Μετάβαση σε περιεχόμενο

τελικα μπορω να μεινω εγκυος κανονικα ή οχι


ΝΑΝΙ2004

Recommended Posts

voula 25 ναι εσενα εννοω!Σ' ευχαριστώ για την απαντηση σου!Την κύστη την εβλεπε απο τον κολπικο υπερηχο?Γιατι εμενα με εψαχνε (!) πόση ωρα και δεν ειπε κατι για κύστες!Περιμενω να κανω και την προγεστερονη να δουμε τι τρεχει!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανι εγω εκανα τα τεστακια, δεν με αγχωσαν καθολου, αντιθετα το διασκεδασαμε πολυ... το οτι εχεις πολυκιστικες ωοθηκες μη σε αγχωνει και η αδερφή μου έχει και εμεινε εγκυος με τη μυρωδια που λενε γι αυτο μη στεναχωριεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με υπεριχο την εβλεπε,ειτε κολπικο η απο πανω απο την κοιλια.ποτε ειναι να κανεις εξετασεις?.καλα αποτελεσματα σου ευχωμαι οπωτε και αν κανεις.περημενω τα νεα σου.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Voula 25 την αλλη δευτερα θα κανω μετρηση προγεστερονης για να δει αν κανω ωορηξια και στον αλλο κυκλο σαλπιγγογραφια!Αντε να δούμε!Φιλιά και σ' εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alikaki έγραψε:

νανι εγω εκανα τα τεστακια, δεν με αγχωσαν καθολου, αντιθετα το διασκεδασαμε πολυ... το οτι εχεις πολυκιστικες ωοθηκες μη σε αγχωνει και η αδερφή μου έχει και εμεινε εγκυος με τη μυρωδια που λενε γι αυτο μη στεναχωριεσαι

σε βοηθησαν να μεινεις εγκυος τα τεστ?δηλαδη τα χρησιμοποιησες κι ετσι εμεινες εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κι εγώ πολυκυστικές ωοθήκες και είχα αγχωθεί πολύ από τον πρώτο μου γιατρό που μου προτεινε να πάρω αντισυλληπτικά και να το παρακολουθώ.Εχω τώρα έναν υπέροχο γιατρό που αφού με καθυσήχασε-ήμουν μες το τρελό αγχος- μου είπε οτι αφού ο κύκλος μου είναι σταθερός(και αφού μου έκανε υπέρηχο) να μην ανησυχώ.

Για 1 χρόνο είχα ελεύθερες σχέσεις με τον άντρα μου(χωρις να μετράω μέρες) και δεν είχα μείνει έγγυος.Εμεινά φέτος τον Ιούλιο καιμέτα από μια αποβολή ο γιατρός μου μου σύστησε να μετράω μερες και να έχω επαφές ανα 2 μέρες, ωστε σε ένα 3μηνο συστηματικής και σωστής προσπάθειας να το ξανακοιτάξουμε.Σήμερα είμαι στην 8η εβδομάδα και εύχομαι όλα να πάνε καλά :)

Σου εύχομαι κι εσένα όλα να πάνε καλά και...σύντομα.Χωρίς αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Εχω κι εγώ πολυκυστικές ωοθήκες και είχα αγχωθεί πολύ από τον πρώτο μου γιατρό που μου προτεινε να πάρω αντισυλληπτικά και να το παρακολουθώ.Εχω τώρα έναν υπέροχο γιατρό που αφού με καθυσήχασε-ήμουν μες το τρελό αγχος- μου είπε οτι αφού ο κύκλος μου είναι σταθερός(και αφού μου έκανε υπέρηχο) να μην ανησυχώ.

Για 1 χρόνο είχα ελεύθερες σχέσεις με τον άντρα μου(χωρις να μετράω μέρες) και δεν είχα μείνει έγγυος.Εμεινά φέτος τον Ιούλιο καιμέτα από μια αποβολή ο γιατρός μου μου σύστησε να μετράω μερες και να έχω επαφές ανα 2 μέρες, ωστε σε ένα 3μηνο συστηματικής και σωστής προσπάθειας να το ξανακοιτάξουμε.Σήμερα είμαι στην 8η εβδομάδα και εύχομαι όλα να πάνε καλά :)

Σου εύχομαι κι εσένα όλα να πάνε καλά και...σύντομα.Χωρίς αγχος!

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!κοριτσια αυτο το αγχος θα με φαει εμενα.κι εμενα ο γιατρος μου ειχε πει αοτι αφου εχω στθερο κυκλο και κανω ωορηξια καποια στιγμη θα μεινω.πηρα και τα τεστ ωορηξιας και θα τα ξεκινησω απο την 1ο μερα!τουλαχιστον να ξερω τις γονιμες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι γλυκουλα μου πρωτη φορα αυτο το μηνα τα χρησιμοποιησα, δεν ξερω αν ειμαι εγκυος ακομα... με τα τεστακια εχεις απλα περισσοτερες πιθανοτητες να μεινεις εγκυουλα... ειναι διασκεδαστικα δεν θα σε αγχωσουν, δες το σαν παιχνιδακι... στις γονιμες ημερες εμφανιζεται αυτη η φατσουλα :)

κανε τα δεν εχεις τιποτα να χασεις, απλα θα γνωριζεις με ακριβεια τις γονιμες σου μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...