Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οργασμος στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

Εγκυουλες, μαμαδες κ μελλουσες μαμαδες......δωστε μου σας παρακαλω τα φωτα σας!! Ο οργασμος επιτρεπεται το 1ο τριμηνο?? Ο γιατρος μου μου απαγορεψε το σεξ κ ντραπηκα να τον ρωτησω αν το προβλημα με το σεξ ειναι οτι υπαρχει διεισδυση η αν το προβλημα ειναι ο οργασμος.. Ειναι σαν να τον ρωταω.....:  "εεε γιατρε, συγγνωμη, μπορω να το παιζω που κ που"??? Μα βρε κοριτσια.....με εχει χτυπησει στον εγκεφαλο πια... κοιμαμαι κ βλεπω στον υπνο μου σεξ κ πολλαπλους οργασμους!! Αφου φοβαμαι μην τελειωσω στον υπνο μου κ κανω κακο στο εμβρυακι μου.. αν ομως επιτρεπεται, να εκτονωθω κι εγω η δολια... (χωρις παρεξηγηση!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγκυουλες, μαμαδες κ μελλουσες μαμαδες......δωστε μου σας παρακαλω τα φωτα σας!! Ο οργασμος επιτρεπεται το 1ο τριμηνο?? Ο γιατρος μου μου το απαγορεψε κ ντραπηκα να τον ρωτησω αν το προβλημα με το σεξ ειναι οτι υπαρχει διεισδυση η αν το προβλημα ειναι ο οργασμος.. Ειναι σαν να τον ρωταω.....:  "εεε γιατρε, συγγνωμη, μπορω να το παιζω που κ που"??? Μα βρε κοριτσια.....με εχει χτυπησει στον εγκεφαλο πια... κοιμαμαι κ βλεπω στον υπνο μου σεξ κ πολλαπλους οργασμους!! Αφου φοβαμαι μην τελειωσω στον υπνο μου κ κανω κακο στο εμβρυακι μου.. αν ομως επιτρεπεται, να εκτονωθω κι εγω η δολια... (χωρις παρεξηγηση!)

Χαχαχα αυτό που έγραψες για τον γιατρό ήταν πετυχημένο!! Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά και εγώ σήμερα είδα τέτοιου τύπου όνειρο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγκυουλες, μαμαδες κ μελλουσες μαμαδες......δωστε μου σας παρακαλω τα φωτα σας!! Ο οργασμος επιτρεπεται το 1ο τριμηνο?? Ο γιατρος μου μου το απαγορεψε κ ντραπηκα να τον ρωτησω αν το προβλημα με το σεξ ειναι οτι υπαρχει διεισδυση η αν το προβλημα ειναι ο οργασμος.. Ειναι σαν να τον ρωταω.....:  "εεε γιατρε, συγγνωμη, μπορω να το παιζω που κ που"??? Μα βρε κοριτσια.....με εχει χτυπησει στον εγκεφαλο πια... κοιμαμαι κ βλεπω στον υπνο μου σεξ κ πολλαπλους οργασμους!! Αφου φοβαμαι μην τελειωσω στον υπνο μου κ κανω κακο στο εμβρυακι μου.. αν ομως επιτρεπεται, να εκτονωθω κι εγω η δολια... (χωρις παρεξηγηση!)

Ενταξει,γελαωωωω γιατι εχω το ιδιο θεμα με τα ονειρα!!!Δεν υπαρχει αυτο .Θυμαμαι που μου το λεγε μια φιλη και την κοροιδευα.παντως να ξες οτι ειναι συμπτωμα της εγκυμοσυνης αυτα τα ονειρα.Καθε πρωι λεω στον αντρα μου...καλα καναμε ενα σεξ στον υπνο μου...!!!χαχαχαχα Τραγικη κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ενταξει,γελαωωωω γιατι εχω το ιδιο θεμα με τα ονειρα!!!Δεν υπαρχει αυτο .Θυμαμαι που μου το λεγε μια φιλη και την κοροιδευα.παντως να ξες οτι ειναι συμπτωμα της εγκυμοσυνης αυτα τα ονειρα.Καθε πρωι λεω στον αντρα μου...καλα καναμε ενα σεξ στον υπνο μου...!!!χαχαχαχα Τραγικη κατασταση

Καλα ολα αυτα αλλα εψαξα ολο το ιντερνετ κ διαβαζα μονο για σεξ.. πουθενα για οργασμο.. λιγο "γαργαλιτο" ρε κοριτσια.. μα μου ζαλιζεται το μυαλο... φοβαμαι ομως μηπως οι σπασμοι του οργασμου προκαλλουν καποιο προβλημα... μα εχει κ καυσωνα... στο τελος θα γινω μια λυσσαρα που θα θελω να βουτηξω οτι βλεπω μπροστα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα ειμαστε κλεισμενες σε ενα σπιτι,πρεπει να προσεχουμε τι τρωμε και απαγορευεται και το σεξ!!!!Αστα να πανε!!!Παντως εχω αρκετες φιλες που τους απαγορ ο γιατρος το σεξ μεχρι και τον 8!!!Απαντηση στο ερωτημα σου δυστυχως δεν εχω...Εμενα μου πε απαγορ το σεξ αλλα δε ρωτησα κατι παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο γιατρός από τη 10η βδομάδα μου επέτρεπε τ σεξ. Άλλοι γιατροί δίνουν τ οκ μετά τη 12η. Εμένα μου είπα απλά να μην τελειώνει μέσα γτ τ σπέρμα προκαλεί συσπασεις. Λογικά με τ οργασμό δ πιστεύω να υπάρχει θεμα. Αν δ είσαι σίγουρη όμως λίγη υπομονή ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παντως ενα ειναι σιγουρο... μετα την εγκυμοσυνη με βλεπω νυμφομανη!!!

Χαχαχαχα ελα κανε λιγο υπομονη.Παντως εμενα αρχικα μου χε πει οτι το σεξ επιτρεπεται.Μετα που ειδα αιμα μου πε οτι απαγορευεται τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Χαχαχαχα ελα κανε λιγο υπομονη.Παντως εμενα αρχικα μου χε πει οτι το σεξ επιτρεπεται.Μετα που ειδα αιμα μου πε οτι απαγορευεται τωρα!!!

Παντως εμενα κατι μου λεει, οτι κ ο οργασμος μπορει να κανει κακο.. θυμαμαι οτι οταν περιμενα περιοδο, αν ειχα οργασμο μια μερα πριν, αμεσως μετα ξεκινουσαν οι πονοι περιοδου λογω των σπασμων της μητρας.. αγχωνομαι μηπως αυτοι οι σπαμοι μπορουν νσ προκαλεσουν καποιο κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παντως εμενα κατι μου λεει, οτι κ ο οργασμος μπορει να κανει κακο.. θυμαμαι οτι οταν περιμενα περιοδο, αν ειχα οργασμο μια μερα πριν, αμεσως μετα ξεκινουσαν οι πονοι περιοδου λογω των σπασμων της μητρας.. αγχωνομαι μηπως αυτοι οι σπαμοι μπορουν νσ προκαλεσουν καποιο κακο..

Γεια σας φίλες ,

ο οργασμός στον υπνο ονομάζεται ονειροξη... Με τον όρο αυτο θα βρείτε πολλα στο Ίντερνετ.. 

Και στο θεμα αυτο οι γιατροί διάφωνουν μεταξύ τους καθώς υπάρχουν ιατροί που λενε οτι οι συσπασεις κατα τον οργασμό αναστατώνουν τη μήτρα υπάρχουν και οι άλλοι που υποστηρίζουν οτι ειναι εντελώς δυο διαφορετικοί είδη σπασμων οποτε δεν υπαρχει κανένας κυνδύνος..

παντως η κατάσταση που βιώνεις ειναι πολυ φυσιολογική και συμβαίνει σχεδον σε όλες τις έγκυες (ναι και σε μένα) απλα υπαρχει ταμπού και δεν μιλάει κανεις εύκολα για αυτα ...

 εκτός απο την έλλειψη του πραγματικού σεξ υπάρχουν και ορμόνες στα ύψη οποτε δικαιολογημένα συμβαίνει ολο αυτο.. 

Κατα την γνώμη μου μην σε απασχολεί κατι που οργανισμός προκαλεί μονος του παει να πει το εχει αναγκη... 

Να τον ακούμε ειναι σοφός :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε καλα τα λες κοριτσι οντως ζορικα τα πραγματα στην εγκυμοσυνη, αυξανονται οι αναγκες για σεξ,δεν βοηθουν&τα ονειρα! Λοιπον καταρχας γιατι ο γιατρος σου απαγορεψε το σεξ; ειναι κυηση υψηλου κινδυνου; ειχες αιμα; αποκολληση; ιστορικο παλλινδρομων; ή φοβος προωρου τοκετου;

Κατι οδηγησε τον γιατρο να το απαγορεψει, αρα αν ξερουμε το λογο θα ξερουμε&τι να αποφυγεις. Συνηθως το απαγορευουν διοτι ο οργασμος προκαλει συσπασεις στη μητρα που σε οποιαδηποτε απο τις προαναφερθεισες περιπτωσεις ειναι οντως προς αποφυγην, αλλα&η διεισδυση πιθανα να επηρεασει οποτε λενε ενα γενικο κομμενο το σεξ&καθαρισαν. 

Κοινως αν δεν ειχες κατι απο τα παραπανω ξαναρωτα τον γιατρο σου ή αλλαξε γιατρο γιατι σε μια φυσιολογικη-υγιη εγκυμοσυνη χρειαζεται το σεξ, αλλιως αν συντρεχει καποιος απο τους παραπανω λογους υπομονη κοριτσι μου ουτε αυτοικανοποιηση επιτρεπεται λογω του οργασμου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσι τωρα ειδα στο αλλο σου ποστ που λες για τις 2 βιοχημικες&την παλλινδρομη! Αρα δεν θελουμε οργασμο λογω των συσπασεων στη μητρα. Δεν σημαινει απαραιτητα οτι αν εχεις συσπασεις θα παθει κατι το νινι σου αλλα για λογους ασφαλεισς οι γιατροι προσπαθουν σε τετοιες περιπτωσεις να εκμηδενισουν τις πιθανοτητες! 

Πχ σκεψου η αδελφη μου ειχε μια παλλινδρομη,μετα εκανε τον μπεμπο της ο οποιος τωρα ειναι 12 μηνων, επειδη συνεχιζει τα θηλαζει&θελει να συνεχισει τουλαχιστον μεχρι&τα 2 του ετη ρωτουσε γιατρους για το ποτε να βαλει μπρος για 2ο παιδι. Ομως επειδη ο θηλασμος επισης προκαλει συσπασεις στη μητρα καποιοι γιατροι (γιατι οπως παντα οι γνωμες διιστανται) την απετρεψαν ειτε απο αμεση κυηση ειτε απο συνεχιση του θηλασμου λογω του ιστορικου της.

Δυστυχως παρολο που ειμαστε στο 2017 πολλα δεν ξερουν οι γιατροι. Επειδη η δικη της παλλινδρομη ηταν χωρις γνωστη αιτια της λενε οτι καλο θα ναι να προσεξει. Αρα καταλαβες. Καλου κακου το λενε. Λιγο υπομονη να περασει το πρωτο τριμηνο γλυκια μου! Καλη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, παπαλα... ρωτησα (με τροπο) τον γιατρο..... μου ειπε οτι απαγορευεται ολο το "πακετο". παει, θα αραχνιασω!!!! Κ κατι μεσα μου λεει, οτι αυτη η απαγορεψη θα συνεχιστει κ μετα το πρωτο τριμηνο. Θα παρθενοποιηθω μου φαινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι στον όγδοο μήνα της πρώτης μου κύησης.εμένα στην αρχή μου είχε πει η μαία (με έβλεπε και αυτή εκτός από το γιατρό) ότι απαγορεύεται για το πρώτο τρίμηνο μέχρι να "πιαστει" Καλά το έμβρυο στη μήτρα. Πριν φύγουμε όμως ρώτησε ο άντρας μου το γιατρό Γιατί αυτός δεν κρατιόταν (πόσο ντράπηκα δεν φαντάζεστε...) Και του είπε ότι μπορούμε να το κάνουμε απλά να προσέχουμε να μην πιέζουμε την κοιλίτσα.Και όντως δεν υπήρξε κάποιο θέμα.βέβαια δεν το παρακαναμε κι εμείς...Αλλά αν έχεις μια φυσιολογική εγκυμοσύνη χωρίς κάποιο περίεργο ιστορικό τότε νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος για τόσο μεγάλη στέρηση....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, παπαλα... ρωτησα (με τροπο) τον γιατρο..... μου ειπε οτι απαγορευεται ολο το "πακετο". παει, θα αραχνιασω!!!! Κ κατι μεσα μου λεει, οτι αυτη η απαγορεψη θα συνεχιστει κ μετα το πρωτο τριμηνο. Θα παρθενοποιηθω μου φαινεται!!

Αληθεια????Και με τα ονειρα τι κανουμε ????Αρχιζω να ανησυχω τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα σε τετοιες περιπτωσεις ναι ουτε στο δευτερο τριμηνο επιτρεπεται. Καθε περιπτωση βεβαια ειναι διαφορετικη&θα το κρινει ο γιατρος αλλα γνωριζω απο αλλες μανουλες που τους επετρεψαν σεξ μονο στον 9ο. 

Μην απελπιζεστε, μια θυσια για τα μωταμμρακια σας ειναι&αυτη. Αλλωστε τιποτα δεν ειναι βεβαιο! Καλες&τελειομηνες εγκυμοσυνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, παπαλα... ρωτησα (με τροπο) τον γιατρο..... μου ειπε οτι απαγορευεται ολο το "πακετο". παει, θα αραχνιασω!!!! Κ κατι μεσα μου λεει, οτι αυτη η απαγορεψη θα συνεχιστει κ μετα το πρωτο τριμηνο. Θα παρθενοποιηθω μου φαινεται!!

Χαχαχαχαχαχ με έκανες και γέλασα ! Ναι δεν κάνει συσπατε η μήτρα ουτε Καν πρεπει να αφήσεις ήρεμο το εμβρυακό ! Χαχαχχααχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παντως ο γιατρος δεν μου απαγορεψε ποτε το σεξ!και εκανα σεξ και ελευθερα απο οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος!ανετοτατα μου ελεγε και οντως οπως βλεπεις εχω 2 αγορακια@ολα τελεια πηγαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2017 at 3:24 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

εμενα παντως ο γιατρος δεν μου απαγορεψε ποτε το σεξ!και εκανα σεξ και ελευθερα απο οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος!ανετοτατα μου ελεγε και οντως οπως βλεπεις εχω 2 αγορακια@ολα τελεια πηγαν

Φανταζομαι ομως δεν ειχες τα προβληματα που ειχα εγω...δηλ αιμα κ ιστορικο αποβολων.. ο γιατρος μου δεν απαγορευει γενικα το σεξ.. σε εμενα ειδικα το απαγορεψε.. απλα δε μου ειχε διευκρινησει αν απαγορευεται κ ο οργασμος χωρις διεισδυση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα κοριτσια μου η γιατρος μου δε μου απαγορευσε ποτε την επαφη ουτε τις πρωτες δυσκοκες εβδομαδες απλα μου ελεγε με προσοχη,εγω βεβαια σταματωσα απο μονη μου γιατι φοβομουν...φοβοταν ομως κ ο αντρας μου...

Εποσης η γιατρος δε μου απαγορευσε να τελειωνει μεσα μου.....η αληθεια ειναι ομως πως απο τοτε που εμεινα εγκυος οι επαφες μου ειναι μετρημενες και να σας πω την τελευταια φορα που ηρθα σε επαφη δε τελειωσα κ καλα...

Απο τα ονειρα τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη μονο μια φορα ειδα οτι ερχομουν σε επαφη με τον αντρα μου....στη πρωτη εγκυμοσυνη ομως εβλεπα συνεχεια απο το 2ο τριμηνο μεχρι και να γεννησω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...