Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΤΑΝ SOS...ΤΩΡΑ ...ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!


Konstans

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όλη αυτή αγωνία να βγει θετική η χοριακή, έπειτα να ανέβει ικανοποιητικά, μετά να φανεί σάκος στον υπέρηχο, να ακούσεις καρδούλα κοκ...Έχεις δρόμο μπροστά σου, μη σε τρώει από τώρα το άγχος, το "ταξίδι" είναι μεγάλο, έχει αγωνία, προσμονή, φόβους, αλλά ο "προορισμός" είναι όνειρο!! Με το καλό!

493221asl0plrbzd.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιω μου, τα buscopan μου τα εδωσε για να σταματησει τις συσπασεις της μητρας!! Απο χτες το πρωι που τα περνω, μονο μια σταγονα καφε ειδα χτες. Σημερα τιποτα, αλλα παραμενω ξαπλα κ συνεχιζω την αγωγη μεχρι αυριο. Ετσι μου ειπε. Τον εμπιστευομαι ναι...ξερεις γιατι....? Αυτος ξεγεννησε εμενα!!! :woohoo: :woohoo:

Ειναι στο Μητερα εδω στην Αθηνα κ ειναι πολυ καλος :lol:

Αυτα τα ασπρα υγρα, καπως πυχτα, αοσμα κ χωρις φαγουρα, εγω τα ειχα 3 μερες πριν μου ερθει η περιοδος κ αποτι διαβασα στο διαδικτυο, λεγεται λευκορροια κ ειναι χαρακτηριστικο μιας εγκυου πριν την περιοδο!!!!Τωρα στη δικη σου περιπτωση μετα την επαφη, μηπως εχεις ωορηξια????

Rubela μου, εισαι κουκλα εισαι αψογη κ σου ευχομαι τα καλυτερα!!! Μπορει να μην εχουμε μιλησει, αλλα εχω διαβασει πολλα δικα σου μηνυματα κ μεχεις συγκινησει!!! Τα καλυτερα κοριτσαρα μου!!!

ΑνναΜαρια μου, συγχαρητηρια κ σε σενα !!!! :woohoo: :woohoo: Δηλαδη, εχουμε πολλα να μοιραστουμε εμεις οι δυο ετσι...???Χαιρομαι πολυ :woohoo: :woohoo: :woohoo: Αντε, εσυ πρωτη να μου λες!!Η χοριακη σου ποσο εδειξε? κ ποτε την εκανες ακριβως??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

Μου εδωσε μονο τα buscopan ανα 12ωρο κ μου ειπε ξεκουραση κ ξαπλα!

Μου ειπε οτι θα με δει στις 16 Νοεμ για τον πρωτο υπερηχο. Αυριο να επαναλαβω την χοριακη....κ καταλαβαινεις ποσο φοβαμαι ετσι......................

ΑΝΤΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΩΡΙΑΚΟΥΛΑ....ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ....ΦΑΝΗΚΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

4 MERES META TA EIXA KAI AKOMA TA EXW!!!DILADI 6 MERES!!!

EIMAI STHN 20H MERA OPOTE APOKLEIETAI TWRA NA EGINE WORIKSIA!!!

SE 8 MERES PERIMENW!!! :silly:

Κ να την περιμενεις για πολυ ακομα!!!!! :woohoo: :woohoo:

Μακαρι κοριτσαρα μου, μακαρι!!!!!Ειμαι μαζι σου κ περιμενω νεα σου :kiss::kiss:

Επισης εμενα μου ειχαν πεταχτει φλεβιτσες στο στηθος! Ξεχασα να το αναφερω πριν :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΩΝΣΤΑΝΣ Κ ΑΝΝΑΜΑΡΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΥΜΩΣΥΝΗ Κ

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

Επισης εμενα μου ειχαν πεταχτει φλεβιτσες στο στηθος! Ξεχασα να το αναφερω πριν :blush:

ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΛΕΒΙΤΣΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κονστανς μου η χοριακή μου έδειξε 652!

Εύχομαι να συνεχίσει καλά βέβαια γιατί έχω μάθει πλέον ότι ποτέ δεν ξέρεις με τις εγκυμοσύνες..αλλά πιστέυω πως αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά!

Προσπαθώ να μάθω να λειτουργώ τις αιτήσεις επαφών και τα μηνύματα πιστεύω να τα καταφέρω!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μασρορακι έγραψε:

ΚΩΝΣΤΑΝΣ Κ ΑΝΝΑΜΑΡΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΥΜΩΣΥΝΗ Κ

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ

Μασρορακι σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου άν είσαι εγκυούλα σου εύχομαι καλη εγκυμοσύνη και με το καλό και αν προσπαθείς σου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα !!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

μαρινιω έγραψε:

Κ να την περιμενεις για πολυ ακομα!!!!! :woohoo: :woohoo:

Μακαρι κοριτσαρα μου, μακαρι!!!!!Ειμαι μαζι σου κ περιμενω νεα σου :kiss::kiss:

Επισης εμενα μου ειχαν πεταχτει φλεβιτσες στο στηθος! Ξεχασα να το αναφερω πριν :blush:[/quote:1fwh3bqr]

emena autes oi flevitses pouthena....

den kserw pisteuw pws den tha eimai egkios!

alla euxaristw poly!!!

na exeis MIA YPEROXH EGKIMOSINH SOU EUXOMAI KAI H PANAGITSA NA EINAI KONTA SOU KAI NA PROSEXEI ESENA KAI TO MWRAKI SOU MESA APO TA VATHI THS PSIXHS MOU!!!

filakia :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπουλα μου γλυκια,ειμαι πολυ χαρουμενη που απαντησες με τοσο αναλυση σε αυτο που σε ρωτησα και που βλεπω οτι ολα πανε καλα!!!οσο για το αιματακι μην φοβασαι γιατι πιθανοτατα δεν θα ξαναεμφανιστει,το ειχε και μια φιλη μου και ολα της πηγαν τελεια!!!απλα στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχε λιγα καφε υγρα σαν εσενα,ξαπλωσε ξεκουραστηκε και μετα απο 2 βδομαδες δεν ξαναεμφανιστηκε ουτε σταγονιτσα...μην φοβασαι και απλα ξαπλα και ξεκουραση!!!

χαρηκα παραααααα πολυυυυυυυυυυυ,το ξερεις!!!ευχομαι να περασεις μια τελεια εγκυμοσυνη με πολυ χαρα,και να γεννησεις το πιο ομορφο ,γερο και πανεξυπνο μωρο του κοσμου,αλλωστε το αξιζεις!!!μου δινει ελπιδες το γεγονος πως ξεκινηαμε μαζι και τα καταφερες!μακαρι ναρθει και σε μενα τετοια χαρα στο σπιτικο μου καρδουλα μου!!!ειναι ΕΥΛΟΓΙΑ για σενα και τον αντρουλη σου!!!

εγω συνεχιζω να κανω βλακιες και εκανα τεστ 23η μερα του κυκλου μου,εχθες δηλαδη,και φυσικα αρνητικο!απλα το ενιωθα πως ειμαι!καναμε σχετικα συχνα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω ωοριξια οποτε μπορει να χανω και τις μερες...καταλαβαινεις?δεν εχω κανενα συμπτωμα ωοριξιας και ετσι δεν ...

εσυ πως ηξερες πως την 10η ημερα εχεις ωοριξια?μπαινω σε διαφορα σαιτ που υποτιθεται βρισκουν ποτε εχει ωοριξια μια γυναικα και προσπαθω εκεινες τις μερες αλλα τιποτα μεχρι τωρα...ειμαι πολυ απογοητευμενη...αλλα πολυ ευτυχισμενη που η μια μας τα καταφερε!!!ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!ΧΑΡΑ ΑΓΑΠΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΥΓΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό με τις φλέβες στο στήθος είναι πολύ καλό σημάδι! Ηταν το πρώτο σύμπτωμα που κατάλαβα το οποίο δεν έχει καμία σχέση με περίοδο (όπως πχ το πρήξιμο ή τα πονακια)

Συγχαρητήρια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είχα 113 χοριακή την 12 μέρα από την εμβρυομεταφορά και είμαι έγκυος τώρα στον 5ο μήνα... ΚΑφέ δεν είχα, αλλά έπαιρνα και διάφορα χάπια λόγω εξωσωματικής που βοηθάν σε αυτό το θέμα. Το έχω ακούσει πάντως συχνά να συμβαίνει και να μην είναι κακό! ΚΑι πάλι συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 έγραψε:

εγω συνεχιζω να κανω βλακιες και εκανα τεστ 23η μερα του κυκλου μου,εχθες δηλαδη,και φυσικα αρνητικο!απλα το ενιωθα πως ειμαι!καναμε σχετικα συχνα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω ωοριξια οποτε μπορει να χανω και τις μερες...καταλαβαινεις?δεν εχω κανενα συμπτωμα ωοριξιας και ετσι δεν ...

εσυ πως ηξερες πως την 10η ημερα εχεις ωοριξια?μπαινω σε διαφορα σαιτ που υποτιθεται βρισκουν ποτε εχει ωοριξια μια γυναικα και προσπαθω εκεινες τις μερες αλλα τιποτα μεχρι τωρα...ειμαι πολυ απογοητευμενη...

Θα σε μαλωσω για μια ακομη φορα βρε :angry::angry: Τι εννοεις ακριβως οταν λες οτι κανεις βλακειες???? Κ να σου πω κ κατι, εκανες πολυ νωρις το τεστ. Μεχρι τη μερα της καθυστερησης ολα ειναι ρευστα!Μου φαινεται δεν εχεις αποβαλλει καθολου το αγχος σου βρε Αργυρω μου κ ειναι κακο αυτο...

Εγω γλυκια μου καταλαβαινω την ωορηξια μου διαβαζοντας τα σημαδια του σωματος μου. Λιγες μερες μετα το τελειωμα της περιοδου, ο κολπος γινετε ολο κ πιο υγρος με πικ τη μερα της ωορηξιας που εχω κ τη λεγομενη τραχηλικη βλεννη. Επιπλεον εχω κ πονο στην αριστερη μου ωοθηκη απ οπου απελευθερωνεται το ωαριο. Σε καθε γυναικα ομως , διαφερουν τα συμπτωματα!

Η θα αποβαλλεις το αγχος κ θα συνεχισεις τις επαφες σου μερα παρα μερα, ιδιαιτερα στα μισα του κυκλου σου, ή παρε τα τεστ ωορηξιας που κυκλοφορουν κ θα σε βοηθησουν να την εντοπισεις!!!

Με το ναπογοητευεσαι δεν καταφερνεις τιποτα... Αφου το ξερεις κ εσυ η ιδια!!! Μονο θετικες σκεψεις, τι λεγαμε βρε κουτο??? :P

Εγω ειμαι εδω, οπως κ ολες οι κοπελες αλλωστε, μαζι σου , διπλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΖΑ έγραψε:

Κι εγώ είχα 113 χοριακή την 12 μέρα από την εμβρυομεταφορά και είμαι έγκυος τώρα στον 5ο μήνα... ΚΑφέ δεν είχα, αλλά έπαιρνα και διάφορα χάπια λόγω εξωσωματικής που βοηθάν σε αυτό το θέμα. Το έχω ακούσει πάντως συχνά να συμβαίνει και να μην είναι κακό! ΚΑι πάλι συγχαρητήρια!

Σευχαριστω πολυ ΛιΖακι μου!!!Σημερα που εκανα παλι, ειχε διπλασιαστει κ ο γιατρος μου ειπε οτι παμε καλα. Θελει να με δει αυριο ομως απο κοντα!

Σευχαριστω πολυ για ολα κ ευχομαι κ σε σενα τα καλυτερα γλυκια μου! Η Παναγια μαζι σας ( σε σενα κ το μικρουλι) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια .....αυτο το υπεροχο ταξιδι που μολις ξεκινησες εχει δρομο μπροστα του αλλα αξιζει τον κοπο.....

σου ευχομαι λοιπον τα καλυτερα και επισης ευχομαι να φερεις γουρι και στις υπολοιπες κοπελες του μαμμι που θελουν να γινουν μανουλες....φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη1 έγραψε:

Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια .....αυτο το υπεροχο ταξιδι που μολις ξεκινησες εχει δρομο μπροστα του αλλα αξιζει τον κοπο.....

σου ευχομαι λοιπον τα καλυτερα και επισης ευχομαι να φερεις γουρι και στις υπολοιπες κοπελες του μαμμι που θελουν να γινουν μανουλες....φιλακια πολλα

Αρετη μου τι γλυκια που εισαιιιι!!!! Σευχαριστω πολυ πολυ!!!Εισαι κ εσυ στις προσπαθειες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...