Μετάβαση σε περιεχόμενο

για τη φιλη μου........με αγαπη!


Recommended Posts

4 χρονια παντρεμενη και προσπαθουσατε για μωρο..ετρεχεσ στουσ γιατρουσ εκανεσ εξετασεισ.τελικα δεν ειχεσ τιποτα,ωσπου μια μερα εμεινεσ εγκυοσ.με πηρεσ τηλ κλαιγωντασ και να μου πεισ τα ευχαριστα και πεταξα απο τη χαρα μου!θα ειχαν τα μωρα μασ παρεουλα λεγαμε.καθε μερα ημασταν μαζι και συζητουσαμε για πανεσ και μπιμπερο ησουν τοσο χαρουμενη που θα γινεισ μαμα.την προηγουμενη εβδομαδα ημασταν για καφε και μετα θα πηγαιναμε μαζι στο γυναικολογο για να σε δει.καναμε πλακα στο δρομο και γελουσαμε..φτασαμε στο γιατρο και παει για την εξεταση.το μωρο ειχε μεγαλωσει απο την προηγουμενη φορα...η καρδουλα του γιατι ειχε παψει να χτυπα ομωσ?ο γιατροσ σωπασε και με πηρε εξω να μου το πει αν το ελεγε σε σενα θα τρελενοσουνα.ηξερε πωσ περιμενεσ το μωρο....εδω και εγω παγωσα!οχι ρε γαμωτο ειπα γιατι σε σενα?επεστρεφοντασ μεσα ρωτησεσ εγινε κατι θελω να μαθω και οταν ο γιατροσ προσπαθησε να στο πει

καταλαβεσ σηκωθηκεσ κλαιγοντασ απο το κρεβατι για να φυγεισ..σου ειπα ηρεμησε οχι γιατι δεν σε ενιωθα οπωσ ειπεσ αλλα γιατι εκεινη τη στιγμη επρεπε κατι να πω...οταν σου ειπε να σου παρουν το μωρο δεν ηθελεσ ουτε να ακουσεισ.και τι θα εκανεσ?θα το κρατουσεσ μεσα σου νεκρο?δεν μπορουσα να σου πω κατι ουτε να σε παρηγορησω..ηξερα τι παιρνουσεσ εκεινη τη στιγμη το μονο που σκεφτηκεσ ηταν πωσ θα το πεισ στον αντρα σου.τον ευατο σου δεν τον κοιταξεσ ηταν το τελευταιο πραγμα που θα κοιταξεσ..φευγοντασ απο κει δεν ηξερα τι να σου πω τετιεσ ωρεσ καλυτερα να σωπαινω παρα να μιλαω και το μονο που θελω να σου πω τωρα ειναι οτι θα ειμαι διπλα σου για οτι με χρειαστεισ οτι και να ναι αυτο..το παιδακι σου σε βλεπει απο ψηλα και αναρωτιεμαι..υπαρχει θεοσ δεν τα βλεπει αυτα??δινει παιδια σαυτεσ που τα κανουν εκτρωση η τα αφηνουν σε ορφανοτροφεια...και σαυτεσ που προσπαθουν τοσο καιρο τιποτα..σε σενα εδωσε μια χαρα και την πηρε πισω..γιατι??γιατι?γιατι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα λυπαμαι πολυ! Και για την φιλη σου αλλα και για καθε αλλη κοπελα που εχει ζησει αναλογες εμπειριες!

Το μονο καλο που μπορω να δω μεσα σε ολη αυτη την ατυχια ειναι οτι ο Θεος της εδωσε ενα σημαδι οτι ναι μπορει να κανει παιδια! Μπορει να συλλαβει. Ισως να μπορει να κρατηθει απο αυτο και να συνεχισει να προσπαθει να γινει μανουλα με πιστη οτι μια μερα θα καταφερει να κρατησει στην αγκαλια της το δικο της μωρακι!

Λυπαμαι παρα πολυ!

Να εισαι διπλα της και να της δινεις κουραγιο!

Μια μερα θα τα καταφερει και ολο αυτο θα ειναι μια πικρη αναμνηση μεσα της,που θα την γλυκαινει μονο οταν κοιταει τα ματακια και το χαμογελο του επομενου παιδιου της.

Οσο για το τελευταιο που ειπες, το εχω θιξει και εγω αυτο το θεμα αλλα δυστυχως δεν βρηκα ανταποκριση. Κατηγορηθηκα οτι απλως ζηλευω και κατηγορω αυτες τις κοπελες.

Ο θεος μπορει να δινει και να παιρνει παιδια, αλλα ειμαι σιγουρη οτι βλεπει τις αδικιες που γινονται απο τους ανθρωπους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ για την φίλη σου και την καταλαβαίνω για τον πόνο της. :(

πίστεψέ με τώρα σε έχει περισσότερο ανάγκη από ποτέ γιατί δυστυχώς για μας τις γυναίκες δεν είναι τόσο εύκολο να δεχτούμε και συμφιλιωθούμε με το γεγονός αυτό της απώλειας. εγώ αν δεν είχα τη συμπαράσταση των φιλενάδων μου, του άντρα μου, της μητέρας μου και τη δική σας εδώ μέσα στο mammyland ίσως να ήμουν ακόμα πολύ χάλια ψυχολογικα. μήπως να της έλεγες να άνοιγε το θέμα της εδώ να της μιλούσαμε και μεις και να την κάναμε να νιώσει έστω και λίγο καλύτερα?

πρότεινέ της το μπορεί να θέλει... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρόσεχέ την κοπέλα μου!!!!!

Να είσαι στο πλευρό της αυτήν την δύσκολη ώρα!!!!!

Όλα θα γίνουνε και πάλι ευνοϊκά.....

Το μωράκι που τόσο πολύ θέλει..... θα της έρθει!!!!

Υπομονή χρειάζεται!!!! Και κουράγιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ...

μην στεναχωριεσαι που δεν βρηκες

κατι να πεις εκεινη την στιγμη.

Τιποτα δεν φτανει στα αυτια μιας

γυναικας που εχασε το μωρο της!!!

ΝΑ εισαι ΦΙΛΗ,οπως κανεις τωρα, ειναι

το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ... ένα βλέμμα στοργής

και να της κρατάς το χέρι είναι

καλύτερα και από ΔΙΑΛΕΞΗ του καλύτερου

ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ!!!!

Λυπάμαι πολύ.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι πολυ γλυκια φιλη..

εχω περασει ακριβως το ιδιο με τη φιλη σου,στην 10η εβδομαδα..ποναει πολυ..οτι και αν σου λεει,μην το παρεξηγησεις..ο πονος της ειναι μεγαλος..

θα ηρεμησει σιγα σιγα..βοηθησε την αν συνειδητοποιησει το οτι μπορει να κανει παιδια και θα κανει..εγω τωρα ειμαι 12 εβδομαδων και δοξα τω θεο ολα πανε καλα μεχρι στιγμης..χρειαζεται ανθρωπους διπλα της,να την καταλαβαινουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχουν λογια που μπορουν να παρηγορησουν μια γυναικα σε τετοιες στιγμες...ευτυχως τουλαχιστον που εχει κοντα της μια τοσο καλη φιλη σαν εσενα! Να εισαι εκει να την αγκαλιαζεις οταν θα ξεσπασει ο πονος και ο θυμος της... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ.ΘΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΤΕ Κ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος...Να της συμπαρασταθεις οσο μπορεις και να της δινεις κουραγιο.

Εχω βιωσει σχεδον το ιδιο με την αδερφη μου ετσι στο γυναικολογο οταν της ειπανε την 1η φορα για την παλινδρομη...

Μονο χαλια μπορει να αισθανθει και δυστυχως το να εισαι παρουσα σε κατι τοσο θλιβερο ειναι χαλι...

Υπομονη και κουραγιο.

Τις ευχες μου και απο εμενα...

Να το ξεπερασει και να μην σκεφτεται αρνητικα. Οσο μπορει...δηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που μου βγαινει εμενα αυθορμητα να πω, μια τετοια δυσκολη στιγμη,ειναι το οτι μεσα απο αυτο το πολυ "σκληρο" γεγονος,αυτο που εχει πολυ μεγαλη σημασια ειναι το οτι αυτη η κοπελα εχει εσενα για φιλη.Μπραβο σου που την αγαπας κ τη στηριζεις τοσο,μπραβο σου που εχεις τη δυναμη να την στηριξεις τωρα στα δυσκολα.Γιατι η φιλια,η ανθρωπια κ η αγαπη φαινετε οταν ερχονται κατι τετοιες στιγμες.

Οταν ερχονται στη ζωη μας τοσο ασχημα πραγματα,το μονο που μπορει να μας στηριξει,εκτος απο το πρωσοπικο σθενος κ κουραγιο,ειναι οι κοντινοι μας ανθρωποι κ κυριως αυτοι που θεωρουμε φιλους μας.

Πολυ θα ηθελα να εχω κ εγω μια τετοια φιλη που να μπορω να την εμπιστευτω κ να στηριχτω επανω της...

Ευτηχως(κ το λεω πραγματικα,με καθε ειλικρινεια)που υπαρχει αυτο εδω το site κ σε δυσκολες στιγμες πολλες κοπελες,που δεν με ξερουν καν,με στηριξαν σαν να με ηξεραν χρονια.

Αυτο που της συμβαινει ειναι απιστευτο κ ναι συμφωνω μαζι σου οτι ο Θεος καποιες φορες ειναι σαν να μην βλεπει,το εχω πει αυτο στον εαυτο μου τοοοσες φορες...

Υστερα ομως το μετανοιωνω κ σκεφτομαι οτι ισως ολα αυτα τα κανει γιατι προσπαθει κατι να μας πει...ισως...

Ευχομαι η φιλη σου να συνελθει γρηγορα κ να ξαναμεινει εγκυος με αισια αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Αυτο που μου βγαινει εμενα αυθορμητα να πω, μια τετοια δυσκολη στιγμη,ειναι το οτι μεσα απο αυτο το πολυ "σκληρο" γεγονος,αυτο που εχει πολυ μεγαλη σημασια ειναι το οτι αυτη η κοπελα εχει εσενα για φιλη.Μπραβο σου που την αγαπας κ τη στηριζεις τοσο,μπραβο σου που εχεις τη δυναμη να την στηριξεις τωρα στα δυσκολα.Γιατι η φιλια,η ανθρωπια κ η αγαπη φαινετε οταν ερχονται κατι τετοιες στιγμες.

Οταν ερχονται στη ζωη μας τοσο ασχημα πραγματα,το μονο που μπορει να μας στηριξει,εκτος απο το πρωσοπικο σθενος κ κουραγιο,ειναι οι κοντινοι μας ανθρωποι κ κυριως αυτοι που θεωρουμε φιλους μας.

Πολυ θα ηθελα να εχω κ εγω μια τετοια φιλη που να μπορω να την εμπιστευτω κ να στηριχτω επανω της...

Ευτηχως(κ το λεω πραγματικα,με καθε ειλικρινεια)που υπαρχει αυτο εδω το site κ σε δυσκολες στιγμες πολλες κοπελες,που δεν με ξερουν καν,με στηριξαν σαν να με ηξεραν χρονια.

Αυτο που της συμβαινει ειναι απιστευτο κ ναι συμφωνω μαζι σου οτι ο Θεος καποιες φορες ειναι σαν να μην βλεπει,το εχω πει αυτο στον εαυτο μου τοοοσες φορες...

Υστερα ομως το μετανοιωνω κ σκεφτομαι οτι ισως ολα αυτα τα κανει γιατι προσπαθει κατι να μας πει...ισως...

Ευχομαι η φιλη σου να συνελθει γρηγορα κ να ξαναμεινει εγκυος με αισια αποτελεσματα.

Ζουμπι συμφωνα ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Κι εγω ηθελα να ανοιξω ενα θεμα γραφοντας ποσο σημαντικη ειναι η φιλια σε τετοιες περιπτωσεις!

Και το περιεργο με το mammyland ειναι οτι ενω οι περισσοτερες δεν γνωριζομαστε δινουμε κουραγιο και στηριξη.

Οσο για την mariakim23 ειναι απο τις φιλες που της αξιζουνε συγχαρητηρια. :)

Εγω ποτε δεν ειχα φιλες να με στηριζουν και πραγματικα η κοπελα που εχασε το μωρο ειναι πολυ τυχερη μεσα στην δυστυχια του γεγονοτος που της συνεβη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πρωτον θελω να σασ ευχαριστησω για τα καλα σασ λογια και να σασ πω οτι εγω με την φιλη μου ειμαστε αρκετα χρονια φιλεσ πραγματικεα ομωσ.ειμαι λιγο περιεργοσ ανθρωποσ δεν κανω ευκολα παρεεσ και αυτο γιατι καποια στιγμη την πατησα με μια που θεωρουσα φιλη μου και αυτη με εκανε παρεα για να χωθει στον αντρα μου(βεβαια τοτε δεν ημασταν παντρεμενοι)ευτυχωσ το καταλαβε εγκαιροσ και εφαγε τετοιο ξυλο που ακομα θα το θυμαται και μετα μου εκανε και μυνηση η τρελη.ρε κοριτσια πειτε αδικο ειχα??? ;) αννουλα μου χρονια σου πολλα καλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakim23 έγραψε:

κοριτσια πρωτον θελω να σασ ευχαριστησω για τα καλα σασ λογια και να σασ πω οτι εγω με την φιλη μου ειμαστε αρκετα χρονια φιλεσ πραγματικεα ομωσ.ειμαι λιγο περιεργοσ ανθρωποσ δεν κανω ευκολα παρεεσ και αυτο γιατι καποια στιγμη την πατησα με μια που θεωρουσα φιλη μου και αυτη με εκανε παρεα για να χωθει στον αντρα μου(βεβαια τοτε δεν ημασταν παντρεμενοι)ευτυχωσ το καταλαβε εγκαιροσ και εφαγε τετοιο ξυλο που ακομα θα το θυμαται και μετα μου εκανε και μυνηση η τρελη.ρε κοριτσια πειτε αδικο ειχα??? ;) αννουλα μου χρονια σου πολλα καλη μου!

Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα! Σου εστειλα κι ενα καρμακι δωρακι ετσι για ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lupamai para polu gia thn filh sou!sugxarhthria se sena pou stekesai ws pragmatikos an8rwpos se auth th duskolh stigmh pou antimetwpizei..na eisai ekei opws toso kairo giati se xreiazetai oso pote allote!auto pou etuxe sth filh sou dustuxws apasxolei oles tis kopeles..o Theos den thn egkateleipse,isa isa ths edwse ena shmadi pws mporei na kanei paidaki..8a ksanaprospa8hsei kai 8a eklphrwsei polu suntoma to oneiro ths!h Panagia mazi ths!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν-ν μου σευχαριστω και σενα.πηρα τη φιλη μου τηλεφωνο να δω τι κανει και παλι χαλια ητν.τεσπα τησ ειπα οτι εκανα θεματακι για αυτην και μου ειπε οτι παιζω με τον πονο τησ.τησ ειπα αν μπει εδω και αυτην και δει ποσεσ κοπελεσ εχασαν αδικα τα ωρα τησ θα καταλαβει οτι δεν ειναι η μονη.μου ειπε οτι εχω δικιο και οτι θα μπει.....κοριτσακια μου να την υποστηριξετε ετσι και αλλιωσ πολλεσ κοπελεσ δυστυχωσ το περασαν αυτο.παντοσ ευχομαι σε ολεσ ποτε να μην κανετε δημοσιευση στο απωλεια και υποστηριξη αλλα στο ανακοινωσεισ εγκυμοσυνησ!!σασ το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!φιλακια σε ολεσ σασ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εχω ζησει με την φιλη μου...καναμε ονειρα κοινα...θα γεννουσαμε με ενα μηνα διαφορα εγω σεπτεμβριο εκεινη οκτωβριο...στον 3ο μηνα παθαινω αποκολληση και την ξεπερναω...στον 4ο μηνα εκεινη παθαινει αποβολη...με παιρνει τηλεφωνο μεσα στα κλαματα και μου λεει ξυπνησα σε μια λιμνη απο αιμα... και εκει εμεινα αφωνη.

ηθελα να τρεξω να παω κοντα της αλλα δεν με αφησε,φοβηθηκε για το μωρο μου..σκευτικε το δικο μου το μωρο!!!!

οι επομενες μερες ειταν πολυ δυσκολες για μενα..ντρεπομουν που εγω ημουν ακομη εγκυος και εκεινη μετα απο τοσες προσπαθειες να κανει μωρο το ειχε χασει.

εμεινα διπλα της σιωπηλα...και οταν ενιωσε ετοιμη μιλησαμε.

ηταν αδικο πολυ αδικο...γιατι αυτο το γιατι ακομη το κουβαλαει μεσα της και ας διχνει ανετη...ακομη προσπαθει και ακομη τιποτα.

ευχομαι μονο ο θεουλης να της δωσει οτι ζηταει πιο πολυ στη ζωη της

ΕΝΑ ΜΩΡΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

το εχω ζησει με την φιλη μου...καναμε ονειρα κοινα...θα γεννουσαμε με ενα μηνα διαφορα εγω σεπτεμβριο εκεινη οκτωβριο...στον 3ο μηνα παθαινω αποκολληση και την ξεπερναω...στον 4ο μηνα εκεινη παθαινει αποβολη...με παιρνει τηλεφωνο μεσα στα κλαματα και μου λεει ξυπνησα σε μια λιμνη απο αιμα... και εκει εμεινα αφωνη.

ηθελα να τρεξω να παω κοντα της αλλα δεν με αφησε,φοβηθηκε για το μωρο μου..σκευτικε το δικο μου το μωρο!!!!

οι επομενες μερες ειταν πολυ δυσκολες για μενα..ντρεπομουν που εγω ημουν ακομη εγκυος και εκεινη μετα απο τοσες προσπαθειες να κανει μωρο το ειχε χασει.

εμεινα διπλα της σιωπηλα...και οταν ενιωσε ετοιμη μιλησαμε.

ηταν αδικο πολυ αδικο...γιατι αυτο το γιατι ακομη το κουβαλαει μεσα της και ας διχνει ανετη...ακομη προσπαθει και ακομη τιποτα.

ευχομαι μονο ο θεουλης να της δωσει οτι ζηταει πιο πολυ στη ζωη της

ΕΝΑ ΜΩΡΟ!!!

σε καταλαβαινω περναω το ιδιο μαζι τησ και συνεχεια παραπονιεται γιατι εγω εμεινα εγκυοσ με 2 φορεσ ελευθερα και εκεινη με τοσεσ προσπαθειεσ τοσα τρεξιματα και τιποτα.εκει που ειπε τα καταφερε το εχασε.δεν ζηλευει ισα ισα χαιρεται για μενα αλλα λεει γιατι να μην εχει και αυτη εστω ενα μωρο υστερα απο τοσο κοπο τοσεσ προσπαθειεσ.τησ λεω να ηρεμησει και να μην αγχωνεται..μου λεει δεν μπορω να την καταλαβω..μπορει να εχει δικιο δεν ξερω απολυτα πωσ νιωθει αλλα την αγαπαω τοσο πολυ και πρεπει κατι να πω ετσι οπωσ παει θα καταστρεψει τον εαυτο τησ το εβαλε πολυ μεσα τησ..αφου εχθεσ μου ελεγε θα αγορασει σκυλακι για παρεα,,τουλαχιστον θα φροντιζω αυτο λεει αφου παιδι δεν εκανα μεχρι τωρα.στεναχωριεμαι και δεν μπορω να τησ πω κατι το μονο που τησ ειπα ειναι κανε οτι νομιζεισ καλυτερο που θα μπορεσει να σε βοηθησει να γινεισ καλυτερα!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριακιμ ξερεις η γυναικεια ψυχολογιαειναι πολυ παραξενη και μεικες φορες αθελα μας μπορουμε να γινουμε σκληρες και καποιες φορες αν πληγωσουμε τη φιλη μας .Και αυτο το λεω γιατη φιλη σου :το γεγονος οτι αυτη προσπαθουσε 4 χρονια και δνε εκατσε να μεινει εγκυος δεν σηαινει οτι της δινει το δικαιωμα να λεει σεσενα γιατι εμεινες!ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΓΕΙΝΕ , απο την άλλη η ατυχια που ειχε δεν της δινει παλι το διαιωμα αργοτερα να κρατησει μουτρα επειδη εσυ εχεις παιδακι , το σιγουρο ειναι οτι αυτη τη στιγμη βιωνει μια απωλεια και ευτυχως για αυτην ειανι τυχερη που εχει διπλα της μια φιλη να τη στηριξει δηλαδη εμενα η κουβεντα παιζεις με τον πονο μου δνε μου αρεσει ναι το καταλαβεινω ειναι χαλια αλλα αυτο δνε της δινει το δικαιωψμα να πει κατι τετοιο ποσο σε ξερει; γιατι αν θεωρησει οτι παιζεις με τον πονο της γιατι να μην σταθει στοι γεγονος οτι εσυ αφιερωσες αυτον το χρονο να μιλησεις για αυτην ; Δεν ξερω μερικες φορες καποιες ευτυχως οχι όλες οι γυναικες που δνε μπορουν α αποκτησουν παιδια και ευτυχως ειναι λιγες και ευτυχως στο mammyland δεν εχω συναντησει καμια βγαζουν εμα απωθημενο αλαλ κακο απωθημενο και τρελλαινομαι δηλαδη τι θα ηθελε η φιή σοπυ περισσοτερο απο σενα ;

Κοιτα καλα κανεις καικρτας αποστασεις και θα σουελεγα να εισια προσεκτικη αυτο το καιρο το θεμα εσυ το χειριζεσε πολυ σωστα απλα εκεινη τωρα δνε ειναι σε θεση να καταλαβει αργοτερα θα συνηδητοποιησει ποσο λαθος εχει πεσει , παντως εγω θα ηθελα η κολλητη μου να με στηριει ετσι .

Πριν 10 χρονια που ειχαα αρρωστησει ειχα καρκινο το θηρωιδη ειχα τρεις κολλητες η μια ηταν η κουμπαρα μου η οποια ενταξει ηρθε στο νοσοκομειο με στηριξε η αλλαη μαλιστα η κοπελα δνε ειχε παει και στη δουλεια της την ημερα που θα μου ο ανακοινωναν βλεπετε εκινες το ηξεραν απο τη ξαδερφη της κουμπαρας μου που δουλευε στο νοσοκομειο ετσι οταν πηγα στο νοοκομειο μετη δικαιολογια οτι ηθελαν να ερθουν για να παμε μετα για καφε απο μια λαθος κινηση οταν εμαθα τα νεα ημου μονη εκεινες καθονταν στο σαλονι.Χειαστηκαν 10 λεπτα για να μπορεσω να αναστηλωθω και να σκεφτω ποσο εγωιστικο θα ηταν αν με εβλεπαν καταρακωμενη αλλωστε τι θα κερδιζα θα εφευγε ο καρκινος ; Οταν με ειδαν καταλαβαν οτι ειχα μαθει στα ματια τους δεν ειδα τιποτα αλλο παρα αγαπη και πονο και ηταν λογικο , η απαντηση ηταν η εξης :ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ.Αυτη ηταν η αντιδραση της κουμπαρας μου και της φιλης μου Μινας .Η Αννα με την οποια καομα και σημερα διατηρουμε σχεεις ελειπε τοτε διακοπες με το αγορι της δνε ηξερε τιποτα περα δηλαδη απτ ο τι εκαν μια επεμβαση και -περιμεναμε μια απαντηση δεν γνωριζε , ειπα σταβκοριτσια οτι στην Αννα θα το πωεγω ετσι λοιπον ενα Σαββατο βραδυ θα βγαινεμα για ποτο εκει που δουλυε ο αντρας μου πριν το ποτο κι πριν σναντησουμε τις υπολοιπες της παρεας της ειπα να παμε για ενα κεφε οι δυο μας εκει ,μεσα σε ενα κλιμα χαρουμεν0 της ειπα οτι πηρα τα αποτελεσματα και της ειπα τα νεα .Την ειδα να σκυβεικαι να κλαιει με λυγμους τα αναφιλητα της ακομα τα εχω στο μυαλο μου τηνεικονα αυτη δνε θα τη ξεχασω την πηρα αγκαλια και την παρηγορουσα ναι καλα διαβαζετε επρεπε να της δειξω οτι ειμαι καλα και οτι δνεθα το εβαζα κατω μου ειεπ οτι εκλαιγε απο φοβο δνε ηθελε να με χασει ειναι λογικοτατη αντιδραση οπως λογικοτατη ηταν και των δυο αλλων κοριτσιν που παρεπιμπτοντως ξεχασα να σας πω οτι μετα τα νεα εκεινη την ημέρα πήγαμε για καφε (καλα ειχε το γελιο εκεινη τη ημερα εγω ειχα μαθει τα νεα αυτα η κουμπαρα μου ειχε μαθει οτι ηταν εγκυος και δνε ηταν ετοιμη και η φιλη μου ειχε προβλημα με την δουλεια αρα ο καφες ηταν οτι επρεπε !) Απο τοτε εχουν περασει 10 χρονια δυστυχως με την κουμπαρα μου δνε μιλαμε φροντισε να κανει ταπραγματα χαλια και βγκε αποτη ζωη μου ομως παρολο αυτο δνε μπορω να πω οιδε ηταν διπλα μου στη δυσκολη στιγμη .Με τη Μινα ναικανουμε παρεα αλλα συναντιομαστε σπανια λογω αποσταση οσο γιατην Αννα η οποια το ειχε παρει πολυ βαρια ειμαστε πολυ κονταμιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο και ειναισαν να ειμαστε καθε μερα μαζι και ας συναντιομαστε μια φορα το μηνα και αν .Φιλια δεν σημαινει να ειμαι διπλα σου απλα καιμονο να σου πιανω χωρο ειμαιτυχερη που ειχα κοντα μου καποιους ανθρωπους που με στηριξαν στο δυσκολολ αγωνα ποτε δεν θεωρησα τον ευατο μου ατυχο ποτε δνε ειπα γιατι οι φιλες μουσυνεχιζαν να εχουν καποια συνεχεια της ζωη τους θα ηταν εγωιστικο.Τα προβληματα που συνανταμε στη ζωη μας απλα αμς κανουν πιο δυνατους και δνε πρπει να μιζεριαζουμε .Στασου διπλα της αλαλ προστευευσε και το ευατο σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

μαριακιμ ξερεις η γυναικεια ψυχολογιαειναι πολυ παραξενη και μεικες φορες αθελα μας μπορουμε να γινουμε σκληρες και καποιες φορες αν πληγωσουμε τη φιλη μας .Και αυτο το λεω γιατη φιλη σου :το γεγονος οτι αυτη προσπαθουσε 4 χρονια και δνε εκατσε να μεινει εγκυος δεν σηαινει οτι της δινει το δικαιωμα να λεει σεσενα γιατι εμεινες!ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΓΕΙΝΕ , απο την άλλη η ατυχια που ειχε δεν της δινει παλι το διαιωμα αργοτερα να κρατησει μουτρα επειδη εσυ εχεις παιδακι , το σιγουρο ειναι οτι αυτη τη στιγμη βιωνει μια απωλεια και ευτυχως για αυτην ειανι τυχερη που εχει διπλα της μια φιλη να τη στηριξει δηλαδη εμενα η κουβεντα παιζεις με τον πονο μου δνε μου αρεσει ναι το καταλαβεινω ειναι χαλια αλλα αυτο δνε της δινει το δικαιωψμα να πει κατι τετοιο ποσο σε ξερει; γιατι αν θεωρησει οτι παιζεις με τον πονο της γιατι να μην σταθει στοι γεγονος οτι εσυ αφιερωσες αυτον το χρονο να μιλησεις για αυτην ; Δεν ξερω μερικες φορες καποιες ευτυχως οχι όλες οι γυναικες που δνε μπορουν α αποκτησουν παιδια και ευτυχως ειναι λιγες και ευτυχως στο mammyland δεν εχω συναντησει καμια βγαζουν εμα απωθημενο αλαλ κακο απωθημενο και τρελλαινομαι δηλαδη τι θα ηθελε η φιή σοπυ περισσοτερο απο σενα ;

Κοιτα καλα κανεις καικρτας αποστασεις και θα σουελεγα να εισια προσεκτικη αυτο το καιρο το θεμα εσυ το χειριζεσε πολυ σωστα απλα εκεινη τωρα δνε ειναι σε θεση να καταλαβει αργοτερα θα συνηδητοποιησει ποσο λαθος εχει πεσει , παντως εγω θα ηθελα η κολλητη μου να με στηριει ετσι .

Πριν 10 χρονια που ειχαα αρρωστησει ειχα καρκινο το θηρωιδη ειχα τρεις κολλητες η μια ηταν η κουμπαρα μου η οποια ενταξει ηρθε στο νοσοκομειο με στηριξε η αλλαη μαλιστα η κοπελα δνε ειχε παει και στη δουλεια της την ημερα που θα μου ο ανακοινωναν βλεπετε εκινες το ηξεραν απο τη ξαδερφη της κουμπαρας μου που δουλευε στο νοσοκομειο ετσι οταν πηγα στο νοοκομειο μετη δικαιολογια οτι ηθελαν να ερθουν για να παμε μετα για καφε απο μια λαθος κινηση οταν εμαθα τα νεα ημου μονη εκεινες καθονταν στο σαλονι.Χειαστηκαν 10 λεπτα για να μπορεσω να αναστηλωθω και να σκεφτω ποσο εγωιστικο θα ηταν αν με εβλεπαν καταρακωμενη αλλωστε τι θα κερδιζα θα εφευγε ο καρκινος ; Οταν με ειδαν καταλαβαν οτι ειχα μαθει στα ματια τους δεν ειδα τιποτα αλλο παρα αγαπη και πονο και ηταν λογικο , η απαντηση ηταν η εξης :ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ.Αυτη ηταν η αντιδραση της κουμπαρας μου και της φιλης μου Μινας .Η Αννα με την οποια καομα και σημερα διατηρουμε σχεεις ελειπε τοτε διακοπες με το αγορι της δνε ηξερε τιποτα περα δηλαδη απτ ο τι εκαν μια επεμβαση και -περιμεναμε μια απαντηση δεν γνωριζε , ειπα σταβκοριτσια οτι στην Αννα θα το πωεγω ετσι λοιπον ενα Σαββατο βραδυ θα βγαινεμα για ποτο εκει που δουλυε ο αντρας μου πριν το ποτο κι πριν σναντησουμε τις υπολοιπες της παρεας της ειπα να παμε για ενα κεφε οι δυο μας εκει ,μεσα σε ενα κλιμα χαρουμεν0 της ειπα οτι πηρα τα αποτελεσματα και της ειπα τα νεα .Την ειδα να σκυβεικαι να κλαιει με λυγμους τα αναφιλητα της ακομα τα εχω στο μυαλο μου τηνεικονα αυτη δνε θα τη ξεχασω την πηρα αγκαλια και την παρηγορουσα ναι καλα διαβαζετε επρεπε να της δειξω οτι ειμαι καλα και οτι δνεθα το εβαζα κατω μου ειεπ οτι εκλαιγε απο φοβο δνε ηθελε να με χασει ειναι λογικοτατη αντιδραση οπως λογικοτατη ηταν και των δυο αλλων κοριτσιν που παρεπιμπτοντως ξεχασα να σας πω οτι μετα τα νεα εκεινη την ημέρα πήγαμε για καφε (καλα ειχε το γελιο εκεινη τη ημερα εγω ειχα μαθει τα νεα αυτα η κουμπαρα μου ειχε μαθει οτι ηταν εγκυος και δνε ηταν ετοιμη και η φιλη μου ειχε προβλημα με την δουλεια αρα ο καφες ηταν οτι επρεπε !) Απο τοτε εχουν περασει 10 χρονια δυστυχως με την κουμπαρα μου δνε μιλαμε φροντισε να κανει ταπραγματα χαλια και βγκε αποτη ζωη μου ομως παρολο αυτο δνε μπορω να πω οιδε ηταν διπλα μου στη δυσκολη στιγμη .Με τη Μινα ναικανουμε παρεα αλλα συναντιομαστε σπανια λογω αποσταση οσο γιατην Αννα η οποια το ειχε παρει πολυ βαρια ειμαστε πολυ κονταμιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο και ειναισαν να ειμαστε καθε μερα μαζι και ας συναντιομαστε μια φορα το μηνα και αν .Φιλια δεν σημαινει να ειμαι διπλα σου απλα καιμονο να σου πιανω χωρο ειμαιτυχερη που ειχα κοντα μου καποιους ανθρωπους που με στηριξαν στο δυσκολολ αγωνα ποτε δεν θεωρησα τον ευατο μου ατυχο ποτε δνε ειπα γιατι οι φιλες μουσυνεχιζαν να εχουν καποια συνεχεια της ζωη τους θα ηταν εγωιστικο.Τα προβληματα που συνανταμε στη ζωη μας απλα αμς κανουν πιο δυνατους και δνε πρπει να μιζεριαζουμε .Στασου διπλα της αλαλ προστευευσε και το ευατο σου .

ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΖΗΛΕΨΕ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΕΓΩ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΕΝΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΑΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ...ΑΣΧΕΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ(ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ)ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΡΕΧΩ ΑΠΟ ΔΩ ΤΡΕΧΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΤΟ ΧΑΝΩ.Κ ΓΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΘΑ ΖΗΛΕΥΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΓΩ ΟΧΙ.Κ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΧΩΣ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ..ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑΤΗΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΛΛΗΤΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΤΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΝ Η ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ Κ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΩΡΑ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΣΤΑΣΟΥ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ???
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...