Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρουχαλακια για τα μωρα στο αλεξανδρας


Recommended Posts

Mina77 έγραψε:

Εγω δεν καταφερα να τα δω γιατι πήγα στον 2ο όροφο...:(

Mina δεν ξέρεις τί έχασες...πραγματικά!!! Ενας θεός!!! Το πιο όμορφο μωρό που έχω δει ποτέ...ίσως γιατί ακόμα δεν έχω δικά μου;;; Δεν ξέρω...

Κορίτσια να πάτε στον 4ο όροφο, από το ασανσέρ όλο αριστερά στην πόρτα γράφει "ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΕΙΟ", εκεί χτυπήστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Irene1 έγραψε:

Mina77 έγραψε:

Mina δεν ξέρεις τί έχασες...πραγματικά!!! Ενας θεός!!! Το πιο όμορφο μωρό που έχω δει ποτέ...ίσως γιατί ακόμα δεν έχω δικά μου;;; Δεν ξέρω...

Κορίτσια να πάτε στον 4ο όροφο, από το ασανσέρ όλο αριστερά στην πόρτα γράφει "ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΕΙΟ", εκεί χτυπήστε.[/quote:2hz0s7g0]

Συμφωνω ήταν όλα κουκλάκια!!!!!!

δεν καταφερα να τα δω πολυ γιατι δεν ήξερα αν έκανε κ δεν ήθελα να φέρω τη κοπέλα σε δύσκολη θέση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mina77 έγραψε:

Tα άφησα στο νεογνολογικό τμήμα. Νομίζω 2 όροφο. Μπήκα σε μια πόρτα αριστερά με έναν νοσοκόμο που μου άνοιξε με κωδικό. Ηταν μια κοπέλα σε ένα γραφείο. Είχε και μια τσάντα του Jumbo εκεί και τα άφησα δίπλα.

Σε παρακαλώ σιγουρέψου ότι πήγαν στο σωστό μερος! Εντωμεταξύ, κάτω στη ρεσεψιόν όταν τους είπα που θέλω να πάω ήταν λες και δεν ήξεραν τίποτα...

Καλα γενικως σε αυτο το νοσοκ δν ξερουν τι τους γινετε,εδω εγω οταν ειχα παει πρωτη φορα κ ειχα ρωτησει που ειναι το τμημα αυτο γτ με στειλαν απο κατω απο την νοσηλευτικη υπηρεσια μου λεει μια νοσοκομα στο 2.Τα ρουχαλακια τα αφησες στο σωστο μερος,εγω την ειχα κατεβασει τη σακουλα του Jumbo κ την ειχα βαλει ακριβως εκει γτ πρεπει να πανε στο πλυντηριο πρωτα του νοσοκ κ μετα ν φορεθουν.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Και σε μας δημιούργησαν πρόβλημα όταν ήρθαμε, μας είπαν ότι δεν επιτρέπεται κ.λ.π. και πήραν την προισταμένη και μας είπε να τα πάμε στον 2ο όροφο στο νεογνολογικό...Ομως είχε ξεφύγει του σεκιουριτά και μας είχε πει πριν, ότι το τμήμα των εγκαταλελειμένων μωρών είναι στον 4ο και έτσι τους αγνοήσαμε και πόρτα πόρτα σας βρήκαμε!!! Και βέβαια αυτή την υποδοχή που μας επιφύλαξαν τα κορίτσια και τα μωράκια ήταν συγκλονιστική, τα υπέροχα μάτια αυτού του μπόμπιρα, του κούκλου, η πανέμορφη φατσούλα του, θα μου μείνει βαθιά μέσα στην καρδιά και φυσικά θα ξανάρθω με δωράκια για να τα χαρώ καλύτερα χωρίς γρίπη!!!!
Ετσι σου παν?τι να πω!ενω αυτο που κανουν εκεινοι επιτρεπεται, που δν εχουμε ρουχα για τα παιδια κ στα αγορακια βαζουμε ροζ,χτες πριν ερθεις ενα ειχε λερωσει να φανταστεις το φορμακι του κ πηγα να το αλλαξω κ δν ειδα οτι δν εχουμε ρουχα κ το τυλιξα με τη πετσετα μεχρι να μου φερει η αλλη κοπελα απο κατω.Αυτα δν τα βλεπουν? αν ειναι δυνατον δλδ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΩΓΩ ΜΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΩ! :cheer:

Επειδι αυτη τη στιγμη ολα τα ρουχαλακια κ μερικες κουβερτουλες ειναι κατω στο πλυντηριο μολις μας τα δωσουν ολα πανω θα τα δουμε γτ κ καποια πανε στα πρωορα οσα ειναι μικρα απο αυτα που μας φεραν οι αλλες κυριες οποτε θα σε ενημερωσω για οτι λειπει κ θα σου πω οτι χρειαζομαστε :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xara22 έγραψε:

καλημερα!καταρχην μπραβο σου που μας το ανακοινωσες!!! θελω να μας πεις τι ακριβως λειπει -ο,τι και αν ειναι αυτο να πάω να το αγορασω!αλλα και απο την αλλη απογοητευομαι πως σε αυτο το κρατος λειτουργουν ολα...οτι δεν φαινεται και δε το ψαχνουν...ειναι στην ουσια απαρατηρητο!επιτρεπεται να εχουν αφησει νοσοκομεια ετσι!επειδη δηλαδη ειναι εγκαταλελλειμενα παιδακια και δε θα τα αναζητησει κανεις ειναι στην αγαπη που τους δινουν μονο οι κοπελες εκει?...πρεπει μου φαινεται να γινουν πιο δραστικα πραγματα.... :angry:
Μη το ψαχνεις κανεις δν ασχολειται με αυτα τα παιδια,εδω μεχρι κ οι παιδιατροι ερχονται μια φορα τις 2 βδομαδες που σε αυτα επρεπε να ερχονται πρωτα,χτες τον χρειαστηκαμε λιγο τν παιδιατρο κ φυσικα δν ηρθε.Θελουμε λιγο να ξεδιαλυνουμε αυτα που μας φεραν κ αλλες κυριες γτ καποια ρουχαλακια πανε κ στα προωρα που ειναι μικρα κ αμεσως μολις τα ξεδιαλυνουμε θα σου πω τι μας λειπει.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα Γωγω μου!!!Οσα μπραβο κ να σου πω για το χαρακτηρα κ τις πραξεις σου δε φτανουν! :):):) Τα λογια ειναι φτωχα!Το ιδιο ισχυει κ για τα κοριτσια του "ΜΑΜΜΥ"!!!!!!! :):):):)

Μακαρι ολα αυτα τα αγγελουδια να σταθουν τυχερα κ να βρουν συντομα ενα ζεστο σπιτι κ μια πραγματικα γλυκια μανουλα!!!Περιμενουμε να μας πεις τι αλλο χρειαζεστε!Φιλω γλυκα εσενα κ τα μικρουλια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"βεβαδομαμα" έγραψε:

μπραβο σου γωγώ!!θα φερω και εγω αυτο το Σαββατο,εχω μπολικα αγοριστικα.
Eγω το σαββατο δν ειμαι, αλλα αν θες επειδη ειδα οτι δημιουργηθηκαν πρβληματα με καποιες αλλες κυριες πηγαινετα κατευθειαν στο 4 στο γαλακτοκομειο, οπως βγαινεις απο το ασανσερ αριστερα κ δωστα σε καποια κοπελα που θα ειναι μεσα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little-angel έγραψε:

Καλημερα κ απο μενα Γωγω μου!!!Οσα μπραβο κ να σου πω για το χαρακτηρα κ τις πραξεις σου δε φτανουν! :):):) Τα λογια ειναι φτωχα!Το ιδιο ισχυει κ για τα κοριτσια του "ΜΑΜΜΥ"!!!!!!! :):):):)

Μακαρι ολα αυτα τα αγγελουδια να σταθουν τυχερα κ να βρουν συντομα ενα ζεστο σπιτι κ μια πραγματικα γλυκια μανουλα!!!Περιμενουμε να μας πεις τι αλλο χρειαζεστε!Φιλω γλυκα εσενα κ τα μικρουλια! :)

Σε ευχαριστω πολυ.Εσυ απο τη μερια σου λες μπραβο σε μενα κ γω απο τη μερια μου λεω μπραβο σε ολες σας.Σημερα δυο απο τα παιδακια μας πηγαν στο ιδρυμα μητερα εκει που φιλοξενειται κ η ανηλικη μαμα τους κ συντομα θα πανε ολοι μαζι στο σπιτι.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου μας τσακισες ολους με αυτα τα μωρακια.

Μπραβο σε σενα και στα κοριτσια!

Ο θεος να σε εχει καλα γιατι αυτα τα μωρακια εχουν αναγκη

κοπελες σαν εσενα.Μενω μακρια αλλα θα προσπαθησω!

Ταχυδρομικως γινεται?

τι ηλικιες ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρία120309 έγραψε:

Γωγω μου μας τσακισες ολους με αυτα τα μωρακια.

Μπραβο σε σενα και στα κοριτσια!

Ο θεος να σε εχει καλα γιατι αυτα τα μωρακια εχουν αναγκη

κοπελες σαν εσενα.Μενω μακρια αλλα θα προσπαθησω!

Ταχυδρομικως γινεται?

τι ηλικιες ειναι?

Μαρια μου σε ευχαριστω παρα πολυ.Τα μωρα μας ειναι 1,4 κ 11 μηνων απλα οπως ειπα κ σε αλλες χτες που μας φεραν τα ρουχαλακια τα πηγαμε ολα στο πλυντηριο κ δ προλαβαμε να δουμε να κατσουμε ν παρατηρησουμε ποια τους κανουν κ ποια οχι, οποτε μολις μας τα ανεβασουν πανω θα σου πω τι μας λειπει για να μας στειλεις.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενουμε ολες με ανυπομονησια!

Καλο κουραγιο!

Οσο σκεφτομαι ποσες οικογενειες θελουν να υιοθετησουν

και η γραφειοκρατια δεν τους αφηνει τρελαινομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria120309 έγραψε:

Περιμενουμε ολες με ανυπομονησια!

Καλο κουραγιο!

Οσο σκεφτομαι ποσες οικογενειες θελουν να υιοθετησουν

και η γραφειοκρατια δεν τους αφηνει τρελαινομαι!

To ξερω ειναι πολυ ασχημο αυτο,εδω χτες μου ειπε μια μαια ειχα παρει ενα παιδακι κατω κ το κανα βολτα στους διαδρομους κ το θελαν 3 οικογενειες κ δυστυχως αν δν πανε στο ιδρυμα πρωτα,δν ελεχτει η οικογενεια κ πολλα αλλα ακομα δν μπορουν να τα παρουν.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγώ! έγραψε:

maria120309 έγραψε:

To ξερω ειναι πολυ ασχημο αυτο,εδω χτες μου ειπε μια μαια ειχα παρει ενα παιδακι κατω κ το κανα βολτα στους διαδρομους κ το θελαν 3 οικογενειες κ δυστυχως αν δν πανε στο ιδρυμα πρωτα,δν ελεχτει η οικογενεια κ πολλα αλλα ακομα δν μπορουν να τα παρουν.[/quote:2luosmul]

Ειδικά τον μπόμπιρα που εβγαλε έξω για να τον δούμε η κοπέλα η ξανθιά, αν μου έλεγες εκείνη την ώρα "τον θές;" θα τον έπαιρνα σπίτι και πίστεψέ με θα τον αγαπάγαμε με όλη την δύναμη της ψυχής μας!!!!

Τον λατρέψαμε και οι δυό!!! Κλαίγαμε όλη την υπόλοιπη Κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια να πω την αλήθεια σe ayτο το θέμα μπήκα μονο μια φορα να δω τι θέμα είναι και το έκλεισα κλαίγοντας .

δεν το αντέχω ούτε να το διαβάσω σφίγγεται η ψυχή μου ......

θέλω μονο να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω . το αλεξάνδρα είναι στην θεσσαλονίκη η στην αθηνα ?στην αθηνα πιο είναι το "μητέρα" ? είναι το γνωστό μητέρα το ιδιωτικό η κάποιο άλλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα δεν αντεχω αλλο κλαιω συνεχεια!

Εμεις καθομαστε κι αυτα...

Ειμαι σιγουρη οτι ολες θα θελατε ασχετα το

οικονομικο να παιρνατε ενα παιδακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ είναι μαιευτήριο δημόσιο στην Αθήνα και το ΜΗΤΕΡΑ είναι ιδρυμα για παιδάκια...επίσης στην Αθήνα.

Μπερδεύεσαι γιατί υπάρχει στην Αθήνα και ΜΗΤΕΡΑ ιδιωτικό μαιευτήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έβαλαν το μνμ μου σε αυτό το blog που σας έλεγα το τρωκτικό. Δείτε το... www.troktiko.blogspot.com

Γωγώ φαντάζομαι να σας έρθουν πολλά-πολλά ρουχαλάκια!!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Αφροδίτη μου το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ είναι μαιευτήριο δημόσιο στην Αθήνα και το ΜΗΤΕΡΑ είναι ιδρυμα για παιδάκια...επίσης στην Αθήνα.

Μπερδεύεσαι γιατί υπάρχει στην Αθήνα και ΜΗΤΕΡΑ ιδιωτικό μαιευτήριο!

ευχαριστώ irene1 είχα μπερδευτεί με το μητέρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ γαμοτο συγκινηθικα

δεν αντεχω αλλο ηταν πολυ συγκινητικο

περασα πολυ δυσκολες στιγμες εκει μεσα!

νευριασα που διαβασα οτι τα εγκαταλειπουν!

...αν φερω ρουχα γινετε να μου δωσουν ενα μωρακι δωρο?

μπααα...

πλακιτσα...

εννοειτε πως θα μαζεψω ολα τα ρουχαλακια που ειχα για τον μιχαλη!!!

τι αλλο λετε να χρειαζοντε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγώ! έγραψε:

RUBELA έγραψε:

Επειδι αυτη τη στιγμη ολα τα ρουχαλακια κ μερικες κουβερτουλες ειναι κατω στο πλυντηριο μολις μας τα δωσουν ολα πανω θα τα δουμε γτ κ καποια πανε στα πρωορα οσα ειναι μικρα απο αυτα που μας φεραν οι αλλες κυριες οποτε θα σε ενημερωσω για οτι λειπει κ θα σου πω οτι χρειαζομαστε :)[/quote:m9pmok4n]

:cheer: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ουφ γαμοτο συγκινηθικα

δεν αντεχω αλλο ηταν πολυ συγκινητικο

περασα πολυ δυσκολες στιγμες εκει μεσα!

νευριασα που διαβασα οτι τα εγκαταλειπουν!

...αν φερω ρουχα γινετε να μου δωσουν ενα μωρακι δωρο?

μπααα...

πλακιτσα...

εννοειτε πως θα μαζεψω ολα τα ρουχαλακια που ειχα για τον μιχαλη!!!

τι αλλο λετε να χρειαζοντε???

Xαχα,πιστεψε με οτι αυτα τα μωρα ολοι τα θελουν για δωρο.εκτος απο τα ρουχαλακια που χρειαζομαστε, απαραιτητα ειναι κ οι κουβερτουλες,πετσετουλες,σαλιαρες.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ-ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΜ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΜΩΣ ΚΑΠΩΣ ΑΡΓΑ ΤΟ ΜΝΜ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΛΠ.ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΗ.ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ " ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΡΟΥΧΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ"-ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΟΤΕ ΑΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ.ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΝΜ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΣ/ΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ-ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΤΥΠΙΚΑ ΜΟΝΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΒΑΤΕ, ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...