Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

ε, αν ειναι ετσι οι ημερομηνιες των γιορτων καλα κανεις και τις γιορταζεις μαζι...

αντε να περασουν οι μερες και να ξεχασετε την επεμβαση, να μπειτε στους ρυθμους σας.

αυριο παρελαση θα πατε;

 

Νανα ο μορφονιος σου καιει καρδιες απο τωρα!

ειναι και λιγομιλητος ο δικος σου, μη τον ορμησει καμια τρελιαρα πιτσιρικα και τον μαρκαρει στενα... θα παθει σοκ!

οπως κανει η Μαριαννα με οτν καημενο τον Δημοσθενη!

πρεπει να του εχει κολησει σα βελα η δικια μου....

μεχρι και τι ονοματα θα δωσει στα παιδια που θα κανει με τιν Δημοσθενη σκεφτεται.

 

εμεις εδω καλυτερα... η ΜΑριαννα το πρωι ηταν καλα, το μεσημερι εκανε ενα σχεδον 38 και το βραδυ στις 10 ειχε μονο 37,6. μια χαρα τα παμε. αν ειναι οκ και το πρωι θα τους παμε να κανουν και παρελαση.

κριμα ομως που χασαμε την ευκαιρια να δουμε τα πολεμικα πλοια και το υποβρυχιο που εχουν ερθει στο λιμανι και ειναι επισκεψιμα για το κοινο ως αυριο....

ειχα σκοπο να τους παω σημερα... αλλα....

δεν πειραζει... του χρονου ελπιζω να ξαναφερουν κατι.

 

εγω αυριο θα φυλαω εξω απο το ξενοδοχειο που θα ειναι ο Προεδρος... σημερα ηταν ο αντρας εκει... απογευματινη βαρδια...ελπιζω να την κανει νωρις και να μη νυχτωθουμε εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα και ζητω το Εθνος!

 

Μαρντιο κι ο Βασιλης εκανε κρεατακια και αφαιρεση υγρου στο αυτι, την Παρασκευη!

 δε χρειαστηκε αμυγδαλες ηταν καλες

Σιδερενια η Χρυσανθη!

Δεν πιστευω να ήσασταν Αθηνα στο μετροπολιταν ε; γιατι ηταν αλλαδυο κοριτσακια που φευγανε όταν πηγαμε εμεις...

Η μυξα στα αυτια του ηταν τοσο καιρο που ειχε στερεοποιηθεί!Πανω από χρονο ηταν εκει μου ειπε ο ξάδερφος ωρυλα που τον εγχειρισε...

εμεις μειναμε μια μερα...

 

παει κι αυτό βρε παιδια...

δεν ειχε ξανακανει επεμβαση, κι εγω πρωταρα...σε ολικη ναρκωση σε παιδι μου...τελος καλο όλα καλα...

τωρα ακουει καλα αυτό εχει σημασια και μαλλον θα τον βοηθησει και στην αρθρωση γιατι όταν ακους καλα, μιλας και καλα, σωστα;

 

Μαρκερ όλα καλα εσυ που μενεις Ιλιον, με τις πλημυρες;

 

Χαρα δεν κατάφερες να αλλαξεις το username σου;

Χρονια πολλα για το Στεφανο!και νομιζα 1η Νοεμβρη...

Ο μπεμπης της παιδια είναι γλυκας!

 Νανουκα μου, Μαριλου, σας φιλω!

Βαγκακο να τους χαιρεσαι, να τα εκατοστησουν!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερενιος κι ο Βασιλακης σου Ντομ!

Αμυγδαλες- κρεατακια καναμε εμεις Ντομ εδω Ροδο.

Και μας η πρωτη και ελπιζω και τελευταια εμπειρια μας με ολικη ναρκωση....ζορι για τη μανουλα....ημουν τυχερη ειχα πολυ βολικο παιδακι...δε μιλησε κιχ...

Εμεις ειχαμε λιγο υγρο στο δεξι αυτακι ειπε ο ωρλ απαξ και στεγνωσει η μυτη απο μυξες θα στεγνωσει και το αυτι.7 μερες σημερα που την καναμε και ειναι αλλο παιδακι!

Χωρις υπερβολες...μιλαει καθαρα μεγαλες προτασεις κοιμαται αθορυβα με κλειστο στομα....μονο που ζηταει να τρωει συχνα και διαβαζα οτι οταν βγαλεις αμυγδαλες αλλαζει ο μεταβολισμος και πεινας...θα την παρακολουθησω.

Γενικως εμεινα πολυ ευχαριστημενη τα περιμενα πολυ πιο δυσκολα.

Καλη αναρρωση να εχετε...

Πηγαμε παρελαση...ενθουσιαστηκαν οι κορες με τα στρατα και η μαμα με κατι γυμναστες που συνοδευαν τα σχολεια...κολαστηκα η συζυγος!χα χα

Αντε και του χρονου με υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

τι κάνετε;

 

χθες έβλεπα ειδήσεις και έδειξε τον πιλότο που μίλησε στην παρέλαση!

ρε κορίτσια... ήταν συγκλονιστικός!

να τον χαίρεται η μανούλα του και όλη του η οικογένεια!

 

ντομ, καλή ανάρρωση και σε εσάς!

 

ώστε έτσι το Μαριαννάκι ε;

ρε τον άμοιρο το Δημοσθένη... τι του μελε να πάθει... χαχαχα!!!

 

γεια σου ρε μαριλού με τους γυμναστές!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Μαρντιο με τους γυμναστες σου!!!!!!

Θεα!!!!!

 

Ντομ περαστικα και στον δικο σου... καλε τι εγινε ολες μαζι φτιαξτε τα ΩΡΛογικα των παιδιων;;;

μακαρι να τα ξεχασετε ολα συντομα και να ειναι παντα σουπερ τα παιδακια σας!

 

ΝΑνα τον ακουσα και εγω τον πιλοτο....

ευτυχως υπαρχουν τετοιοι Ελληνες..... μακαρι να ηταν περισσοτεροι...

 

εμεις σημερα πηγαμε τα παιδια οδοντιατρο...

ο Σπυρος απο την ΠΑρασκευη παραπονιοταν οτι ποναει το δοντι του.

εμ, τοσες καραμελες και μεντος που του δινει ο αντρας;;;;;

ποσες φορες ακομα να φωναξω;;;

του ειχα αρχισει το παραμυθι με την κυρια τεριδονα που κρυβει μεσα στα γλυκα τα ξωτικα της τα οποια αν τα δοντια δεν τα βουρτσιζουμε καλα για να γυαλιζουν κα ινα γλυστρανε, σκαρφαλωνουν και το τριπανε και κανουνε σπηλια και μπαινουν ολα εκει και κανουνε παρτυ. και ο γιατρος θα τα φυσιξει με το πιστολακι, θα παρει ενα σφουρακι με ντουζακι να τα τριψει να φυγουν ολα και μετα με ενα υλικο σαν πλαστελινη θα βουλωσει τη σπηλια για να μη μπορουν να ξαναμουν τα ξωτικα μεσα να κανουν παρτυ και να ποναει το δοντι....

 

ευτυχως μια χαρα τα πηγε το αντρακι... μονο οταν αρχισε ο γιατρος να ρωταει αν ποναει κλπ τοτε αρχισε η γκρινια και τον επιασε το παραπονο. του ειπα του ντοκ στα αγγλικα, να μην τον ρωταει αν ποναει γιατι θα γκρινιαξει κιαλλο. αφου ουτε καν μου εσφιξε το χερι που του επιανα... ηρεμος ηταν. αν πονουσε θα το καταλαβαινα.

 

πωπω... απανωτα Γκρεις ανατομυ και κριμιναλ μάιντς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σας

 

Σιδερενια τα παιδακια σας

 

 αληθεια ειναι οτι το πρωτο χειρουργειο ειναι λιγακι δυσκολακι γα τους εξω

και οσο πιο μικρα τα κανουν τοσο το καλυτερο

 

οποτε ολα καλ πηγαν 

μπραβο και να μην ξαναχρειασοτυν τιποτα τα μικραουλια

 

βρε τη Μαριαννα 

καλε πολυ ζωηρα τα κοριτσια 

τι γινεται εδω

εχουν ξεσαλωσει ολα;

και η ανηψια μας και τα κοριτσακια του σχολειου

ποιον θα παντρεφτουν και κυνηγανε τα αγορια να τα φιλησουν στο στομα χαχαχα

 

νανα μιλα του για το σεξ γιατι σε βλεπω νωρις νωρις να γινεσαι γιαγια χαχαχα

 

βαγκ δλδ κανατε σφραγισμα; 

εμας ευτυχως αν και τρωνε σκατολοιδια τα διντια τα πλενουν συνεχεια 

εγω παλι τους εχω πει την αληθεια αρχκα οτι χαλανε τα δντια και ποναει πολυ - ειδν και ενα ξαδερφακι με μαυρα δοντια ολα ακομα και τα μπροστινα -ιδια ηλικια με εμας και σοκαριστηκαν 

και οτι βρωμαει το στιμα και τα πλενουν μπορει και 2 ακομακαι 3 φορες την ημερα

 

που εχει γκρεις καλε;

 

εμεις εδω

ας πουμε μια χαρα

τα θηρια θηρια κλασικα

τωρα ειμαστε στη φαση που λενε βρωμολογα και γελανε - εμενα μου σπανε τα νευρα και ουρλιαζω και τα βαζω τιμωρια αλλα αυτα εκει ανενδοτα - εαν δεν σε φτασουν στο σημειο να ξεφυγεις δεν ηρεμουν τα σκασμενα

λενε πχ - σκατα και μετα γελανε σαν χαζα και τα 2

κουραδα και χαχαχαχα

μιλαμε μπορουν να το κανουν και 3 ωρες 

σιφιλιαζομαι σας λεω

οχι για τα βρωμολογα τοσο αλλα για το σπαστικο γελιο 

 

γραφτηκα στις σχολες γονεων του δημου - μπας και μπορεσω να δω τι θα κανω για να τους διαχειριστω

ηταν τελια - ειχε πολυ πλακ

ο καθενας ελεγε το σοψυχο του- ενα δεν μου αρεσε μονο που ακουσα και τους απαντησα και ας παρεξηγηθηαν χεστηκα

ειχε ανοιξει κοβεντα μια για το σεξ και παιδια 

και ελγαν τα μυρια εκει

και λεει μια οτι ηταν στο ιασω νοσηλευομενη για καποιο καιρο και ειχε δει 14χρονα κοριτσια να πηγαινουν για αμβλωσεις 

και πεταγετε μια και λειι και πολυ καλα κανουν που καταστρεφουν τη ζωη τους

 

δεν ξερω οταν τα ακουω αυτα τρελενομαι 

οχι της ειπα οτι ειναι νομικο αδικιμα εαν δεν υπαρχει λογος ιατρικως να κανουν αμβλωση ακομα και με υπογραφη γονεα και ειχε αντίρρηση

ελγε τα χιλια μυρια για τις οικογενειες οτι δεν τα μαθαινουν για το σεξ κλπ

και της απαντω και ειναι καλυτερο δλδ να τα μαθαινουν οτι σε μια στραβη ή μια δυσκολια υπαρχει λυση

αντε και δεν εγινε τιποτα ας κανουν 5-6 αμβλωσεις

και τι να κανει μου λεει;

να το γεννησει της λεω

δεν χαθηκε ο κοσμος

εν και πλαι δεν το θελει δεν το θελει , να το δωσει για υοθεσια αλλα το μονο που σκεφτομαστε ειναι να μην ντροπιαστουμε εμεις και οχι τι επιπτσεις μπορει να εχει αυτο στο παιδι μας.

 

οι ισοι συμφωνησαν οι αλλοι μισοι οχι

 

το σωστοτερο το ειπε η κοινωνικη λειοτυργος βεβαια

οτι το θεμα ειναι να μην φτασουμε μεχρι αυτο το σημειο και για αυτο ειμαστε εει να βρουμε τους τροπους

 

ο Αγγελος δεν καθετε πουθενα

καπου μας εχασετο τηλεκοντρολ της νοβααυριο θα παρω αλλο

εχει μια μανια να πεταει τα παντ στ σκουπιδια αυτο τοπαιδι

ψαξαμε ολο το σπιτι

λογικα τα εχει φαει το απορρηματοφορο τωρα πια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ που ενημερωθηκες για τις σχολες γονεων; εδω εγινε μια συναντηση για τη σχολικη βια δεν ειχα παει ειχε ανακοινωσηστο νηπιαγωγειο που ελεγε απλα ωρα και μερος.

Εψαξα ειδα το εχει δωσει το ΙΔεΒιΜ ινστιτουτο του υπουργειου παιδειας σε ιδιωτες.τους εστειλα μαιλ να μου πουμ ποτε θα ξαναγινουν και με ποια θεματολογια αλλα δεν απαντησε κανεις.

Ειναι πολυωαρα και θελω να ναι θεματα που με αφορουν να παιρνω κατι.

Αμα εχεις κανα τηλεφωνο επικοινωνιας να ενημερωθω θα το ηθελα.

Vag σφραγιζονται και τα πρωτα δοντακια; δε το ηξερα.Μπραβο το αντρακι σου που ηταν θαρραλεο!

Εμεις δε τα βουρτσιζουμε συστηματικα δυστυχως...τις κυνηγαω τα βραδια.

Βρε τον Αγγελουκω που εξαφανιζει πραγματα....πολυ γελασα....σα τους καναπεδες μου που οποιον και να σηκωςεις ενα κομματι puzzle θα βρεις μια κηρομπογια ενα τσιμπιδακι οτι χανεται κατα καιρους...χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ και εμάς στο νήπιο το είχαν και το ανακοίνωσε το σαιτ του δήμου μας για αιτησεις. Την έκανα ηλεκτρονικά Εγώ και στο μειλ μου απαντησε κανονικαη κυρια του δήμου. Μπες στο www.ilion.gr και έχει την αιτηση αυτη του ιδεκτφηυφωη που λες. Όντως είναι θεματικό και κανονικά θα έπρεπε να μιλήσουμε για,την τεχνολογία και το οντερνετ και την τηλεόραση . Αλλα δεν,ενδιέφερε κανέναν ιδιαίτερα και θα μιλήσουμε για τα ερωτήματα που θέσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορούες μου!

 

μάρκερ, όταν θα πετάτε τα σκουπίδια, να τα ελέγχετε... χαχαχα!!!

 

χθες πήγαμε μια βόλτα το μολ.

είχε dj και τα δικά μου χορεύανε.

σε κάποια φάση, ο Άνθιμος έκατσε και ήρθε ένα κοριτσάκι, μπήκε ανάμεσα στα πόδια του, έπεσε στην αγκαλιά του και τον φιλούσε...

ο μπαμπάς της τραβούσε τα μαλλιά του... χαχαχα!!!

ήταν 21 μηνών.

επειδή κόμπλαρε, όμως, ο δικός μου... έπιασε από το χεράκι τον μικρό και χορευάνε μαζί...

τι να σας πω... ήταν για φίλημα και τα δύο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα γηρατια.

άλλαξα πριν 1 μήνα γυαλιά και δεν βλεπω σε σημείο να πονάνε τα μάτια.

πήγα σήμερα οφθαλμίατρο

η μυωπία κατέβηκε

αυτο συμβαίνει μετά Τα 40 που αρχίζει η πρεσβυωπία

ήρθε 10 χρόνια νωρίτερα χαχα

το κακό ήταν ότι η πίεση ήταν πολύ υψηλή στο δεξί ματι και σίγουρα είναι ο λόγος για τις ημικρανίες που έχω.

θα το ελενξουμε ένα μήνα ανα τακτά χρονικά διαστήματα θα πηγαίνω να με μετράει καθγια αρχη εαν όντως έχω θέμα και δεν είναι απο την κούραση τα κάνω θεραπειαμε κολλύρια

καταπληκτικα

έλα βρε μάνα

πολυ έξω καρδιά τα παιδιά σου

οι δικοί ντρέπονται για,χοροτετοια

ερωτηλως ο δικος σου πολυ

σήμερα η δασκάλα μου είπε ότι είναι τα καλύτερα παιδια

συμμετέχουν πολυ , διαβαζουν τα κάνουν ολα

είναι υπερευχαριστημενη

μονοπου ο Στέλιος είναι πολυ ευαίσθητος , με,το,παραμικρό όταν του μιλάει έστω λιγοςντονα βαζει τα κλάματα.

φτου φτου

ας είναι διάολοι,στο σπίτι και ας είναι καλά παιδιά στο,σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σημερα marker στη δουλεια ειχαμε αυτη ακριβως τη συζητηση.ενας συναδελφος 40 ετων του βρηκαν πρεσβυωπια και ηταν καπως στην ιδεα μεγαλωσα....και γω παραξενευτηκα εω απο τα 40 τοσο νωρις;;

Να βαλεις γυαλια ομως μη τα ζοριζεις τα ματια αν χρειαζεται ειναι χειροτερο να πιεζεσαι.

Αλλαξε ο καιρος εδω επιαςε κρυο και ξεκινηςε η μεση μου.πηγα επενδυσα σε μια ηλεκτρικη θερμοφορα αυχενα μεσης το απογευμα και κουκουλωθηκα καλωδιωμενη τωρα....

Νανα μπραβο στα αγορια σου! Και μενα σα της marker καθολου εκδηλωτικα σε δημοσιους χωρους.και στο παιδοτοπο που κανουν προγραμματα οι κοπελες με το ζορι πανε.

Ευχαριστω μαρκερ για τις σχολες γονεων θα μπω στο δημο σας να δω να ρωτησω και σε μας ςτο δημο ποια υπηρεσια το χει αναλαβει αν και μου παν τα υλοποιει η πρωτοβαθμια οχι περιφερεια η δημος.

Θα τη βρω την ακρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τοσα που ειδαν τα ματακια σου ρε ΜΑρκερ πως να μην παθουν;;;;

και πως να δεις Γκρέις στο φοξ λάιφ αφου το παστρικο μικρο σου πεταξε το κοντρολ της νοβα στα σκουπιδια;;;

οσο για το σκηνικο που λες να λενε κακες λεξεις και να σκανε στα γελια και να κανουν σα σουρωμενα... καρμπον!

το θεμα ειναι να μην τους πιασει το σπαστικο αυτο εκτος σπιτιου!!!!

 

ΝΑνα καλα... τα κοριτσια απο μικρα εχουν ξεφυγει!!!!

καλε ορμανε στην ψυχρα!

 

ΜΑρντιο αν η ΜΑρκερ σηκωσει τον καναπε και βρει τσιμπιδακια.... εχει προβλημα!!!!!

και αντε να το πει στη σχοελη γονεων!!!!

 

παντως ναι κανουν και στα νεογυλα δοντις σφραγισμα γιατι λεει τα πισω θα τα βγαλει στα 12 περιπου χρονια.... εγω πατνως δε θυμαμαι να εχω αλλαξει ποτε πισω δοντια.. μονο τα μπροστα θυμαμαι που ημουν φαφουτα.

η ΜΑριαννα εκανε και φθοριωση. ενα τζελ γευσης φραουλα που τη βαζει και δεν πρεπει να πιει ουτε νερο για μιση ωρα.

θα ξαναπαμε να καενι και ο Σπυρος και τοτε θα κανουμε τη ΜΑριαννα ενα που δε θυμαμαι πως το λενε, που οταν το παιδι εχει εντονες αυλακες στα πισω 4 δοντια (2 πανω 2 κατω) εκχυνει μια ρητινη για να τα καλυπτει και να μη μαζευονται μεσα οι τροφες και χαλανε. αυτο το κανεις μια φορα και κραταει για χρονια... μετα μαθαινουν να τα πλαινουν και καλα οποτε οκ. η φθοριωση ειπε ειναι καλο να γινεται καθε χρονο. 20Ε φθοριωση, και απο 20 καθε δοντι με ρητινη. 30 το σφραγισμα. δεν ειναι απογορευτικες οι τιμες νομιζω... πρεπει να πεσανε λογω κρισης.

 

εχω μια νυστα τρελη!

και λογω νασα διαιτας που σε 2 μερες ολοκληρωνω αποψε λυσσαω να φαω κατι γλυκο... ειναι που τελειωνει και η περιοδος....

να δουμε και ποσα θα χασω... στις 10 μερες ημουν -3. να δω στο τελος, στις 14ημ.

αυριο αποτοξινωση μονο με φρουτα... θα αηδιασω.

νυσταζωωωωω

 

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

βαγκ πολύ καλές οι τιμές των οδοντιάτρων σας!

εδώ έχουμε τους παιδοδοντιάτρους που σφάζουν με τις τιμές τους...

εγώ έκανα φθορίωση στον Α στη δική μου οδοντίατρο.

δε μου πήρε ποτέ λεφτά αλλά ξέρω ότι χρεώνει €30.

μου είπε κι εμένα γι' αυτό που λες Βαγκ.

αλλά ο δικός μου δεν τα έχει βγάλει ακόμη αυτά τα δόντια...

 

εμένα πάλι, μου αρέσουν πολύ τα γυαλιά της πρεσβυωπίας... χαχαχα!!!

είμαι λίγο μαζόχα;

 

χθες πάλι είχαμε αίματα...

ο μικρός χτύπησε στην κεφαλαριά του κρεβατιού του Α και μάτωσε το χειλάκι του από μέσα και μελάνιασε το μαγουλάκι του...

καρδιακή θα με κάνει αυτό το παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν βρε Νανα το μικρο θηριακι σου! θα σου κανει οσα δε σου ειχε κανει ο μεγαλοσ νομιζω...

αφου δεν επαθ κατι σοβαρο παλι καλα... και εγω οποτε χτυπανε λεω, μακαρι Παναγια μου, αφου θα χτυπησουν που θα χτυπησουν να ειναι τοσο ελαφρα!

 

εμεις την ωρα του μπανιου ανοιξαμε μεγαλη κουβεντα...

αρχισε η ΜΑριαννα να λεει οτι ηρθε στο σχολειο καινουριο κοριτσακι, που ολο μπουσουλαει...

αρχισα να στροφαρω να μαθω λεπτομεριες... τελικα απο τα λεγομενα τους ειναι παδακι με αναπηρια σιγουρα, αφου τη φερνει ο μπαμπας της με καροτσακι και στο σχολειο τη μετακινουν οι κυριες και αυτη μονο μπουσουλαει και πρεπει να εχει και νοητικη υστερηση γιατι λενε μιλαει σα μωρο...

και απο οτι μου ειπαν τα παιδια δυστυχως δεν τη φερονται καλα...

τρελαθηκα!

τους εξηγησα οτι το κοριτσακι εχει αρρωστα ποδαρακια και ειναι αδυναμα και δε μπορει ναπερπατησει κλπ... οτι δεν πρεπει να την κοροϊδευουν γιατι ουτε αυτη θελει να μη μπορει να παιξει και να τρεξει μαζι τους και οτι προσπαθει πολυ για να τα κατεφερει. η ΜΑριαννα ανενδωτη! δεν τη θελει γιατι δεν μπορει να καταλαβει τι λεει και επιδη τη φροντιζουν περισσοτερο οι κυριες...και οτι δε θελει να την κανει φιλη γιατι δε θελει να κολησει την αρρωστια της!!!!

αντε να την εξηγησω οτι δεν ειναι ιωση ή πυρετος για να κολησει κανεις και ουτε ο μπαμπας της κολησε που την εχει συνεχεια, σαν παραδειγμα....

τελικα ο Σπυρος, ως πιο τρυφερος, καταλαβε οτι δεν πρεπει ποτε να ην κοροϊδευει, γιατι αν ηταν αυτος στη θεση της θα ενιωθε ασχημα και θα στεναχωριοταν αν τον κοροϊδευαν για κατι που δεν μπορουσε να κανει, και αν δει οτι χρειαζεται βοηθεια, να τη ρωτησει αν θελει και να τη βοηθισει πχ αν ειναι κατι ψηλα ή μακρυα και να της ο δωσει.

επισης οτι με τις προσπαθιες που κανει το κοριτσακι σιγα σιγα θα μαθει και αυτη και να περπαταει και να μιλαει, απλα χρειαζεται περισσοτερο χρονο απο τα αλλα παιδακια...

η ΜΑριαννα μονο συμφωνησε να μην την κοροϊδευει... κατι ειναι και αυτο...

καμια αλλη ιδεα;;; να ψαξω κανενα βιντεακι στο ιντερνετ σχετικο να τους δειξω;;;

λεω να ρωτησω αυριο καμια απο τις κυριες να μου πουν γιατι τρελαινομαι μονο στην ιδεα οτι δεν του φερονται καλα...

 

ΤΕταρτη σχολειο δεν εχουν γιατι εχουν εκλογες οι δασκαλοι... μα καλα... περισυ δεν ελεγαν οτι ολα αυτα θα τα εκαναν απογευματινες ωρες για να μη χανουν τα παιδια μαθηματα;;;; οεο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

έλα ρε βαγκ... έτσι το Μαριαννάκι;

κρίμα.

το κορτισάκι αυτό δεν έχει συνοδο;

 

στο σχολείο μας, τις προηγούμενες βδομάδες είχαν θέμα το "το σώμα μου".

πρέπει να τους μιλήσανε για τις αναπηρίες γιατί μου έλεγε για κάποια παιδάκια που ζωγραφίζουν με το στόμα ή τα πόδια.

μου έλεγε ότι δεν παρκάρουμε στα γαλάζια σημεία με το αναπηρικό καροτσάκι γιατί έχει ανθρώπους που δεν περπατούν...

και άλλα διάφορα τα οποία νομίζω ότι βοηθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρρ σχολειο γιοκ και μεις αυριο....και μας το παν σημερα το μεσημερι!!! Ολοι οι συλλογοι ΣΚ κανουν τις εκλογες τους οι εκπαιδευτικοι γιατι να ναι εργασιμη μερα δε το καταλαβαινω!!!!!

Ετσι το Μαριαννακι ε;Δεν ειναι κι ευκολη υποθεση να αποδεχθεις τη διαφορετικοτητα και να ξερεις να την αντιμετωπισεις με το καταλληλο τροπο ουτε για εναν ενηλικα ποσο μαλλον για ενα παιδι που οτι ξωκυλει απο το "συνηθισμενο" το θεωρει "λαθος και περιεργο"...

Και γω σαν εσενα θα μιλουσα Vag και ισως και βιντεακια με παρομοια παιδακια που παιζουν προσπαθουν να ειναι στο κοινωνικο συνολο να τους εβαζα και να τους εξηγουσα.

Με εχει πιασει ασχημα η μεση απο τη κοιλη.

Κρεβατωμενη οσο μπορω μπας και το περασω στο ντουκου...

Φιλια σε ολες παρουσες και απουσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτησα το πρωι τις κυριες αν τα παιδια μου δεν ειναι σωστα στη συμπεριφορα απεναντυ στο κοριτσακι και αν πρεπει να τους πω κατι παραπανω αλλα μου ειπαν οτι ηταν και περισυ μαζι τους οποτε τα παιδια που ηταν και περισυ τη γνωριζουν και δεν υπαρχει θεμα με κανενα παιδακι.

και μου ειπαν σε τετοια θεματα, τα οποια τα συζητανε και στο σχολειο, στο σπιτι να απανταω μονο αν κανουν καποια ερωτηση, οπως και στο θεμα του σεξ.... συμπληρωσε η αλλη κυρια...

 

εχω μια νυστα σημερα.... δεν κοιμηθηκα μεσημερι γιατι πηγα αισθητικο και τωρα.... προσκυναω...

 

αυριο σχολειο κλειστο λογω εκλογων τους.... θα τους αναλαβει ο πατερας τους...

και μας εδωσαν χαρτακι οτι την αλλη ΤΕταρτη θα ερθει κουκλοθεατρο να παρακολουθησουν στο σχολειο.... 4Ε το ατομο...

σε σας δεν ξερω τι κανουνε, εδω κλεινουν παραστασεις να γινονται στο σχολειο για να μην πληρωνουν οι γονεις και το λεοφωρειο να τους παει στο θεατρο.

αλλα ακριβο μου φανηκε για κουκλοθεατρο γιατι τοσα θα δωσουμε το ατομο την Κυριακη για να παμε σε θεατρο να δουμε Χανσελ και Γκρετελ. με κουπονι gooddeals φυσικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κυρίες μεταμεσονύκτιες!!!

τι κάνετε;

βλέπω ότι όσο πάμε σαραβαλεύουμε... χαχαχα!!!

 

κι εγώ αδιαθέτισα και θέλω το κρεβατάκι μου...

κρύωσε και ο καιρός και του πηγαίνει πολύ... χαχαχα!!!

 

ο δικός μου πήγε με τα μιαλλιά πάνω σήμερα...

του τα έκανε ο Π με νερό και συνέχεια ρωτούσε αν πέσανε...

του είπα να το βάλει ζελέ γιατί θα με πρήξει ώσπου να πάμε στο σχολείο...

οι δασκάλες του ενθουσιάστηκαν που τα είδαν κι αυτός καμάρωνε...

όμως, είπα στη δασκάλα τα... "κυρία Λήδα, είναι πολύ όμρφα αλλά δεν επιτρέπετα κάθε μέρα να βάζουμε ζελέ, έτσι δεν είναι;"

χαχαχα!

μου είπε ότι σήμερα θα μιλήσουν για τα μαλλιά... χαχαχα!

το θέμα τους είναι η υγιεινή του σώματος...

 

χθες ξεκίνησαν και τα μαθήματα πλεξίματος.

τέταρτη χρονιά φέτος...

τι ωραία που είναι;

και πάλι με έπιασε το ίδιο πράγμα... θέλω να τα κάνω όλα τώρα... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλάκια!!!!

Μέρες έχω να γράψω..... με έχει τρελάνει το χέρι μου τώρα τελευταία.... τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά..... κατά τις 3 ξυπνάω με το μούδιασμα και συνήθως δεν ξανακοιμάμαι.... δράμα....

 

Μάρντιο περαστικά με την μέση σου... όσο μπορείς ξεκούραση.

Σχολή γονέων 1 φορά το μήνα κάνει και ο παιδικός που πάνε τα αγόρια μου. Έχασα την 1η συνάντηση γιατί δεν είχα που να τα αφήσω αλλά την επόμενη θα πάω σίγουρα. 

 

Μάρκερ "πιπέρι". Εμάς είναι η λύση για τα βρωμόλογα και για την αταξία γενικά. Τον Χριστόφορο όποτε έλεγε κάτι άσχημο και του έκανα παρατήρηση και δεν σταματούσε κατευθείαν του έλεγα πως θα του βάλω πιπέρι στο στόμα. Δεν το είχε δοκιμάσει αλλά μάλλον το φοβόταν! Κάποια στιγμή βέβαια το γεύτηκε γιατί δεν πήγαινε άλλο, αλλά τί να σου πω; άντε να ακούμπησε 2 δευτερόλεπτα η πιπεριέρα στα χείλη του και το δραματοποίησε αμέσως! χαχα! Πάντως από τότε (1 χρόνο τώρα) αν τύχει 1 στις τόσες και του ξεφύγει παρασυρόμενος πάντα από τα ξαδέρφια του και πει καμιά κουράδα, σκατούλα, κλπ (εννοείται πως μεγαλύτερες χοντράδες δεν έχει ξεστομίσει ποτέ) με το που του πω τη λέξη "πιπέρι" έχει λήξει κιόλας το θέμα. Και έτσι έχει μάθει και το σποράκι και αν κάνει κάτι που του λέω να μην το κάνει και εκείνο επιμένει, λέω την μαγική λέξη και σταματάει. Δεν έχει δοκιμάσει ακόμα αλλά μέχρι στιγμής πιάνει. Δεν ξέρω αν τους δημιουργώ ψυχολογικά με αυτόν τον τρόπο όμως...... 

 

Νανά μου σε έχει στείλει αδιάβαστη το μικρό ε; χαχα! Το βρήκατε τελικά το κοντρόλ;; Αλλά βρε παιδί μου να χτυπάει και συνέχεια; Και ο μεγάλος μου ήταν ατσούμπαλος. Τουλάχιστον δεν είναι σοβαρά τα χτυπήματα..... περαστικούλια. 

Άντε με το καλό και τα μαθήματα!!!! Εσύ στο τέλος θα γίνεις μοντελίστ!!!!! Φιλιά και στον γόη με το όρθιο μαλλί! χαχα!!!! φοβερός! 

 

Βαγκ μια χαρά που κάνουν παραστάσεις στο σχολείο και γλυτώνεις τόσα! Δεν είναι απαγορευτική η τιμή.... τουλάχιστον για εδώ..... που την παράσταση του Καραγκιόζη (σε θεατρική σκηνή) την πληρώνουμε 10€/άτομο. 

Ο βαφτισιμιός μου (15 χρονών και φαίνεται & φέρεται σαν 10) έχει γεννηθεί με κάποια κινητικά και αναπτυξιακά προβλήματα. Με πολλές εγχειρήσεις και πολύ πείσμα δικό του, τώρα περπατάει με μπαστούνια. Τα παιδιά μου λοιπόν έχουν εξοικειωθεί με τέτοια άτομα. 

Όμως στα γενέθλια του Γιάννη, τα περιβόητα ξαδερφάκια μας άρχισαν και τον κορόιδευαν και τον έλεγαν "γέρο" και του έπαιρναν τα μπαστούνια. Μαζί με αυτούς λοιπόν, και το δικό μου το σπίρτο, έλεγε και αυτός. Εγώ το έμαθα το σκηνικό την επόμενη μέρα. Έπεσαν τα μούτρα μου κάτω..... κατευθείαν μίλησα με την κουμπάρα μου και ζητούσα συγνώμη για την συμπεριφορά όλων και μου είπε οτι ο Σωτήρης στεναχωρήθηκε πολύ και έκλαιγε στο σπίτι..... το λατρεύω αυτό το παιδί και γενικά αγαπάω όλα τα παιδάκια και λίγο περισσότερο αυτά με προβλήματα..... κήρυγμα εννοείται στον Χριστόφορο που μετά από λίγες μέρες πήγαμε στου Σωτήρη και του ζήτησε συγνώμη από μόνος του, και συνέχισε να παίζει κανονικά και όπως πάντα μαζί του. Αυτό που με τσάτισε, είναι πως η κουνιάδα μου και ο άντρας της δεν είπαν τίποτα στα παιδιά τους παρόλο που τους ενημέρωσα για την συμπεριφορά τους. Οκ, μπορεί να μην είχαν ξαναδεί τέτοιο παιδί, αλλά ήταν υποχρεωμένοι νομίζω να τους εξηγήσουν μετά από αυτό.   

Και γενικότερα πιστεύω πως πρέπει να είναι ενημερωμένα τα παιδιά από πολύ μικρά για τα "διαφορετικά" άτομα έτσι ώστε να τα σεβαστούν ακόμα και την 1η φορά που θα τα δούν. Δεν πρέπει να δημιουργηθεί σκηνή για να τους πούμε 2 βασικά πράγματα. 

 

Να σας πω νέα από Σωσώ. Αρχικά θυμάστε που είχε πρόβλημα με κοίλες στην μέση και όταν την έπιανε την πέθαινε (καλή ώρα σαν την Μαρντιο). Είχε κάνει φυσικοθεραπείες, κορτιζόνη, κλπ και τίποτα δεν την ανακούφισε. Πήγε λοιπόν σε χειροπρακτικό και έκανε 3-4 συνεδρίες με βελονισμό (20€ η φορά) ..... φανταστικά αποτελέσματα από την 1η κιόλας φορά! Είχε πάει σκεβρωμένη και με πολύ πόνο και έφυγε λαμπάδα!!!!! Τον ρώτησε και για εμένα για τον καρπιαίο σωλήνα και της είπε να πάω! Θα ρωτήσω σε 1 βδομάδα και τον γυναικολόγο μου και ελπίζω να με αφήσει να πάω. Στο κάτω κάτω δεν βάζει κάποιο φάρμακο αλλά από ότι έχει καταλάβει με κάτι λεπτές βελονίτσες εντοπίζει το πρόβλημα ( τα νεύρα ίσως; ) δεν θεραπεύει, αλλά για ένα διάστημα 4 εως  6 μήνες σου λύνει το πρόβλημα του πόνου. 

Επίσης την Παρασκευή ανεβαίνουν οικογενειακώς Θεσσαλονίκη και Καβάλα για 1 εβδομάδα και μετά πάνε Βερολίνο για άλλη μια!!!!! Αυτή είναι ζωή!!!!!!

Να δω του χρόνου που η Μάρθα θα πηγαίνει δημοτικό, πώς θα της φανεί που δεν θα μπορεί να χάσει η Μάρθα το μάθημα για τόσο καιρό.... εκτός και αν κάνουν τις διακοπές τους μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων (τις οποίες απεχθάνεται για ένα περίεργο λόγο η Σωσώκα).   

 

Εγώ είμαι καλά, αν εξαιρέσουμε το χέρι. Μεθαύριο έχω την καμπύλη σακχάρου και την άλλη βδομάδα υπέρηχο. 

Ο Χριστόφορος πάαααρα πολύ καλό παιδί στο σχολείο και πολύ επιμελής. Το μικρούλι αρπάζει το μάθημα με την μιά και έχει μάθει άπειρα τραγουδάκια! Όλη μέρα τραγουδάει αλλά αν τολμήσω να τραγουδήσω μαζί του νευριάζει γιατί μόνο η κυρία Κέλλυ τα λέει αυτά τα τραγούδια! χαχα!!!! 

Θέρμανση ακόμα δεν έχει χρειαστεί να ανάψουμε (μέσα στο σπίτι έχει πέσει μέχρι τους 22 βαθμούς) αλλά έστρωσα τα χαλιά γιατί κυλιούνται όλη μέρα στο πάτωμα. 

Όλη η εβδομάδα θα είναι καλή εδώ, χωρίς κρύο και βροχή. Εγώ η αλήθεια είναι ανυπομονώ να ανάψω το τζάκι!!!!! Τρελαίνομαι! 

 

Πάω να ψωνίζω κανένα φρούτο και ζαρζαβατικό από την λαϊκή και θα πάρω και σπανάκι για σπανακόρυζο σήμερα. Ευτυχώς το τρώνε και τα 2 μου γιατί στο σχολείο έχουν φασολάδα σήμερα και το μικρό θα έρθει σχεδόν νηστικό (από το μεσημεριανό θα φάει το ψωμί και μετά το φρούτο) και ο μεγάλος μισοφαγωμένος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού, μπέρδεψες τα θηριάκια...

το κοντρόλ το εξαφάνισε ο αγγελάκος της μάρκερ... χαχαχα!!!

 

να της πεις της Σωσώς ότι πολύ με νευριάζει που δε μας καταδέχεται πλέον...

 

αλλά ρε κορίτσια... εγώ ούτε τώρα θέλω να χάνει μαθήματα από το σχολείο.

δε μου αρέσει αυτό το πράμα.

αφού θέλω να πάω κανένα σκ + 2-3 μέρες στον αδερφό μου και το ακέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλησπερα κοριτσια..τι κανετε;;

εγω καλα ειμΑΙ..Η ΜΑΡΙΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΙΚΟΤΑΤΗ...βαΣΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ..

εμεις καλα..εγω οχι τοσο καλα..

κοντευω τα 90 κιλα..δε ξερω γιατι..μη με ρωτησετε..παλευω με τα δαιμονια μου..

η μαρθα καλα..

ατιθαση..στο σχολειο,σε ολα!

η μικρη..απλα δεν υπαρχει..το ξανα λεω..

αλλο παιδι..

της λες πηγαινε εκει κ παει..

δεν εχω λογια..

ανεβαινω θεσ νικη..εννοειται βαγκ θα σε δω..

εχω σκαλωσει με τη ταπερ...χαχαχ..να αγοραζω εννοω!!...

θα παμε κ καβαλα..της θου τα παιδια εχουν κοξακι κ φοβαμαι λιγο..2 στα 3 εχουν..ξερετε ποσες μερες μετα μπορει να κολησει;;

 

εμαθα οτι μπηκε η ντομ...πεθαινω..

σας πεθυμησα ειλικρινα..

αλλα πολυ τρεξιμο..οι κρεμες δινουν κ περνουν..χαμος..

τις ανανεωνω,εβγαλα καρτες κ τετοια..φυλακη δε ξερω ποτε θα παω ,αλλα οκ..

καμια περιληψη παιζει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ αρρωστοι ειστε;;μη μου πεις..κ τι διαιτα κανεις;;εγω εκανα διαιτα..ντουκαν..αλλα τα πηρα ολα κ 5 παραπανω..εχασα 12 κ πηρα 17...γαμησετα!

το μαμυ λειτουργει το ιδιο;;;εννοω μπαινουν θεματα η μονοι μας μιλαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Μαριλού το μωράκι καλά; την αλλη εβδ πας γιατρό;

Μπράβο στα αγόρια σου που είναι καλά παιδιά.

περαστικά βρε σε όλες

η μια με τις κοιλες

η αλλη με,τις μέσες

χέρια

εγώ γκαβωμαρα χαχαχα

πρέπει να αλλαξουμε όνομα οι οκτωβριανες γιαγιές χαχαχα

μαρντ δν έχω ακομα πρεσβυωπία, όχι ότι θα με ενοχλούσε. Αλλα έπεσε η μυωπία οπότε μάλλον θα πάθω κοντά στα 40 πρεσβυωπία. Έχω 10 χρόνια ακομα . Ελπίζω δλδ χαχαχα

το τηλεκοντολι Μαριλού δεν το βρικαμε , αγοράσαμε αλλο.

έλα βρε βαγκ , όντως μας,κάνουν κάτι τέτοια να ντρεπόμαστε. Αλλα το φιλοσοφώ πολυ εδώ και 2 εβδ. Και έχω διαβάσει πολυ και έχω να ομολογισω ότι έχουν να φάνε πάνω απο 10 μέρες ξυλιά,στον ποπο.

το διαφορετικο είναι φυσιολογικό να το κατακρίνουν , και εμείς το ίδιο κάνουμε εαν σκεφτείτε πολλές φορές απλως πιο κόσμια.

και εγώ το ίδιο θα έκανα βαγκουλα με σένα και μάλιστα θα προσπαθούσα να βγούμε βολτα με το παιδάκι εαν είναι εφικτό. Και τότε με το μαυράκι που κορόιδευαν τα δικα μου ακως τους μάλωσα , να πάμε κοντά να τη γνωρισουν έπρεπε και να τους κάνω να ντραπούν απο μόνοι τους μπροστά στη μαμά της χωρίς μαλωματα και φωνες. Αλλα όσο ζεις μαθαίνεις.

για τις βρισιές , και εμάς αυτα τα κουράδες κακα κλπ λενε , όχι τίποτα βαρια. Έκανα το πείραμα 2 μέρες να τους αφησω να τα λέμε και να χασκογελουν όσο θέλουν . Έκαναν για την ακριβια 2,5 ώρες γέλιου. Και μετά με ρωτάει ο Στέλιος αφου είδε ότι δεν μιλάω , μαμά δεν θα μας δείρεις;

και του λέω όχι , απλως όσο κάνετε έτσι δεν θέλω να σας μπορεί πάω και αν φυγειε να πας στο σωματείο σου. Με,φώναξε 2-3 φορές και σταματησαν

εχθές ξαναέγινε αλλα λιγότερη ώρα

και σήμερα ξαναέγινε αλλ δεν κρατησε παρανω απο 15 λεπτα

και με ρωτάνε εαν θα τους δείρω χαχαχα , σαν να απογοητεύονται βρε παιδί μου

την προσοχή μας θέλουν να τραβάνε με ότι κάνουν.

τέλος τώρα με τα φιλοσοφικά χαχαχα

το πιπέρι δεν το έχω σκεφτεί ποτέ. Νομίζω πρέπει να μας το έλεγε η μάνα μου και εγώ δυσάρεστες αναμνήσεις χαχα. Πάντως εαν ότε ξεφύγουν υπερβολικά σίγουρα θα το πω και εγώ.

που εσαι βρε σώσω

καλέ στείλε κάνα κατάλογο και σε εμας να σε σηριξουμρ

ποκυ ακριβα τα ταπερ βρε σώσω , και εγώ έχω κάποια αλλα πλέον τα λυπάμαι τα λεφτά αυτα.

καμια κατσαρόλα χρειάζομαι έχει;

καλά ταξίδια, να περάσετε σούπερ. Ο αντρας μπήκε ταμείο;

εμείς γενικως ας πούμε καλα

ο αγγελος μυξιασμενος , όχι πυρετό αλλα μύξα με ελαφρό βηχαλακι

το Σάββατο έχουμε γιορτη μακάρι να είναι καλά γιατι ξ νονα του δεν πλησιάζει, έχει μικροβιοφοβια , εαν ακουσει ότι έστω βήξε κάποιος δεν τον πλησιάζει κάνα μήνα χαχαχα

έχει μωρο , την ακταλαβαινω.

τα αγόρια σήμερα όπως όλοι δεν είχαν σχολειο

γενικως μια χαρά όλα , εξωσχλικα , σχολικά κλπ

εγώ και έχω πολύ φουλ,προγραμμα

αυριο έχω ικα , και μετά ομδα γονέων

αυριο οφθαλμίατρο να μου μετρήσει πίεση , να δουμε τι α κάνουμε τελικα

δουλεια καλά , πολυ όμως.

και γενικως με έχει πιάσει στο σπίτι βαρεματιαση και φαγανουλιαση

όπως την σώσω χαχα

και την Κυριακή για ακούστε θα είχαμε γενέθλια που δεν θα γινουν αλλα έχουμε,να πάμε σε γιορτη

έλεος,ούτε,μια Κυριακή χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...