Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εκτρωσεις vs αποτυχημενες προσπαθειες


cristi

Recommended Posts

ΕΓΩ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ

ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ

ΕΓΚΛΗΜΑ...ΑΛΛΑ

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΩ ΤΟ 37ο ΕΤΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ

ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΓΚΛΗΜΑ ΑΛΛΑ

α)ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ

ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΛΙΚΑΣ

β)ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΒΑΣΑΝΙΣΤΑ Κ ΚΑΤ'ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, ΣΑΝ

ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΤΟΥ ΚΡΙΣΤΙ, ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ

ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ? ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ

ΛΑΘΟΣ ?

ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ

ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 37 ΕΤΩΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ

ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗΣ Κ ΧΩΡΙΣΑΝ

ΕΚΕΙΝΗ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ ΓΤ ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ

ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ

ΞΑΝΑΒΡΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ

44 ΕΤΩΝ Κ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ...

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ

ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΟΝΤΑ ΣΕΒΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ (ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ...) ΥΠΟΔΗΛΩΝΟΥΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ!

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ... ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ?

ΑΥΤΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ...

ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημηρουλα οι 4 σελιδες δεν ειναι μονολογος.

η συζητηση με τα κοριτσια πριν πηγε εκει γιατι κι αυτες παρεθεσαν την αποψη τους. το θεμα μου ομως ξεκινησε απο αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να χρησιμοποιησα βρισιες και χαρακτηρισμους για καμια κοπελα. Εθεσα την αποψη μου απλα. Για μενα η εκτρωση ειναι εγκλημα. Δεν μπορω να απαγορευσω σε καμια να την κανει ομως. Οπως εγω δεχομαι οτι καποιες κοπελες δεν εχουν προβλημα να το κανουν ετσι ζητω κι απο σενα αγγελικη και οποια αλλη θεωρησε οτι την θιγω να καταλαβεται οτι εγω δεν το θεωρω σωστο. Απλα και ωραια κλεινω το θεμα εδω γιατι απλα νιωθω οτι παρεξηγηθηκα κατηγοροντας με οτι σας εθιξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τελευταίος σταθμός ειναι η έκτρωση! Πρωταρχικά θα επρεπε να μιλαμε για την αντισύλληψη, για τη άγνοια, για την σεξουαλική παιδεία κτλ. Η έκτρωση ειναι κατάληξη όλων αυτών! Εγω το μονο που βλεπω ειναι ενα θεμα που κράζει οποιαδήποτε κανει έκτρωση. θα μπορουσα και εγω να κατακρίνω διοτι δεν εχω κανει ποτε στη ζωη μου. Δε με αφορα ομως η καμπουρα του αλλουνού! ολοι κανουμε λαθη απλα ο καθενας διαφορετικα. Μπορει να ειμαι κατα της εκτωσης αλλα μεχρι εκει. Μπορουμε ολοι να λεμε την αποψη μας αλλα με το γαντι που λεμε! Κοινώς με σεβασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"πιστευω οτι δεν ειμαστε σε θεση να επιλεγουμε αν θα ζησει ή οχι ενας ανθρωπος",αυτο δεν εγραψες κριστι μου?Επιλογη μας δεν ειναι ουτως ή αλλως το ποτε θα θελησουμε να γινουμε μανες?ανεξαρτητως αν τελικα γινουμε η οχι?ολα δικια μας επιλογη δεν ειναι?εγω δεν θα σου πω αν ειμαι υπερ η οχι,γιατι απλα δεν μπορω να ξερω τις συνθηκες που αναγκαζουν μια κοπελα να το πραξει αυτο...Ειναι ευκολη μια εκτρωση?δεν εχει ψυχολογικες επιπτωσεις?εχουν τρελαθει κοπελες και αυτοκτονησει απο τυψεις..ειναι βαρυ το φορτιο....ειναι ακυρο να συγκρινουμε τις ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες με το ποσες κοπελες το επιθυμουν και δεν ερχεται.....θεωρειται αδικια?γιατι δεν βλεπεις και τις αλλες τοτε?οτι εγω δεν εχω αμαξι και ο αλλος εχει πορσε...οτι εγω δεν εχω δουλεια και ο αλλος πεταει και αυτη που εχει...δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο κοπελα μου.Σου ευχομαι καλη τυχη και ειναι κριμα να το βλεπεις τοσο απολυτα...οι απολυτες αποψεις δεν βοηθουν.να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καθε γυναικα οταν ξεκνα την ερωτικη της ζωη πρεεπι παντα να εχει ενημερωθει για την προφυλαξη.Ειναι ομς πολλες γυναικες που εχουν την αισθηση οτι και η ΕΚΤΡΩΣΗ εινι μθοσος αντισυλληψης .Στη σχολη που πηγαινα εγω ημουν 29 και ηταν μολις ειχα ενημερωθει οτι επρεπ να περιμενω 3 χρονια να μεινω εγκυος γιατι ειχα κανει θεραπεια με ραδειενεργο ιοδειο , τοτε στη σχολη ειχαμ κοπελιτσες 16-17-18 ετων και η γυμναστρια γυρισε και ειπε σε ρωτηση μαθητριας αν εχει παιδια :οχι γιατι δεν ετυχε αλλαδεν ηθελα το αντιθετο εγω εχω κανει 13 εκτρωσεις !Τρελλαθηκα και στη συνεχεια ειπε οτι αθε φορα που εμενε εγκυοε το καταλαβινε και πηγαινε και εκανε εκτρωση .

Με νευριασε γιατι τη μυνημα εδεινε αυτη στα κοριτσοπουλα :καντε ερωτα αλλα αν μεινετε Εγκυος τιχτετο !Την πηγα στο γραφειο και ζητησα να περασει πειθαρχικο εινα κατι που δνε μετανιωνω , αλλο το να κανεις κατι εσυ γιται ετσι το γουσταρεις η εχεις τους λογους σου και άλλονα το φροβτοφωναζεις λες και εχεις κανει κατορθωμα .

Η νυφη μου εμεινε εγκυος στο τρτο παιδι πριν 17 χρονια ειχε ηδη ενα αγορακι 3 ακι ενα κοριτσακι 2 ο αδερφος μου δεν ειχε σταθερη δουλια τα προβληματα πολλα στο καπακι ο ανιψιος μου ειχε κανι εγχειρηση στα ματια και η νυφη μου απο τη στεναχωρια της ειχε παρει κατι ηρεμηστικα -εκανε εκτρωση και για τους δυο λογους δεν ηξερε τι ζημια ειχε παθει το παιδι αλλα δεν ηθελε να στερηθει τιποτα το παιδακι αλλα ουτε να στερηθουν τα αλλα δυο.

Ξερω κοπελα απο το πακισταν η οποια ιναι αρραβωνιασμενη με καποιον που δεν θελει δεν τον εχει δει καν αυτος ζει εκι και η κοπελα αυτη εχει σχεση εμ καποιον άλλον.Εμειν εεγκυος και το ερειξε αν το μαθαιναν οι γονεις της θα τη σκοτωσαν!

Δεν μπορω να μην τη καταλαβω αλλα για ποιο λογο δνε εβαλ προφυλακτικο ; καιξερετε ποιο ειναι το εγκληαμ που συνεχιζε καικανει :συνεχιζει αν και ερωτα χωρις προφυλλαξεις .

Δεν ξερω τι περιμενει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

cristi μου δεν καταλαβαίνω γιατι άνοιξες αυτο το θεμα αφου αλλος ειναι ο κριτης! Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει ο τιτλος του θεματος σου με αυτα που γραφεις. Θα μπορουσα να απαντησω σε αρκετα απο αυτα που ρωτας αλλα δεν θα το κανω διοτι αισθάνομαι οτι υποτιμάς την νοημοσύνη μου! Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θελεις να ακουσεις!

Όταν έγραφα το αρχικό μου μήνυμα,τα φανταζόμουνα όλα αυτά γιατι η έκτρωση είναι ένα πολύ ωραίο θέμα για παρεξηγήσεις και έντονο διάλογο! :P Μάλλον η Κρίστι νιώθει αδικημένη και προσπαθεί να αισθανθεί καλύτερα ''φωνάζωντας'' για τις εκτρώσεις.

Και πάλι θα συμφωνήσω με την Δημητρούλα.Γιατι δεν στεκόμαστε στα στάδια πριν την έκτρωση;;; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοπελα μου καλημερα,σιγουρα δεν ειμαι συμφωνη στο να γινονται εκτρωσεις, αλλα ποτε μη λες ποτε, καμια μας δεν ξερει τους λογους που μπορει να μας οδηγησουν σε κατι τετοιο. οπως κ η φιλη ραφαελ σιγουρα δεν ηταν αυτο που ηθελε αλλα ξεροντας πως κ το μωρο της θα ειχε προβληματα τι να εκανε; κ εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ για ν'αποκτησω το αγορακι μου,κ πολλες φορες μου περασε απο το μυαλο η σκεψη γιατι εγω δε μενω κ αλλες τα ριχνουν; ομως οπως ξαναειπα απο το ενα παιδι να μεγαλωσει σε λαθος περιβαλον η κ να καταληξει σε ορφανοτροφειο ισως ειναι καλυτερα να μη γεννηθει :(

επισης οπως ειπε κ η φιλη Βανια χρειαζεται σωστη καθοδηγηση στα κοριτσακια 15,17 ετων κ η σωστη πληροφορηση για τα μεσα αντισυληψης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina έγραψε:

kοπελα μου καλημερα,σιγουρα δεν ειμαι συμφωνη στο να γινονται εκτρωσεις, αλλα ποτε μη λες ποτε, καμια μας δεν ξερει τους λογους που μπορει να μας οδηγησουν σε κατι τετοιο. οπως κ η φιλη ραφαελ σιγουρα δεν ηταν αυτο που ηθελε αλλα ξεροντας πως κ το μωρο της θα ειχε προβληματα τι να εκανε; κ εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ για ν'αποκτησω το αγορακι μου,κ πολλες φορες μου περασε απο το μυαλο η σκεψη γιατι εγω δε μενω κ αλλες τα ριχνουν; ομως οπως ξαναειπα απο το ενα παιδι να μεγαλωσει σε λαθος περιβαλον η κ να καταληξει σε ορφανοτροφειο ισως ειναι καλυτερα να μη γεννηθει :(

επισης οπως ειπε κ η φιλη Βανια χρειαζεται σωστη καθοδηγηση στα κοριτσακια 15,17 ετων κ η σωστη πληροφορηση για τα μεσα αντισυληψης..

εγω ειπα οταν θα μπουν στην εφηβεια τα παιδιά μου (ελπίζω να κάνω αλλα 3) θα εχω ενα κουτακι διπλα απο την πόρτα με προφυλακτικά :cheer: (γιατι μπορει να μην τους φτανουν τα χρηματα, κ όταν θα φευγουν για βολτα θα τους λεω παρτε....μην γελασετε αλλα εκτος απο εγκυμοσυνη υπάρχουν οι αρρωστιες.Κ στα αγορια αλλα κ στα κοριτσια.Το εχουμε συζητησ εκτενως με το συζηγο κ ειμαστε συμφωνοι.Αμα ειναι η κόρη, ή ο γιος να '''.....''' θα το κανει :woohoo: !!!Λες εμεις να ρωτησαμε...??? :S

Για να ξέρετε γενικότερα ΕΚΤΡΩΣΗ ειναι μεχρι 12 εβδομάδα κ γινετε με συνθλιψη του κεφαλιου κτλ...η διακοπή κυησης γινετε απο εκει κ μετα βγάζουν το μωρό κ σταματάει να αναπνεει.Δεν το λεω για να νομιζετε οτι εγω πιστευω οτι δεν πονεσε.εγω ξερω πόσο πόνεσε κ τι του έκανα.Μην σχολιάσετε αυτο που έγραψα, δεν μπορω να το ξεπεράσω ποτε κ ούτε πρόκειτε.Δεν απολογούμε γιατι αν ψάξετε στο φορουμ θα δειτε γενικότερα ποσο το ηθελα.

Εγω προσωπικά ήθελα να το κρατησω αλλά μου ειπαν ότι το πιθανοτερο ειναι να πεθαινε σε ένα νοσοκομειο ή να μην προλάβαινε καν να γεννηθει (ειχε υγρο στο κεφάλι κ πιεζόταν κ όχι μονο αυτο).Ας μην ειχε ποδαράκι ας μην ειχε χεράκι, ας ειχε συνδρομο down θα το κρατούσα....δεν μπορειτε να καταλάβετε πως ένοιωθα, σε καμια περίπτωση δεν ενοιωθα ''παω να το βγάλω κ δεν πειράζει''.Ο γιατρος μου, μου ειχε πει ειχε καποια γνωστη της TV πελάτισσα κ ειχε κάνει 10 γιατι δεν τα ήθελε...αυτο δεν ειναι άσχημο?Δεν ειναι το ίδιο σε καμια περίπτωση η έκτρωση που κάνουν για την πλάκα με την διακοπή για λόγους υγειας.

Η φιλη μας κριστι όπως κ εγω πιστευω ότι ενταξει κάνεις εκτρωση αλλα την επόμενη φορα ξάνα,....ξανα....ξανα.....ξανα....ξανα.Αυτο πιστευω ότι ηθελε να μας πει!Δηλαδη δεν μπορουμε να πάρουμε μετρα αντισυληψης κ το ευκολοτερο ειναι να πάμε να κάνουμε έκτρωση?Όλα ειναι λογικα κ μενα δικος μου ανθρωπος έκανε έκτρωση, δεν ειμαι ο θεος να τον κρινω, αλλά αν το έκανε επανελειμένα θα με πειραζε.Εγινε μια φορά επειδη ήταν 45 ετων.Απο κει και πέρα ειναι μεγαλη κ πρεπει να σκεφτει!Ετσι πιστευω εγω.

Μια φιλη μου εκανε απόξηση ειχε πεθανει το έμβρυο κ διπλα της ήταν καμια 30αρια μεγάλες γυναικες που κάναν εκτρωση...η φιλη μου εκλαιγε κ τις λέγαν μη φοβάσαι το έχουμε κανει αρκετες φορές δεν ειναι τίποτα....Ειναι ωραιο αυτο?Αλλα δεν θα κρινουμε γιατι το πιαθανότερο ειναι να μην εχουν την μορφωση (κ δεν εννοω σχολέιο) για την αντισύλληψει....αλλά τοσες φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και για να μην παρεξηγηθω αν μου πουν οι γιατροι ότι εχω πιθανοτητες να ξαναγινει, δεν θα μπω καν στην διαδικασια για αλλο παιδι, ειναι εγωιστικο απο μέρους μου....

Θα υοθετησω ενα μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕΕΔΩ Κ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΚΑΘΑΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΠΩΣ ΕΜΗΝΑ ΕΓΚΥΟΣ??? ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ :( ΟΙ ΤΥΨΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ :( Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΑΙΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΠΟΥ

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ Κ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕΕΔΩ Κ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΚΑΘΑΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΠΩΣ ΕΜΗΝΑ ΕΓΚΥΟΣ??? ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ :( ΟΙ ΤΥΨΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ :( Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΑΙΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΠΟΥ

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ Κ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ

πρωτα βεβαιωσου οτι εισαι εγκυος και μετα αποφασιζεις αν θα κανεις εκτρωση

Παντως εγω που εχω κανει για ιατρικους λογους σε βεβαιωνω πως ειναι μια πραξη που δεν προκειτε να ξεχασεις ποτε :dry:

και 100παιδια να εχεις την δυνατοτητα να μεγαλωσεις αργοτερα

παντα θα θελεις να γυρισεις τον χρονο πισω και να το κρατησεις αυτο το ενα που αφησες να φυγει

Δεν εχεις ιδεα ποσο φρικτα μπορει να ωιωσεις με αυτη σου την πραξη

ειναι σαν να ξεριζωνεις ενα κομματι απο την ψυχη σου και να ψαχνεις την επομενη ακριβως στιγμη να παρεις πισω απεγνωσμενα αλλα δεν μπορεις ξανασκεψου το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki πριν προβεις σε αυτη την ενεργεια θεσε ενα ερωτημα στον εαυτο σου

θα μπορεσεις καποτε να συγχωρησεις τον εαυτο σου??

Εγω δεν μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε μπουμπουκι μην στεναχωριέσαι κοριτσι μου...δεν εχει κανεις το δικαιωμα να σε κατηγορησει αλλά σκεψου το καλά....κανε κ ενα τεστ να σιγουρευτεις πρώτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΔΗ ΠΟΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΟΝΑΕΙ Η ΨΥΧΗ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΡΑΚΟΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΣΩ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ ΗΔΗ ΣΤΕΡΙΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Η ΖΩΙΤΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Κ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχεις βοηθεια απο τους δικους βρε κοριτσι μου καθολου?μηπως αν σε βοηθουσανε λιγο μεχρι να σταθειτε κ εσεις στα ποδια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

δεν εχεις βοηθεια απο τους δικους βρε κοριτσι μου καθολου?μηπως αν σε βοηθουσανε λιγο μεχρι να σταθειτε κ εσεις στα ποδια σας.
ΡΑΦΑΕΛ ΜΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΔΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΒΟΗΘΑΝΕ Κ ΠΑΛΙ ΠΑΜΕ ΧΑΛΙΑ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΑΠΟΨΕ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ Χ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ...

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ??ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ

ΚΟΥΒΑΛΑΣ(ΑΝ ΚΟΥΒΑΛΑΣ)ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ

ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Κ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ....

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ.....

ΜΕΣΑ ΕΔΩ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΠΕΛΕΣ Κ ΔΕΝ

ΜΠΟΡΟΥΝ Κ ΟΧΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΛΟΓΗΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ

ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΙΤΙΑ ΟΠΩΣ ΑΡΡΩΣΤΙΑ....

Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ...

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ

ΓΟΝΕΙΣ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sexy ant έγραψε:

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ...

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ??ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ

ΚΟΥΒΑΛΑΣ(ΑΝ ΚΟΥΒΑΛΑΣ)ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ

ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Κ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ....

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ.....

ΜΕΣΑ ΕΔΩ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΠΕΛΕΣ Κ ΔΕΝ

ΜΠΟΡΟΥΝ Κ ΟΧΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΛΟΓΗΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ

ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΙΤΙΑ ΟΠΩΣ ΑΡΡΩΣΤΙΑ....

Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ...

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ

ΓΟΝΕΙΣ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ναι οντως δεν ειναι σωστο

αλλα ουτε εκεινη το θελει να το ριξει

Αυτα κανει η οικνομικη ανεχεια δημιουργει απελπισια και αφαιρει δικαιωματα και ζωες

μονο αν ειμαστε ενωμενες θα μπορεσουμε να το αντιμετοπισουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕΕΔΩ Κ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΚΑΘΑΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΠΩΣ ΕΜΗΝΑ ΕΓΚΥΟΣ??? ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ :( ΟΙ ΤΥΨΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ :( Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΑΙΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΠΟΥ

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ Κ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...

ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ. ΠΑΝΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΟΥΣ, ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΘΑ ΔΙΑΚΥΝΔΥΝΕΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ, ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ... ΣΑΦΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.

Η ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΡΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΥΣΤΥΧΙΣΕΤΕ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΨΑΞΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΠΗΓΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ... ΑΝ ΟΧΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ Η ΠΡΟΝΟΙΑ? Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...

ΕΧΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ... ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ.

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ, ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ... ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ!

ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΣ Ή ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpoympoyki σκεφτείτε το πάρα πολύ καλά.Ο οικονομικός παράγοντας είναι πολύ σημαντικός αλλά ένα μωρό ακόμα σημαντικότερο.Μετά απο την έκτρωση μπορεί να μην σου ξαναδωθεί η ευκαιρία να γίνεις μανούλα.Το παιδί σου,μεγαλώνοντας,θα σου εκφράζει την επιθυμία του για ένα αδερφάκι,κι εσύ θα ξέρεις οτι του το στέρησες και αντί για αυτό του πρόσφερες παραπάνω υλικά αγαθά που δεν χρειάστηκε να μοιραστεί με κανέναν.Το σημαντικότερο δώρο που κάνουμε στα παιδιά μας είναι τα αδέρφια τους.Ξανασκέψου το σε παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα θα πανε! οτι και αν αποφασισει εμεις θα ειμαστε διπλα της!

και ειμαι σιγουρη και η οικογενεια της θα της σταθει! το θεμα ειναι να παρει μια αποφαση που θα την κανει να νιωθει περιφανη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw 8a h8ela na sou pw na to skefteis polu prin kaneis ektrwsh. sou milaw apo proswpikh epeiria! egw ekana ektrwsh giati mou to eipe o giatros mou den edeixne na phgainei polu kala h egkumosunh mou k oxi giati to h8ela. einai polu asxhmo einai kati pou den xepernas pote :( toulaxistwn egw!skeyou koritsi mou einai dwro 8eou ena mwraki! euxomai na sou pane ola kala oti apofash k an pareis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...