Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!


Bloublou

Recommended Posts

Γεια σας! Θα ηθελα να σας ζητησω τη βοηθεια σας σχετικα με ενα προβλημα που εχω. Δεν ειναι σχετικο με το θεμα αλλα δεν εβρισκα σχετικη στηλη για να το γραψω... Ειμαι 18 χρονων και εκανα ερωτα με το αγορι μου σε γονιμη μερα(δυστυχως). Βεβαια πηραμε ολες τις δυνατες προφυλαξεις δηλαδη και φορεσε προφυλακτικο και δεν τελειωσε μεσα μου. Στη συνεχεια επλυνε τα χερια του αλλα μετα απο 10' προεκυψε να ξαναρχισουμε τα προκαταρκτικα. Σας τα λεω αυτα γιατι τωρα ειμαι κοντα στις μερες μου να μου ερθει περιοδος(κλεινω μηνα στις 11 αλλα συνηθως ερχεται κανα 2 μερες νωριτερα). Δυστυχως ομως δεν εχει εμφανιστει καποιο συμπτωμα οπως πρηξιμο ή καφε υγρα οπως συμβαινει συνηθως αλλα πονοι χαμηλα στην κοιλια( που κατα περιοδους με επιαναν στην περιοδο μου και πονος στο στηθος, συμπτωμα που ειχα να το παθω απο περσι το χειμωνα). Εχω αρχισει να ανυσυχω πολυ για περιπτωση εγκυμοσυνης αν και πιστευω οτι με τα μετρα που πηραμε δεν ειναι πολυ πιθανο... Θα ηθελα παρα πολυ και τη δικη σας γνωμη... Ευχαριστω και ελπιζω να με ηρεμησετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμησε!!!! Το πιθανοτερο ειναι να μην υπαρχει προβλημα! Τι στο καλο! Τοσες προφυλαξεις πηρατε! Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι εγκυος. Αν αγχωνεσαι όμως ενδεχεται να εχεις μια καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχιχι θα την ακουσει καμμια απο τα κοριτσια που κανουν αεροπλανικα για να μεινουν εγκυος (πχ μεχρι και κατακορυφο μετα την επαφη) και θα γελανε! δεν ειναι τοσο ευκολο να πιασεις παιδι αν προσεχεις!!! αλλη φορα αν νιωθεις οτι υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να παιρνεις το χαπι της επομενης μερας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, Ραμόνα συνήθως όταν κάνεις αεροπλανικά είναι που δεν τα καταφέρνεις, ενώ όταν είσαι στον κόσμο σου, σού έρχεται μια ξαφνική εγκυμοσύνη!!!!!

Πάντως, Bloublou, μην αγχώνεσαι. Είναι σχεδόν α-δύ-να-το να έχεις μείνει έγκυος έτσι όπως προσέχατε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ... απλα ανησυχω λογω συμπτωματων. Πονος στο στηθος ειχε σχεδον 6 μηνες να με πιασει ενω τα καφε υγρα ηταν ενα σταθερο συμπτωμα που τωρα ομως δεν εχω. Και οχι τιποτα αλλο αλλα αγχωσα και το αγορι μου που ειναι σιγουρο οτι δεν συναιβει τιποτα μεσα μου παρολο που φορουσε και προφυλακτικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρα μου παρε βαθιες αναπνοες και ηρεμησε! πολλα μπορει να οφειλοντε σε αυτην την καθυστερηση! μεχρι και η αλλαγη καιρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε συ, μην αγχώνεσαι!!!!!!!!! Αφού σε είχε ξαναπιάσει ο πόνος στο στήθος, σημαίνει ότι δεν είναι κάτι εντελώς καινούριο!!!!! Ηρέμησε! Όσο αγχώνεσαι, τόσο θα αργεί να σου έρθει η περίοδος, θα μεγαλώνει το άγχος, θα καθυστερεί κι άλλο, κι είναι φαύλος κύκλος. Ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια. Απλα ειμαι απειρη πανω στο θεμα και προσπαθω να μαθω οσα μπορω. Θα ηθελα να σας ρωτησω επισης αν μετα το πλυσιμο χεριων υπαρχει περιπτωση να εχει ξεμεινει κατι πανω( καταλαβαινετε τι εννοω ελπιζω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΑΛΛΟΝ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΕΙ ΛΟΓΟ ΑΝΧΟΥΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ?ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΟΜΙΖΩ.ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο εμενα

απλα ηθελα να σου πω οτι πολλες φορες μπορει να τυχει καθυστερηση στην περιοδο μας ειτε απο αγχος ειτε απο ενα απλο κρυωμα

εγω ειχα καθυστερηση τον περασμενο μηνα 15 μερες και λεω να την εκανα την λαδια μου αλλα τελικα δεν....ηταν κρυολογημα

αυτο με το πλυσιμο των χεριων δεν μπορω να το καταλαβω βρε μηπως γερασα πολυ και εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα??? πλακα κανω ε??? αληθεια δεν μπορω να το καταλαβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΖΗΣΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΟΑΡΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ.

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ ΣΟΡΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

χιχιχι θα την ακουσει καμμια απο τα κοριτσια που κανουν αεροπλανικα για να μεινουν εγκυος (πχ μεχρι και κατακορυφο μετα την επαφη) και θα γελανε! δεν ειναι τοσο ευκολο να πιασεις παιδι αν προσεχεις!!! αλλη φορα αν νιωθεις οτι υπαρχει εστω κ μια πιθανοτητα να παιρνεις το χαπι της επομενης μερας!!!

σορι για την παρεθεση αλλα το χαπι τησ επομενησ μερασ δεν ειναι παιχνιδακι καλο ειναι να μην δινουμε τετοιεσ συμβουλες για ψυλλου πηδημα και μαλιστα σε τετοια ηληκια..

οσο για την εγκυμοσυνη τα αποκλειω εκτοσ αν στα προκαταρκτικα δεν χρησιμοποιεισατε προφυλακτικο και το εβαλε λιγο πριν τελειωσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...Ευχαριστω ξανα για τις απαντησεις σας. Athena ναι αυτο εννοουσα αλλα αφου μου λες οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας οκ. Παντως η περιοδος ή καποια ενδειξη της ακομα να φανουν...Αλλα τι να κανω... περιμενω. Καλη τυχη σε ολες εσας που προσπαθειτε για μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal έγραψε:

mama_xina έγραψε:

σορι για την παρεθεση αλλα το χαπι τησ επομενησ μερασ δεν ειναι παιχνιδακι καλο ειναι να μην δινουμε τετοιεσ συμβουλες για ψυλλου πηδημα και μαλιστα σε τετοια ηληκια..

οσο για την εγκυμοσυνη τα αποκλειω εκτοσ αν στα προκαταρκτικα δεν χρησιμοποιεισατε προφυλακτικο και το εβαλε λιγο πριν τελειωσει..[/quote:oz41wdv0]

αποψη μου πως καλυτερα να παρει καποια το χαπι παρα να καταληξει σε εκτρωση?!

δικη μου αποψη,αν θες την σεβεσαι.

προτιμοτερο αν σου τυχει καμμια στραβη να παρεις χαπι παρα να μπαινεις μετα στη διαδικασια της εκτρωσης που ολοι γνωριζουμε ποσο ψυχοφθορο ειναι.

χωρις να σημαινει οτι δεν πρεπει να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bloublou εγώ θα σου έλεγα να κάνεις το τεστ όσο πιο γρήγορα μπορείς γιατί σίγουρα σε έχει πιάσει το άγχος και γι'αυτό δε σου έρχεται η περίοδος. μου έχει τύχει μια φορά, αλλά περισσότερες φορές έχει τύχει στην κουμπάρα μου, να μην έρχεται η περίοδος λόγο άγχους εννοώ...

φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να ενημερωσω και εγω την κοπελα λιγο μια και ειναι μικρη το χαπι της επομενης μερας συμφωνω με τη μαμα χινα απο εκτρωση ειναι καλυτερο αλλα να ξερετε δεν ειναι κατι τοσο απλο επειδη μια φιλη μου το ειχε παρει και εχουμε και την ιδια γυναικολογο ειχε πολυ αιμοραγια μετα συν οτι ξεριθμηστικε η περιοδος της και μια ειχε πολυ αιμα μια δεν ερχοταν, της ειχε δημιουργηθει ορμονικο προβλημμα μετα και εκανε 4 μηνες να το φτιαξει, αυτο για τις νεες κοπελες για να μην νομιζουν οτι το χαπι ειναι κατι απλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

για να ενημερωσω και εγω την κοπελα λιγο μια και ειναι μικρη το χαπι της επομενης μερας συμφωνω με τη μαμα χινα απο εκτρωση ειναι καλυτερο αλλα να ξερετε δεν ειναι κατι τοσο απλο επειδη μια φιλη μου το ειχε παρει και εχουμε και την ιδια γυναικολογο ειχε πολυ αιμοραγια μετα συν οτι ξεριθμηστικε η περιοδος της και μια ειχε πολυ αιμα μια δεν ερχοταν, της ειχε δημιουργηθει ορμονικο προβλημμα μετα και εκανε 4 μηνες να το φτιαξει, αυτο για τις νεες κοπελες για να μην νομιζουν οτι το χαπι ειναι κατι απλο

Marianda,πιστευω πως και εγω θα το προτιμουσα απο μια εκτρωση... Το θεμα ειναι οτι μετα απο τοσες προφυλαξεις θεωρω πως δεν επρεπε να το παρω και γενικα να το παιρνω κατω απο αυτες τις συνθηκες... Εννοω πως θα το σκεφτομουν μονο σε περιπτωση που θα ηξερα ή θα ειχα βασιμες υποψιες πως κατι πηγε στραβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε κοριτσάκι μου κάνε το τεστ για να σου φύγει το άγχος αν μη τι άλλο

και είμαι σχεδόν σίγουρη πως δεν είσαι έγκυος, όντως με τόσες προφυλάξεις θα ήταν κρίμα από το θεό να είσαι έγκυος και άλλα κορίτσια να προσπαθούν ελεύθερα και να μην μπορούν να μείνουν...

:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τελικα αδιαθετησα στις 11 του μηνα, την 30η δηλαδη μερα... Οπότε δεν υπήρχε λογος ανησυχιας... Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...