Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρουχαλακια για τα μωρα στο αλεξανδρας


Recommended Posts

Γωγώ μου χίλια μπράβο για την πρωτοβουλία σου!!! Θα έρθω από κοντά να σας φέρω καινούργια ρουχαλάκια και κουβερτούλες. Επίσης το έστειλα με mail στο τρωκτικό είναι ένα blog που το διαβάζουν πάρα πολλοί Εύχομαι να γεμίσετε με πάρα πάρα πάρα πολλά πραγματα για τις 'ομορφες αυτές ψυχούλες!!! :) και τώρα ενόψει Χριστουγέννων ας σκεφτούμε όλες αυτά τα μωρά και να κάνουμε την καλή μας πράξη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"νινακι"1 έγραψε:

Γωγώ μου χίλια μπράβο για την πρωτοβουλία σου!!! Θα έρθω από κοντά να σας φέρω καινούργια ρουχαλάκια και κουβερτούλες. Επίσης το έστειλα με mail στο τρωκτικό είναι ένα blog που το διαβάζουν πάρα πολλοί Εύχομαι να γεμίσετε με πάρα πάρα πάρα πολλά πραγματα για τις 'ομορφες αυτές ψυχούλες!!! :) και τώρα ενόψει Χριστουγέννων ας σκεφτούμε όλες αυτά τα μωρά και να κάνουμε την καλή μας πράξη ;)
Καταρχας εχω να σου πω οτι το μικρο σου ειναι απιστευτη φατσα.Οποτε θες περνα να αφησεις στο νοσοκ οτι δν χρειαζεσαι,γτ ετσι πρεπει να γινετε να σκεφτομαστε κ καποιοι λιγο αυτα τα παιδακια.Κ σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια :) .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα!!!

Κι εγω θελω να βοηθησω αλλα ειμαι πολυ μακρια.... :(:(

Βλεπω πως πολλες κοπελες θα ερθουν και θα φερουν πραγματα...δες τη θα φερουν και μετα αν δε σου ειναι δυσκολο στειλε μου πμ τη διευθυνση σου και τι αλλο χρειαζεστε να στειλω κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Γωγω μου ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα!!!

Κι εγω θελω να βοηθησω αλλα ειμαι πολυ μακρια.... :(:(

Βλεπω πως πολλες κοπελες θα ερθουν και θα φερουν πραγματα...δες τη θα φερουν και μετα αν δε σου ειναι δυσκολο στειλε μου πμ τη διευθυνση σου και τι αλλο χρειαζεστε να στειλω κι εγω!

Εγινε ματα μου,θα δω τι θα μαζευτουνε κ οτι λειπει θα σε ενημερωσω. Σε ευχαριστω πολυ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγώ! έγραψε:

Irene1 έγραψε:

η αληθεια ειναι οτι κουβερτουλες εχουμε ισα ισα για το καθε ενα μη το συζητησω για πετσετομπουρνουζακια.Λπν εγω σαββατο κ κυριακη δν ειμαι, απλα επειδη αυτη τη κυριακη δν ειχαν κοπελες θα παω οικιοθελως απο τις 3 το μεσημερι ως τις 8 το απογευμα. Σε βολευει ν ερθεις καποια ωρα απο αυτες ετσι ωστε να τα δωσεις σε μενα κατευθειαν?[/quote:3m6d1j0w]

Γωγώ μου αγόρασα ήδη 8 κουβέρτες (6 ροζ και 2 γαλάζιες, δεν είχε πρισσότερες γαλάζιες,πειράζει;) και 8 εκρού πετσέτες μπάνιου. θα προσπαθήσω να ρθω την Κυριακή που μου έγραψες απλά δεν είμαι σίγουρη γιατί ο άντρας μου είναι με πυρετό και αυτά αρκετά βαριά 2τσάντες τεράστιες, θα προσπαθήσω όμως... Ελπίζω να τα πούμε από κοντά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω θα περασω και εγω αύριο εάν προλάβω αλλιώς από εβδομάδα και φέρω ρούχα και κουβέρτες κυρίως για αγοράκια!!!!!

Τα μωράκια αυτά πόσο μένουν στο νοσοκομείο? Μετά τι γίνεται? Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά. Πραγματικά στεναχωριέμαι τοσο πολύ όταν υποφέρουν τα παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηνα77 έγραψε:

Γωγω θα περασω και εγω αύριο εάν προλάβω αλλιώς από εβδομάδα και φέρω ρούχα και κουβέρτες κυρίως για αγοράκια!!!!!

Τα μωράκια αυτά πόσο μένουν στο νοσοκομείο? Μετά τι γίνεται? Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά. Πραγματικά στεναχωριέμαι τοσο πολύ όταν υποφέρουν τα παιδιά.

Τα μωρακια αυτα μενουν γυρω στον 1 χρονο μπορει κ λιγο παραπανω κ μετα πανε στο ιδρυμα μητερας κ βρεφων οπου περιμενουν να τα υιοθετησει καποια οικογενεια.Οντως οι κουβερτες θα μας ηταν χρησιμες κ τα ρουχα φυσικα,οποτε μπορεισεις περνας.Σε ευχαριστω πολυ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini έγραψε:

εγω δεν εχω μωρακι ομως θα παω να αγορασω οτι μπορω και απο βδομαδα θα ερθω απο το αλεξανδρας να τα φερω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):)

Εχεις μεγάλη καρδιά!

Σου δίνω λοιπόν το πρώτο σου κάρμα!!!! ;);););):kiss::kiss::kiss:

Με το καλό εύχομαι να γίνεις κι εσύ μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω ήρθα σήμερα και άφησα 3 τσάντες με ρούχα κυρίως, 2 κουβέρτες και πετσέτες. Εύχομαι να σας κάνουν αυτά που έφερα...Είναι κυρίως για αγόρια τα ρούχα απο 0- 9 μηνών τα περισσότερα!

Τα μωρά αυτά τα βλέπει κανείς πέρα από εσάς? Είναι εφικτό κάποια στιγμή να τα δούμε και να φέρουμε παιχνίδια κυρίως στα μεγαλύτερα που καταλαβαίνουν και περισσότερα? Για ΌΤΙ άλλο χρειαστείτε να μας πείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Γωγώ σ' ευχαριστούμε για την χαρά που μας εδωσες!!!!
Κ εγω σε ευχαριστω παρα πολυ για ολα οσα τουε εφερες,ηδη τις κουβερτουλες τις βαλαμε ολες ηταν πολυ ζεστες.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mina77 έγραψε:

Γωγω ήρθα σήμερα και άφησα 3 τσάντες με ρούχα κυρίως, 2 κουβέρτες και πετσέτες. Εύχομαι να σας κάνουν αυτά που έφερα...Είναι κυρίως για αγόρια τα ρούχα απο 0- 9 μηνών τα περισσότερα!

Τα μωρά αυτά τα βλέπει κανείς πέρα από εσάς? Είναι εφικτό κάποια στιγμή να τα δούμε και να φέρουμε παιχνίδια κυρίως στα μεγαλύτερα που καταλαβαίνουν και περισσότερα? Για ΌΤΙ άλλο χρειαστείτε να μας πείτε!

Μινα μου που ακριβως τα αφησες?Τα μωρα αυτα δν επιτρεπεται να μπαινουν ξενοι παραμονο εμεις σα προσωπικο κ καποιοι δικοι τους επισκεπτες οι οποιοι κ δν υπαρχουν.Το μεγαλυτερο ειναι ενα κοριτσακι 11 μηνων το οποιο εχει κ συνδρομο down τη καρδουλα του κ δυστυχως δν θα ζησει για πολυ ακομα κ τα αλλα ειναι 4 μηνων.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω καλησπερα ηρθα κ εγω γυρω στις 2.30 δεν εισουνα εκει εφερα ρουχαλακια παπουτσακια κουβερτουλες κ παιχνιδια ηταν εκει μια αλλη κοπελα κ τις τα εδωσα τα ειδες???

οτι αλλο θες στειλε να μας πεις φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikxar έγραψε:

γωγω καλησπερα ηρθα κ εγω γυρω στις 2.30 δεν εισουνα εκει εφερα ρουχαλακια παπουτσακια κουβερτουλες κ παιχνιδια ηταν εκει μια αλλη κοπελα κ τις τα εδωσα τα ειδες???

οτι αλλο θες στειλε να μας πεις φιλακια

Ναι το ξερω Βικυ μου οτι ηρθες, εγω πηγα κατα τις 3 κ δν σε προλαβα.Ηταν παρα πολυ ωραια ολα οσο εφερες,σε ευχαριστω παρα πολυ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα άφησα στο νεογνολογικό τμήμα. Νομίζω 2 όροφο. Μπήκα σε μια πόρτα αριστερά με έναν νοσοκόμο που μου άνοιξε με κωδικό. Ηταν μια κοπέλα σε ένα γραφείο. Είχε και μια τσάντα του Jumbo εκεί και τα άφησα δίπλα.

Σε παρακαλώ σιγουρέψου ότι πήγαν στο σωστό μερος! Εντωμεταξύ, κάτω στη ρεσεψιόν όταν τους είπα που θέλω να πάω ήταν λες και δεν ήξεραν τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε μας δημιούργησαν πρόβλημα όταν ήρθαμε, μας είπαν ότι δεν επιτρέπεται κ.λ.π. και πήραν την προισταμένη και μας είπε να τα πάμε στον 2ο όροφο στο νεογνολογικό...Ομως είχε ξεφύγει του σεκιουριτά και μας είχε πει πριν, ότι το τμήμα των εγκαταλελειμένων μωρών είναι στον 4ο και έτσι τους αγνοήσαμε και πόρτα πόρτα σας βρήκαμε!!! Και βέβαια αυτή την υποδοχή που μας επιφύλαξαν τα κορίτσια και τα μωράκια ήταν συγκλονιστική, τα υπέροχα μάτια αυτού του μπόμπιρα, του κούκλου, η πανέμορφη φατσούλα του, θα μου μείνει βαθιά μέσα στην καρδιά και φυσικά θα ξανάρθω με δωράκια για να τα χαρώ καλύτερα χωρίς γρίπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1000 Συχαρητηρια στις κοπέλες του νοσοκομειου

που φροντίζουν τα παιδακια αυτα με στοργη

και προσωπική προσφορά....

1000 Συγχαρητήρια στις κοπέλες του μαμμυ

που πρόσφεραν ρουχαλάκια στα παιδάκια

και σε όσες άλλες το έχουν κάνει ανώνυμα...

1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΩΓΩ που μας αφύπνισες!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΩΓΩ ΜΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΩ! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!καταρχην μπραβο σου που μας το ανακοινωσες!!! θελω να μας πεις τι ακριβως λειπει -ο,τι και αν ειναι αυτο να πάω να το αγορασω!αλλα και απο την αλλη απογοητευομαι πως σε αυτο το κρατος λειτουργουν ολα...οτι δεν φαινεται και δε το ψαχνουν...ειναι στην ουσια απαρατηρητο!επιτρεπεται να εχουν αφησει νοσοκομεια ετσι!επειδη δηλαδη ειναι εγκαταλελλειμενα παιδακια και δε θα τα αναζητησει κανεις ειναι στην αγαπη που τους δινουν μονο οι κοπελες εκει?...πρεπει μου φαινεται να γινουν πιο δραστικα πραγματα.... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Και σε μας δημιούργησαν πρόβλημα όταν ήρθαμε, μας είπαν ότι δεν επιτρέπεται κ.λ.π. και πήραν την προισταμένη και μας είπε να τα πάμε στον 2ο όροφο στο νεογνολογικό...Ομως είχε ξεφύγει του σεκιουριτά και μας είχε πει πριν, ότι το τμήμα των εγκαταλελειμένων μωρών είναι στον 4ο και έτσι τους αγνοήσαμε και πόρτα πόρτα σας βρήκαμε!!! Και βέβαια αυτή την υποδοχή που μας επιφύλαξαν τα κορίτσια και τα μωράκια ήταν συγκλονιστική, τα υπέροχα μάτια αυτού του μπόμπιρα, του κούκλου, η πανέμορφη φατσούλα του, θα μου μείνει βαθιά μέσα στην καρδιά και φυσικά θα ξανάρθω με δωράκια για να τα χαρώ καλύτερα χωρίς γρίπη!!!!

που να τα παω τα ρουχακια?στον 1ο οροφο ή στον 4ο? θα ερθω ετσι κι αλλιως αλλα αν μας πεις ακριβως που,για να πανε στο σωστο μερος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εγω πηγα στο 4 στο γαλακτομειο ηταν μια κοπελα εκει παρα πολυ καλη χτυπησα τη πόρτα μου ειπε οτι εκει ειναι τα μωρα τις αφησα τα πραγματα... δεν συναντησα κανενα προβλημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σόρι αλλά διάβασα το θέμα στα πεταχτά..

Μπορώ να στείλω κάτι και ταχυδρομικά? Βλέπετε είμαι εκτός Αθηνών.

Συγχαρητήρια σε όλες σας! Με κατασυγκινήσατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...