Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΤΑΝ SOS...ΤΩΡΑ ...ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!


Konstans

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!

Τρεμω ολοκληρη κ δεν ξερω τι να κανω!!!! Θελω τη βοηθεια σας!!!!

Περμενω σημερα περιοδο. Χτες το βραδυ κοιταγα το τεστ εγκυμοσυνης (ειχα παρει ενα διπλο τον προηγουμενο μηνα)κ το εβαλα παλι μεσα στο συρταρι, μιας κ ειμαι σιγουρη οτι θα ξυπνησω με περιοδο με τον πονοκεφαλο που ειχα χτες. Ξυπνησα σημερα κ οπως πηγα για ....πιπι...πηρα κ το ενα τεστ μαζι μου!!!!! Το εκανα, σιγουρη οτι θα ειναι αρνητικο!!!

κ βρε κοριτσια, οσες ξερετε το clearblue πως ειναι, εκει στσ θυριδα αποτελεσματος, βγηκε η κλασικη οριζοντια γραμμη κ μια αχνη καθετη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λετε να ειμαι τελικα??? Τι να κανω??? να περιμενω να κανω κ το αλλο τεστ?????? η ειναι λαθος κ παντα βγαινει αυτη η γραμμη η καθετη αχνη( δεν ξερω δεν εχω ξανακανει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τα τεστ φαρμακειου κανουν πολλα λαθη...οπως και σε μενα...αλλα για να σου δειξει αχνη θετικη, σημαινει εισαι εγκυος!

πηγαινε αμεσως σε ενα χημειο κοντα και κανε χοριακη! σε μια ωρα θα εχεις το αποτελεσμα! ειναι και σαββατο σημερα οποτε πηγαινε τωρα για να φτασεις!

καλη επιτυχια αν και σιγουρα εισαι εγκυουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι εισαι εγκυος τρεχα για χοριακη με την πρωτη ευκαιρια παντως να ξερεις αν ξανακανεις το τεστ σε κανα 2ημερο θα εμφανισει πιο γρηγορα τη γραμμη παιζει ρολο η ορμονη στο αιμα σου που αυξανεται συνεχεια.σου ευχομαι να πανε ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια,εισαι εγκυουλα!!!!!

κι εγω ετσι,την ημερα που περιμενα περιοδο εκανα το clear blue και βγηκε η καθετη γραμμη λιγο πιο αχνη αποο την οριζοντια!!!!!

με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δακρυα μου φευγουν απτα ματια κ δε μπορω να τα συγκρατησω, ξερω οτι ειναι νωρις ακομα και δεν πρεπει! Η γραμμη ειναι αχνη κ αυτα τα τεστ κανουν λαθη ναι!!!

Εντωμεταξυ ποναει τοσο πολυ το κεφαλι μου, οπως οταν ειναι η μερα περιοδου!!

Παω για χοριακη, Ειναι σημερα ανοιχτα τα μικροβιολογικα εκει δεν τη κανω?? μου περνουν αιμα πως γινετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

δακρυα μου φευγουν απτα ματια κ δε μπορω να τα συγκρατησω, ξερω οτι ειναι νωρις ακομα και δεν πρεπει! Η γραμμη ειναι αχνη κ αυτα τα τεστ κανουν λαθη ναι!!!

Εντωμεταξυ ποναει τοσο πολυ το κεφαλι μου, οπως οταν ειναι η μερα περιοδου!!

Παω για χοριακη, Ειναι σημερα ανοιχτα τα μικροβιολογικα εκει δεν τη κανω?? μου περνουν αιμα πως γινετε?

Τα μεγάλα κέντρα,τύπου ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ" νομίζω είναι ανοιχτά, πάρε τηλ πρώτα.

Και ακόμα καλύτερα πάρε τον γιατρό σου μήπως σου προτείνει αυτός που να πας.

Αίμα σου παίρνουν, θα ζητήσεις β-χοριακή!

Άντε περιμένουμε τις εξελίξεις..good luck!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου περνουν αιμα και σε 2 ωρες εχεις το αποτελεσμα πληρωσε το και παρε τηλ να μαθεις πιο γρηγορα μην χανεις χρονο να ξαναπας γυρω στα 18 ευρω κοστιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι με μια μεγαλη χοριακη κοπελιτσα :woohoo: :woohoo: μου εγω στη θεση σου θα πηγαινα να την κανω την χοριακη ε!θα εσκαγα ωσπου να το μαθω ,και εγω με το clearblue εμαθα οτι περιμενω το νινι τα ιδια σου ευχομαι και εσενα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημαρτοοοον!!!

Πηρα τηλ στη βιοιατρικη στην καλλιθεα κ μου ειπαν οτι κοστιζει 42 ευρω αλλα την απαντηση θα την παρω τη Δευτερα γιατι κλεινουν!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ας γελασω κ λιγο....

Καλυτερα να περιμενω να κανω το δευτερο τεστ κ βλεπουμε τη Δευτερα!!!

Νιωθω ομως οτι θα μου ερθει η περιοδος...κοιταω το τεστ κ παρολου που εχει περασει τοση ωρα, η αχνη γραμμουλα ειναι εκει...αν κ αχνη κραταει γερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για τη θετικη ενεργεια που μου δινετε... Αφου δε μπορω να κανω κατι με τη χοριακη σημερα, θα περιμενω να κανω το τεστ αυριο το πρωι κ βλεπουμε....

Θα σας ενημερωσω!!!!!! Παω να μαγειρεψω τωρα για τον αντρουλη μου :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε και αυριο απογευμα το τεστ,δηλαδη οχι με πρωινα ουρα η γραμμη θα εμφανιζεται συνεχεια ολο και πιο εντονη,και πιο γρηγορα ξεκουρασου και χαμογελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου συγχαρητηρια...εισαι εγκυουλα...και εμενα ετσι αχνη ηταν και σε λιγες μερες μπαινω στο μηνα μου..αντε με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ενα χερι κραταω την κουταλα στην κατσαρολα κ στο αλλο το τεστ!!!

Εχω πεισει τον εαυτο μου οτι ειναι λαθος!! Γιατι δε θελω ναπογοητευτω...αχ βρε κοριτσια, πως περνανε οι ωρες μεχρι να ξανακανω το δευτερο τεστ αυριο...

Δε θα πω κατι στον αντρουλη μου...δε θελω να τον απογοητευσω, καλυτερα να ειμαι σιγουρη αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!! Με το καλό μια χοριακή στα ύψη!!!

Αν πας σε κάποιο νοσοκομείο που εφημερεύει, θα σου κάνουν την εξέταση και θα είσαι 100% σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

Κοστανς πηγαινε σε εφημ.νοσοκομειο θα σου κανουν σιγουρα!

Συγχαρητηρια παντως ειμαι σιγουρη οτι εισαι!!! :woohoo:

Το σκεφτηκα κι αυτο Τονια μου... αλλα σκεφτηκα την ταλαιπωρια κ την αναμονη!!! Καλυτερα θεωρω να κατσω να σκασω σπιτι μου ως αυριο!!!!!

Εχω κοψει κ το τσιγαρο....θα φαω τα νυχια μου!!! Ας εβγαινε εντονη η γραμμη να ειμασταν σιγουροι, βγηκε αχνη....γκρρρρρ :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κι εγω ειχα θεμα με το τσιγαρο.....ειναι μανικι αλλα αξιζει μωρε για τα σκατουλια μας! ;)

Αν ειναι κοντα το νοσοκομειο δεν ειναι ταλαιπωρια..σου παιρνουν αμεσως αιμα και φευγεις..σε 2 ωρες ξερεις!αλλα να σου πω...εφοσον εδειξε θετικο το τεστ παει να πει οτι ανιχνευσε χοριακη γοναδοτροπινη η οποια παραγεται μονο στην εγκυμοσυνη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση λαθους! ;)

Πες το βρε του αντρουλη σου να χαρει κι αυτος ο δολιος πατερας!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα μεκανες κ γελασα βρε Τονια..

Δυστυχως τα νοσοκομεια που εφημερευουν σημερα ειναι μακρυα μου!! Μενω νοτια προαστια, που να τρεχω στον Ερυθρο!!!

θα καψω κ το φαγητοοοοοοοοοοοο :laugh: :laugh:

κατσε να ξαναδω λιγο το τεστ...αχ ναι , εκει ειναι ακομα...μια αχνηηηηη καθετη γραμμουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koriτσακι μου συγχαρητηρια και εμενα στην αρχη αχνο ηταν....αλλα τελικα ηταν θετικο...ευχομαι να πανε ολα καλα...φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Ειρηνη μου μακαριιιιιιιι!!! Θα περιμενω ως αυριο να κανω το δευτερο τεστ....μπας κ βγει πιο εντονη κ σιγουρευτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουα εισαι....καλη συνεχεια ευχομαι και ηρεμια ναι???το μωρακι σου χρειαζεται ηρεμια και καθολου αγχος........φιλακιααααααααααα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...