Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθα και εγώ !!!


nina_porto

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

είμαι η Ελένη απο τον Πειραιά 33 χρονών και βρίσκομαι στην προσπάθεια να κάνω και εγώ (αν θέλει ο Θεός) ένα μωράκι :)

Στο παρελθόν (πριν 3 και 4 χρόνια αντίστοιχα) είχα 2 παλίνδρομες κυήσεις όταν ήμουν περίπου 1 1/2 μηνών και όλη αυτή η άσχημη εμπειρία με έκανε να φοβάμαι να ξανά μείνω έγκυος :(:(:(

Προσπαθώ λοιπόν να το ξεπεράσω όλο αυτό αλλά δυστυχώς τώρα πια ενώ κάνουμε έρωτα ελεύθερα για πολλούς μήνες δεν βλέπω αποτέλεσμα.

Ο γιατρός μου με βρίσκει υγιέστατη και πιστεύει ότι είναι θέμα χρόνου.

Για να με βοηθήσει ξεκίνησα αυτό το μήνα Serpafar και θα πάω το Σάββατο για υπέρηχο να δούμε τα ωάρια και να μας δώσει οδηγίες.

Ελπίζω, φοβάμαι και εύχομαι να μου πάνε όλα καλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελένη και καλως ήρθες στην παρέα!!!

Το μόνο που νιωθω ότι μπορω να σου πω είναι ότι όλα είναι θεμα χρονου. Χρειάζεται χρονος για να σου φυγει ο φοβος στις παλλινδρομες και εμπιστοσύνη στον εαυτό σου. Χρειάζεται χρόνος χωρις άγχος και εμμονη για να μεινεις έγκυος φυσιολογικά, όμορφα και με επιτυχία. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη, να μην σου δημιουργεί στρες και πανικο η όλη διαδικασία και μην φοβάσαι να ανοιξεις την ψυχή σου ξανα στη μητρότητα! Να είσαι θετική και αφού δεν έχετε κάποιο πρόβλημα, να δεις που όλα θα πάνε καλά. Σίγουρα θα πανε όλα καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελενη κ καλως ηρθες..

ειμαι η θουλη κ εχω ενα αντρακι 8,5 μηνων,,,

ευχομαι γρηγορα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια !!!

Διαβάζω εδώ και ώρα τόπικς με ιστορίες πολύ πιο άσχημες από τη δική μου και παίρνω δύναμη πως πιθανόν αυτό που μου συνέβη να ήταν τυχαίο και την επόμενη φορά να σταθούμε όλοι πιο τυχεροί!

Αν ακούσω ποτέ ότι είμαι έγκυος πιστεύω ότι θα λιποθυμήσω απο χαρά :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΕΝΗ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Ελένη,

Εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις ένα μωράκι με υγεία!!!

Αισιοδοξία, θετικές σκέψεις και να μην φοβάσαι!!!

Πολλά- πολλά φιλιά!!!

line_line_b_beg_40_time_1240891200_text_f4ef20ede9eddceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν καλώς ήρθες αφού βλέπω ότι είσαι και νέα στην παρέα μας. αυτό που λένε όλες οι κοπέλες εδώ είναι ότι δεν θέλει άγχος καθόλου. το ξέρω ότι είναι δύσκολο, πόσο μάλλον που είχες και άσχημη εμπειρία. είναι όμως όλα καλά όπως σου λέει και ο γιατρός σου. αυτό να σκέφτεσαι και να μην έχεις συνέχεια το μυαλό σου στο να μείνεις έγκυος και έτσι θα έρθει πιο γρήγορα. μία θεία μου προσπαθούσε πάρα πολλά χρόνια και είχε και 3 αποτυχημένες εξωσωματικές. όταν η πεθερά της έπαθε εγκεφαλικό και έπεσε στο κρεβάτι η θεία μου ανέλαβε να την φροντίζει 24 ώρες το 24ώρο και είπε τώρα πάει και το παιδί και όλα. επείδη το ξέχασε και είχε τόσα άλλα στο μυαλό της με την πεθερά της κατάκοιτη τότε έμεινε έγκυος απολύτως φυσιολογικά, δεν το πίστευε. και μετά απο 5 χρόνια έκανε και δεύτερο πάλι φυσιολογικά. σου το εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έρθει το μωράκι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Ν ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!

ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΠΕΙΡΑΙΩΤΑΚΙ Κ ΕΓΩ) Κ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 15 ΜΗΝΩΝ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές τέτοιες ιστορίες διαβάζω και σκέφτομαι πως ίσως απλά δεν έχει έρθει η ώρα .... μετά πάλι λέω... κι αν έχω πρόβλημα που δεν φαίνεται?

Για να πάρετε μια εικόνα της ιστορίας μου

1) Στα 22 με τον πρώτο μου σύντροφο προσπαθούσαμε να κάνουμε παιδί μέχρι που μάθαμε ότι έχει ολιγοσπερμία. Ταλαιπωρήθηκα με σπερματεγχύσεις, εξετάσεις, ενέσεις αλλά τίποτα...

2) Στα 26 μου με το δεύτερο σύντροφο έμεινα έγκυος 2 φορές και σε αυτές είχα τις παλίνδρομες χωρίς ο γιατρός να μου κάνει εξετάσεις. Μέχρι 2 φορές λέει μπορεί να θεωρηθεί τυχαίο

3) Τώρα είμαι παντρεμένη με τον αντρούλη μου, έχω αφήσει τα κακά στο παρελθόν και προσπαθούμε περίπου 1 χρόνο εντατικά.

Δεν το συζητάω πολλοί με τους γύρω μου γιατί με αγχώνουν "και άντε" και "πότε" αλλά όλα αυτά που έχω περάσει με κάνουν να είμαι επιφυλακτική και να βλέπω την εγκυμοσύνη με φόβο.

Συναναστρέφομαι καθημερινά με παιδιά και μόνο η ψυχούλα μου ξέρει πόσο πολύ επιθυμώ να αποκτήσω ένα μωράκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ :S

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ.

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕ SERPAFAR ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ... ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΡΩΤΙΚΗΣ ΕΠΑΦΗΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ-ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!!!! :woohoo:

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΩ ΑΔΕΛΦΑΚΙ

ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες! Ειμαι κι εγω μια απ'αυτες που προσπαθουν να κανουν ενα μωρακι. Προσπαθω εδω και 4-5 μηνες αλλα τιποτα. Ανυπομονω να δω ενα θετικο τεστ...μια γραμμουλα παραπανω. Η αληθεια ειναι οτι το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να το βγαλουμε απ το μυαλο μας και αυτο θα ερθει απο μονο του. Αλλα για να σας πω την αληθεια με παιρνει αρκετες φορες απο κατω.Δεν μπορω να το ελεγξω και να μην το σκεφτομαι αφου το θελω οσο τιποτα αλλο. Ευχομαι παντως σε ολες οσες περιμενουν παιδακι καλως να ερθει, σε ολες οσες (δεν) περιμενουν περιοδο καλως να μην ερθει, και σε ολες οσες εχουν αυτη τη στιγμη το αγγελουδι τους να το χαιρονται γιατι ειναι το πιο ομορφο θαυμα που εχει φτιαξει η φυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ελένη και καλωσόρισες στην παρέα μας!

Εύχομαι σύντομα να μπεις κι εσύ στο club των εγκυούλων και μετά των μαμάδων! :laugh:

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών.Έχω μια πριγκίπισσα 5,5 μηνών και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου(είμαι στον 4ο μήνα ;) )

Θα χαρώ να τα λέμε! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΕΛΕΝΗ Κ ΚΡΙΣΤΙ!!!

ΕΙΜΑΙ Η ΤΕΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΕΧΩ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ!!

ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΣΤΙΣ 2 ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ Κ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΑΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ Κ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΤΣΑ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΜΟΛΙΣ 15 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ Η ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ....... ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ 2 ΕΤΩΝ, ΕΝΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ 3 ΕΤΩΝ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΨΩ ΑΠΛΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. GOOD LUCK

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθατε Ελένη και cristi αν και εγώ είμαι καινούργια σχετικά στην παρέα!μην στεναχωριέστε όπως θα διαβάσετε και στο forum υπήρχαν πολλές μανούλες στη θέση σας και τώρα περιμένουν το μωράκι τους!άλλωστε το mammy απο ότι έχω καταλάβει είναι γουρλίδικο!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα εχτές στο γιατρό!

Μου έκανε υπέρηχο και μέτρησε τα ωάρια. Με τα χάπια έχω κάνει πολλά :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Μου είπε λοιπόν Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη να του δώσουμε να καταλάβει :silly: :silly:

Άντε να δούμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα ειμαι κι εγω καινουρια το μωρο μου ειναι 10 μηνων και το απεκτησα μετα απο προσπαθειες 6 μηνων καιμε πολυ αγχος.τωρα πια καταλαβαινω πως δεν υπηρχε λογος απλα ολα ειναι στο μυαλο μας και ολα καποια στιγμη γινονται! ευχομαι σε οσες προσπαθουν να γινουν μανουλες να το καταφερουν συντομα και πανω απο ολα ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!! ΒΛΑΠΤΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nina_Porto καλως όρισες και απο μενα..

ειμαι 36 χρονων και ειμαστε παλι στις προσπαθειες με τον φιλο μου για ενα μπεμπακι,αφου ειχα μια παλινδρομη τον περασμενο Ιουλιο..

ημουν κι εγω περιπου 1,5 μηνων εγκυος..

ηταν αρκετα δυσκολα ψυχολογικα για μενα και παρολο που ο γιατρος μου ειπε να μην αργησω τις προσπαθειες ξανα,αφησα λιγο χρονο μεχρι να αισθανθω πιο ετοιμη..

η Παναγια να ειναι μαζι μας και συντομα ολες οι κοπελες που προσπαθουν για μωρακι να ανακοινωσουμε την εγκυμοσυνη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες Ελένη μου, και υπόλοιπα κορίτσια!!

Έχω περάσει παρόμοιες εμπειρείες,.....3 παλίνδρομες....

Βρέθηκε η αιτία όμως ο φόβος μου δεν ξεπερνιόταν!

Για εμάς το πρόβλημα ήταν οτι έμενα αμέσως έγκυος αλλά δεν μπορούσα να το κρατήσω. Έτσι είχα κόψει τα "ελεύθερα" για πολύ πολύ καιρό!

Τώρα όλα καλά και εύχομαι μέσα στο 2010 να κρατάμε όλες τα υγιή μωράκια μας...!

Μια συμβουλή "εμπειρίας" θέλω να σας δώσω απο μέρους μου...

ΠΡΟΣΟΧΗ στην επιλογή γυναικολόγου, ψάξτε το όσο μπορείτε, μην επαναπαύεσται!

Σας φιλώ όλες! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Ελένη μου!! Εγώ είμαι η Έλενα ή αλλιώς dallia, 27 χρόνων κι έγινα μανούλα στις 31 Ιουλίου 2009!! Σου εύχομαι ολόψυχα και πολύ σύντομα να έρθει ένα μωράκι στην ζωή σου!! Θα χαρώ να τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΛΕΝΙΤΣΑ!!!

ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ

Η ΜΙΚΡΗ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ :laugh:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ

ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...