Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και το τεστ πότε;;;;


zetoula

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα και καλώς σας βρήκα!!!!Ξεκινάω και γω μ'ένα σωρό απορίες.....Έχω μεγάλη ανυπομονησία να μείνω έγκυος και φοβάμαι μήπως απ'την λαχτάρα μου ερμηνεύω λάθος τα συμπτώματα.Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 28/10 και ο κύκλος μου κυμαίνεται αό 28-30 μέρες.Προσπαθόντας να υπολογίσω λίγο τις γόνιμες μέρες μου ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου στις 10,11 και 12 του Νοέμβρη.Το στήθος μου είναι πρησμένο και με πονάει και έχω ενοχλήσεις όπως όταν πρόκειται να αδιαθετήσω εδώ και μερικές μέρες όμως ακόμα τίποτα....Πιστεύετε πρέπει να κάνω το τεστ ή μήπως είμαι πολύ ανυπόμονη;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταρχήν καλώς μας βρήκες.

Είμαι και εγώ ανυπόμονη και στην θέση σου θα έκανα το τεστ. Βέβαια είναι πολύ πιθανό το τεστ να μην δείξει. Από ότι έχω διαβάσει πολλά κορίτσια τους βγήκε αρνητικό και τελικά ήταν έγγυες.

Το σωστότερο θα ήταν να κάνεις μία χωριακή αλλά σε κανα δυο μέρες ακόμη.

Σου εύχομαι πάντως να γίνει αυτό που επιθυμείς και να μας ανακοινώσεις την εγγυμοσύνη σου.

Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ όταν έμεινα έγκυος έκανα το τεστ μετά από 9 μέρες καθυστέρηση για να είναι πιο έγκυρο. αλλά είχα πεθάνει από άγχος δεν ξέρω που βρήκα τη δύναμη τότε και περίμενα τόσες μέρες, ειλικρινά.

καλώς μας ήρθες στην παρεούλα μας, ελπίζω να μας πεις ευχάριστα μετά από μερικές μερούλες...φιλάκια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εχαριστώ πολύ!!!!!Θα προσπαθήσω να περιμένω αλλά θα τρελαθώ!Δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου!!Θα 'θελα να το κάνω δώρο στον άντρα μου για τα Χριστούγεννα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι απο μένα. Σαν μαμά 2 παιδιών, θα σε συμβούλευα

να μην κάνεις τεστ, αλλά μία εξέταση χοριακής σε μικροβιολόγο.

Το αποτέλεσμα θα είναι 100% έγκυρο! Μπορείς να το κάνεις αύριο

κιόλας!

Επίσης εφ όσον προσπαθείς για μωράκι, να έρχεσαι σε επαφή

μέρα παρα μέρα και όχι κάθε μέρα όπως προανέφερες,

(το συνιστούν και οι γυναικολόγοι) για να είναι το σπέρμα δυνατότερο!

Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να γίνεις μανούλα το

συντομότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχουν τεστ με ευαισθησια 9-10 ημερων μετα τη συλληψη στο εμποριο.αν ντρεπεσαι να πας πολυ νωρις για χοριακη(οχι γι αυτο που σου συμβαινει προς θεου,αλλα για να μη θεωρησουν πως εισαι κατα φαντασια εγκυος που πας τοσο νωρις)κανε ενα.εγω ειχα κανει και ηταν αρνητικο....οντως!! ευχομαι σε εσενα ενα μεγαλο ΘΕΤΙΚΟ και με το καλο να μας πεις τα ευχαριστα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

εγω ειχα κανει το πρεντικτορ πριν ακομη να εχω καθηστερηση

και ηταν θετικο ημουν οντως εγκυος στην κατερινουλα μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετα μου εγω ειχα κανει ενα σελφ κλιαρ 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και μου ειχε βγει θετικο...στη θεση θα εκανα ενα αυριο το πρωι...ευχομαι να εισαι εγκυουλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 3 ΤΕΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΟ ΕΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ,ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 8 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ.ΘΑ ΠΗΓΕΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΒΓΕΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ,ΘΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΙΑ!! ΦΙΛΙΑ!! ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...