Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια αρρωστησα!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια θελω τη βοηθεια σας ειμαι στην 13η βδομαδα και γριπωθηκα και εγω, ευτυχωσ οχι απο την γριπη που λενε.πηρα το γιατρο και μου πε ντεπον να παρω.

εχω συναχι λιγο το κεφαλι μου ποναει,και οταν φυσαω τη μυτουλα μου με πονουν πολυ τα αυτια μου και κανουν ενα θορυβο περιεργο γιατι??ξερετε κανενα γιατροσοφι,κανενα κολπο για να μου περασει??ειμαι 3 μερες ετσι και το πολεμω με φυσιολογικο ορο και πινοντας ζεστα και χυμους!!

ανυσηχω για το μπεμπακι !!!! σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό, μόνο ο γιατρός μπορεί να σε συμβουλέψει. Κάνε υπομονη και θα περάσει.

Δυστυχώς δεν εχω να σου προτείνω κάτι.

Θέλω απλώς να σου ευχηθώ περαστικά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ευτυχως πυρετο δεν εχω καθολου αλλα πολυ μπουκωμα και τα ματια μου δακρυζουν.ευτυχως πονολαιμο δεν εχω μονο λιγο τα αυτια με πονανε οταν φυσαω.ευχαριστω πολυ που στειλατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το μπουκωμα και τις μυξουλες να βρασεις νερο σε ενα κατσαρολακι και να βαλεις μεσα λαδακι ευκαλιπτου(το βρισκεις και σε φαρμακειο)να εισπεεις τον ατμο και θα ηρεμησεις.

εγω οταν ημουν εγκυος περιπου στην 9η εβδομαδα επαθα λαρυγγυτιδα και ειχα και μυξουλες και μπουκωμα ολα μαζι και βηχα.

ευτυχως εδω στην γειτονια μου εχουμε ευκαλιπτους,μαζεψα φυλλα και τα εβραζα.αυτο μου ειπε και ο γιατρος μου να το κανω

ετσι μου περασε δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο μονο που αργησε γιατι χωρις φαρμακα κανει κραταει λιγο παραπανω το κρυωμα

περαστικουλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

για το μπουκωμα και τις μυξουλες να βρασεις νερο σε ενα κατσαρολακι και να βαλεις μεσα λαδακι ευκαλιπτου(το βρισκεις και σε φαρμακειο)να εισπεεις τον ατμο και θα ηρεμησεις.

εγω οταν ημουν εγκυος περιπου στην 9η εβδομαδα επαθα λαρυγγυτιδα και ειχα και μυξουλες και μπουκωμα ολα μαζι και βηχα.

ευτυχως εδω στην γειτονια μου εχουμε ευκαλιπτους,μαζεψα φυλλα και τα εβραζα.αυτο μου ειπε και ο γιατρος μου να το κανω

ετσι μου περασε δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο μονο που αργησε γιατι χωρις φαρμακα κανει κραταει λιγο παραπανω το κρυωμα

περαστικουλια σου

α ωραια λεω να παω να παρω απο ενα μαγαζι με βοτανα που εχουμε στη γειτονια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ran υπομονή και εγώ έτσι ήμουν πριν λίγες μέρες και το ξεπέρασα με φυσιολογικό ορό,μένοντας σπίτι και πίνοντας πολύ πράσινο τσάι,με βοήθησε πολύ μπορώ να πω,θα περάσει μην ανησυχείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ran έγραψε:

καλημερα κοριτσια θελω τη βοηθεια σας ειμαι στην 13η βδομαδα και γριπωθηκα και εγω, ευτυχωσ οχι απο την γριπη που λενε.πηρα το γιατρο και μου πε ντεπον να παρω.

εχω συναχι λιγο το κεφαλι μου ποναει,και οταν φυσαω τη μυτουλα μου με πονουν πολυ τα αυτια μου και κανουν ενα θορυβο περιεργο γιατι??ξερετε κανενα γιατροσοφι,κανενα κολπο για να μου περασει??ειμαι 3 μερες ετσι και το πολεμω με φυσιολογικο ορο και πινοντας ζεστα και χυμους!!

ανυσηχω για το μπεμπακι !!!! σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!

για το μπεμπακι μην ανησυχεις...εχουν κατι αντοχες αυτα!!! πολλα υγρα και ξεκουραση ειναι το καλυτερο για το κρυωμα. περαστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RΑΝ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΝΤΕΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ!!!ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! :)ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΥ ΚΟΒΕΤΕ Η ΑΝΑΣΑ.ΕΓΩ 6ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΜΑΙ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου να μην ανησυχείτε αν δεν έχετε πυρετό.Σας το λέω γιατί κι εγώ είχα μπούκωμα και λίγο το λαιμό και πρόβλημα με την αναπνοή γιατί η μυτούλα καθώς ήταν βουλωμένη που να πάρω ανάσα...Πήρα τον γιατρό μου πρώτα τον γυναικολόγο και μετά τον παθολόγο και μου είπαν να καθίσω σπίτι και να πίνω αν χρειαστεί κανένα ντεπονάκι και ζεστά..βέβαια και τον ορό όπως προείπατε και στην δύσκολη otrivin..έχουν περάσει 10 μέρες και είμαι πια στα τελιώματα μπορώ να πω από το ενοχλητικότατο μπούκωμα...Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι υπομονή!!!!Εγώ επιστράτευσα και την μανουλα μου να έρθει να με φροντίσει,να εχω και παρέα..Α!ξέχασα να σας πω εγώ είμαι εγκυούλα στην 27η εβδομάδα...περαστικούλια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 10ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ!!!!!!ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΧΕΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...