Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΤΑΝ SOS...ΤΩΡΑ ...ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!


Konstans

Recommended Posts

Konstans έγραψε:

τρεμουν τα χερια μου!!!!! Ουτε μια φωτο δε μπορω να βγαλω...........ειναι θετικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! :woohoo:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αυριο παω για χοριακη.....αχ Θεουλη μου να πανε ολα καλα....

τωρα μπορω να κλαψω......................

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!! :woohoo:

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!

ΜΠΑΛΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΑΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

ΑΧ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα για να χαρω...μεχρι τουλαχιστον να παρω στα χερια μου τη χοριακη!!!! Αλλα εγω το εβαλα το τικερακι με το νινακι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κοριτσακια μου ομορφα σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!! μου δινετε κουραγιο!!!

Κ μιας κ ειναι 1η του μηνα, ευχομαι κ αλλες πολλε πολλεεεεεεες εγκυμοσυνες μεσα στο Νοεμβρη :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αυριο πρωι χοριακηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ζουζούνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αύριο θα έχεις μια χοριακή ΝΑ...με το συμπάθειο και θα την κορνιζάρεις!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σου!

Σου εύχομαι ότι μα ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me to kalo glukia euxomai na exeis mia teleia egumosinh kai suntoma na krathseis agalitsa ena ugeiestato moraki!! koitakse na euxaristh8eis thn egumosunh sou einai h pio oraia periodos ths gunaikas!! zhse ka8e ths stigmh!!!!! filia polla me to kalo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ολα να πανε τελεια να εχουμε και πολυ πολυ καλες χοριακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να εχουμε κοντα μας την Παναγια μας!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κοπελα μου αντε και θα δεις μια χοριακη!!!!!!!!!!!!!!

να εχεις μια πολυ πολυ ομορφη εγκυμοσυνη και να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια μας μπηκε αυτος ο μηνας!!!!συγχαρητηρια να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!! :laugh: μην μασ ξεχασεις περιμενουμε μαζι σου για την χοριακη :kiss::kiss::kiss::kiss: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο και να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις .Παντως τα μωρα της dallia και της mariantas εφεραν γουρι στο mammyland!

αντε να δουμε ποια αλλη εχει ακοαμ σειρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woΜπραβο κοριτσακι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη με μια πολυ πολυ καλη και ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πεντε και σημερα και για μενα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια καλη μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα για να χαρω...μεχρι τουλαχιστον να παρω στα χερια μου τη χοριακη!!!! Αλλα εγω το εβαλα το τικερακι με το νινακι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

κοριτσακια μου ομορφα σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!! μου δινετε κουραγιο!!!

Κ μιας κ ειναι 1η του μηνα, ευχομαι κ αλλες πολλε πολλεεεεεεες εγκυμοσυνες μεσα στο Νοεμβρη :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αυριο πρωι χοριακηηηηηηηηηηηηη

Κοπελαρα μου!!!!!!!!!!τρελαθηκα μολις το ειδα οτι εισαι εγκυουλα :woohoo: :woohoo: :kiss: :woohoo: :woohoo: τρελενομαιιιιιι,τα λεγαμε και τα συζητουσαμε και τα καταφερες κουκλαρα μου!!!ελπιζω να ερθει και η σειρα μου συντομα!!!φερε μου γουρι!!!Σαγαπω πολυ κι ας μην σε εχω γνωρισει ποτε!!!χαρηκα πολυ με την χαρα σου και ηθελα να στο πω!!!

Α....και ξερεις τι γιορτη ητανε 1η Νοεμβρη????Η γιορτη μου!!!Αγιων Αναργυρων!!!!!!!!!!!Αγαπη μου γλυκια,χαρα ευτυχια και ενα πανεμορφο γερο μωρακι!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α...και κατι ακομη...ειχες συμπτωματα?σε ποια μερα του κυκλου σου επιασες το νινι σου?αντε βοηθα μας εσυ τωρα που ζεις το ονειρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας χιλια ευχαριστω σε ολες σας!!! Αυτη εδω η παρεα, πραγματικα ειναι μοναδικη κ γουρλιδικη!!!!Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!!

Αργυρω μου συγκινηθηκα μολις διαβασα το μηνυματακι σου...Την Κυριακη οταν εκανα το 2 τεστ κ βγηκε θετικο, μπηκα στο μαμμυ να το μοιραστω με τις διαδικτυακες φιλεναδες μας κ εψαχνα εσενα!!! Βλεπεις..η ιδια μας αναγκη να ζησουμε τη μητροτητα...τον Αυγουστο που ξεκινησαμε μαζι τις προσπαθειες, οπως κ ο κυκλος μας που ειναι σχεδον ιδιος..μας εφεραν πιο κοντα αυτο τον καιρο...Σευχαριστω για τις ευχες σου κ να δεις κ εγω ποσο θα χαρω οταν μαθω, πολυ συντομα, τα δικα σου :kiss:

Τωρα σ' αυτο που με ρωτας, ειχα τελευταια περιοδο 6 οκτ με γονιμη στις 15 οκτ(θυμασαι εχω κυκλο 26 μερες κ ωορηξια την 10η). Ολοκληρωμενες επαφες ειχα την αμεσως επομενη 16-17-18(ελειπα επαγγ.ταξιδι κ γυρισα στις 16). Το γελιο ειναι οτι ειχα ανοιξει κ ενα θεμα που ρωταγα αν η επομενη μερα της ωορηξιας ειναι γονιμη :woohoo: τελικα ειναι :woohoo: :woohoo:

Συμπτωματα τωρα...Καπου την 7η μερα απο την πιθανη μερα συλληψης, θυμαμαι ειχα εντονο πονοκεφαλο, ημικρανια μαλλον θα ελεγα. Τοσο πολυ που νομιζα θ' ανοιξει το κεφαλι μου στα δυο!!!Δεν πηρα κανενα παυσιπονο, εκανα ενα ζεστο μπανιο κ ξαπλωσα για υπνο. Ουτε αιματακι που λενε κατα την εμφυτευση, ουτε τιποτα.

Περιμενα που λες περιοδο στις 31 Οκτ ημερα Σαββατο. Καμια βδομαδα πριν (μεχρι κ τωρα) ειχα δυσκοιλιοτητα, πρησμενο στηθος κ απο την Τεταρτη ειχα λευκορροια( λευκα υγρα στο κιλοτακι, αοσμα). Κανενα αλλο σημαδι οτι πιθανως να ειμαι εγκυος κ για να ειμαι ειλικρινης δεν ενιωθα ετσι......Το Σαββατο ημερα περιοδου, ειχα εντονο πονοκεφαλο, οπως μου συμβαινει παντα την ημερα που θα μου ερθει η περιοδος! Αλλα περιοδος πουθενα...Σε αυτο το θεμα που σου γραφω κιολας, δες το πρωτο μηνυμα να δεις τι τραβηξα Το Σαββατο :silly: :silly: :silly:

Σορρυ για το μακροσκελες γραμμα!!! Αλλα επειδη συμμεριζομαι κ κατανοω την αγωνια σου, ηθελα να στα πω ολα αναλυτικα!

Την Τριτη(προχτες) 29 μερα απο την τελευταια περιοδο, εκανα χοριακη κ βγηκε 117.8.

Δυστυχως ομως....το ιδιο βραδυ ειδα καφε υγρα στο κιλοτακι μου..τρομαξα κ επεσα για υπνο. Το πρωι που ξυπνησα ειχα αρκετες σταγονες καφε κ πηρα τηλ το γυναικολογο μου....Μου ειπε οτι αυτο συμβαινει στις περισσοτερες γυναικες, ειναι οι συσπασεις της μητρας που κανει κ θελει να προκαλεσει περιοδο, γιατι θεωρει το εμβρυο ξενο σωμα...Τρελαθηκα οταν τ' ακουσα!!!!

Ξεκινησα Buscopan απο χτες το πρωι κ το περνω ανα 12ωρο. Απο χτες το βραδυ αργα, μονο μια σταγονα ειχα!

Παραμενω στο κρεβατι(μου ειπε ξαπλα ο γιατρος για να αποτρεψουμε τις συσπασεις της μητρας) κ πηρα κ αδεια απο τη δουλεια μου ...να προστατευσω το μικρουλη μου...

Αν καμια αλλη φιλεναδα καταφερε να διαβασει το τεραστιο γραμμα κ εφτασε στο τελος...ας μου δωσει, αν θελει, καμια συμβουλη...

Φοβαμαι ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans κορίτσι μου, η μόνη συμβουλή σ'αυτή τη φάση είναι ξάπλα, ξεκούραση και ν' ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του γιατρού σου. Μήπως σου έδωσε utrogestan; Όλα καλά να πάνε μέχρι τον υπέρηχο!!

Υ.Γ Με 118 πρώτη χοριακή ξεκίνησα κι εγώ την εγκυμοσύνη μου κι όλα πήγαν περίφημα!1245714lyrlgo9fnn.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Αργυρω μου, μου εδωσε μονο τα buscopan ανα 12ωρο κ μου ειπε ξεκουραση κ ξαπλα!

Μου ειπε οτι θα με δει στις 16 Νοεμ για τον πρωτο υπερηχο. Αυριο να επαναλαβω την χοριακη....κ καταλαβαινεις ποσο φοβαμαι ετσι......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κονστάνσς συγχαρητήρια και απο 'μένα!

Μαζί είμασε και 'γώ 1 του μηνός έκανα τέστ στο σπίτι και βγήκε θετικό και την επομένη χοριακή και βγήκε θετικό!!! Είμαστε την ίδια περίοδο εγκυούλες!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγώ πάλι δεν είχα πόνο στο στήθος ούτε την αναμενόμενη κούραση της περιόδου αντίθετα είχα πολύ ζωντάνια και ενεργειτικότητα!(κουφό δεν είναι;)Νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω φυσιολογικά γιατί μου ήρθαν καφέ υγρά και είχα πολλούς πονους στη μέση αλλά και στη κοιλιά πονάκια περιόδου.Μάλλιστα είχα κλείσει και ραντεβόυ με το κέντρο εξωσωματικής για να ξαναξεκινήσω τις διαδικασίες που να μου παειι το μυαλό ότι έγινε Θαύμα! :woohoo: :woohoo:

Πήγα και στον γυναικολόγο με εξέτασε απο κάτω με υπέρηχο και μου είπαιι πως το Σάββατο θα δούμε το σάκο, πρώτα ο θεός!

Η μέση μου δεν με έχει αφήσει καθόλου σε ησυχία και καμίά φορά έχω λίγα πονάκια στη κοιλιά που και που.Όχι όμως καφε.Τα καφε τα είδα στην αρχη μία ή δύο φορές και τέλος.

Αυτά απο 'μένα! ;););):P

Εύχομαι να έχουμε καλή εγκυμοσύνη και να γεννήσουμε υγιέστατα μωράκια, Εγένετο!!!!!!!!! :cheer::cheer::cheer::lol: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

Οχι Αργυρω μου, μου εδωσε μονο τα buscopan ανα 12ωρο κ μου ειπε ξεκουραση κ ξαπλα!

Μου ειπε οτι θα με δει στις 16 Νοεμ για τον πρωτο υπερηχο. Αυριο να επαναλαβω την χοριακη....κ καταλαβαινεις ποσο φοβαμαι ετσι......................

kouragio kopela mou!!!!!!!!!alla ta buscopan pou kolane??

emena mou ta dinei o giatros gia ponous periodou!! :blink:

sigoura empisteuese plirws ton giatro sou?

euxomai ola na pane kala :( :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstans έγραψε:

τρεμουν τα χερια μου!!!!! Ουτε μια φωτο δε μπορω να βγαλω...........ειναι θετικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! :woohoo:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αυριο παω για χοριακη.....αχ Θεουλη μου να πανε ολα καλα....

τωρα μπορω να κλαψω......................

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ ΚΟΥΚΛΑΑΑΑ ΚΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...