Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη πριν την καθυστέρηση,είμαι τελικά έγκυος;


Glafky

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Μόλις έκανα εγγραφή,για να μιλάω εδώ μιας και οι τόσες σκέψεις δεν βοηθούν. Σήμερα θα έκανα προγραμματισμένες εξετάσεις καθώς είμαι διαβητική με αγωγή ινσουλίνης. Ο γυναικολόγος μου,μου είπε να κάνω και μια χορική μιας και πάω αν και είναι νωρίς. Το αποτέλεσμα είναι 2.02 ενώ όσες έχω κάνει ήταν πάντα 0.1. Μου είπε πως είναι χαμηλό πολύ,δεν σημαίνει κάτι και να κάνω ξανά την Δευτέρα να δούμε. Το ιστορικό...έχουμε ελεύθερες επαφές πάνω από χρόνο με κάποιους μήνες να προσέχουμε λόγω γάμου. Εγώ με σύνδρομο πολυκυστικών και κύκλο 40-45 ημερών,δεν ξέραμε ποτέ πότε είναι οι γόνιμες. Θέλαμε παιδί και για αυτό παντρευτήκαμε,αλλά αμέσως μετά τον γάμο ο σύζυγος μετατέθηκε σε νησί και βλεπόμαστε κάθε 15. Ο μόνος τρόπος να βρίσκομαι κοντά του,να μείνω έγκυος και να πάρω άδεια να φύγω. Ξεκίνησα κλομιφαινη για 3 μήνες αλλά ο γιατρός μου δεν έδινε πολύ σημασία στην επιθυμία μου και δεν με παρακολούθησε όπως έπρεπε. Άλλαξα γιατρό μετά από 5 μήνες. 3 κλομιφαινη,κενό 1 μήνα και τον 5ο μήνα παίρνω πάλι κλομιφαινη μαζί με σικλακούρ που συνεχίζω μέχρι σήμερα και ο γιατρός με παρακολουθούσε με κολπικο υπέρηχο ανα 2-3 μέρες μέχρι που είδαμε 2 ωοθηλακια 21 και 17. Την επόμενη έκανα ένεση pregnyl και μετά από 36 ώρες και 12 μετά είχαμε επαφή. Την οωρρηξια την αισθάνθηκα πολύ έντονα εκείνη την μέρα με έντονες κράμπες. Από τότε και μέχρι σήμερα,δηλαδή 11 μέρες μετά την επαφή,έχω συνέχεια πόνο χαμηλά σαν πιάσιμο. Φοβερή εξάντληση,υπνηλία,5 μέρες τώρα πρησμένο στήθος,φούσκωμα στην κοιλιά και μια αρνητικη χοριακη. Δεν ξέρω τι να περιμένω διότι είναι πρώτη φορά ο κύκλος μου με φάρμακα και ίσως για αυτό τα διαφορετικα συμπτώματα. Έχω έντονη διαίσθηση απο την αρχή ότι τα  καταφέραμε αυτή τη φορά. Μήπως όμως είναι από την έντονη επίθημα και την αισιοδοξία του γιατρού μου; θα ήθελα να μου πείτε δικές σας παρόμοιες περιπτώσεις τι εξέλιξη είχαν. Σας ευχαριστω!!! ?

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα  κορίτσι!!Η χοριακή συνήθως δείχνει 10-11 μέρες μετά την ωορρηξία(δηλ.την σύλληψη).Αλλά οι γιατροί για πιο σίγουρα αποτελέσματα μετά από 14 μέρες.Θετική η χοριακή είναι από 5 μονάδες και πάνω.Πιστευώ θα είχε δείξει έστω 10 μονάδες.Εκτός και αν έγινε αργότερα η σύλληψη επομένως ήταν νωρίς.Καλά είναι να κάνουμε χοριακή με την καθυστέρηση γιατί αγχωνόμαστε.Την έχω πατήσει έτσι.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα και επομένη χοριακή να είναι θετική!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα  κορίτσι!!Η χοριακή συνήθως δείχνει 10-11 μέρες μετά την ωορρηξία(δηλ.την σύλληψη).Αλλά οι γιατροί για πιο σίγουρα αποτελέσματα μετά από 14 μέρες.Θετική η χοριακή είναι από 5 μονάδες και πάνω.Πιστευώ θα είχε δείξει έστω 10 μονάδες.Εκτός και αν έγινε αργότερα η σύλληψη επομένως ήταν νωρίς.Καλά είναι να κάνουμε χοριακή με την καθυστέρηση γιατί αγχωνόμαστε.Την έχω πατήσει έτσι.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα και επομένη χοριακή να είναι θετική!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @marillia. Όπως λέει και ο γιατρός μου είμαστε στην σπάνια περίπτωση που ενώ  δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα υπογονιμότητας και ενω όλα τα ζευγάρια προσπαθούν τις γόνιμες μέρες,εμείς προσπαθούμε να προκαλέσουμε τις γόνιμες όταν ο σύζυγός θα είναι εδώ. Περίπτωση δηλαδή που θα ήταν καλό να προκύψει τώρα μιας και το θελουμε πολύ, διοτι υπάρχουν προβλήματα στην εργασία μου και φοβάμαι μήπως η κοιλίτσα έρθει μαζί με το ταμείο  ανεργίας . :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως είναι θέμα αυτό.Αλλά το άγχος δεν βοηθά όσο τετριμμένο και αν σου ακούγεται.Βέβαια και γω  αγχώνομαι γενικά και για τα πάντα  το λέω και γω για να το ακούω!!Αφού δεν έχετε βαρβάτα προβλήματα γονιμότητας θα ρθεί το μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλοι μου το λένε για το άγχος. Στην πραγματικότητα δεν ξέρω εάν είναι άγχος. Δεν νιώθω να αγχώνομαι,είμαι 29 ο σύζυγος 33 και όλες οι εξετάσεις ευνοούν. Απλά ως ψυχαναγκαστικός παρθένος,πρέπει όλα να πάνε βάση προγράμματος.. . Χαχα 

Είμαι σίγουρη πως θα έρθει και μακάρι να φτάσω να βοηθάω και εγώ ψυχολογικά άλλες κοπέλες εδώ μέσα με τις εμπειρίες μου. 

Εάν καταφέρουμε όμως και το πετύχουμε μέχρι το Σεπτέμβρη,θα είναι όλα πιο ομαλά έπειτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχχχχ παρθενάκι είσαι?Φαντάσου έγω Υδροχοος και αγχώνομαι χαχαχα!!!Να σου πω τον μήνα που είχα μείνει έγκυος ήμουν χαλάρη σε σχέση με τους άλλους μήνες.Δεν θα σου πω ότι δεν το σκεφτόμουνα άλλα σαν το είχα αφήσει για λίγο στην άκρη.Λέω εξετάσεις κάναμε και βγήκαν καλές.Επίσης είχαμε γιορτές φίλων και έναν γάμο και έτσι είχα λίγο ξεχαστεί.Παλινδρόμησε όμως και είμαι πάλι κάπως στο άγχος.Το παλεύω όσο μπορώ.Ας σκεφτούμε όπως λές να μείνουμε έγκυες ως  τον Σεμπτέμβρη και ας χαρούμε το καλοκαιράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Glafky είπε:

Όλοι μου το λένε για το άγχος. Στην πραγματικότητα δεν ξέρω εάν είναι άγχος. Δεν νιώθω να αγχώνομαι,είμαι 29 ο σύζυγος 33 και όλες οι εξετάσεις ευνοούν. Απλά ως ψυχαναγκαστικός παρθένος,πρέπει όλα να πάνε βάση προγράμματος.. . Χαχα 

Είμαι σίγουρη πως θα έρθει και μακάρι να φτάσω να βοηθάω και εγώ ψυχολογικά άλλες κοπέλες εδώ μέσα με τις εμπειρίες μου. 

Εάν καταφέρουμε όμως και το πετύχουμε μέχρι το Σεπτέμβρη,θα είναι όλα πιο ομαλά έπειτα. 

Glafky μου, και εγω παρθένος είμαι!!!! Λες το πρόβλημα με την περίοδο που λέγαμε στο άλλο θέμα να είναι ζωδιακό;;;; χαχαχα

Καλή επιτυχία να έχεις κοπέλα μου και σύντομα να έρθει το πρώτο θετικό τεστάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Glafky μου, και εγω παρθένος είμαι!!!! Λες το πρόβλημα με την περίοδο που λέγαμε στο άλλο θέμα να είναι ζωδιακό;;;; χαχαχα

Καλή επιτυχία να έχεις κοπέλα μου και σύντομα να έρθει το πρώτο θετικό τεστάκι!

Ελπίζω πως όχι,έχουμε χρεωθεί τα πάντα για αυτό το ζώδιο,όχι και αυτό ρε παιδιά!!!! Χαχαχα 

Και για εσένα το ίδιο εύχομαι @Fainareti. Μια εγκυμοσύνη άμεσα,χωρίς κανένα σπουδαίο πρόβλημα,να ησυχάσεις και εσυ λιγάκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Και εγώ σήμερα είχα προγραμματισμένες εξετάσεις αίματος και επειδή τη Κυριακή το πρωί περιμένω να αδιαθετήσω βάσει των τεστ ωορρηξίας είπα να κάνω και μία χοριακή μαζί να δω τι γίνεται..Το μεσημέρι περιμένω αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η deka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Και εγώ σήμερα είχα προγραμματισμένες εξετάσεις αίματος και επειδή τη Κυριακή το πρωί περιμένω να αδιαθετήσω βάσει των τεστ ωορρηξίας είπα να κάνω και μία χοριακή μαζί να δω τι γίνεται..Το μεσημέρι περιμένω αποτελέσματα..

Μακαρι να εχεις μια θετικοτατη χοριακή!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Και εγώ σήμερα είχα προγραμματισμένες εξετάσεις αίματος και επειδή τη Κυριακή το πρωί περιμένω να αδιαθετήσω βάσει των τεστ ωορρηξίας είπα να κάνω και μία χοριακή μαζί να δω τι γίνεται..Το μεσημέρι περιμένω αποτελέσματα..

ευχομαι να εχεις την πιο γλυκιά εκπληξη!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπεσα χθες..Πριν τις κάνω..γιατί σκεφτόμουν ότι πάλι τπτ!Είναι μία άτιμη μέρα μέσα στο μήνα που είμαι σα μεγάλη Παρασκευή..Σήμερα είμαι νορμάλ..Πάμε για τον επόμενο μήνα..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η deka είπε:

Έπεσα χθες..Πριν τις κάνω..γιατί σκεφτόμουν ότι πάλι τπτ!Είναι μία άτιμη μέρα μέσα στο μήνα που είμαι σα μεγάλη Παρασκευή..Σήμερα είμαι νορμάλ..Πάμε για τον επόμενο μήνα..:)

Καθε μήνας και ενα νεο μονοπάτι προς το όνειρο.... που θα παει... θα φτάσουμε καποια στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες γεία σας. Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι...αν σας έχει συμβεί ή έχετε ακούσει για κάτι παρόμοιο.

Δυστυχώς αυτή την στιγμή βιώνω την τέταρτη μου αποβολή,μέσα σε 11 μήνες ακριβώς...είχα κάνει την πρώτη Άυγουστο,μετά Δεκέμβρη,μετά Μάρτη κ τώρα. Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ όλα δείχνουν φυσιολογικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει.

Αυτή τη φορά,έκανα τη χοριακή (6η μέρα καθηστέρισης) κ ήταν πολύ χαμηλή,33 μονάδες. Μετά από 2 μέρες άρχισε αιμοραγία κ στις 4 μέρες που την επανάλαβα ήταν 42,ενώ θα έπρεπε να ήταν πάνω από 130.... Δεν εξελίχτηκε. Το πρόβλημα είναι ότι το αίμα μειώθηκε πολύ εως καθόλου κ σήμερα,2 μέρες μετά που την ξανάκανα και είναι 72.  Γιατί δεν πέφτει; δεν είναι φυσιολογικό.Θα την ξανακάνω την Τρίτη κ αγχώθηκα γτ αν δεν πέσει δεν θέλω να μου πει να με κάνει απόξιση. Τρέμω μόνο στην ιδέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η hopeland είπε:

Κοπέλες γεία σας. Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι...αν σας έχει συμβεί ή έχετε ακούσει για κάτι παρόμοιο.

Δυστυχώς αυτή την στιγμή βιώνω την τέταρτη μου αποβολή,μέσα σε 11 μήνες ακριβώς...είχα κάνει την πρώτη Άυγουστο,μετά Δεκέμβρη,μετά Μάρτη κ τώρα. Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ όλα δείχνουν φυσιολογικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει.

Αυτή τη φορά,έκανα τη χοριακή (6η μέρα καθηστέρισης) κ ήταν πολύ χαμηλή,33 μονάδες. Μετά από 2 μέρες άρχισε αιμοραγία κ στις 4 μέρες που την επανάλαβα ήταν 42,ενώ θα έπρεπε να ήταν πάνω από 130.... Δεν εξελίχτηκε. Το πρόβλημα είναι ότι το αίμα μειώθηκε πολύ εως καθόλου κ σήμερα,2 μέρες μετά που την ξανάκανα και είναι 72.  Γιατί δεν πέφτει; δεν είναι φυσιολογικό.Θα την ξανακάνω την Τρίτη κ αγχώθηκα γτ αν δεν πέσει δεν θέλω να μου πει να με κάνει απόξιση. Τρέμω μόνο στην ιδέα. 

Τι να πω?? Κουραγιο... μηπως παιρνεις προγεστερονη? Ο γιατρος τι σου ειπε?? Πονας? Εμενα στην πρωτη μου αποβολη αργησε παρα πολυ να πεσει η χοριακη μου.. φαντασου οτι ενω το αιμα ξεκινησε την ημερα που περιμενα περιοδο (δεν ειχα φανταστει καν οτι απεβαλα) την 14η ημερα ειχα χοριακη 200. Παντως δεν εκανα αποξεση, αλλα ειχα πολλες μερες αιμοραγια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μη τρέμετε την απόξεση..Δεν είναι τόσο τραγικό και δύσκολο,δε θα καταλάβεις και πάρα πολλά έτσι και αλλιώς..Εμένα πιο ζόρικο μου ακούγεται που πας και κάνεις εξέταση αίματος ανά 2-3 μέρες αν κατάλαβα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η hopeland είπε:

Κοπέλες γεία σας. Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι...αν σας έχει συμβεί ή έχετε ακούσει για κάτι παρόμοιο.

Δυστυχώς αυτή την στιγμή βιώνω την τέταρτη μου αποβολή,μέσα σε 11 μήνες ακριβώς...είχα κάνει την πρώτη Άυγουστο,μετά Δεκέμβρη,μετά Μάρτη κ τώρα. Κάναμε όλες τις εξετάσεις κ όλα δείχνουν φυσιολογικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τί συμβαίνει.

Αυτή τη φορά,έκανα τη χοριακή (6η μέρα καθηστέρισης) κ ήταν πολύ χαμηλή,33 μονάδες. Μετά από 2 μέρες άρχισε αιμοραγία κ στις 4 μέρες που την επανάλαβα ήταν 42,ενώ θα έπρεπε να ήταν πάνω από 130.... Δεν εξελίχτηκε. Το πρόβλημα είναι ότι το αίμα μειώθηκε πολύ εως καθόλου κ σήμερα,2 μέρες μετά που την ξανάκανα και είναι 72.  Γιατί δεν πέφτει; δεν είναι φυσιολογικό.Θα την ξανακάνω την Τρίτη κ αγχώθηκα γτ αν δεν πέσει δεν θέλω να μου πει να με κάνει απόξιση. Τρέμω μόνο στην ιδέα. 

Καλο κουραγιο κοριτσι μου.. ξερω πβσ Πέφτει αργά η χοριακη εγω στην αποβολή ειχα χοριακες 15, 76, 370 μετα απο μια βδομάδα 367 και εκει κατάλαβα πως παει.. οταν έκανα μετα απο 5 μέρες πάλι χοριακη ειχα 420! Φοβήθηκε για εξωμητριο ο γιατρός μου.. τελικα ολα καλα καναμε απόξεση και άμεσως έπεσε.. .   

Επισης θα σου πρότεινα να δεις και έναν αιματολόγο, χθες μιλώντας με μια φιλη που ειχα να δω 2 χρονια μου ειπε πως τωρα γέννησε την κόρη της και στο ιστορικό της είχε 3 αποβολες, πήγε στη Λεύκου αυτη την πολυ καλη αιματολόγο και της βρήκε  πως εχει μια θρομβοφιλια που αναπτύσσεται μονο οταν εισαι έγκυος, αρα οταν  έκανε τις εξετάσεις για θρομβοφιλια  (μη εγκυος) ηταν ολα καλα και μολις έμενε έγκυος μετα απο λιγο απέβαλε.. τελικα της ειπε να πάρει τις ενέσεις θρομβοφιλιας και κατευθείαν με τη πρώτη μερα καθυστέρησης να τις αρχίσει.. ολα πήγαν καλα και γέννησε την κόρη της .. φανταζομαι το εχεις ψάξει απλά στο λέω μηπως δεν εχεις συμβουλευτεί αιματολόγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλο κουραγιο κοριτσι μου.. ξερω πβσ Πέφτει αργά η χοριακη εγω στην αποβολή ειχα χοριακες 15, 76, 370 μετα απο μια βδομάδα 367 και εκει κατάλαβα πως παει.. οταν έκανα μετα απο 5 μέρες πάλι χοριακη ειχα 420! Φοβήθηκε για εξωμητριο ο γιατρός μου.. τελικα ολα καλα καναμε απόξεση και άμεσως έπεσε.. .   

Επισης θα σου πρότεινα να δεις και έναν αιματολόγο, χθες μιλώντας με μια φιλη που ειχα να δω 2 χρονια μου ειπε πως τωρα γέννησε την κόρη της και στο ιστορικό της είχε 3 αποβολες, πήγε στη Λεύκου αυτη την πολυ καλη αιματολόγο και της βρήκε  πως εχει μια θρομβοφιλια που αναπτύσσεται μονο οταν εισαι έγκυος, αρα οταν  έκανε τις εξετάσεις για θρομβοφιλια  (μη εγκυος) ηταν ολα καλα και μολις έμενε έγκυος μετα απο λιγο απέβαλε.. τελικα της ειπε να πάρει τις ενέσεις θρομβοφιλιας και κατευθείαν με τη πρώτη μερα καθυστέρησης να τις αρχίσει.. ολα πήγαν καλα και γέννησε την κόρη της .. φανταζομαι το εχεις ψάξει απλά στο λέω μηπως δεν εχεις συμβουλευτεί  

Έκανα αρκετές εξετάσεις κ έδειξαν όλα καλά αλλά έχεις δίκαιο,νμζ θα επισκεφτώ αιματολόγο. Γι'αυτήν που λες άκουσα πολύ καλά λόγια! Δεν γίνεται να συμβαίνει αυτό συνέχεια...

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.  Να σαι καλά κ σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η deka είπε:

Κορίτσια μη τρέμετε την απόξεση..Δεν είναι τόσο τραγικό και δύσκολο,δε θα καταλάβεις και πάρα πολλά έτσι και αλλιώς..Εμένα πιο ζόρικο μου ακούγεται που πας και κάνεις εξέταση αίματος ανά 2-3 μέρες αν κατάλαβα καλά..

Ένας από τους μεγαλύτερους μου φόβουε είναι η νάρκωση....πόσο μάλλον κ κάτω από τέτοια ψυχολογία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω πως το λες και το έχω περάσει και εγώ στον 5ο μήνα κύησης για αυτό στο λέω.την νάρκωση δε την καταλαβαίνεις καν νομίζεις ότι κοιμάσαι δεν είναι τπτ..Μέθη σου κάνουν.Μην έχεις άσχημη ψυχολογία στις μέρες μας όλα γίνονται μα και όλα λύνονται!!!Αρκεί να έχεις πίστη στον εαυτό σου και να μην ακούς κανέναν που θα προσπαθήσει να σε επηρεάσει αρνητικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...