Μετάβαση σε περιεχόμενο

για τη φιλη μου........με αγαπη!


Recommended Posts

μαριακιμ πολλεςφορες ο γρπτος λογος δινει τελιως διαφορετικη ερμηνεια απο κατι που θα το λεγες στον αλλον προσωπο με προσωπο.

Σου λεω Στασου διπλα της αλλα μην την χαιδολογας και μεην δεχεσε τυχον καπριτσια που ισως βγαλει , μην της γυρισεις τη πλατη αλλα μην την αφησεις να πατησει και πανω σου συνηθως οταν περναμε καποια ασχημη φαση γινομαστε τοο εγωιστες που δνε μπορουμε να δουμε οτι και οι άλλο μπορει αν εχουν προβλημα .Ναι στηριξετην ναι μιλησε της αν και εφοσον το θελει ναι δωσε της το χρονο να πενθησει ναι να ακουμπησει και στον ωμο σου αλλα μην ξεχνας οτι πρπει αν την προσγειωνεις στο παρων .

Δεμ ξερω ποιος ειναι ο λογος που η κοπελα δεν μποροσε να μεινει εγκυος και βεβαια δνε ξερουμε το λογω που σταματησε η καρδουλα του μωρου , ομως αν εσυ γυρισεις και της πεις :κουραγιο εισια νεα θα δεις εκει μπορει αν νιωσει ασχημα .Καταλαβαινεις τη σου λεω ; αφησε την αυτη να εκφρασει όλα αυτα που νιωθει αστη εκεινη να σε παρει τηλ. μην την πιεζεις αθελα σου εσυ το κανεις απο ενδιαφερον καιμακαρι να ειχαν ολοι διπλα τους μια τετοια φιλη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έμαθα οτι χάνω το μωράκι μου στην επίσκεψη στο γυναικολόγο για τον τακτικό έλεγχο. Ήμουν 6 εβδομάδων. Την ώρα που "ξεκόλαγε" από τη μήτρα άκουσα για πρώτη και τελευταία φορά την καρδούλα του. Δεν θα το ξεχάσω όσο ζω!!!!

Βοήθησε τη φίλη σου όσο περισσότερο μπορείς. Όχι με λόγια, γιατί αυτά εύκολα τα λέμε, αλλά με πράξεις, με το χέρι σου να κρατά το δικό της, ακούγοντάς την, αφήνοντάς την να κλάψει. Όταν ακουγα τους άλλους να μου λένε μη στενοχωριέσαι, μην κλαίς, μην μην μην μου ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι. Άστη να ξεσπάσει να το βγάλει από μέσα της. Μη βαρεθεις να την ακούς. Να είσαι δίπλα της θέλει βοήθεια, στήριξη και αγάπη. Σου μιλάω εκ πείρας.

Φιλιά πολλά να είσαι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakim πολύ λυπήθηκα για τη φίλη σου, θα συμφωνήσω με του tzoutzou, μείνε δίπλα της κάτι τέτοιες στιγμές και υπερβολικοί αν γίνουν οι φίλοι μας τους δικαιολογούμε, προς Θεού το παιδί της έχασε η γυναίκα.Ο Θεός και η Παναγίτσα να της δώσουν δύναμη και κουράγιο και σύντομα ένα μωράκι..Ο γιατρός της πρότεινε κάποιες εξετάσεις για να δουν γιατί χάθηκε το μωράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...