξια. Επαιρνα 1 φακελακι την ημερα. 

   Την ιδια περιοδο ο συντροφος μου ξεκινησε να παιρνει βιταμινη Ε των 400 χωρις να εχει κανει καποιο σπερμοδιαγραμμα. Ο γιατρος μου του ειπε, αμα θελει να την παρει-δεν ειναι υποχρεωτικο, καθως ο,τι σπερμα κ να εχει-ακομη κ να μην εχει καποιο θεμα, η βιταμινη αυτη θα το ενισχυσει. Της Lanes επαιρνε αλλα μου ειπε πως δεν παιζει ρολο η μαρκα.

   Εννοειται οτι πρεπει να ρωτησεις κ τον γιατρο σου γιατι ολα αυτα, οπως κ να εχει μεταβολιζονται στο συκωτι κ δεν μπορεις να τα παιρνεις ουτε για οσο καιρο θελεις, ουτε οση δοση θελεις.

    Την ιδια περιοδο πηρα κ τεστακια ωορρηξιας της hometest κ ρυθμισα τον θυροειδη μου που ηταν ελαχιστα τσιμπημενος...

    Δεν ξερω τι απο αλα αυτα με βοηθησε-ισως κ ολα μαζι, αλλα εμεινα σε λιγοτερο απο 2 μηνες εγκυος μετα απο σχεδον 1 χρονο προσπαθειων (κ πριν απο αυτο τον χρονο, με ιστορικο αποβολων). Τωρα κλεινω τον 4ο μηνα κυησης!!

   Εσυ, σε τι σταδιο εισαι? Προσπαθεις καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

   Εγω 1,5-2 μηνες πριν την εγκυμοσυνη μου ξεκινησα τα inofert (εχουν μεσα φολικο κ ινοσιτολη) χωρις να εχω θεμα με πολυκυστικες.. Ο γιατρος μου ειπε οτι "σφιγγει" τις ωοθηκες κ προκαλει καλυτερη ωορρηξια. Επαιρνα 1 φακελακι την ημερα. 

   Την ιδια περιοδο ο συντροφος μου ξεκινησε να παιρνει βιταμινη Ε των 400 χωρις να εχει κανει καποιο σπερμοδιαγραμμα. Ο γιατρος μου του ειπε, αμα θελει να την παρει-δεν ειναι υποχρεωτικο, καθως ο,τι σπερμα κ να εχει-ακομη κ να μην εχει καποιο θεμα, η βιταμινη αυτη θα το ενισχυσει. Της Lanes επαιρνε αλλα μου ειπε πως δεν παιζει ρολο η μαρκα.

   Εννοειται οτι πρεπει να ρωτησεις κ τον γιατρο σου γιατι ολα αυτα, οπως κ να εχει μεταβολιζονται στο συκωτι κ δεν μπορεις να τα παιρνεις ουτε για οσο καιρο θελεις, ουτε οση δοση θελεις.

    Την ιδια περιοδο πηρα κ τεστακια ωορρηξιας της hometest κ ρυθμισα τον θυροειδη μου που ηταν ελαχιστα τσιμπημενος...

    Δεν ξερω τι απο αλα αυτα με βοηθησε-ισως κ ολα μαζι, αλλα εμεινα σε λιγοτερο απο 2 μηνες εγκυος μετα απο σχεδον 1 χρονο προσπαθειων (κ πριν απο αυτο τον χρονο, με ιστορικο αποβολων). Τωρα κλεινω τον 4ο μηνα κυησης!!

   Εσυ, σε τι σταδιο εισαι? Προσπαθεις καιρο?

Ευχαριστώ για την απάντηση! Εγω συνολικά 1μισο χρονο περίπουπροσπαθούσα χωρίς καμία βοήθεια γενικότερα με πάρα πάρα πολυ άγχος και αγωνία ώσπου αρρώστησα από το άγχος μου με το έντερό μου που έχω θέμα όταν στρεσαρομαι. Επειδή αρρώστησα βαριά και πήρα καιρό φάρμακα  (εννοείται ότι εκείνο το διάστημα σταμάτησε κάθε προσπάθεια) χάλασε η περίοδός μου πρώτη φορά στη ζωή μου και έγινε οπως καταλαβαίνεις ένα μπάχαλο γενικώς! Προσπάθησα πολύ να ηρεμήσω και αφού συνήλθα εντελώς από θέμα υγείας, πήρα σίδηρο και βιταμίνη D γιατί είχαν πέσει όλα πολύ και τους τελευταίους 2 μήνες μου ήρθε περίοδος κανονικά πλέον και είπαμε να συνεχίσουμε την προσπάθεια... Δεν έχω θέμα με πολυκυστικες..δεν είχα γενικότερα κάποιο άλλο θέμα εκτος από θυρεοειδή που τον ελέγχω απόλυτα εξαρχής.. Το μεγαλύτερό μου πρόβλημα είναι το άγχος!  Αυτή είναι η ιστορία μου... 

Έτσι είπαμε με το σύζυγό μου να κάνουμε λίγο καιρό ακόμα προσπάθεια με βιταμίνες αυτή τη φορά και ότι άλλο χρειάζεται πριν πάμε στο επόμενο βήμα! 

Είναι πολύ ελπιδοφόρο το γεγονός ότι έμεινες έγκυος μέσα σε 2 μήνες από τη στιγμή που ξεκίνησες αυτά που μου λες! Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου έγω θα σου πρότεινα τις βιταμίνες Pregnacere conception!!Εχει πακέτο μαζί ανδρικές και γυναικείες!!!Ο γυναικολόγος μου είναι υπέρ των βιταμινών αρκεί να περιέχουν και την d.Oι συγκεκριμένες περιέχουν βιταμίνες κατάλληλες για γονιμότητα!!Εχούν και φυλλικό  οξύ δεν χρειάζεται extra filicine!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Κορίτσι μου έγω θα σου πρότεινα τις βιταμίνες Pregnacere conception!!Εχει πακέτο μαζί ανδρικές και γυναικείες!!!Ο γυναικολόγος μου είναι υπέρ των βιταμινών αρκεί να περιέχουν και την d.Oι συγκεκριμένες περιέχουν βιταμίνες κατάλληλες για γονιμότητα!!Εχούν και φυλλικό  οξύ δεν χρειάζεται extra filicine!!!!!!

Τις συγκεκριμένες τις ανακάλυψα στο ίντερνετ τυχαία! Δεν ήξερα ό,τι υπάρχουν κοινές.. Είναι καλές; Τις έχετε δοκιμάσει με τον σύζυγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Linaki_nikol είπε:

Τις συγκεκριμένες τις ανακάλυψα στο ίντερνετ τυχαία! Δεν ήξερα ό,τι υπάρχουν κοινές.. Είναι καλές; Τις έχετε δοκιμάσει με τον σύζυγο;

Mια φίλη τις ήπιε αφού τις πρότεινε ο γιατρός της  περίπου 2 μηνο και έμεινε έγκυος!!Εγώ τις ξεκίνησα σοβαρά εδώ και 10 μέρες!!!Γιατί πριν έπινα 2 μέρες και τις παρατούσα!!Θ φανείιι!Τις αγόρασα από φαρμακείο 20ε και για τους δύο μας για ένα μήνα!!Τα αποτελέσματα φαίνονται συνήθως στο 3 μήνο!!Στο internet είναι πιο οικονομικές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2017 at 6:25 ΜΜ, ο/η Linaki_nikol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα την γνώμη σας για συμπληρώματα για καλύτερη γονιμότητα και γυναικεία και αντρική.. όσες έχετε πάρει και έχετε μείνει εγκυούλες ή είστε στην προσπάθεια και παίρνετε.. Ευχαριστώ ☺

εγω ειμαι στην 8η εβδομαδα...ομως 2μηνες πριν τη συλληψη  πηρα pregnacare conseption και εδω κ ενα χρονο παιρνω vitam E 400 και φυλικο οξυ.....ολα αυτα απο μονη μου...διοτι οι  γιατροι δεν δινουν σημασια αλλα εγω πιστευω πως βοηθανε...καλη αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geozak είπε:

εγω ειμαι στην 8η εβδομαδα...ομως 2μηνες πριν τη συλληψη  πηρα pregnacare conseption και εδω κ ενα χρονο παιρνω vitam E 400 και φυλικο οξυ.....ολα αυτα απο μονη μου...διοτι οι  γιατροι δεν δινουν σημασια αλλα εγω πιστευω πως βοηθανε...καλη αρχη

Ευχαριστώ πολύ! Μια όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι και ένα γερό μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 20 λεπτά, ο/η swtia είπε:

καλησπερα εγω περνω φυλικο οξυ ενα καθε πρωι πριν το πρωινο..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Καλή επιτυχία εύχομαι, γρήγορα να έχεις τα πιο όμορφα νέα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Linaki_nikol είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Καλή επιτυχία εύχομαι, γρήγορα να έχεις τα όμορφα νέα!!! ?

τιποτα..σε ευχαριστω πολυ!!κ εσυ το ιδιο!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα πέρα από όσες γράψατε  για φιλικό οξύ ινοφερτ κτλ .εγω παίρνω και DHEA είναι λίγο τσιμπημένη η 

τιμούλα αλλά αξίζει να τις πάρετε τα φιλιά μου και εύχομαι ότι καλύτερο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Εγώ παίρνω profertil.

Είναι ακριβές, αλλά αυτές μου συνέστησε ο γιατρός μου. Για να βελτιώσουμε τις ωοθήκες μου, που κάνουν διάφορα τελευταία!

Ευχαριστώ πολύ! Όταν λες ακριβές πόσο στοιχίζουν; Για να σε βοηθήσουν για την επίτευξη  εγκυμοσύνης τα παίρνεις ή γενικά για να επαναφέρεις τις ωοθήκες σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η karen είπε:

κορίτσια καλησπέρα πέρα από όσες γράψατε  για φιλικό οξύ ινοφερτ κτλ .εγω παίρνω και DHEA είναι λίγο τσιμπημένη η 

τιμούλα αλλά αξίζει να τις πάρετε τα φιλιά μου και εύχομαι ότι καλύτερο.... 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχες αποτέλεσμα άμεσα με εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gabry είπε:

Τα παίρνω γιατί είμαστε σε προσπάθεια να πετύχουμε εγκυμοσύνη(μετά από διαδοχικές αποβολές) και ξαφνικά έχω κάνει δύο κύκλους χωρίς ωορρηξία...

Τις αγόρασα 76 ευρώ(είναι για 28 μέρες).

Παλιότερα είχα πάρει κι εγώ από μόνη μου τα pregnacare conception που είπαν και άλλες κοπέλες παραπάνω. Είναι παρόμοια και πολύ οικονομικότερα, αλλά αυτή τη φορά είπα να ακολουθώ πιστά μόνο ότι πει ο γιατρός...

Μάλιστα... σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και με ένα σπορακι πολύ γρήγορα!!! Ευχαριστώ πολύ!!! ☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχες αποτέλεσμα άμεσα με εγκυμοσύνη;;

Όχι σε προσπάθεια είμαι ακόμη. Σου εύχομαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Όχι σε προσπάθεια είμαι ακόμη. Σου εύχομαι ότι καλύτερο 

Κι εγω κοπέλα μου! Να είσαι καλά Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ εύχομαι το συντομότερο να έχεις ευχάριστα νέα! ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...