Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εκτρωσεις vs αποτυχημενες προσπαθειες


cristi

Recommended Posts

Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι χρεος τους να το γεννησουν το μωρο και να στερηθουν οι ιδιες για να το μεγαλωσουν και οχι να το πεταξουν σε καποιο ιδρυμα για να ζησουν αυτες την ζωη τους. Αυτην την επεμβαση (αν ειναι δυνατον να λεγεται επεμβαση ο θανατος ενος μωρου!!!!) θα επρεπε να την κανουν οι γιατροι μονο για ιατρικους λογους και για να εξυπηρετησουν την υγεια της γυναικας και οχι για τα λεφτα.

Και αν ο Θεος μας εχει εγκαταλειψει (που δεν το πιστευω) ειναι γιατι βλεπει κατι τετοια....να θυσιαζονται αθωες ψυχες στο βωμο της "καλυτερης ζωης".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ραφαελακι σε παω με χιλια!!!!!!!!!!! Πολλα υπαρχουν οχι μονο διαφραγμα αλλα επισης υπαρχει και πολυ ανευθυνοτητα φαινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia den to vrisko sosto na "katigorountai" kopeles pou ekanan ektrosi gia ton a b logo pou autes kseroun, tin ekanan eite gia oikonomiko logo, eite den to ithelan, eite to moro eixe provlima igeias... se oles tis periptoseis i ektrosi einai ektrosi! Min to diaxorizete! Panta einai diskoli i apofasi tis ektrosis!

Alles pianoun pio eukola k alles pio diskola moro, pos na to kanoume diladi! Makari na ginomastan oles poli poli eukola manoules!! Alla epeidi exete kapoia diskolia min ta vlepete etsi ta pragmata... I zoi mporei na einai adiki alla auto de voithaei se tipota! Otan ena zeugari i mia kopela apofasizei na riksei ena moro den kserete ti epakoloutho exei. Kai pali einai antimetopoi ton prakseon toys. To leo giati ksero polles kopeles pou eriksan moraki gia ton a b logo k meta eixan provlimata... Opos lete afou emeine egkios as analavoun tis euthines tous, na kserete oti sxedon panta mia ektrosi exei k alles sinepeies.

Kai stin teliki simfono mauto pou leei i giota "pote den ksereis ti sou ksimeronei aurio..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε εγω βρε δεν το ξεπερναω με τιποτα...οταν ξαπλωνω το βράδυ κ ειναι ήρεμα όλα σκεφτομαι πως έφυγε η ψυχούλα της.Πως γινετε εγω μια μάμα τοσο καλη να έχω κανει ένα τέτοιο πράγμα.Όταν νανουριζω τον γιο μου σκεφτομαι την μπέμπα...και υπάρχουν άλλες που το έχουν ψωμοτυρι.Οκ το έκανες μια φορά αντε λες ήταν μικρη, ειχε οικονομικό πρόβλημα αλλά δεν γινετε 30 χρονων γυναικα να το κάνεις λες κ πας για καφέ συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi: "πως ειναι δυνατον να εκανε κατι τετοιο και μαλιστα 2φορες οταν της δοθηκε η ευκαιρια να γνωρισει τι μαγεια ειναι να κουβαλας μεσα σου, να γεννας, και να βλεπεις να μεγαλωνουν 3 αγγελουδια..."

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ... ΕΠΙΣΗΣ 2 ΦΟΡΕΣ... ΔΕΝ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ, ΤΑ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΑΠΛΩΣ!!!

ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΥΓΙΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ...

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ... ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!! ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ "ΜΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕΣ?" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΟΝΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ, ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΝ!

cristi: Προσπαθουμε εδω και 5 μηνες συστηματικα...

Καθε μηνα μεχρι και τη μεση περιπου του κυκλου δεν το σκεφτομαι για μην αγχωνομαι μπας και πιασω. Μολις ομως περασουν οι γονιμες αρχιζω το ιδιο βιολι...γιατι εχω πονοκεφαλο? Πρηστηκε το στηθος μου? Γιατι με τραβαει η κοιλια μου? Ειμαι σιγουρη οτι το εκανα στην γονιμη? Μετραω τις μερες μεχρι την 28η και ανυπομονω.Ε λεω δεν μπορει αυτη τη φορα επιασα. Εκει περιπου στην 25η μερα δεν αντεχω αλλο την αναμονη και παω και παιρνω τεστ. Ξερετε αυτο που δειχνει 5μερες μετα τη συλληψη. Βγαινει αρνητικο αλλα και παλι δεν πτοουμαι και λεω οτι μπορει να κανει λαθος. Και την 29η πρωι πρωι δεν ξερω τι να πρωτομαζεψω...το αιμα ή την απογοητευση μου που ξεχυλιζει.....?

ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΣΤΟ FORUM ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ?

cristi: ειμαι φανατικα ΚΑΤΑ αυτης της ελεεινης πραξης που ονομαζεται εκτρωση...

ΦΑΝΑΤΙΚΑ??? ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΥ???

cristi: Οι γονεις πρεπει να πληρωσουν για τα λαθη τους μεγαλωνοντας το...

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥ...

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ, ΜΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥΣ (ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ), ΤΟ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ, ΤΟ ΒΙΑΣΜΟ?

cristi: Και νομιζω οτι ειναι στο χερι του καθε γονιου να μεγαλωσει το παιδι του χωρις ψυχολογικα προβληματα...

ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ???

ΒΛΕΠΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΡΑΧΥΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ... ΖΗΛΕΙΑ, ΜΕΓΑΛΟ ΘΥΜΟ ΓΙΑ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ "ΑΠΟΤΥΧΙΑ???"

ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΕΛΕΙΨΗ ΥΠΟΜΟΝΗΣ... ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ!

ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΑΝ ΣΕ ΤΥΨΕΙΣ... ΕΙΧΑ ΚΑΙ 1 ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΜΟΥ...

Ο ΙΑΣΟΝΑΣ ΗΡΘΕ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΤΕ... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΜΩΡΗΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ ΤΟΤΕ!

ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ...

ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΡΙΤΙΚΟ, ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΚΑΡΔΟ!

ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ-ΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ...

ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΛΕΕΙΝΗ ΠΡΑΞΗ, ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΛΛΗΨΗ...

ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ, ΜΕ ΕΠΕΚΡΙΝΕΣ ΜΕ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΣ, ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ!!!

ΣΚΕΨΟΥ...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μη στεναχωριεσαι γιατι θα κλαψω.... Γι'αυτο ο Θεος σου εστειλε ενα αλλο αγγελουδι γιατι δεν το εκανες απο εγωισμο και σκεπτομενη τις δικες σου αναγκες. Να κανεις κι αλλα πολλα παιδακια!!

Μακαρι να ειχα κι εγω την τυχη να νανουριζα ενα δικο μου νινακι. Και οσο σκεφτομαι οτι αλλες τα πετανε για πλακα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κριστι τον γιο τον ειχα θα ηταν ο μεγαλος αδελφος, την μπέμπα θα την γεννούσα 5 οκτώμβρη, μακάρι να με λυπηθει ο θεος...και όλες που τα θελουμε τοσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη δεν θα σε ακολουθησω στο παραληρημα σου...

Δυστυχως δεν διαβασες καλα το αρχικο μου μηνυμα. Το θεμα δεν ειναι απλως εκτρωσεις αλλα εκτρωσεις vs αποτυχημενες προσπαθειες. Ηθελα να τονισω την διαφορα του να κανεις ερωτα μια φορα το μηνα και να πιανεις και 25 και να μην πιανεις.

Κανεις λαθος να θεωρεις οτι νιωθω ζηλεια. Η αποψη μου πανω στο θεμα ειναι σταθερη εδω και χρονια και δεν την ανεπτυξα τους τελευταιους 5 μηνες που προσπαθω.

Λυπαμαι αν ενιωσες ασχημα με τα λογια μου (που τονισα οτι ειναι καθαρα η αποψη μου) αλλα δεν φταιω εγω για τις πραξεις σου και τις επιλογες σου.

Θα συνοψισω τη γνωμη μου στα εξης λογια: ολα αυτα που παρεθεσες ως δικαιολογιες για μια τετοια πραξη (οικονομικοι λογοι κλπ) ΓΙΑ ΜΕΝΑ ερχονται δευτερα και πολυ πιο μακρινα απο τη ζωη ενος παιδιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαελ Θα ερθουν τα μωρακια μην ανησυχεις. Λυπαμαι πολυ για την ασχημη εμπειρια σου. Δωσε τωρα διπλη αγαπη στον γιο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αγγελικουλα η υπομονη να μεγαλωσεις παιδι ειναι οντως πολυ σημαντικη αλλα επισης πρεπει να εισαι υπευθυνος ανθρωπος και να μπορεις να αναλαβεις τις ευθυνες σου απεναντι στο παιδι που κουβαλας μεσα σου. Αυτο ειναι το πρωτο σημαντικο που εχεις να κανεις οταν μαθεις οτι εισαι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ... ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙΟΛΑΣ!!!

ΜΕ ΤΟ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟ, ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ, ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΜΜΕΝΕΙΣ (ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑ)... ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΠΡΙΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΩΡΑ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ-ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ...

ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥ!

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΞΗ ΖΗΛΕΙΑ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΙΓΕΙΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 5Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ

ΚΑΙ ΠΛΕΩ ΗΔΗ ΣΕ ΠΕΛΑΓΗ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΑΛΛΑ......

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ

ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ.

ΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ 16! ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΥΛ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ,ΤΗΣ ΛΕΣ

ΟΚ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ???

ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΕΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΩ!

ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΩΡΙΜΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΠΩΣ ΟΚ ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΛΟΓΟΥΣ..ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ???ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!!

ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ

ΑΓΩΝΙΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ειναι καθαρα η αποψη μου. Ο καθενας ειναι υπευθυνος γι αυτα που κανει και θα κριθει ο ιδιος. Το οτι εγω δεν εχω μεινει ακομα εγκυος δεν σχετιζεται με το οτι αλλες τα ριχνουν. Δεν θεωρω τον εαυτο μου αδικημενο και σου επαναλαμβανω οτι η αποψη μου ειναι η ιδια με αυτη που ειχα πολυ πριν σκεφτω να παντρευτω και να κανω οικογενεια.

Δεν προκειται να ντραπω ουτε να θεωρησω οτι θιγω κανεναν με την αποψη μου γιατι πολυ απλα ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ την οποια υπερασπιζομαι. Το αν θιγεσαι λυπαμαι αλλα δεν ειναι εξαιτιας μου. Ο καθενας σου ξαναλεω κανει οτι θελει Αλλος ειναι ο κριτης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi έγραψε:

α αγγελικουλα η υπομονη να μεγαλωσεις παιδι ειναι οντως πολυ σημαντικη αλλα επισης πρεπει να εισαι υπευθυνος ανθρωπος και να μπορεις να αναλαβεις τις ευθυνες σου απεναντι στο παιδι που κουβαλας μεσα σου. Αυτο ειναι το πρωτο σημαντικο που εχεις να κανεις οταν μαθεις οτι εισαι εγκυος.

ΕΥΘΥΝΗ ΘΕΩΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?

Η ΥΓΕΙΑ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ? ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ? Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ? ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΦΕΡΕΙΣ ΕΥΘΥΝΗ?

ΑΝΑΛΗΨΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΛΩ ΣΟΥ, ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ Ή ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΟΛΟΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑ. ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΜΙΑΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ...

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΛΟΓΟΥΣ Ή ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BELL MOY ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΚΟΜΑ..........

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ!!!

ΒΟΛΕΥΤΗΚΕ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi μου δεν καταλαβαίνω γιατι άνοιξες αυτο το θεμα αφου αλλος ειναι ο κριτης! Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει ο τιτλος του θεματος σου με αυτα που γραφεις. Θα μπορουσα να απαντησω σε αρκετα απο αυτα που ρωτας αλλα δεν θα το κανω διοτι αισθάνομαι οτι υποτιμάς την νοημοσύνη μου! Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θελεις να ακουσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναληψη ευθυνης θεωρω πρωτα να το φερεις στον κοσμο και μετα να φροντισεις να μεγαλωσει σωστα!Αυτη ειναι η πρωτη επιλογη που εχεις να κανεις απο τη στιγμη που καταλαβαινεις οτι εισαι γονιος.

Επαναλαμβανω για οσες δεν με καταλαβαν ακομη οτι ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ολα αυτα που λες ερχονται δευτερα μετα την ζωουλα ενος μωρου.

Οσο για τον εγωισμο που λες, ειναι δηλαδη εγωισμος να φερεις στον κοσμο ενα μωρο, απ'τη στιγμη που σου ετυχε εγκυμοσυνη, ακομα κι αν δεν εχεις να το μεγαλωσεις? Και τελος παντων αν καποια ειναι σε τοσο τραγικη θεση που ακομα κι αν κοψει απ'τον εαυτο της δεν θα τα καταφερει να μεγαλωσει εστω και με στερησεις ενα μωρο ας προσεχει περισσοτερο στην σεξουαλικη της ζωη και αν δεν μπορει να προσεχει ας μην εχει σεξουαλικη ζωη! Νομιζω ειναι προτιμοτερο απο εναν θανατο!!!

Τελος εχω να δηλωσω οτι ενας ωριμος ανθρωπος ξερει να σεβεται την αποψη του αλλου χωρις να ειναι υποχρεωμενος να την υιοθετησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα μου το θεμα δεν ηταν αποκλειστικα οι εκτρωσεις αλλα ο αριθμος και η συχνοτητα των ανεπιθυμητων συλληψεων σε σχεση με των επιθυμητων. Ελπιζω να σε διαφωτισα σχετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi έγραψε:

Κοριτσακι μου ειναι καθαρα η αποψη μου. Ο καθενας ειναι υπευθυνος γι αυτα που κανει και θα κριθει ο ιδιος. Το οτι εγω δεν εχω μεινει ακομα εγκυος δεν σχετιζεται με το οτι αλλες τα ριχνουν. Δεν θεωρω τον εαυτο μου αδικημενο και σου επαναλαμβανω οτι η αποψη μου ειναι η ιδια με αυτη που ειχα πολυ πριν σκεφτω να παντρευτω και να κανω οικογενεια.

Δεν προκειται να ντραπω ουτε να θεωρησω οτι θιγω κανεναν με την αποψη μου γιατι πολυ απλα ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ την οποια υπερασπιζομαι. Το αν θιγεσαι λυπαμαι αλλα δεν ειναι εξαιτιας μου. Ο καθενας σου ξαναλεω κανει οτι θελει Αλλος ειναι ο κριτης!

Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΙΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΣΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΕ ΑΔΙΚΕΙ...

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΟ ΗΠΙΟΙ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ (ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ-ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ... ελεεινης πραξης που ονομαζεται εκτρωση, Οι γονεις πρεπει να πληρωσουν για τα λαθη τους, πως ειναι δυνατον να εκανε κατι τετοιο και μαλιστα 2φορες, δεν θα σε ακολουθησω στο παραληρημα σου, δικαιολογιες για μια τετοια πραξη...)

ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ...

ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΚΡΙΝΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν σας βολευει καλυτερα ο παρακατω τιτλος για το τοπικ υιοθετιστε αυτον

"Ο αριθμος και η συχνοτητα των ανεπιθυμητων συλληψεων σε σχεση με των επιθυμητων"

Ειλικρινα δεν ανοιξα το τοπικ για να κατακρινω κανεναν.

Η αποψη μου ομως ειναι τα πιστευω μου και οι προσωπικες μου αξιες που για μενα ειναι απολυτα καθορισμενα.

Δεν θεωρω οτι θιγω κανεναν, ουτε προσπαθω να επιβαλω τα δικα μου πιστευω σε κανεναν.

Λυπαμαι για οποιον δεν εχει μαθει να σεβεται την αποψη του αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι να κριθω πανω στο θεμα. Για τον χαρακτηρισμο μου "ελεεινη πραξη"? Ή για αλλα λογια μου? ΝΑΙ!Θεωρω οτι ειναι ελεεινη πραξη και εμμενω στον χαρακτηρισμο γιατι ειναι κατι που θεωρω ΕΓΩ! Δεν σε υποχρεωσε κανεις να συμφωνησεις. Σου επαναλαμβανω οτι αντιπροσωπευουν αυτα που πιστευω ΕΓΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi μου το θεμα σου εχει τεσσερις σελιδες και θεωρεις οτι δε σέβονται την αποψη σου! Δεν με καλύπτει ο νεος σου τιτλος διοτι εγω βλεπω να δίνεται έμφαση στην έκτρωση. Μηπως πρεπει να βαλεις λιγο σε τάξη τα γραφόμενά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...