Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΛΛΗΨΗ...ΜΗΤΡΑ....


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ, Η ΜΗΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Η ΚΛΙΝΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΡΟΣ Τ'ΑΡΙΣΤΕΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις ενδειξεις δεν ξερω να σου απαντησω γιατι την ωρα της συληψης δεν καταλαβα τιποτα τωρα για την μητρα μπορει να κλινει και αριστερα εμενα ετσι ειναι και μου πιεζει καμια φορα το εντερο οταν εχω οωριξια,κανονικα ειναι κεντρο αλλα διαφερει απο κοπελα σε κοπελα η μορφολογια οπως και σε ολα τα οργανα μας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ, Η ΜΗΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Η ΚΛΙΝΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΡΟΣ Τ'ΑΡΙΣΤΕΡΑ?

δεν θυμαμαι προς τα που ειναι η μητρα μου.παντως δεν νομιζω να νιωθης κατι την ωρα της συληψης,α λαθως αν γυνη ελευθερα το μονο που νιωθης ειναι οτι αργουνε να φυγουνε απο μεσα.εκτως αν δεν το προσεξες.αλλα αν δεν εισαι συγουρη δεν νομιζω να το καταλαβενεις καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voula και αυτο δεν ιχυει παντα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχε φυγει τιποτα σχεδον απο μεσα μου λες και το ρουφιξα χαχα στη δευτερη δεν εγινε το ιδιο αφου νομιζα οτι δεν θα εχω μεινει αφου ολο εξω βγηκε εξου και την δευτερη μερα αρχισα τα κατακορυφα χαχαα οποτε μαλλον και αυτο σχετικο ειναι σε καθε κοπελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voula και αυτο δεν ιχυει παντα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχε φυγει τιποτα σχεδον απο μεσα μου λες και το ρουφιξα χαχα στη δευτερη δεν εγινε το ιδιο αφου νομιζα οτι δεν θα εχω μεινει αφου ολο εξω βγηκε εξου και την δευτερη μερα αρχισα τα κατακορυφα χαχαα οποτε μαλλον και αυτο σχετικο ειναι σε καθε κοπελα

ισως και να εχεις δικιο.απλα μου το ειπε μια φιλη μου οτι το προσεξε εκεινη στην δικη της εγκυμοσηνη και επιδη ετηχε και σε εμενα να το προσεξω και η συνηφαδα μου το προσεξε.οκ μπορει και να ειναι λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voulaki μου δεν ειπα οτι ειναι λαθος προστεου σωστο ειναι απλα δεν ειναι και νομος δηλ ακομα και αν βγουν μπορει να εχεις μεινει και εγκυος το εγραψα απλα για να μην μπερδευτει η κοπελα και το παρει σαν δεδομενο πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ..ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ''ΥΓΡΑ'' ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕ ΒΓΗΚΕ ΤΙΠΟΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ.. ΒΓΗΚΑΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ(ΕΚΕΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ)ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ?ΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ..ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΣΜΕΝΗ? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ποτε περιμενεις περιοδο; παντως για γιατρο ειναι νωρις γιατι πρωτα εχεις καθυστερηση μετα κανεις τεστ η χοριακη και ο γιατρος σου λεει να πας και μετα απο μια εβδομαδα για να μπορει να δει κατι, οποτε αν δεν εχεις καθυστερηση ειναι νωρις για γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμείς την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα με τον άντρα μου τα υγρά τα ρούφηξα όλα δεν βγήκε ποτέ τίποτα ούτε την επόμενη μέρα ούτε ποτέ. εκείνη ήταν και η μέρα σύλληψης. τις επόμενες φορές όμως τότε που κάναμε και δεν ξέραμε ότι είμαι ήδη έγκυος βγαίνανε όλα τα υγρά. τι να πω ίσως έτσι γίνεται.

όσο για την μήτρα δεν νομίζω πως είναι σε όλες στην ίδια στάση. αυτό μάλλον θα στο πει ο γιατρός σου.

εγώ είχα κάνει ένα τεστ το οποίο είναι για τη σύλληψη, είχα δει αχνή γραμμούλα αλλά το τεστ έλεγε να μη δώσω σημασία αν δεν είναι ολοφάνερη η γραμμή και έτσι νόμιζα πως ήταν αρνητικό. μετά την καθυστέρηση περίπου 10 μέρες καθυστέρηση (δεν έκανα πιο νωρίς γιατί είχα ήδη πάρει μια απογοήτευση με το προηγούμενο τεστ και δεν ήθελα και άλλη) έκανα τεστ που είναι για την καθυστέρηση και βγήκε ολοφάνερο θετικό. και την ίδια μέρα πήγαμε στο γιατρό και την διαπίστωσε ήμουν στην 4η ή 5η εβδομάδα και ίσα που φαινότανε μια κουκίδα. ήταν 21χιλιοστά τότε το μωράκι μου. φαντάσου πόσο μικρούτσικο ήταν...

σας κούρασα λιγάκι ε? :S

εύχομαι να είσαι εγκυούλα και όλα να πάνε καλά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΥΓΡΑ? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΒΓΗΚΑΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.. ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΣΟΥ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΕΥΟΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!! ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΜΩΡΟ..ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΗ...

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ..ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΗΤΑΝ: ΕΝΤΟΝΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ, ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ, ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ & ΥΠΛΗΛΙΑ. ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΑΥΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΩ/ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ)

ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ..ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΣΕ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera.

na rwtisw kai egw kati..egw exw stathero kyklo toys teleytaious mines 28 merwn.ekana eleythera tin 16 mera alla ta ygra ta diafana ( pou exw akousei ayta eine pou deixnoun tin woriksia) ta eixa tin 11-14 mera..

yparxei kamia pithanotita na egine kati;;

ekana 1 predictor xthes 29 mera toy kyklou kai htan arnitiko..

basika tin exw aporipsei tin idea egymosynis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...