Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!!!


Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΗΓΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ! ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΧΑΣΩ ΟΣΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΩ ΧΡΟΝΟ. ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ¨ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ. ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΙΚΕΙΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ. ΨΑΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ Η ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΜΠΝΕΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ, Σ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΑΔΙ Η Σ ΕΝΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ. ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΟΥΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. "ΒΓΑΖΟΥΝ" ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΑΝΗΣΥΧΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκι μου σε παρακολουθώ μέρες αλλά δυστυχώς δεν έχω προλάβει να σου γράψω.Κατ'αρχήν να σου ζήσει το μωράκι.Κατά δεύτερον εννοείται ότι όλα τα μωράκια θέλουν να νοιώθουν ασφάλεια και αγάπη.Το δύσκολο είναι για μας που πρέπει να αφήσουμε άλλες ασχολίες που κάναμε ως τότε και να αφοσιωθούμε στα πλασματάκια μας.Για αυτό το λόγο όμως δεν γίναμε και μανούλες;;Εγώ αυτό σκέφτομαι όταν ο Νικόλας με ξυπνάει και 3 και 4 φορές την νύχτα για να θηλάσει.Φιλάκια και καλή δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΠΡΩΤΑΡΗΔΕΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΠΙΟ ΝΕΥΡΙΚΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ. ΑΥ6ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΝΕΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΣ. Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΕΜΑΤΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΕΣΗ ΚΑΙ "ΑΚΑΜΠΤΗ" ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΑ. "ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ" 2) ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ? ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ. "ΜΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ! ΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΑ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ??" ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙΤΕ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑΝΙ!! ΑΝ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3) Η ΣΙΓΟΥΡΗ ΦΩΛΙΑ. ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΑΖΙ ΜΑΣ 9 ΜΗΝΕΣ. ΗΤΑΝ ΑΣΦΑΛΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ, ΖΕΣΤΟ,ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ. ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΤΟ ΤΥΛΙΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΒΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΙΕΖΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΥΣΦΟΡΕΙ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΡΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΜΑΡΣΙΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!! 4) ΡΥΘΜΟΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΡΥΘΜΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ. ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΚΙΝΗΤΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΑΜΕ ΜΕ ΡΥΘΜΟ Η ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΝΑΜΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΜΠΝΕΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΣΥΜΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΗ ΤΗΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣΜΙΑΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΠΟΥ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, ΜΕ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΕΙ ΜΟΝΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΟΨΙΖΟΝΤΑΣ. -Η ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥ ΗΡΕΜΙΑ.

-ΒΑΣΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ! ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΑΣΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΑΣ.

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΠΙΣΤΑ ςΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ.

-ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΠ ΤΙΣ ΠΕΡΡΙΤΕΣ ΕΝΟΧΕΣ.

-ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΙ.

-ΚΑΤΑΠΡΑΥΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥ.

-ΕΓΓΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.-ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΝΕ ΞΑΓΡΥΠΝΟ.

-ΜΑΘΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΣΑΦΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ.

-ΜΗΝ ΣΥΝΔΙΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ. ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.

-ΑΕΡΙΖΕΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΗΜΝΙΟΥΡΓΗΣΤΕ ΧΑΛΑΡΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.

-ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΡΥΘΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ(ΚΟΥΝΗΜΑ ΚΤΛ

-εσεισ καθοριζετε τουσ κανονεσ που διεπουν τον υπνο και οχι αυτο! εσεισ του φτιαχνετε το προγρα;μμα και δεν παρεκλινετε απο αυτο!!

-ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ? ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΝΜΑ ΚΛΑΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ, ΔΕΝ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΤΥΕ ΚΟΥΝΗΣΕΙ ΡΥΘΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ! ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΥΣΗΧΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΠΡΑΒΟ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΕ. ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΓΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ? ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙΣ... ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ? ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ? ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ... ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ... ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

-ΜΗΝ ΣΥΝΔΙΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ. ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.

......

-ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ? ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΝΜΑ ΚΛΑΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ, ΔΕΝ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΤΥΕ ΚΟΥΝΗΣΕΙ ΡΥΘΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ! ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΥΣΗΧΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!

Ενα απο τα ιδια δηλαδη ... :dry: Προτιμώ τους Sears :P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Τρισευτυχισμενη εγώ και ο άντρας μου παρότι δεν εχουμε διαβασει το βιβλιο, φαινεται ότι μας βγηκε σωστα το ενστικτο το γονεϊκο και ετσι λειτουργουμε..ακομα και στο τελευταιο..το αφηνουμε να κλαψει--φυσικα για λιγο--μην ξεχνατε ότι μερικα μωρα εχουν νευρικοτητα πριν τον υπνο- αλλά μπαινουμε στο δωματιο εναλλαξ και του κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!

όντως δεν εχουμε προβλημα υπνου.. και φανταστειτε ότι δεν τον εχουμε στο δικο μας δωματιο αλλά τον εχουμε βαλει κατευθειαν στην κουνια του στο δικο του δωματιο και το βραδυ κοιμαμαι εγω διπλα του και το μεσημερι ο αντρας μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Ενα απο τα ιδια δηλαδη ... :dry: Προτιμώ τους Sears :P:)[/quote:19n7c6di]Κοριτσια, δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω την μικρη να κλαιει!

Εχει πολυ σπαρακτικο κλμα!

Καιγεται η καρδια μου! :(

LaLa, ποιοι ειναι οι Sears?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια ειναι τα λογια που γραφουν τα βιβλια αγγελικα πλασμενα αλλα η πραξη διαφερει κατα πολυ, μερικες φορες αναρωτιεμαι αυτοι που τα γραφουν αυτα στα δικα τους παιδια πιανουν;η μονο εμεις εχουμε παιδια ανταρτες!! χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ!! ΚΑΘΕΣΕ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ, ΤΟ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ, ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙΣ! ΜΙΑ-ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΙΑ. ΛΑΛΑ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΛΙΓΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΕΙ ΒΓΕΙ Ο ΩΜΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με thouli ,lala, καντινου..!το μωρό μου αντιδρά σε τετοιες μεθόδους!να φανταστείτε,σήμερα τον αφήσαμε για μιαμιση ωρα ακριβώς με την πεθερα μου για να δούμε μια αιθουσα που σκεφτομαστε να κανουμε τη βαφτιση κ το θρησκευτικο μας γαμο κ οταν γυρισαμε βρηκαμε τον μικρουλη με ματια πρησμενα απο το κλαμα κ την πεθερα μου ιδρωμενη κ σακατεμενη!τον ταισε με το μπιμπερο δικο μου γαλα,το ηπιε,συνέχισε το κλαμα,τον αλλαξε,τον εκανε ντουζακι,παιξανε,του τραγουδησε :woohoo: .τ ι π ο τ α!μόλις μας ειδε με τον αντρα μου ηρεμησε!τον πηρα αγκαλια,τον θήλασα κ κοιμήθηκε,για λιγο βεβαια,ε!το αγγελούδι μου!γι αυτό σας λέω,ούτε το κοιμήσου παιδί μου,ούτε ο κοιμήσου αγγελούδι μου είναι για μας!μάλλον κατι σε"ξύπνα μανούλα"μας εκφράζει καλύτερα!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα παιδια με δυσκολευει πολυ για να κοιμηθει..ειναι πολυ δυσκολο και ανησυχο μωρο..οι νοσοκομες οταν γεννησαν με ρωτουσαν πως ηταν η εγκυμοσυνη μου...και τους ειπα οτι ημουν νευρικη οξυθυμη ολο νευρα κακια...κ.α.και μου ειπαν οτι αυτα επηρεασαν το μωρο...οτι και να κανω δεν κοιμαται..μια λυση ειναι να την κανω οσο πιο αργα γινεται μπανιο για να ηρεμαει..οταν ηταν 2 μηνων και δεν κοιμοταν ολο εκλαιγε εσπαζαν τα νευρα μου, εκλαιγα ηθελα να χτυπησω το κεφαλι μου στο τοιχο..της εβαζα τις φωνες και αυτη εκλαιγε πιο δυνατα και παραπανω..μετα το καταλαβα οτι εκανα μαλακια και τωρα ειναι 4 μηνων και δεν της φωναζω...μαζευω ολη μου την υπομονη και της μιλαω πολυ ηρεμα...παιδια δεν ξερω που βρισκω ολη αυτη την δυναμη..αλλα οι μαναδες ημαστε γεννημενες για αυτα...επαναλαβανω οι μαναδες και οχι οι πατεραδες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ που να ξερες ... Εμενα ο αντρας μου εχει περιεργα ωράρια και ειμαι μονη μου και το πρωι και το βραδυ ! Δεν εχω κανεναν μα κανεναν εδω και μεγαλωνω ολομοναχη τη μικρη μου απο τη μερα που γεννηθηκε !!!

Μακάρι , στο λεω με καθε ειλικρινια , να πετυχει η μέθοδος στο μωράκι σου και να ηρεμήσεις . Εγω ξερω παρα πολυ καλα τη μικρή μου και ξερω οτι δεν θα πετυχαινε . Βεβαια εγω δεν εχω προβλημα να κοιμηθει το μωρο μου απλα ξυπναει το βραδυ ... Ειναι ομως μωρο με ισχυρη προσωπικότητα οποτε δυσκολα τα πραγματα για μενα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω μαζι σου αλλα επαναλαβανω ετσι ειναι η μανα...πλασμενη να τα αντεχει ολα αυτα..εγω ποναω τα γονατα μου απο το πηγαινε ελα και τις αγκαλιες αλλα συνεχιζω..δεν τα παραταω...το μωρο μου ειναι ολη μου η ζωη..ουτε την κουραση ουτε το ξενυχτι με νοιαζει...αρκει να μην κλαιει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πιστευω οτι το να αφησεις το παιδι να κλαιει εχει αποτελεσμα. Αλλα μηπως εχει αποτελεσμα επειδη το μωρο νιωθει παραμελημενο και παραιτειται της προσπαθειας;

Οπως και να εχει, η δικια μου αμα αρχισει να κλαιει ειναι σπαρακτικο κλαμα. Γενικως δεν κλαιει απο καπριτσιο πρεπει να εχι λογο. Οποτε αυτο δεν μπορω να το εφαρμωσω...

Συμφωνω απολυτα στο σημειο οτι πρεπει να το παιρνει ο υπνος εκει που θα ξυπνησει. Θα το εφαρμοσω απο αυριο και θα σας πω την εμπειρια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ!! ΚΑΘΕΣΕ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΜΙΛΑΣ, ΤΟ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ, ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙΣ! ΜΙΑ-ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΙΑ. ΛΑΛΑ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΛΙΓΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΕΙ ΒΓΕΙ Ο ΩΜΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ.

αυτο δεν το θυμαμαι να το γραφει! :huh:

εχει μια αντιφαση μεσα στο βιβλιο,καπου λεει για οταν οι οικογενειες ειχαν ενα υπνοδωματιο κ ποσο πιο ηρεμα παιδια ηταν αυτα που κοιμοντουσαν μαζι με τους γονεις σε αντιθεση με τα μωρα που κοιμοντουσαν μονα σε ξεχωριστι δωματιο.Μετα λεει να το αφηνουμε στο κρεβατι τους,κ οχι στο δικο μας.

Απο αυτα που γραφει εγω κρατησα και εφαρμοσα αυτα για τον ρυθμο,το νανουρισμα και την σταθερη ρουτινα.Αλλα τον κοιμιζουμε στο κρεβατι μας και μετα τον βαζω στο δικο του.Δεν τον αφηνω να κλαψει,πιστευω οτι οταν ενα μωρο αποκοιμιεται με ηρεμια κανει καλυτερο κ μεγαλυτερο σε διαρκεια υπνο.Αλλα παντα εξαρταται απο το μωρο.Την προσωπικοτητα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa εγω δεν ηξερα τι ειναι το co-sleeping αλλα ενστικτωδως απο την πρωτη μερα το εφαρμοζα γιατι δε μου αφηνε αλλα περιθωρια ο μικρος με το θηλασμο. Εκει ομως που τον χαλασα ειναι οτι τον κουνουσα πανω σε μαξιλαρι μεχρι να αποκοιμηθει εκτος και αν αποκοιμιοταν στο στηθος. Τοτε ομως ηταν μωρακι τωρα εχει μεγαλωσει και δε χωρα στο μαξιλαρι :dry: χωρια που σηκωνεται και κρατιεται στο κρεβατι και κανει ακροβατικα.

Εφαρμοζω λοιπον τις τελευταιες μερες μια μεθοδο δικη μου (και ο θεος βοηθος) που μολις τελειωσει τον θηλασμο τον αφηνω να παιξει λιγο και μετα τον βαζω διπλα μου για υπνο μ'ενα μαξιλαρι στο πλαι για να το αγκαλιαζει. Σηκωνεται καμια 50αρια φορες και γω τον ξαναξαπλωνω και του λεω νανι. Στο τελος βαριεται μου γυρναει την πλατη, αγκαλιαζει το μαξιλαρι και αποκοιμιεται. ΟΥΤΕ ΣΤΗΘΟΣ ΟΥΤΕ ΚΟΥΝΗΜΑ :woohoo: :woohoo: Μου παιρνει μια ωρα και ευελπιστω στις επομενες βδομαδες να το συνηθισει και να κοιμαται πιο γρηγορα.

Εννοειται ομως οτι μες τη νυχτα θα ξυπνησει για θηλασμο αυτα τα χουγια δεν κοβονται.Αλλα χτες το καμαρι μου μες τον υπνο μου με φιλησε 3 φορες στο στομα (6πμ το πρωι). Αι σιχτιρρρρ....χαλαλι τα ξενυχτια :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama δεν ξερω τι κανουν τα παιδια που κοιμουνται μονα τους αλλα εμενα ειναι πραγματικα πολυ ηρεμος και πολυ ευτυχισμενο μωρο. Χαμογελα ολη μερα και απλωνει χερια να τον παρουν ολοι. Τους χαμογελα και παιζει μαζι τους οποιος και να ναι. Να λειπω δε θα με αναζητησει ευκολα. Ειμαι το ζωντανο παραδειγμα που αποδεικνυει το αντιθετο για εκεινους που λενε οτι το co-sleeping τα κανει μαμοθρευτα και κολλημενα στη μαμα. Αντιθετως δε μου χει δημιουργησει προβλημα ποτε και ειναι ενα υπερκοινωνικο παιδακι (σε βαθμο αηδιας θα λεγα :dry: ). Στον υπνο του νιωθει ασφαλεια οταν μας βλεπει και τους 2 να κοιμομαστε και απλωνει τα χερακια του. Με το ενα πιανει τον μπαμπα του και με το αλλο εμενα. Ειναι πολυ τρυφερουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΣΩ ΟΟΟΟΟΛΑ... ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΩ ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ, ΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ, ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ 3ΩΡΟ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΡΩΕΙ 5 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΕ. ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΥΝΤΑΩ, ΧΑΙΔΕΥΩ, ΓΑΡΓΑΛΑΩ...ΤΙΠΟΟΟΟΤΑ!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΜΙΑ ΩΡΑ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΣΩΣΤΑ. ΤΡΩΕΙ ΑΤΣΑΛΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ... ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΩ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ. ΑΣ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥΝ ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ!! ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΩ! ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: Σαν να ακουω εμενα. Τις ιδιες ευχες καναμε και ακομα τις κανω :blink: Νομιζω οτι ειναι ελαχιστα τα βραδια που εχω κοιμηθει 3ωρο σερι. Μηπως εχουμε το ιδιο μωρο??? Βρε καλο μου βρε χρυσο μου, ετρωγε λιγο και μετα ροχαλιζε. Μολις πηγαινα να κουνηθω ξυπνουσε για να συνεχισει. Νομιζω οτι το 3ωρο που εβαλες στοχο ειναι λιγο ουτοπικο για τετοιο μωρο. Ειχα καταντησει να λεω οτι και το 2ωρο ειναι ουτοπικο ενω πριν γεννησω ελεγα "Τι??? Ανα 2 ωρες????? Πλακα μας κανουν???" Αντε καλη επιτυχια αλλα μην το αφησεις μωρε το καημενουλι να κλαψει κριμα ειναι..Μονο εσενα εχει το καημενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...