Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για να δούμε και αυτό το μήνα!


nomore

Recommended Posts

Την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετήσω.Έχω ακούσει οτι 3 μέρες πρίν μπορείς να κάνεις το τέστ του φαρμακείου,ισχύει;Γιατί έχω πάρει ένα διπλό predictor και σκοπεύω να το κάνω αύριο.Χθές είχα πόνους στη κοιλιά σα να προκειται να αδιαθετήσω πολυ έντονα!..τι λέτε να κάνω αυριο το τέστ?Ή είναι πολύ νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο θα ήταν να περιμένεις λίγες μέρες ακόμα. βέβαια υπάρχουν και τεστ που δείχνουν και 5 μέρες μετά την σύλληψη, όπως το self clear. για το predictor δεν ξέρω αν δείχνει πιο νωρίς. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα rina

πριν την περίοδο νομίζω ότι το πιο ευαίσθητο ειναι το self clear. λέει ότι δείχνει 5 μέρες μετά την σύλληψη... όμως να μην απογοητευτείς με τυχόν αρνητικό αποτέλεσμα γιατί μαλλον θα είναι ακόμα νωρις...

εχω βεβαια μια ψυχολογική απέχθεια προς to predictOr γιατί έχω καεί όταν είμουν ακόμα πολύ μικρή, οπότε δεν το έχω χρησιμοποιήσει έκτοτε...οπότε δεν ξέρω πόσο ευαίσθητο είναι!!!

πάντως η γνώμη μου είναι να περιμένεις λίγο ακόμα -- το ξέρω είναι δύσκολο και εγώ σε αναμονή είμαι μέχρι τις 5 σήμερα που θα πάρω το αποτέλεσμα της χοριακής - αλλά υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΔΕΙΞΕ 1 ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ.ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΒΕLL GIA TH XORIAKH.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΗ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρινα. εμένα η γνώμη μου είναι να μην κάνεις τεστ που είναι για τη σύλληψη γιατί δεν είναι τόσο έγκυρα όσο τα άλλα της καθυστέρησης μου το είχε πει και ο γιατρός μου.

νομίζω πως θα πρέπει να ηρεμήσεις και να περιμένεις τρεις μερούλες ακόμα γιατί αν τώρα το κάνεις ίσως σου βγει αρνητικό και απογοητευτείς. λίγο υπομονή κοριτσάκι και εύχομαι να είσαι εγκυούλα...

φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα rina

πριν την περίοδο νομίζω ότι το πιο ευαίσθητο ειναι το self clear. λέει ότι δείχνει 5 μέρες μετά την σύλληψη... όμως να μην απογοητευτείς με τυχόν αρνητικό αποτέλεσμα γιατί μαλλον θα είναι ακόμα νωρις...

εχω βεβαια μια ψυχολογική απέχθεια προς to predictOr γιατί έχω καεί όταν είμουν ακόμα πολύ μικρή, οπότε δεν το έχω χρησιμοποιήσει έκτοτε...οπότε δεν ξέρω πόσο ευαίσθητο είναι!!!

πάντως η γνώμη μου είναι να περιμένεις λίγο ακόμα -- το ξέρω είναι δύσκολο και εγώ σε αναμονή είμαι μέχρι τις 5 σήμερα που θα πάρω το αποτέλεσμα της χοριακής - αλλά υπομονη!!!!!

συμφωνο απολητα.και εγω με το clear self μου εδειξε οτι ειμαι 5 ημερες νονιτερα και οντως ειμουνα.καλητερα να περημενεις και να πας για χοριακη κατευθιαν. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rina μια απο τα ίδια είμαι κ εγώ..

υποτίθεται οτι αύριο, το πολύ μεθαύριο, δεν θα ήθελα καθόλου να μου έρθει, αλλά έχω σκάσει!!!!!!!! ήδη αγόρασα clear blue για αύριο το πρωί, αλλά με τρώει να το κάνω κ σε καμιά ώρα..λες να δείξει τίποτα?

εσύ νομιζω πρέπει να περιμένεις μέχρι την τετάρτη και πέμπτη παρασκευή το ξανασκέφτεσαι..όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά ισως είναι νωρίς κ απογοητευτείς..

φιλάκια κ μας εύχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou kopela mou!!!!!!!!

MAZI DEN PERIMENOUME!!!!!!!KAI EGW PARASKEUH!!!

kala toses meres ekanes ypomoni!!!twra se 4 tha koliseis??/

kai egw pws kratiemai!!

alla den prokeitai na kanw prin na exw kapoies meres kathisterisi!!

YPOMONH KAI MAS EUXOMAI KALA APOTELESMATAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιό τέστ είχες κάνει??Athena έγραψε:

ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΔΕΙΞΕ 1 ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ.ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΒΕLL GIA TH XORIAKH.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΗ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια επίσης θέλω να προσθέσω πως η φαρμακοποιός που αγόρασα τότε το τεστ για καθυστέρηση μου είχε πει για εγκυρότερα αποτελέσματα να το κάνω με 5 μέρες καθυστέρηση όχι πιο νωρίς και εγώ το έκανα με 10. πως περίμενα εκείνες τις μέρες εγώ και η ψυχούλα μου το ξέρουν. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ

ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ Κ ΦΤΑΝΕΙ Κ ΤΙΣ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ

ΜΕΧΡΙ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΝΑΤΑ ΠΕΡΙΟΥΔΟΥ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ

ΕΓΩ ΛΕΩ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μασροράκι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις τα ευχάριστα νέα που επιθυμείς.Μην αγχώνεσαι το άγχος δεν βοηθάει καθόλου!με το καλό να έχουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΙΝΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΟΜΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Η ΚΑΛΑ Η ΑΣΧΗΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!!!!!!!Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!Θα κάνω αύριο ένα predictor και ένα τη μέρα της καθυστέρησης μιας και τα έχω πάρει.Ομώς θα παω και για μια χοριακη τη Δευτέρα καλού κακού!ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου!Έκανα το τέστ σήμερα το τεστ predictor (3 μέρες πριν αδιαθετήσω).Βγήκε αρνητικό, δεν πτοούμε όμως!Το επόμενο θα το κάνω τη Παρασκευή που περιμένω.Αυτό που παρατήρησα είναι οτι το τέστ αργησε πολυ να γίνει,δηλαδη να εμφανιστούν οι γραμμές...πρώτη φορα μου συμβαινει να αργησει τοσο να γίνει τέστ.Συνηθως βέβαια έπαιρνα το clear blue αλλά τώρα δε το βρήκα.Έχετε να μου προτίνετε άλλο τεστ που να θεωρήται έγκυρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rina μου καλημέρα!!! εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το self clear γιατί αυτό δείχνει και πριν την αναμενόμενη περίοδο. καλό θα ήταν βέβαια να περιμένεις μέχρι την Δευτέρα και να κάνεις μια χοριακή για σίγουρα αλλά.. είσαι ανυπόμονη το καταλαβαίνω!!!! το έχω περάσει κι εγώ!! εύχομαι να σου βγήκε αρνητικό το predictor γιατί το έκανες νωρίς και να είσαι έγκυος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...