Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

καλως ηρθες στο κλαμπ Νανα!!!

να με κανεις παρεα για να μη φταιω μον ο εγω για ολα....

και να κατουρουσες εκεινη την ωρα στο μπανιο παλι εσυ θα εφταιγες....

το τι μπορει να γινει απο στιγμη σε στιγμη κανενας δε μπορει να το προβλεψει...

ευτυχως δεν ηταν σοβαρο να λεει...

 

Μαρντιο πως πατε εσεις με τη ρυθμικη;

Νανα αν ειναι να εχετε ενταση ας πηγαινει μονο εκει που εχει παρεα....

που θα παει, θα κανει πιο πολλους φιλους και θα εχει και στα αθληματα καποιον.

 

εμεις σημερα ειχαμε αργια. Αγιου Αρτεμιου. πηγα για λιγο στη δουλεια σαν τις Κυριακες.

τα πηραμε μαζι απο το σχολειο κα χαρηκαν...

αλλα οι κυριες ακομα... δεν εχουν κανει αναφορα στην Εθνικη γιορτη που ερχεται...

να δω τι θα κανουν για το πολυτεχνειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

καλέ βαγκ, τι γαϊδούρα που είμαι...

δε σου ευχήθηκα για τα καμάρια σου!!!

να τα χαίρεσαι τα κουκλάκια σου!!!

να τα βλέπετε να μεγαλώνουν και να τους καμαρώνετε!!!

 

εντάξει, δε μου είπε "εσύ φταις"...

απλά έριξε την σπόντα... "τι ήθελες και διάλεξες σιδερένιο καναπέ"...

τεσπά... δε βαριέσαι... ευτυχώς είναι καλά το παιδάκι μου!

το οποίο ρε κορίτσια... να μην το ματιάσω... είναι πολύ σπίρτο!

 

βαγκ, δε θα τον πιέσω.

απλά θέλω να προσπαθήσω άλλη μια βδομάδα.

ήθελα να ασχοληθεί με ένα άθλημα...

χθες ήταν μια χαρά στο μάθημα μαθηματικών και επιστήμης...

 

η δασκάλα του Α είναι φοβερή!!!

κάθε μέρα έρχεται και μου λέει και κάτι για το τι μαθαίνει στο σχολείο.

και που πήγα στην τάξη του σήμερα, είχαν πολύ όμορφες ζωγραφιές.

και έχει γράψει το όνομά του με μικρά γράμματα, που στο σπίτι αρνιόταν να το κάνει μέχρι τώρα... ήθελε μόνο κεφαλαία.

μάθανε και το γράμμα Σσ...

 

σήμερα θα έχουμε και την πρώτη συνάντηση με τον Σύνδεσμο.

για να δούμε τι θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας αγάπες!

Κατ'αρχήν Ντομάκι χάρηκα πολύ που έγραψες! Να χαίρεσαι τους παλικαρούς σου!!!!! Άντε να ξεκινήσεις να μπαίνεις και εσύ στην παρέα σιγά σιγά! Καλά όχι οτι και εγώ συμμετέχω πάρα πολύ αλλά όταν βρω χρόνο το κάνω το σεντόνι μου! χαχα!

 

Βαγκάκι μου να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου αν και απ'οτι είδα δεν κλείσατε επίσημα τα 5 ακόμα! Να τα καμαρώσετε όπως ποθείτε! Μπράβο που περάσατε ωραία και η τιμή βγήκε τέλεια!!!!! Ε αν έκανες εσύ τις τούρτες θα γλίτωνες ακόμα περισσότερα αλλά οκ! Δικαιολογίσαι εργαζόμενο κορίτσι!  

Για την 28η στον παιδικό αυτή τη βδομάδα θα μιλήσουν.... εμείς γιορτές δεν κάνουμε :( παρά μόνο στην λήξη της χρονιάς. 

 

Νανά μου περαστικά στο μπομπιράκι! Καλέ μην ακούω χαζά και τύψεις για τον καναπέ! Έλεος! Δηλαδή αν ήταν ξύλινος δεν θα έπεφτε το παιδί; Αυτά δυστυχώς συμβαίνουν και πολλές φορές μπροστά στα μάτια μας και πάλι δεν προλαβαίνουμε να αντιδράσουμε. Μην στεναχωριέσαι! 

Τί ωραία στο σχολείο του Α! Μπράβο στο παιδί! Και για εξωσχολικά αφού κάνει τόσα άλλα και πάει με χαρά έχει νομίζω το δικαίωμα της επιλογής! Πως δεν θα κάνει πολεμικές τέχνες δεν θα πάθει τίποτα!  

 

Μάρκερ σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα τις ψάξω. 

 

Μάρντιο να χαίρεσαι τον μπαμπά! Καλά το εξοχικό σας σκίζει! Το έχω ερωτευτεί! Σας κάνει και καλό καιρό για τις μαζώξεις σας! Και του χρόνου με υγεία! Και νά σου πω; Του χρόνου αντί για απλό γλυκό κάντε του ανθρώπου μια τούρτα να χαρούν τα παιδάκια! Και μην ξεχάσετε τον σούπερ μαν! χαχα! απίστευτες! 

 

Εμείς καλά είμαστε! Εγώ φουσκώνω και πάω! Έχω γίνει μπαλόνι και οι βαρβάτοι μήνες δεν έχουν έρθει ακόμα! Παναγία μου! Μετά θα πρέπει να κάνω 875 μήνες δίαιτα για να επανέλθω! Με μαλώνει και ο γιατρός αλλά δεν τρώω περισσότερο από πριν.....η αλήθεια είναι βέβαια οτι τρέφομαι περισσότερο με υδατάνθρακες που τόσο μου είχαν λείψει και μάλλον εκεί την πάτησα. Έχω αρχίσει τώρα λίγες μέρες διατροφή... άντε να δούμε. Τουλάχιστον να μην πάρω άλλο ή έστω όσο το δυνατόν λιγότερο. 

Τα παιδιά μια χαρά! Ο Χριστόφορος μπήκε στην 2η εβδομάδα "καλοσύνης" και φρονιμάδας και είμαι πολύ χαρούμενη! Ο μικρός κουράζεται πολύ στο σχολείο αλλά δεν κοιμάται μεσημέρι με αποτέλεσμα να πέφτει για βραδινό ύπνο ίσως και από τις 7! Κλείνει 12ωρο σερί! Χθες αποκοιμήθηκε στον καναπέ στις 5:30 το απόγευμα και σηκώθηκε στις 03:30 πεινασμένος και ήπιε 1 ποτήρι γάλα και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 7! χαχα!!!! Ξεκουράστηκα αφάνταστα μιας που είχε και ο μεγάλος κολυμβητήριο και τον πήγε ο άντρας! 

 

Α! Επιτέλους το απόγευμα θα πάρω στα χέρια μου το βίντεο και τις φωτογραφίες της βάφτισης του Γιάννη!!!! Ακριβώς 1 χρόνο μετά! Απαπαπα! Και είχα πάει στον ίδιο στην γαμοβάφτιση και σε 3 μήνες τα είχα όλα στα χέρια μου.... τώρα μάλλον παραγνωριστήκαμε! Θα σας στείλω στα μειλ σας φωτογραφίες! 

 

Ουφ.... είναι σχεδόν έτοιμο το φαγητό....μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο. Τώρα θα τα γυρίσω και θα ρίξω ένα σφουγγάρισμα πριν έρθουν τα καμάρια μου. 

Φιλιά σε όλες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τετοια ωρα ημουν ταχογραφο και σε μια ωρα γεννουσα τα σκατουλια μου!!!!

αααχχχχ..... τι εποχες.....

και πριν λιγο που βλεπαμε τσμπιονς λιγκ με τον αντρα το θυμηθηκε και ειπε οτι πριν 5 χρονια εβλεπε μονος το ματς στο σαλονι του διαβαλκανικου!

ευχαριστω για τις ευχες σας και με το καλο κρητικοπουλα να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου.... και να το ντυσεις στα ροζ!!!

 

αυριο θα δωσουν τα δωρακια που πηραμε στους συμμαθητες τους (το αγοριστικο τυπου λεγκο, υπερηρωες, που το πηραμε απο τον κινεζο 0,6Ε το κοματι, το ειδε ο αντρας στο σουπερ μαρκετ του χωριου 2,5Ε!!!! θα νομιζουν οτι δωσαμε μια περιουσια!

πηραμε και 2 πινιατες απο το τζαμπο καπου 70λ, πηραμε και ζελεδακια μπολικα να τις γεμιζουν οι δασκαλες και να γινει χαπενιγκ μιας και τουρτες απογορευονται.

θα βαλει και φουστα η Μαριαννα να της φυγει το μερακι.

 

βρε ΜΑριλου... 1 χρονο μετα τη βαφτηση οι φωτο;;;;;;;

πες τον, ρε μεγαλε, ακομα λιγο και θα τον εβγαζες φωτο στο γαμο του και ακομα δε θα ειχαμε της βαφτησης!

 

ΝΑνα αφου τον αρεσει το μαθημα επιστημων παλι καλα... μη στον φαει η ΝΑΣΑ μονο... χωρις πλακα.... στο χωριο που μενει ενας συναδελφος, εδω στην περιοχη, μι κοπελα πανεξυπνη ειχε παει για μεταπτυχιακα με υποτροφιες στην αμερικη και την πηρανε στη νασα, και μετα απο καμια 10ρια χρονια που δουλεψε εκει, πιος ξερει σε τι μυστικα προτζεκτ δουλεψε ή τι ειχαν δει τα ματια στης, λενε οτι κατι την κανανε για να τα διαγραψουν απο τον εγκεφαλο της οτι ειχε δει και ειχε κανει και γυρισε στο χωριο, ευκαταστατη μεν, αλλα στα μυαλα της δε στεκει... μονιμως στον κοσμο της και ολο παιρνει τα μονοπατια και περπαταει στο βουνο και χανεται για μερες και τη βρησκουν οι τσομπανιδες και οι κυνηγοι και τη γυρνανε πισω.

οποτε δε χρειαζεται να ειναι κανεις παρα πολυ εξυπνος.

 

φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε βαγκ;

τέτοιο πράμα η κοπέλα;

και τι να τα κάνω τα λεφτά;

 

ο Α άρχισε να παίζει με μικρά λέγκο και του αρέσει πάρα πολύ!

 

ναι ρε, δε θα τον πιέσω για κάτι που δε θέλει!

 

αλλά... ποιον ταχογράφο βρε πανάθεμά σε... χαχαχα!!!

όχημα είσαι;

σε καρδιοτοκογράφο σε είχανε...

 

μαρουλάκι μου, μπράβο στο καμάρι σου που είναι φρόνιμος!

κι έτσι να συνεχίσει!

και μην αγχώνεσαι για το βάρος σου.

πρόσεχε όσο μπορείς και παραπανίσια θα τα χάσεις μετά τη γέννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμεις σημερα καναμε αμυγδαλες κρεατακια επεμβαση στο Χρυσανθακι μου! Ολα πηγαν πολυ καλα.Ηταμ απιστευτα συνεργασιμη δεν εβγαλε κιχ.Να φανταστειτε την πηρε αγκαλια ο τραυματιοφορεας και πηγαν για τη ναρκωση δε με ηθελε καν.

Αυριο πρωτα ο Θεος θα βγουμε...

Κοιμηθηκε με κλειστο στομα χωρις να ροχαλιζει τοσο ηρεμη....πρωτογνωρο για μας!!!

Vag να τα χαιρεσε και παλι τα καμαρια σου....εμεις εδω στο νοσοκομειο μου ξυπνησε ολες τις αναμνηςεις της γεννας...

Μαριλου φαε παιδι μου να ευχαριστηθει η ψυχη σου....και γω θυμαμαι πεινουσα τρελα....ανοιγα το ψυγειο χαραματα και εψαχνα γκαρμποναρες!!! Χα χα

Σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

μαρντ μου σιδερένια να ειναι

φαντάζομαι το αγχος σου

η ανάνηψη καλά; Μπράβο που πήγαν όλα καλά αντε και αυριο να φάει παγωτο

σας κράτησαν μέσα;

εμάς εδώ για τέτοια χειρουγεια δεν κρατάνε μέσα.

Μαριλού μου αμα πρέπει τι με κανεις;

κοιτα τα θεωρώ βάρβαρο να θες να φας και να μην μπορείς. Αν είναι θέμα υγείας, υπομονή. Εαν το κανεις μόνο για το κορμί το κυπαρισσένιο τότε κακώς, θα είχα φάει τον κόσμο όλο.

βαγκουλα μου

γελούσα και εγώ με τον ταχογράφο χαχα αλλα το έπιασα με την πρώτη. Ωραία αναμηνση όντως.

Νάνα με το αθλημα τελικά;όλα καλά;ξαναπήγε;

εμείς σήμερα ξύπνιοι στο πόδι απο τις 5:30

ήρθε η καλύτερη φίλη μου απο την Πάτρα με την αδερφη και τα ανηψιά της και τον αντρα της αλλης αδερφης της. Είχαν ραντεβού στο παιδων και κάτσαμε όλοι παρέα. Ήταν πολυ όμορφα . Ξαναενιωσα φοιτήτρια. Το μόνο κακό ήταν ότι δούλευα και υποχρεωτικά έκατσαν με την πεθερά μου το πρωί χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντιο καλη αναρρωση στην κορουλα σου... τι καλα να βλεπεις οτι οντως το παιδι ειναι καλυτερα και δεν ταλαιπωρειται... (εγω μαλλον τη λεξη την ταλαιπωρησα...)

 

βρε φρεσκομαμαδες... γελατε ε;;;

τι να κανω; εσεις το εχετε πιο προσφατο το θεμα και το εμπεδωσατε τη 2η φορα.... ετσι μου'ρθε η λεξη.... κοντα επεσα...

 

Νανα και εμεις τωρα πηραμε στο Σπυρο τα πρωτα του Λεγκο. αλλα με τον αντρα τα εφτιαξαν... ενα αεροπλανο, και ενα σετ με μινι περιπολικο και μηχανες με κακοποιους.

 

βρε το γαβρο!!!!!

με τιποτα δεν περιμενα οτι θα κερδισει τη Γιουβε!

κριμα χθες Νανα για οτν ΑΠΟΕΛ... μα να χασει στο τελευταιο 3λεπτο;;;;

 

Μαρκερ ολοι αυτοι μενουν στο σπιτι σου;;;;;;!!!!!!

καλη η παρεα, αλλα το να τους εξυπηρετεις... και ειναι και χειμωνας και δεν μπορεις να εισαι εξω μπαλκονι, ταρατσα κλπ....

 

ευχαριστω και παλι για τις ευχες, αλλα σας αφηνω για το Γκρέις ανατομυ....

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

βαγκ, έχουμε ίδιο λέγκο.

αυτό με την αστυνομία και τους κλέφτες... χαχαχα!!!

κι εμείς μαζί το συναρμολογήσαμε αλλά κάθεται και παίζει μαζί τους.

όταν χαλάει κάτι, προσπαθεί μόνος να το φτιάξει και μου αρέσει.

 

άσε βαγκ... κι ο άνδρας μου ακόμη κλαίει για τον ΑΠΟΕΛ...

ευτυχώς πήρε τη χαρά από τον Ολυμπιακό.

χαχαχα!

 

μάρκερ μου, τέλος και το άθλημα και ο χορός.

δε θα τον πιέσω για να μην έχω αντίθετα αποτελέσματα.

2 δραστηριότητες είναι αρκετές.

 

μαρντ, μπράβο στο Χρυχανθάκη σου.

αν και δεν περίμενα κάτι λιγότερο από εκείνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααα

 

τι κανετε;

 

εμεις καλα!!!

 

ο στεφανος στο σχολειο τα παει μια χαρα!!!!του αρεσει πολυ...και αν δεν παει μια μερα κλαιει γιατι του λειπουν οι φιλοι του...

ο μπεμπακος εχει ηρεμιση αρκετα...και στον υπνο..εχουμε παρει μια σειρα τωρα...

εχει βγαλει 4μιση δοντακια,και προσπαθει να ,μιλησει...χχαχαχαα αλλα δεν μπορει ακομη....

 

εγω ψαχνω για δουλεια....

ο π...εχει μια δουλεια τρεις φορες τη βδομαδα,οποτε για εμας ειναι πολυ δυσκολα...

δεν λεω περισσοτερα,γιατι δεν μου αρεσει να κλαιγομαι...

 

δεν εχουμε δικο μας ιντερνετ....οποτε δεν μου ειναι ευκολο παντα να σας διαβαζω....

να χαιρομαστε ολες τα παιδακια μας...βαγκ εσεις ειχατε εχθες γεννεθλια...να τα χαιρεσε να ειναι παντα γερα και δυνατα...

ο στ...ειχε στις 21...σημερα εχει η κορη της αλεκας...

φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

 

Καλή ανάρρωση και σιδερένια η Χρυσάνθη σου Μαρντιο μου!!!! Μπράβο στο δυνατό κορίτσι σου!!!! 

 

Χαρά μου να χαίρεσαι το κουκλί σου!!!! Πολύχρονο να είναι και πάντα χαρούμενο!!!! Βρε ο ζουζούνης ο μικρός θέλει να ξεπεταχτεί νωρίς ε; χαχα! 

 

Μάρκερ δεν είναι τόσο θέμα υγείας όσο κορμιού..... πόση πια δίαιτα θα κάνω;;;; ουφ.... 

Καλέ δεν πιστεύω να φιλοξένησες όλο αυτόν τον κόσμο;;;;;; 

Α! Να σου πω και το άλλο με την δική μου μάνα, μην νομίζεις πως μόνο η δική σου ρίχνει δηλητήριο! Χθες που είδε τις φωτο από την βάφτιση και ήμουν στα καλύτερά μου, με κοίταξε υποτιμητικά κουνώντας το κεφάλι της και μου είπε: " τστστσ κοίτα τί κούκλα ήσουν και πως κατάντησες"... επιτόπου την έβγαλα έξω φωνάζοντας και υπενθυμίζοντας της πως είμαι γκαστρωμένη. Δεν της μιλάω. Η κακίστρω. Δεν μου έχει ξαναμιλήσει άσχημα και τα πήρα κρανίο. Και δεν με νοιάζει αλλά μπαίνει αύριο χειρουργείο θυρεοειδή και αναγκαστικά θα ρίξω τόπο στην οργή. 

 

Βαγκ με τον ταχογράφο έγραψες!!! χαχα! Ούτε τριαξονικό να ήσουν! χαχα! 

 

Βρε Νανά μου τί γίνεται στα μέρη σας με τους Τουρκαλάδες; Λές να έχετε σοβαρά μπλεξίματα; 

 

Σας έστειλα στα mail σας μερικές φωτογραφίες από την βάφτιση!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας υγεια και δυναμη στα σπιτικα σας!

Μαριλου τις φωτο θα τις ανοιξω απο pc γιατι απο το κινητο ειναι πολλες μια μια.

Βρε τη μαμα χολη....τι παθαν ολες;;; κριση ζηλιας;;;

Με το καλο και εκεινη η επεμβαση της!

Εμεις βγηκαμε ολα καλα.Δε τα περιμενα ετσι ευκολα αλλη η αληθεια να λεγεται δεν εχω παιδι εγω εναν αγγελο επι της γης εχω!

Εφαγε δε γκρινιαζει καθολου.Το βραδι δε κοιμοταν τοσο αθορυβα δε χορταινα να μην την ακουω!

Η αλλη τωρα θα παω να τη παρω απο το σχολειο θα μου κανει τα σχολιανα μου για τοσες μερες που ελειψα.....

Χαρα να τον χαιρεσαι τον Στεφανακο σου!

Καλε τοσο μεγαλωςε το μωρο που εχει και 4 δοντια;;;;ποτε ηταν που γεννησες;;;;

Vag οταν αγοραζα lego για δωρακι καπου τις προαλλες αυτο το περιπολικο διαλεξα και φυσικα σε σενα πηγε η σκεψη μου.

Μαρκερ ωραια που σου κρατησε 3 παιδια η πεθερα!!Εικονισμα θα την ειχα......

Νανα αστον τον Ανθιμουλη...θελουν και το σπιτακι κουραζονται με τα εξω.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλάκι μου, να τον χαίρεσαι τον Στεφανάκο σου!

να έχει υγεία και να μείνει πάντα έτσι καλό παιδάκι!

 

μαριλού, ήσουν τέλεια στη βάφτιση!

είσαι πάρα πολύ γλυκιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πρωτοπω....

 

Χαρα να χαιρεσαι τον πρωτοτοκο που εγινε και αυτος 5 πια!!!

μα ειναι καλα και ο μικρουλης σας, που οσο και να βιαζεται να μεγαλωσει θα ειναι παντα το μωρο σας....

αλλα ρε κοπελια... την αλλη φορα που θα μπεις... αλλαξε το τικερακι...

70τοσες εβδομαδες εγκυος!!!!! στο βιβλιο Γκινες!!!!

 

το λεγκο βλεπω πολυ φέιμους!

αλλα ρε κοριτσια... πανακριβα!

τα πλέιμομπιλ ειναι πιο φθηνα.

 

καλη αναρρωση στο αγγελουδι σου Μαρντιο!

πως φερθηκαν οι αδερφουλες οταν ξανασμιξαν;

σιγουρα δεν εχουν αποχωρηστει τοσο η μια την αλλη...

 

και λαστ μπατ νοτ λιστ......

η κρητικη ομορφια!!!

η μανα με τους 2 γιους που παει για την κορη!!

ηηηηηη..... ΜΑριλου!!!!!

ντουπου-ντουπου-ντουπου.... (τυμπανα)

καλε τι σουπερ γουαου στυλ στη βαφτηση!!!!

παντα τετοια!!!!

φανταζομαι τι θα γινει ετσι και η επομενη βαφτηση ειναι ροζ!!!!!!

 

η μαρκερ φανταζομαι θα εχει ψωφισει με τα μουσαφιρια.

 

εδω ο καιρος εγινε τελειως χειμερινος....

το πρωι μεσα σε 1 ωρα η θερμοκρασια επεσε 10βαθμους!

το καταλαβαμε και εμεις, αλλα μας το σιγουρεψαν οι συναδελφοι που ηταν στημενοι στα διοδια και εβλεπαν το θερμομετρο στο τζιπακι. τον δαγκωσαν!

τους εβαλα τα καινουρια παπλωματα, ΙΚΕΑ, τζαμπα πραμα...

αναψαμε και τον καυστηρα πελετ κανονικα....

 

στη δουλεια μια τρελα!

για την εκκλησια του Αγιου Δημητριου την Κυριακη και την Παρελαση την Τριτη θα ειμαστε ολοι στα μετρα! στο τμημα θα μεινουν λιγοτεροι απο τους απαραιτητους!

δηλαδη τι περιμενουν με τοση παγωνια που θα εχει....

σαμπως θα κατεβει κανενας οικογενειαρχης να δει παρελαση;

και τι να δει;;;;

που θα εχουν παλι σε ολη τη διαδρομη καγκελα και θα μας βαλουν να μαλωνουμε με τον οποιο κοσμο θα κατεβει να δει παρελαση και να τους διωχνουμε να δουν μονο στο τελος;;;

και στην εκκλησια;;; παλι θα πρεπει να διωχνουμε τον κοσμο, κυριως ηλικιωμενους, που θα θελουν να μπουν στο Ναο, ο οποιος θα ειναι ρεζερβε για τους επισημουσ;;; μη χεσω...

μας βλεπω ολους αρρωστους μετα....

απ'οτι βλεπω στις προγνωσεις.... βροχη... και παγωνια και θα φυσαει και Βαρδρης!!!! μμπππρρρ....

εγω που παχυνα και εχω θεμα με τις στολες;;;;;

η επισημη με τη φουστα με χωραει με λαστεξ, οποτε θα πρεπει να πω τα παιδια που βγαζουν τα μετρα στα κεντρικα, να μας δωσουν μερικα ατομα και μεσα στο Ναο που φορας τη φουστα για να παω εικει....

για καλο και για κακο το απογευμα πηγα και μια απο τις αλλες στολες με το παντελονι σε μοδιστρα να μου τα ανοιξει οσο μπορει! ευτυχως η γυναικα θα μου τα εχει ετοιμα το Σαββατο μεσημερι και θα μου παρει 15Ε. καλα νομιζω. γιατι εκεινο το ηλιθιο κοντο σακακι ειναι μπελαλιδικο.

 

αχ.... να δω αυριο και μεθαυριο τι ωρα θα γυρναω σπιτι.... χαμοσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

 

πολυ βροχη σημερα το πρωι...πηγα τον Στ....σχολειο και γιναμε μουσκεμα....ο μπεμπακος μεσα στο καροτσι δεν εβγαλε κιχ....

ο μπεμπακος μαριλου ειναι 7 μηνων....και βγαινουν αλλα δυο....

 

σας ευχαριστω για τις ευχες...και εσεις να χαιρεστε τα παιδια σας....

 

μεταμεσονυχτια φιλεναδα μου ο τροπος που περιγραφεις την καθημερινοτητα σου, μου αρεσει πολυ...

καλα βρε φιλεναδα τοσο πολυ παχηνες;

 

μαρντιο περαστικα σας,σιδερενια....ειδες ποσο πολυ καμαρωνουμε οταν τα παιδια μας ειναι τοσο καλα και υπακουα...

τι κανει το μωρακι σου;

 

νανουκα μου πως εισαι;

τα λεγκο πιστευω οτι ειναι πολυ δημιουργικα... καθονται και υσηχα οση ωρα προσπαθουν να το φτιαξουν...χιχι

 

μαριαααα που εισαι; χαθηκαμε...εγω δεν μπορω να σε παρω τηλεφωνο....

 

παω να μαγειρεψω γιατι θα φτιαξω και για την κουνιαδα μου...ειναι εγκυος δυδιμακια..και ειναι ξαπλα και δεν μπορει να μαγειρεψει...οποτε θα μας φτιαξω σημερα φασολακια...

 

τα λεμε πιστευω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντεξα Κρητικοπουλα κοπελια τα σχολια και ανοιξα αρων αρων απο κινητο τις φωτο!

Κουκλαρα οντως και ομορφοοικογενεια γενικως...

Καλα η ανηψια κοπελαρα...με το μινι θα καψε καρδιες...

Χαρα οι κουνιαδες δεν ηταν αυτες που ειχες θεματα που δε τα βρισκατε; τωρα τους μαγειρευεις κιολας;Μπραβο ανωτεροτης...με το καλο η κοπελα!

Δεν ειχες που να το αφησεις το μωρο το πρωι να μη βραχει;

Vag καλη δυναμη για το τριημερο!

Γελασα με τις στολες...σε φανταστηκα να δοκιμαζεις μπρος στο καθρεφτη να πετας στο κρεβατι ρουχα και να βριζεις και το Μαριαννακι να κρυφογελαει κοιτωντας σε...δε ξερω πως μου ρθρ αυτη η εικονα...μαλλον την εχω ζησει...χα χα

Εμεις καλα δοξα το Θεο.αυριο και μεθαυριο εορταζουμε αλλα δε θα εχουμε κοσμο.η γιαγια μας μας εφερε κατι υπεροχα φορεματα δωρο.ισως παμε jumbo αν ειναι καλος ο καιρος που ταξαμε καινουριες πλαστελινες η κανα οικογενειακο τραπεζι εξω Κυριακη μεσημερι αναλογα και τον καιρο.

Η μικρη δειχνει μια χαρα.Εφαγε και στερεη τροφη σημερα

..αμα σας πω νιωθει και ανακουφισμενη τι θα πειτε;;;;

Ειχε κουραστει με το μυξομανι δεν ανεπνεε και καλα.

Δευτερα πρωτα ο Θεος επιστρεφω δουλεια.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουστε και το αλλο...ειχα να αδιαθετησω απο 1/9( γενικως δε φημιζομαι για τη σταθεροτητα των κυκλων μου).

Ολο το Σεπτεμβρη αγχος μια η προετοιμασια των γενεθλιων μας μια ο γαμος της αδερφης μου μετα το καινουριο σχολειο και η προσαρμογ μετα το χειρουργειο της Χρυσανθης δεν ειχα γενικως ηρεμια.

Ε σας πληροφορω αδιαθετησα μολις τελειωσε η επεμβαση!

Για να δειτε ποσο ρολο παιζει το αγχος...μολις ενιωσα οτι επιτελους τα δυσκολα τελειωσαν αφησα το συστημα να ξεμπλοκαρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 ελα ρε Μαρντιο!

ετσι που το ξεκινησες ειπα να το το 3ο!!!!!

τον εβαλε κατω τον αντρα!!!!

α στο καλο.....

αλλα σιγουρα συμβαινει αυτο οπυ λες...

αντε, να ειναι καλα η μικρη και να πατε και βολτες...

να βοηθησει και ο καιρος...

και εδω φυσικα χαλια!

μεχρι Κυριακη θα βρεχει.

 

χαρα αληθεια με την κουνιαδα;;;;

ποτε γενναει;

χαρα στο κουραγιο σου να τη βοηθας παντως..

 

εγω σημερα πηρα το ντεπονακι μου νωρις στη δουλεια....

δεν παιζονται απο τα κεντρικα... το πρωι με λεγανε θελανε 5 ατομα για αυριο πρωι στη Λιτανευση της εικονας... λεω, απογευμα δε γινεται αυτη;, οχι λενε πρωι θα την κανουν. τα ετοιμαζω ολα, ενημερωνω τους συναδελφους και ειπα τους απογευματινους απλα να περιμενουν τη διαταγη και να γραψουν την ωρα...

με τηλεφωνανε το απογευμα... τελικα η διαταγη λεει... 4 ατομα απογευμα για τη Λιτανευση!

οτι να'ναι!

 

αυριο πρεπει να εχω ετοιμα τα παντα για Κυριακη και Δευτερα τη μαθητικη παρελαση γιατι θα ειμαι και εγω στην Εκκλησια Κυριακη.... ζαλουρα!

πρεπει να κοιμηθω νωρις αλλα τωρα που αρχισε το νυχτερινο ρευμα θα κατεβασω για στεγνωτηριο και θα περιμεων αν τα διπλωσω μιας και ειναι φουτερ να ειναι εοτοιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas 

 

χαρα καλως μας ξαναηρθες σην ομαδα

μπραβο για τα δοντακια σας

και εδω πολυ βροχη -ποταμια ειναι και λιγο

καλα για το οτι χαθηκαμε δεν το συζηταω - τι να κανεις ρε γμτ ειναι η καθημερινοτητα που δεν προλαβαινουμε τα βασικα 

τα σκ ειμαστε οπως εχουμε πει τιγκα σχεδον ολα

οταν ξαναλαφρωσουμε οτι τις υποχρεωσεις σιγουρα θα τα πουμε

 

μαρντ καλα ε και εγω λεω αντε ερχετε το τεκνο

ειδες τ αγχος ;

το κοριτσι αςμ πως τα παει;

σχολειο την αλλη την στελνεις ε;

 

μαριλου μαριλου μαριλου

τις φωτο τις ειδα

εμενα παλι ουτε χοντρη μου φανηκες - ουτε ξερω πως ησουν για να λεει η μανα σου ετσι

μια  χαρα γυναικαρα για μανα με 3 παιδια 

εμενα με παινρει τηλ σαν βρεγμενη γατα -ολο γλυκολογα ειναι τωρα

δεν της μιλαω ομως 

 

βαγκ πολυ γελαω με το τμημα σας

πλακα εχουν  - καλα πρεπει να σου σπανε πολυ τα νευρα καθημερινα 

φανταζομαι τις μερες με ιβεν-τ τι θα γινεται

 

τα λεγκο εγω τα κολαω - δεν αντεχω ψιλοπραγματιδια μεσα στο σπιτι με την καμια

δεν εχω αγορασει ποτε -παντα μας φερνουν γιατι τα θεωρω υπερβολικα ακριβα γι να ρουφιξει η ηλεκτρικη σιγουρα

πλειμομπιλ παιρνουμε αυτα στα σακουλακια και το κολλημα μας ειναι τα αυτοκινητακι που πρεπει να εχουμε πανω απο 300 σιγουρα

 

νανα μου καλα κανεις και δεν τον πιεζεις

σιγ δεν εγινε και τιποτα

πρωταθλητες δεν θα γινουν απο τωρα

θα δεις οτι σογα σογα θα βρει κατι που θα του αρεσει πολυ σε αθλητικοτεοιο εννοω

 

εμεις εδω καλα 

σημερα τους πηγα αγγειοπλαστικη και ειχε ποταμι κατω στο δρομο

μετα εκει ο Αγγελος ηταν πολυ ζηζανιο

αφου επιασε και ζουλιξε μεχρι και τον καφε μου και χυθηκε ολος πανω μας -τον κρατουσα 

και εγλυφε τους αφρους - το ηιε σημερα το καφεδακι του

γκριαζε να κατεβει απο τον μαρσιπο - το σχολειο ειχε πλυμηρρισει

εκλαιγε -φωναζω

χαμος

αλλα γενικως καλα 

αυριο εχει σουπερ - δωρα για 3 παρτυ (1 την κυριακη , 1 την τριτη και 1 την τεταρτη) - ειπατε τιποτα;

το απογευμα μαλλον πλανηταριο

και την κυριακη το παρτυ

αυτα τα ολιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια αν κ λιγο υπερβολικα αλλα στη φαση που ειμαι τωρα τα δεχομαι!

Μαρκερ στις φωτογραφιες ειμαι στα καλυτερα μου! η μανα μου λεει τωρα πως καταντησα....που εχω βαλει βαρος, εχω μια τεραστια κοιλια κ εχω πρηστει... δεν μπορει να καταλαβει πως ειμαι εγκυος κ δεν ειναι ωραιο να μου λεει τετοιες κουβεντες;;;;; ειδε λεει στο δρομο μια εγκυο αλλα ηταν αδυνατη κ ειχε μονο κοιλια, επρεπε κ εγω να ημουν ετσι. τεσπα.

Μαρντιουλι μου να χαιρεσαι τις κορες!πολυχρονες κ ευτυχισμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω Μαριλου μου! Καναμε και τη πρωτη μας βολτα...πηγαμε πηραμε γλυκα και πηγαμε κερασαμε στο μαγαζι του παππου για το Χρυσανθακι μου που γιορταζει σημερα!

Ειναι πολυ καλα εφαγε και τοστακι το πρωι!

Μιλαει λιγο σα να χει ρουφηξει μπαλονι με ηλιον αλλα μας ειπε ο γιατρος θα περασει...προς το παρον την κανουμε χαζι με τον αντρα μου και την ηχογραφουμε!

Η Δημητρα δε την εστειλα σχολειο χθες μη κουβαληςει τιποτα.Τις κρατησα και τις 2 σπιτι.Δευτερα ετσι κι αλλιως θα τα κρατησουν μεχρι τις 10.00 οποτε δεν εχει νοημα να την στειλω.θα ερθει η μητερα μου σπιτι.Τριτη αργια απο Τεταρτη βλεπουμε θα χει συμπληρωθει το 7ημερο θα τις στειλουμε μαλλον και τις 2 σχολειο.

Παει το ονειρο της τριτεκνιας ειπαμε το εγκατελειψα εκλεισα με τα κοριτσακια μου! Μη περιμενετε απο μενα τετοιο νεο...

Αντε βρε Μαριλου μη χαλιεσαι με τα κιλα πρωτον απολαυσε το μπορει να ναι η τελευταια φορα και δευτερον εχεις δειξει οτι εχεις πεισμα και θεληση και τα χανεις τα κιλα.

Εισαι μια κουκλα και ολη η οικογενεια εκπεμπει μια θερμη! Ασε τους αλλους να λενε....

Vag ενα κερακι και για μας τις νοτιες στη χαρη του!

Καθε χρονο πηγαινα οντας φοιτητρια εκει και θυμαμαι τον πανικο...επι Καραμανλη με την Παζαιτη τους πετυχαινα τετ α τετ!

Να χαιρεστε και σεις τους εορταζοντες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

τι κάνετε κορασίδες;

τελικά σήμερα δεν πήγαμε στις γιορτές

η νονα του αγεςλου βγηκανε μόνο με τους νόμους του δημητρακι. Όπως ήθελαν. Και εμείς έτσι τις κάνουμε τις,γιορτες. Νονοι , αδέρφια παπουδες.

ρε συ Μαριλού εδώ και γκαστρουδο να μην είσαι και σου μιλάνε έτσι και ας είναι και η μάνα σου και κρανιαζεσαι , όχι να να έχεις και τα 800 ορμονικά.

εγώ θα την είχα βρισει και ακομα θα μυρολογουσα. Μη σκας για το φαΐ , να νιώθεις εσύ καλά και όλοι οι αλλοι να μην σε απασχολούν.

θα συμφωνήσω με μαρντ

ακούγεστε αγαπημενη οικογένεια

οι αλλοι περισσευουν

μαρντ Μπράβο που περάσατε ωραια

να χαίρεσαι και την κορακλα

δυσκολο όνομα να θυμάσαι τη γιορτη

σορυ φιλενάδα έπρεπε να το θυμόμαστε.

δωσε τα φιλιά

και μπραβο που αναρρώσατε τόσο γρήγορα

οι υπόλοιπες γιορτάζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα στις ροδιτισσες!!!!!

αν και οντως το Χρυσανθη... πρεπει να μας το θυμιζεις.....

εγω ειχα μια συναθλητρια που γιορταζε Χριστουγεννα,

 

να εχει ο Αγιος καλα την πολη μας, οπως το εκανε πολλες φορες, και ολη την Ελλαδα.

 

ρε συ Μαρκερ πλακα κανεις με τοσα παρτυ... απορω ποσους φιλους εχετε......

 

εγω ειμα κουρασμενη... το πρωι απο τις 6 ορθια εξω απο την εκκλησια... πηγαμε με μια συναδελφο μεσα και προσκηνησαμε....

καλα που δεν εβρεξε. ειχε λιγο ψιχαλα που και που αλλα εβγαλε σε καποια φαση ενα βοριαδακι... ξουριζε!

και το τι μας εσουρνε παλι ο κοσμος....

και με το δικιο τους.

που κλεισανε ολους τους δρομους και αφησαν μονο εναν για να πηγαινει ο κοσμος πεζος στην εκκλησια και γινοταν της τρελης... ουρα μεχρι το δρομο μονο για να μπεις στην εκκλησια... και να σε λενε γιαγιαδες, παππουδες, οικογενειες με παιδακια μικρα.... γιατι ρε παιδια να μας ταλαιπωρειτε τοσο;;

ή και πιο αγρια, που καθεστε και φιλατε τους $#@!@#$#@ πολιτικους... και οταν σας χρειαζεται ο κοσμος εδω στο κεντρο της πολης δεν υπαρχετε κλπ κλπ...

αντε να τους λες οτι εισαι αναγκασμενος να εισαι εκει απο τα χαραματα και οτι δεν εχεις καμια ορεξη να τους φυλας και οτι οταν δε μπορεις να βοηθησεις τον κοσμο ειναι γιατι σε στελνουν να φυλας τα σπιτια των πολιτικων, το σταθμο μεταφορτωσης απορρυματων που φτιαχνει ο Μπομπολας και οτι αλλο τρελο μπορεις να φανταστες!

οταν σχολασε η εκκλησια αναγκαζαν τον κοσμο να ερθει προς τα κατω απο τον ιδιο στενο δρομο που πηγαινε ο κοσμος. αλλοι ειχαν παρκαρει πανω απο την εκλησια ή ηταν το σπιτι τους λιγο πιο πανω και για να πανε εκει επρεπε να περπατανε ποσα τετραγωνα κανοντας κυκλο!

καλυτερα να μην ερχοταν κανενας επισημος ουτε στην εκκλησια, ουτε στην παρελαση... αφου φοβουνται τον κοσμο και πρεπει να παιρνουμε τοσα μετρα ασφαλειας... να μπορεουσε ο κοσμος οπως παλια να ευχαριστηθει τη γιορτη του Πολιουχου, και να εβλεπαν τα παιδια τους, τα αδερφια, τα εγγονια τους τοσο στα αγηματα τιμων οσο και στην παρελαση.

ας ηταν μονο ο δημαρχος και ο περιφεριαρχης που τους ψηφισε η τοπικη κοινωνια και δε θα υπηρχαν τοσα προβληματα.

 

το απογευμα οταν ξυπνησα με ηρθε και περιοδος... οποτε... εδεσε!

 

η Μαριαννα εκτος απο τις μυξες.... 38πυρετο! αντε καλη σεζον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαρντ, βνα χαίρεσαι τις κουκλίτσες σου!

τα ονόματα εσύ τα επέλεξες για να γιορτάζουν κοντά ή έτσι έτυχε;

 

μαρουλάκι μου είσαι πολύ γλυκιά κοπέλα!

πόσο χάλαι να γίνει αυτή η γλυκάδα δηλαδή;

να μην ακούς κανέναν!!!

 

βαγκ, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

άντε, κάνατε και την αρχή με τις ιώσεις...

ελπίζω να μείνει μέχρι εκεί...

 

μάρκερ, πολύ γέλασα με τον Αγγελούκο που είπιε το καφεδάκι του... χαχαχα!!!

 

χαρούλα, μπράβο που φροντίζεις και την κουινάδα σου!

όλα τα καλά που κάνεις θα γυρίσουν σε σένα.

 

εμείς είμαστε καλά.

αυτό το ΣΚ έβαλε άδεια ο Π και είμασταν όλοι μαζί για 2 συνεχόμενα ΣΚ.

και θα κάθεται και το επόμενο.

τι καλά να μπορούσε να πάει μόνο πρωινός...

έφτιαξα μαρμελάδα μόσφιλο!

είναι τέλεια μαρμελάδα!

απλά δεν ξέρω πώς λέγεται στα ελληνικά...

 

την Παρασκευή πήγα και μίλησα με τη δασκάλα του.\

μου είναι πολύ καλό παιδάκι... υπάκου, φρόνιμο, προσέχει μέσα στην τάξη...

όταν τους μαθαίνει κάτι, το πιάνει αμέσως...

το θέμα που έχει είναι ότι δεν την πολυμιλάει και δεν κάνει ολοκληρωμένες προτάσεις...

το ότι της μιλάει, το βρίσκω πολύ θετικό.

σημαίνει ότι την συμπαθεί.

εν τω μεταξύ, στο σπίτι δε βάζει γλώσσα μέσα του... κουραζόμαστε να τον ακούμε... χαχαχα!!!

 

αλλά κορίτσια... όχι να το πενευτώ... αλλά έχει μαγάλη πέραση στα κορίτσια!!!

μια συμμαθήτρια του είπε ότι είναι πολύ όμορφος!

χαχαχα!

και την Κυριακή, τον πήγα σε μία παράστση Καραγκιλόσζη που είχαν στο δημοτικό και ήρθε μια συμμαθήτριά του κοντά μου, τον έδειξε και μου λέει "είναι ο Α μου"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια...

Αχ αγορομάνα βλέπω να στον κλέβουν μικρό τον γόη οι τσούπρες....δε μου λέει τίποτα το μόσφιλο....

Τις κόρες τις βγάλαμε από παππούδες-γιαγιάδες. Ο πεθερός Δημήτρης και η μαμά μου Χρυσάνθη. Η μάνα μου το γιορτάζει 19 Μαρτίου αλλά υπάρχει και 25 Οκτωβρίου της Χρυσάνθης και μας είχε πει ο παππάς που τα βάπτισε μπορούμε να τα γιορτάζουμε και τότε. Και επειδή βολεύει να ναι κοντά κοντά το καθιερώνουμε.

Ετσι κι αλλιώς και το 19 Μαρτίου δε το ξέρουν πολλοί.

Επέστρεψα δουλειά, οι κόρες με τη μαμά μου σπίτι.

Αν είναι έτσι καλά και η Χρυσάνθη και ο καιρός Τετάρτη θα τις στείλω σχολείο, συμπληρώνεται το 7ημερο από την επέμβαση. Πιο πολύ για να βγουν λίγο από το σπίτι. Το ζητάνε το σχολείο...και γιατί δε πάμε και τι μέρα είναι σήμερα και πότε θα πάμε.

Vag χαμός Σαλόνικα ε; Τετραήμερος εορτασμός....Βοήθεια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...