Μετάβαση σε περιεχόμενο

νευριασααααααααααααα


Recommended Posts

αγαπημενες μου τα εχω παρει πολυ αγρια!

εγω προσωπικα επιασα παιδι χωρις ιατρικη βοηθεια...πριν λιγο διαβασα στο τσατ μας κατι τρελες τιμες για εξωσωματικη....και νευριασα!

απο την μια σου λενε κανε παιδι,σου παει κατι στραβα και δεν μπορεις να κανεις ευκολα και τρεχεις στους γιατρους...και πληρωνεις τα κερατα σου?

γιατι???αδικο δεν ειναι?

και μετα αν δεν τα καταφερεις και πεις θα υιοθετησω....στο κανουν και εκει δυσκολο!

ελεος τα ειπα και ηρεμησα!

πειτε και εσεις τον πονο σας που το περνατε κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πραγματικα αδικο....Εκει ειναι που παιζουν με τον πονο μιας γυναικας που θελει να γινει μανουλα!!!!

Να σου πω ομως....

Ειναι αδικο επισης(οπως λες κ εσυ) να μην μπορεις να υιοθετησεις ενα παιδι χωρις να σε κανουν κουρελι απ'τη διαδικασια....

Ειναι αδικο ακομα που για να γεννησεις το παιδι σου στην Αθηνα σε δωματιο με αλλα 2-3-4-5 ατομα χρειαζεσαι 5-6 χιλιαρικακια!!!

Κ αν θελεις μονοκλινο για να το θηλασεις αποκλειστικα κ να το εχεις κοντα σου.....Πληρωσε το 10χιλιαρο...Το οποιο για να το βγαλεις μπορει να δουλευειςπανω απο χρονο!!!!

Και μετα σου λενε για τους παλιους που γεννουσαν...στο χωραφι!!!!!!

:P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί, οι τιμές για να γεννήσεις σε ιδιωτική κλινική δεν είναι εξωφρενικές; Έχουν υποβαθμίσει επίτηδες τα δημόσια νοσοκομεία, για να μας τα παίρνουν χοντρά.

Για να μη μιλήσουμε για υιοθέσια, όπου το παράνομο εμπόριο ανθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα θελουν να ανεβει ο αριθμος των παιδιων! πως μωρε?

και εγω θα ηθελα να γινονταν περισσοτερες γεννες αν καθε γεννα σημαινε 10χιλιαρικα στην τσεπη του κρατους!

υπαρχουν γυναικες ατυχες που για να υιοθετησουν μωρο τραβανε τοσα πολλα που στο τελος σκεφτονται καλυτερα να ετρωγα τα λεφτα στα ταξιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama-xina οι τιμες που λες ειναι ιδιες σε ιδιωτικα κ δημοσια κεντρα?

anastacia δεν ειναι απαραιτητο να δωσεις ολα αυτα τα λεφτα,επιλεγεις που γενας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα ειτε σε ιδιωτικα ειτε σε δημοσια σκεψου λιγο το εξης...: πες οτι πηγαινεις σε δημοσιο...σκεφτεσε μεσα σου οκ δε θα πληρωσω πολλα...σου λεει ο γιατρος πηγαινε εκει κ κανε αυτες τις εξετασεις...λοιπον μια εξεταση αιματος και ουρων σου βγαινει γυρω στα 70ευρω και αυτο το κανεις επι εννεα μηνες συνολο 630, καθε υπερηχος κοστιζει γυρω στα 80 ευρω οπου κανεις τρεις στην καλυτερη ισον 240, κανεις και εναν αλλον για να δεις την καρδια του μωρου στους τελευταιους μηνες ισον 100ευρω,φτανει η ωρα να γεννησεις...σου λεει οτι η μια μερα στο δωματιο κοστιζει 40 ευρω...πες οτι θα κατσεις 4μερες αν γεννησεις με καισαρικη πες μια βδομαδα...πανω κατω δηλαδη κοντα στα 200ευρω, οκ λες την βγαζω με 1200 τη γεννα...ελα ομως που τοτε αρχιζει το φακελωμα αναγκαστικα ομως,οχι με την καλη σου τη καρδια. 100 η μαια,200 ο αναισθησιολογος και κανενα 300αρι ο γιατρος...συνολο 1700.

στην καλυτερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama αυτο ειναι μια μεγααααλη κουβεντα!!!

(εγω μενω Θεσ/νικη που ειναι καλυτερα τα πραγματα! ;) )

Πες μου ομως....Ποσες νεες μανουλες "τολμανε" να γεννησουν σε νοσοκομειο κ χωρις την επιβλεψη του προσωπικου τους γιατρου????Να τις ξεγεννησει δλδ ο γιατρος της βαρδιας????Αρκετες μεν...αλλα οι περισσοτερες δεν το σκεφτονται καν!!!

Κ κακα τα ψεμματα,οι περισσοτεροι γυναικολογοι εχουν κανει συμβασεις με ιδιωτικές κλινικες-μαιευτηρια!!!

Το κουφο που ακουσα...."Ποσο πληρωνεις το γιατρο σου?"ρωτησα μια φιλη μου...

"Μου κανει εκπτωση....κ θα παρει 20% λιγοτερο απ'οτι πληρωσω στην κλινικη"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δλδ αναλογως το δωματιο που θα εισαι παει κ η αμοιβη του γιατρου???????? :ohmy::ohmy::ohmy:

Κ εγω στο 2ο θα ειμαι πιο κουλ!!!Αλλα δεν μπορουσα να διανοηθω 1η γεννα χωρις τη γιατρο που με παρακολουθει 9 χρονια!!!!Σαν θεια μου ειναι(γτ δεν μπορω να πω σαν μανα μου!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωωωω μαμαχηνα!!!

Δεν ειχα υπολογισει ποσο βγαινει το,....."οικονομικο πακετο"!!!!!!!!αχχαχαχαχαχαχαχαχαα

Επαθα πλακα!!!!

Νομιζω πως η καλυτερη επιλογη ειναι να γεννας σε μικρες πολεις...Αρκει να υπαρχει γιατρος-ανθρωπος-επιστημονας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον εμένα ο γιατρός είναι συγγενής και βγάζει φλύκταινες άμα του πούμε για λεφτά! Αν γεννήσω δεν ξέρω τι θα γίνει, και τι θα ζητήσει, αλλά σίγουρα όχι αυτά τα τρελά που ζητάνε οι άλλοι.

Στην Κύπρο όσες ιδιωτικές κλινικές ξέρω, ζητάνε γύρω στο χιλιάρικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

η καλυτερη λυση ειναι να εχεις αντρα μαιευτηρα!

Ή κλινικαρχη!Ή......Πρωθυπουργο!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα Ξεφυγαμε!!!!

Ωραιο το θεματακι σου!!!!Παω για μαμ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ , ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ....ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ....ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ.....

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΞΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΡΟ....ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ....ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΔΩΣΑΜΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 5 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ....

ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ....4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ, ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΟΥΝ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....

http://

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.ειμαι και εγω παθουσα.μετα απο 3 χρονια προσπαθειων και 2 σπερματεγχυσεις 3-4 διαφορετικους γιατρους,εχουμε δωσει περισσοτερα απο 2000 ευρω και ειμαστε παλι στην αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΖΩ

ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

ΘΑ ΤΗΣ ΠΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ

ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΕΡΗΧΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ (ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ)

ΑΝ ΠΑΛΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΕΡΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ

ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΕΧΕΙ

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΡΧΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω γεννησα στο Μητερα Ηρακλειου Κρητης σε μονοκλινο και μου στοιχισε 5.000 ευρω!!! :ohmy: Καλα δεν εχω υπολογισει τα εξοδα εγκυμοσυνης,εξτασεις κτλ γαιτι θα το παθω το εγκεφαλικο... :S

Μη το ψαχνετε...σ'αυτη τη χωρα αν δεν εχεις χρημα εισαι χαμενος! :angry: οχι οτι εμεις εχουμε...με το που εμεινα εγκυος κοπηκαν τα πολλα ταξιδια,εκδρομες,ψωνια κτλ γιατι μας εφυγαν τοσα λεφτα που δε περισσευουν και χωνουν και οι γονεις μου να φανταστειτε! :unsure:

ΑνναΜαρια πιο φτηνα ειναι στη Κυπρο; :huh: Εντυπωση μου κανει! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω... Εμένα αυτό μου είπαν. Για τη γέννα μιλάμε, έτσι, όχι για τις εξετάσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης...

Εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ στη ζωή μου γυναικολόγο, πάλι καλά... Ούτε καν για τα έξοδα του τεστ παπ δε μου παίρνει λεφτά, που το δίνει έξω και του το κάνουν, στο κάτω-κάτω. Το ίδιο και σε όλες τις υπόλοιπες γυναίκες της οικογένειας. Ο δικός μου γυναικολόγος, πάντως, απ' όσο γνωρίζω, είναι από τους ακριβούς, οπότε, μπορεί να παίρνει και περισσότερα από χιλιάρικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Κ ΠΛΗΡΩΣΑ 1400 ΕΥΡΩ.

ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ,ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΞΩ Κ ΠΛΗΡΩΝΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ....ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ Κ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμάς στο νοσοκομείο είναι όλα τζάμπα, φτάνει να έχεις κάρτα, δηλαδή να πληροίς κάποια κριτήρια, κι έτσι οι περισσότεροι δικαιούνται.

Η γιατρός στο νοσοκομείο της Λάρνακας είναι πάρα πολύ καλή, μόνο θετικά σχόλια έχω ακούσει!!!

Βούλα, κι εσύ από Κρήτη είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα πηρε 1500 ο Γιατρος και 3500 το μαιευτηριο...σκεψου οτι μου χρεωσανε 300 τη μερα στη θερμοκοιτιδα(μπηκε 2 μερες ο δικος μου)! :S

Λες και μου το εβαλαν σε καμια σουιτα λουξ!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΝΑΙ...ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΕΙΜΑΙ.

Άντε βρε!!!!

Πες μου ότι σε λένε και Παπαδάκη και τη Μαγουλίτσα Άννα-Μαρία Παπαδάκη, και θα πάρω τα βουνά!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...