Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυμναστική κατά την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

ΠΩ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ,ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΤΟΝ 8ο Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΟΣΑ ΒΗΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ! ΚΟΒΟΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!

Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ 7 ΚΙΛΑ ΩΣ ΤΩΡΑ...

Κ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ...

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΩ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ,ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΤΟΝ 8ο Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΟΣΑ ΒΗΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ! ΚΟΒΟΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!

Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ 7 ΚΙΛΑ ΩΣ ΤΩΡΑ...

Κ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ...

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango μου νομίζω θα ήταν καλύτερα να συμβουλευτείς τον γιατρό σου για το αν κ τι γυμναστική πρέπει να κάνεις. Κι εγώ το είχα πάρει το DVD της Πετρουλάκη αλλά ο γιατρός μου δεν μου είχε αφήσει να κάνω αυτές τις ασκήσεις λόγω οτι δεν ήμαστε στο ίδιο επίπεδο άσκησης με την Πετρουλάκη.

Εκανα κι εγώ κάποιες πολύ ήπιες με φυσιοθεραπευτή που με βοήθησαν στη μέση που είχα πρόβλημα , στις κράμπες κ ήταν κ ασκήσεις τοκετού μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango μου νομίζω θα ήταν καλύτερα να συμβουλευτείς τον γιατρό σου για το αν κ τι γυμναστική πρέπει να κάνεις. Κι εγώ το είχα πάρει το DVD της Πετρουλάκη αλλά ο γιατρός μου δεν μου είχε αφήσει να κάνω αυτές τις ασκήσεις λόγω οτι δεν ήμαστε στο ίδιο επίπεδο άσκησης με την Πετρουλάκη.

Εκανα κι εγώ κάποιες πολύ ήπιες με φυσιοθεραπευτή που με βοήθησαν στη μέση που είχα πρόβλημα , στις κράμπες κ ήταν κ ασκήσεις τοκετού μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango μου νομίζω θα ήταν καλύτερα να συμβουλευτείς τον γιατρό σου για το αν κ τι γυμναστική πρέπει να κάνεις. Κι εγώ το είχα πάρει το DVD της Πετρουλάκη αλλά ο γιατρός μου δεν μου είχε αφήσει να κάνω αυτές τις ασκήσεις λόγω οτι δεν ήμαστε στο ίδιο επίπεδο άσκησης με την Πετρουλάκη.

Εκανα κι εγώ κάποιες πολύ ήπιες με φυσιοθεραπευτή που με βοήθησαν στη μέση που είχα πρόβλημα , στις κράμπες κ ήταν κ ασκήσεις τοκετού μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα, πολύ καλή γυμναστική για την εγκυμοσύνη είναι το κολύμπι, εφόσον το εγκρίνει ο γιατρός σας - αλλά προσοχή μόνο στη θάλασσα και σε πολύ καθαρά νερά, όχι πολύ κρύα!

Είναι το μοναδικό που με βοήθησε (έστω και λίγο), διότι με το περπάτημα έκανα συσπάσεις (στο 1ο και 3ο τρίμηνο). Αν έχετε καλή κ καθαρή θάλασσα κοντά σας μην αφήσετε την ευκαιρία για μερικά τελευταία μπανάκια όσο ο καιρός είναι ακόμα ζεστός :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα, πολύ καλή γυμναστική για την εγκυμοσύνη είναι το κολύμπι, εφόσον το εγκρίνει ο γιατρός σας - αλλά προσοχή μόνο στη θάλασσα και σε πολύ καθαρά νερά, όχι πολύ κρύα!

Είναι το μοναδικό που με βοήθησε (έστω και λίγο), διότι με το περπάτημα έκανα συσπάσεις (στο 1ο και 3ο τρίμηνο). Αν έχετε καλή κ καθαρή θάλασσα κοντά σας μην αφήσετε την ευκαιρία για μερικά τελευταία μπανάκια όσο ο καιρός είναι ακόμα ζεστός :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα, πολύ καλή γυμναστική για την εγκυμοσύνη είναι το κολύμπι, εφόσον το εγκρίνει ο γιατρός σας - αλλά προσοχή μόνο στη θάλασσα και σε πολύ καθαρά νερά, όχι πολύ κρύα!

Είναι το μοναδικό που με βοήθησε (έστω και λίγο), διότι με το περπάτημα έκανα συσπάσεις (στο 1ο και 3ο τρίμηνο). Αν έχετε καλή κ καθαρή θάλασσα κοντά σας μην αφήσετε την ευκαιρία για μερικά τελευταία μπανάκια όσο ο καιρός είναι ακόμα ζεστός :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...