Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλεσμενη τροφή


Recommended Posts

Εμένα δεν τα ήθελαν τα αλεσμενα. ...οπότε αναγκαστικά έδινα κομματάκια!!!έκανα τη μέθοδο χωρίς να το ξέρω γιατί το επέλεξαν μόνες τους οι κόρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2017 at 10:47 ΜΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Κ εμένα δεν ήθελε την φρουτοκρεμα αλεσμενη θέλει τα φρούτα ολόκληρα....χιχιχι.... @Sofilia αν μπορείς στείλε μου τον πίνακα να κοιτάξω απλά τι γίνεται 

 

2017-09-11 14.09.01.jpg

2017-09-11 14.10.18.jpg

20170911_140723.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2017 at 3:41 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μια ερώτηση, αυγό πότε σας είπε?

Αυγό μας είπε απο 8 μηνών...ΜΟΝΟ τον κρόκο... μισό κρόκο μέσα στην φρουτόκρεμα...ή εναν ολόκληρο κρόκο για μεσημεριανό. Μετά το έτος έφαγε και ασπραδι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας το έβαλε όλο το αυγό, αρχικά τον κρόκο για 1 βδομάδα και μετά προσθέσαμε και το ασπράδι. Φυσικά καλά βρασμένο για την σαλμονέλα. Με τους παιδιάτρους, δεν βγάζεις άκρη. Ο καθένας λέει τα δικά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2017 at 9:51 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμάς μας το έβαλε όλο το αυγό, αρχικά τον κρόκο για 1 βδομάδα και μετά προσθέσαμε και το ασπράδι. Φυσικά καλά βρασμένο για την σαλμονέλα. Με τους παιδιάτρους, δεν βγάζεις άκρη. Ο καθένας λέει τα δικά του!

Nαι εννοείται δεν βγάζεις άκρη σε κάποια θέματα... Λες και τελείωσαν άλλο πανεπιστημιο.. λες και δεν διαβασαν τα ίδια βιβλία.. χαχα.... Ποσο ειναι το παιδακι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Nαι εννοείται δεν βγάζεις άκρη σε κάποια θέματα... Λες και τελείωσαν άλλο πανεπιστημιο.. λες και δεν διαβασαν τα ίδια βιβλία.. χαχα.... Ποσο ειναι το παιδακι σου;

Διανύουμε τον δέκατο μήνα. Μας είπε ότι μετά τον δέκατο θα δώσουμε ψάρι. Εσάς για ψάρι τι σας είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα αυτό που με νευριάζει στην δική μου παιδίατρο είναι που σε πολλά πράγματα λέει όχι και όταν την ρωτήσεις γιατί δεν έχει απαντήσεις. Λόγου χάρη, της είπα ότι τον έβαλα σε παρκοκρέβατο και μου είπε κατευθείαν "δεν τα θέλουμε τα παρκοκρέβατα", την ρωτάω γιατί και απάντηση ακόμα δεν πήρα, της λέω "οταν είμαι μόνη στο σπίτι και θέλω να πάω τουαλέτα, τι να τον κάνω; Να τον πάρω μαζί μου για να μην σπάσει κανένα κεφάλι;"....Της είπα ότι μας κάνανε δώρο μια περπατούρα, κατευθείαν "όχι στην περπατούρα το μωρό", γιατί την ρωτάω, μου λέει θα αργήσει να περπατήσει, μα ήδη της λέω περπατάει και στηρίζεται επαρκώς, το βούλωσε....Το συμπέρασμα μου είναι ότι - τουλάχιστον για την δική μου που είναι νέα στο επάγγελμα - ότι τα πηγαίνει όλα σύμφωνα με τις μελέτες και τις στατιστικές και αφού δεν έχει ακόμα και δικά της παιδιά με μεγάλη ευκολία λέει όχι σε κάτι που είμαι σίγουρη πως όταν θα κάνει δικά της θα χρησιμοποιεί μετά μανίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο παρκοκρέββατο δεν κάνει να κοιμούνται πολλές ώρες, γιατί είναι πολύ λεπτό το στρώμα. Αν όμως τοποθετήσεις κανονικό στρώμα κούνιας δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν το χρησιμοποιείς σαν πάρκο να παίζει πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά να προσέχεις γιατί από κάποιο σημείο και μετά θα αρχίσει να πηδάει έξω. 

Η περπετούρα έχει κατηγορηθεί για στραβό περπάτημα (να το πω λαϊκά), λόγω της στάσης που είναι τα πόδια, δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει. Εγώ αν και μου είχαν δώσει δεν την χρησιμοποίησα και προτήμησα να πάρω μια στράτα για την μικρή, ώστε να την βοηθήσει στο περπάτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις διαπίστωσα ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ στράτας και περπατούρας. Εμείς έχουμε στράτα τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως στα είπε κορίτσι @KONSTANTIA  το @ditaki ...

Γενικά δεν ακολουθούμε τυφλά ότι μας πει ο παιδίατρος σίγουρα... και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν ειναι κακό να το ψάχνουμε γενικά λίγο.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...