Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρουχαλακια για τα μωρα στο αλεξανδρας


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

RUBELA έγραψε:

ΓΩΓΩ??? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ??? ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ... :dry:

ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

Ναι χρειαζομαστε η αληθεια ειναι σαλιαρες κ πετσετουλες,οποτε αν μπορεις παρε μονο αυτα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οσες απο σας θελετε να στειλετε με κουριερ στο νοσοκ η διευθυσνη ειναι: Γενικο Νοσοκομειο Αθηνων <Αλεξανδρα>, Βασ.Σοφια 80 Τ.Κ 11528 στο ονομα της προισταμενης του Νεογνολογικου Τμηματος Ραϊκου Κουλα για το θαλαμο εγκαταλελειμμενων βρεφων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγώ! έγραψε:

Κοριτσια οσες απο σας θελετε να στειλετε με κουριερ στο νοσοκ η διευθυσνη ειναι: Γενικο Νοσοκομειο Αθηνων <Αλεξανδρα>, Βασ.Σοφια 80 Τ.Κ 11528 στο ονομα της προισταμενης του Νεογνολογικου Τμηματος Ραϊκου Κουλα για το θαλαμο εγκαταλελειμμενων βρεφων.
;););)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι θα το ρωταγα γωγω μου γιατι δεν μπορω να ερθω απο εκει και το επομενο ραντεβου που εχω στο αλεξανδρας για το τσεκαπ του μικρου ειναι τον αλλο μηνα οποτε μαλλον με κουριερ θα τα στειλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ξαναγραφψ γιατι τα προηγουμενα δεν φαινονται. Εσψ ηδη στειλει το δικο μου κουτι- επειδη ειναι αρκετα βαρυ- εχει μεσα τζινακια το εστειλα στο νοσοκομειο. Σχετικα με τα αλλα που ειπαμε, γραψε μου αναλυτικα για να τα αγορασουμε και να σας τα στειλουμε. Επισης δυο-τρεις συνεδελφοι που εχουν παιδακια προσφερθηκαν να δοσουν και αλλα ρουχαλακια εκτος απο λευτα για αγορα οποτε περιμενω αναλυτικα ηλικιες και μεγεθη.

Θα ερθει και αλλο πακετο απο εμενα με ρουχαλακια 3-6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θελω να σας ζητησω κ κατι αλλο, αλλα δν ξερω κατα ποσο θα μπορεσετε αυτα να τα δωσετε.Οσες απο σας ΔΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΑΙ τα παρκα κ τα ριλαξ απο τα μωρα σας κ σας ειναι δυνατον φερτε τα στο νοσοκ,γτ τα μωρα τα χουμε μεσα σε κουνακια ξερετε αυτα που τα βαζουν μολις γεννιουνται κ καποια δν χωρανε τοσο καλα,τα πιο μεγαλα δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγώ! έγραψε:

RUBELA έγραψε:

Ναι χρειαζομαστε η αληθεια ειναι σαλιαρες κ πετσετουλες,οποτε αν μπορεις παρε μονο αυτα.[/quote:1ju80z9a]

ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ Η ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ!!

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΓΩΓΩ ΜΟΥ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ!!

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΕΧΩ....ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργία έγραψε:

eleosssssssssssss????????????????????????

μονο μαύρο χρήμα ξέρει να παίρνει και να δίνη αυτό το κράτος.

Οχι το κρατος,ουτε το ιδιο νοσοκ δν προσφερει,ολα οσα υπαρχουν μεσα στο τμημα με τα παιδακια τους τα χουν παρει τα κοριτσια που κανανε τη πρακτικη τους ασκηση.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου είχατε γενικότερα κινητικότητα για προσφορές εκτός από τα κορίτσια του "μαμμυλανδ"; Γιατί στο blog που είχα στείλει μνμ, είδα σήμερα ότι ξαναγράψανε και μάλιστα κάποιες κοπέλες συγκεκριμένα είπαν ότι θα στείλουν άμεσα πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Γωγώ μου είχατε γενικότερα κινητικότητα για προσφορές εκτός από τα κορίτσια του "μαμμυλανδ"; Γιατί στο blog που είχα στείλει μνμ, είδα σήμερα ότι ξαναγράψανε και μάλιστα κάποιες κοπέλες συγκεκριμένα είπαν ότι θα στείλουν άμεσα πράγματα...
Έχουμε μεγαλη κινητικοτητα δν μπορω να πω κ μαλιστα η προισταμενη την ακουσα που ελεγε σε μια νοσοκομα οτι παιρνουν πολλες μαμαδες για να φερουν πραγματα.Ειναι πολυ καλο που εχει ευαισθητοποιηθει τοσο κοσμος.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι πολύ Γωγώ :) Άλλο ένα μπράβο σε σένα γιατί χωρίς την δική σου κινητοποίηση και ευαισθησία δεν θα ΄γινόταν τίποτα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Χαίρομαι πολύ Γωγώ :) Άλλο ένα μπράβο σε σένα γιατί χωρίς την δική σου κινητοποίηση και ευαισθησία δεν θα ΄γινόταν τίποτα ;)
Σε ευχαριστω πολυ,αν κ δν το κανω για να ακουσω εγω σα Γωγω το μπραβο, ο σκοπος μου ειναι να κανω αυτα τα μωρακια λιγο χαρουμενα,γτ ηδη στερουνται αλλα πραγματα απο τη ζωη τους.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo gwgw gia tin prwtoboulia sou! mpravo stis kopeles pou steilate rouxalakia kai oti xreiazotan gia ta mwrakia. me aformi auto to post ithela na rwtisw an iparxei nosokomeio pou exei egkatelimena mwrakia sti thessaloniki, gia na mporesoume kai emeis na boithisoume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mantarini έγραψε:

mpravo gwgw gia tin prwtoboulia sou! mpravo stis kopeles pou steilate rouxalakia kai oti xreiazotan gia ta mwrakia. me aformi auto to post ithela na rwtisw an iparxei nosokomeio pou exei egkatelimena mwrakia sti thessaloniki, gia na mporesoume kai emeis na boithisoume.
Λογικα κ δυστυχως ολο κ καποιο νοσοκ θα υπαρχει κ εκει που θα τα χουν εγκαταλειψει,ειναι κυριως δημοσια νοσοκομεια γυναικολογικα, οποτε μπορεις να παρεις οσα νοσοκ ειναι γυναικολογικα-μαιευτικα να ρωτησεις.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

Αργησα πολυ..αλλά εχει μεινει κατι που μπορω να προσφερω κ γω?

λειπει κατι αλλο?

οτιδηποτε δν χρειαζεσαι απο ρουχα, κουβερτες, πετσετες μεχρι κ παρκο η ριλαξ μπορεις να μας το στειλεις. :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που μου κανει εντυπωση παντω ειναι οτι δεν φτανει που τα εχουν εγκαταλειψει οι μενς του- χωρις να κρινω καμια τους, οπωςδηποτε θα εχουν καποιον σοβαρο λογω να το κανουν, δεν αφινεις ετσι απλα το παιδι σου- τα εγκαταλειπει και το κρατος.

Εχω μια φιλη που προσπαθει να ιυοθετησει εδω και 3 χρονια, και μηλαμε για ατομα σπουδασμενα με καλες δουλιες και μεγαλη περιουσια( γιατροι και οι δυο)η μιση Χαλκιδικη δικη τους ειναι σε χωραφια και σπιτια. Και ειναι και νεοι...τιποτα. Και υπαρχουν τοσα παιδακια τα οποια εχουν αναγκη μια αγκαλια, ενα χαδι, ενα φιλακι. Ελεως πια με τη Ελλαδα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ πήρα σήμερα τηλέφωνο στο Αλεξάνδρα, με συνέδεσαν με το θάλαμο εγκαταλελλειμένων βρεφών και μου μίλησε μία κυρία η οποία μου είπε ότι δεν χρειάζεστε τίποτα και ότι τελικά ενοχλούμε που παίρνουμε και τηλέφωνο γιατί τους αποσπούμε την προσοχή!!! Επίσης είπε ότι κακώς μπήκε το θέμα στο ίντερνετ. Αλήθεια τι γίνεται τώρα; Εντω μεταξύ πήραν και άλλες φίλες μου για να στείλουν και τους είπαν το ίδιο... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια καλημερουδια εγω μενω Καλαμτα οτι θελετε να προσφερουμε και απο εδω πειτε μου!

Δεν ξερω αν το ειδατε παντως το εδειξε και στην τηλεοραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Γωγώ πήρα σήμερα τηλέφωνο στο Αλεξάνδρα, με συνέδεσαν με το θάλαμο εγκαταλελλειμένων βρεφών και μου μίλησε μία κυρία η οποία μου είπε ότι δεν χρειάζεστε τίποτα και ότι τελικά ενοχλούμε που παίρνουμε και τηλέφωνο γιατί τους αποσπούμε την προσοχή!!! Επίσης είπε ότι κακώς μπήκε το θέμα στο ίντερνετ. Αλήθεια τι γίνεται τώρα; Εντω μεταξύ πήραν και άλλες φίλες μου για να στείλουν και τους είπαν το ίδιο... :angry:
Εστι σου παν?Πηρες στο νεογνολιγικο τμημα κ μιλησες με τη προισταμενη?Δν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο σου παν κατι τετοιο κ ποια στο ειπα.Εμενα χτες μια νοσοκ μου ειπε καλα κανουν κ μας φερνουν γτ εχουμε μεγαλες ελλειψεις.Τωρα τι να σου πω,οτι νομιζεις εσυ.Δε μου αρεσαν παντως αυτες οι απαντρησεις που σου εδωσαν.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...