Μετάβαση σε περιεχόμενο

έχασα το μωράκι μου 1 βδομάδα πριν τον γάμο μου!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το κάρμα είναι αυτό που λέει Κάρμα ( :P) δίπλα από κάθε ποστ σου. Κάθε μέλος μπορεί να εκφράσει την αποδοκιμασία ή την επιδοκιμασία του ανεβάζοντας ή κατεβάζοντας το κάρμα ενός άλλου μέλους. Δηλ. το δικό σου από 0 που είναι όταν ξεκινάς, είχε πάει στο -1. Τώρα σου το ανέβασα, δηλ. στο ξαναπήγα στο 0. Μπορείς να αλλάζεις ένα κάρμα κάθε 6 ώρες και ποτέ το δικό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ .ηΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗ ΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ; ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΕ; ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΝΤΟΝΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΟΜΗ ΚΙΝΗΣΗ ; ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΠΩΣ ΒΗΧΕΙΣ ΠΩΣ ΦΤΕΡΝΙΖΕΣΕ ΟΧΙ ΣΕΞ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 3ΜΗΝΟ ΚΑΙΚΥΡΙΩΣ ΟΧΙ ΣΦΙΞΙΜΟ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ .ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΤΟ ΣΕΞ ΟΤΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙΕ ΙΑΝΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΙΣΩΣ ΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ .ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΝΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ Η ΤΑΡΑΧΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ .ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙΣ ; ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ .οΜΩς Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΝΕ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ; ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΠΕΙΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙΜΕΤΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΚΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ .

ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΤΗ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΗΘΙΚΗΣ ΣΕ ΚΑΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΑΛ ΠΡΩΤΑ ΠΡΠΕΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΝ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"θελω να γίνω μαμά!" πόσο χρονών είσαι? είσαι και εσύ παντρεμένη? έχεις προσπαθήσει να μείνεις έγκυος και δεν τα κατάφερες ακόμα?

αν θες και εσύ θα ήθελα να σε γνωρίσω λίγο καλύτερα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το 81 είναι η χρονιά της γέννησής σου, τότε είμαι ένα χρόνο μεγαλύτερη! 29, αλλά λέω 23 συνήθως... ;)

Παντρεμένη, προσπαθούμε για μωράκι από τον περασμένο Ιούνιο. Ίσως είχα τον Ιούλιο μια βιοχημική, κάτι που δεν είναι σίγουρο, από τότε όμως τίποτα... Η αλήθεια είναι ότι τώρα έπιασα δουλειά και προσαρμοζόμαστε στα νέα ωράρια...

Εσύ από Θεσσαλονίκη είσαι; Κλαψ, ήμουν δέκα χρόνια εκεί, έφυγα πριν ένα χρόνο... Κλααααααααψ................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πίστεψέ με βάνια δεν υπάρχει μέρα που να περάσει και να μην κλάψω για το μωράκι μου. δεν υπάρχει στιγμή που να περάσει και να μην το σκεφτώ. ακόμα και την ώρα που κάνουμε σεξ με τον άντρα μου το σκέφτομαι, σοβαρά μιλάω. αλλά όταν έχεις τον άντρα σου να σου λέει ότι δε θέλω να στεναχωριέσαι άλλο πια και ότι θέλω να το ξεπεράσεις και να προχωρήσουμε παρακάτω πρέπει και εγώ να μην είμαι εγωίστρια και να κάνω και λίγο τον καραγκιόζη για χάρη του και μόνο. συγκεκριμένα τη Δευτέρα που μας πέρασε βγήκα έξω με φίλες μου και ήπια τόσο πολύ που όταν γυρνούσαμε στο σπίτι με τον άντρα μου με έπιασαν τα κλάματα στο δρόμο και έκλαιγα με λιγμούς και δεν μπορούσε να με συνεφέρει και την επόμενη μέρα είχαμε ραντεβού στον γιατρό και με μαλώνανε και οι δύο για να το ξεπεράσω και να αρχίσω να ηρεμώ γιατί το να κλαίω συνέχεια θα μου κάνει κακό. πίστεψέ με το να κάνεις τον καραγκιόζη κάθε μέρα δεν είναι και τόσο εύκολο αλλά όπως με καταλαβαίνει ο άντρας μου που ακόμα δεν είμαι εντελώς καλά και θέλει να ηρεμήσω για την υγεία μου και μόνο, έτσι και εγώ πρέπει να τον σκεφτώ και να πάω παρακάτω για χάρη του και μόνο.

ο γιατρός μας είπε πως μόλις καθαρήσω από την αιμοραγία της αποβολής ότι μπορούμε να έρθουμε σε επαφή αρκεί να μην τελειώνει μέσα μου, ότι δεν πρέπει να μείνω ακόμα έγκυος και να προσέχουμε. πρώτα θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις μετά την πρώτη μου περίοδο και μετα αν όλα πάνε καλά θα προσπαθήσουμε για άλλο παιδάκι.

όσο για την επιθυμία μου για σεξ, δεν το θεωρώ με τίποτα φυσιολογικό γιατί ποτέ δεν ήμουν έτσι, γι'αυτο το έγραψα κιόλας να μου πείτε τη γνώμη σας.

ελπίζω να μη με παρεξηγείς που μιλάω λίγο απότομα αλλά πίστεψέ με από τη μια θέλω να ικανοποιήσω τον άντρα μου και να του κάνω το χατήρι σιγά σιγά να αρχίσω να ηρεμώ (δυσκολο αλλά το προσπαθώ) και από την άλλη νομίζω πως αν δεν κλάψω μια μέρα για το μωράκι μου θα νομίζει το καημένο πως το έχω ξεχάσει...αλλά δεν είναι έτσι και στεναχωριέμαι ακόμα και όταν είμαι μόνη μου δεν μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυά μου.

βαρέθηκα να μου λένε συνέχεια μην κλαίς και γι'αυτό αφιερώνω κάποιες στιγμές της ημέρας στον εαυτό μου και στη μοναξιά μου για να ξεσπάσω... δε φεύγει μέρα που να μην το κάνω αυτό το έχω τόσο πολύ ανάγκη... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ είμαι από την Εδεσσα. ο άντρας μου είναι από Θεσσαλονίκη και θα μείνουμε εδώ. ήρθα στη θεσσαλονίκη τον Οκτώβριο του 2001 για να σπουδάσω, γνώρισα και τα εφτιαξα με τον άντρα μου το Μάρτιο του 2002 και από τότε είμαστε μαζί. ναι είμαι 28 και λέω ότι είμαι 28 :P .

ελπίζω μέσα από την ψυχή μου να κάνετε σύντομα παιδάκι, ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου στο εύχομαι. τι είναι η βιοχημική, συγνώμη αλλά δεν ξέρω. προσπάθησε να μην αγχώνεσαι. εμείς την μέρα που πιάσαμε το μωράκι μας είχαμε πιεί και οι δύο και πάνω στην πράξη και στο μεθύσι μας εκεί που πήγαινε να τελειώσει μου είπε να τελειώσει μέσα μου. το είχαμε συζητήσει για να ξεκινήσουμε να προσπαθούμε λίγο πριν τον γάμο αλλά δεν το είχαμε πάρει απόφαση. και ξαφνικά το κάναμε και όλως παραδόξως έπιασε. σκέφτομαι μήπως όταν ξαναρχίσουμε να προσπαθούμε, μήπως αγχώνομαι αλλά αν συμβαίνει κάτι τέτοιο μπορεί να ξαναγίνουμε λιώμα και να ξανακάνουμε έτσι... :P .

σου εύχομαι ότι καλύτερο και δοκιμάστε το που ξέρετε μπορεί να πιάσει... :P (δεν ξέρω αν στέκει ιατρικά...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αγχώνομαι πολύ, τώρα με τη δουλειά είναι αλλού το μυαλό μου!

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΙΩΣΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ. ΠΡΟΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ ΕΙΧΑ ΤΡΟΧΑΙΟ.....ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΞΑΠΛΑ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 7 ΜΗΝΩΝ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΗ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ήθελα να προσθέσω ότι ο γιατρός μου μου είχε πει να μην κάνω απότομες κινήσεις και δεν έκανα. όσο για το σφίξιμο στην τουαλέτα δεν μου συνέβαινε και δεν το είχαμε συζητήσει ποτέ με τον γιατρό μου. δεν ήξερα ότι δεν έπρεπε τώρα που το έχασα και το συζήτησα με κάποιες μανούλες μου το είπαν δεν το ήξερα, αν το ήξερα δεν θα το έκανα εκείνη τη μέρα εννοείται. επίσης μου είπε και αυτός αλλά και ένας γιατρός του ικα που μου έγραφε τις εξετάσεις μου, να μην θεωρώ τον εαυτό μου άρρωστο να κάνω ότι έκανα και πριν με μέτρο και σεξ ακόμα αλλά όχι πολύ ώρα και όχι στάσεις περίεργες, να μην σηκώνω βαριά πράγματα, οι κινήσεις μου να είναι πιο ήρεμες, να προσέχω τη διατροφή μου, όσο μπορώ να τρώω πιο υγιεινά (πράγμα λίγο δύσκολο, λόγο του ότι είχα πολλές αναγούλες και εμετούς) και γενικα να ζω φυσιολογικά αλλά με μέτρο. αυτό μου το είπαν και όλες οι γνωστές μανούλες και η μαμά μου και η πεθερά μου (αν και πάντα οι μανάδες είναι λίγο πιο υπερβολικές από τους άλλους για τα παιδιά τους).

ΒΑΝΙΑ έχεις την εντύπωση ότι έκανα κάτι λάθος και το έχασα το μωράκι μου. λες ότι το απέβαλα επειδή ζορίστηκα στην τουαλέτα ή έκανα κάτι άλλο κακό για αυτό?πες μου θέλω να μάθω τη γνώμη σου, σε παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα κακό δεν έκανες!! Ήταν να γίνει! Παλιότερα οι γυναίκες ξεπατώνονταν στη δουλειά και γεννούσαν μια χαρά τα παιδιά τους! Εξάλλου σκέψου ότι αν μπορούσαμε να σταματήσουμε από μόνες μας μία εγκυμοσύνη τόσο εύκολα δε θα υπήρχε κανένα ανεπιθύμητο παιδάκι σ'αυτό τον κόσμο!!! Ηρέμησε!!! Όταν έχασα το μωράκι μου ο γιατρός μου είπε ότι η φύση προνοεί και δεν αφήνει να γεννηθούν παιδάκια με προβλήματα. Έτσι έγινε και με σένα. Κάνε τις εξετάσεις που πρέπει και όλα θα πάνε καλά!! Σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με το Δροσερούλα! Η εγκυμοσύνη δεν είναι αρρώστια. Αν δεν ζοριζόσουν εκείνη την ώρα, απλά δε θα ζούσες αυτό το σοκαριστικό επεισόδιο, δηλαδή να δεις τα ποδαράκια του μωρού σου να κρέμμονται... Οπότε, το μωρό θα το έχανες και θα σου έκαναν απόξεση. Δηλαδή, μην κάθεσαι τώρα να σκέφτεσαι ότι φταις εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. και εγώ δε νιώθω καλά όταν σκέφτομαι ότι εγώ φταίω για το χαμό του μωρού μου. όμως αν όντως έκανα κάτι λάθος θέλω να το μάθω και να μην το ξανακάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, αυτά θα σου τα πει και ο γιατρός σου. Εγώ έγκυος δεν είμαι/ήμουν, οπότε δεν ξέρω. Αλλά, απ' όσα ξέρω και μαθαίνω, η εγκυμοσύνη δεν είναι ασθένεια για να είμαστε όλη μέρα στο κρεβάτι, εκτός αν υπάρχει λόγος. Δηλαδή, οι γυναίκες που είναι έγκυες και δουλεύουν μέχρι τον 7ο ή και 8ο μήνα (για τώρα μιλάω, όχι στα παλιά χρόνια) γιατί δε χάνουν τα παιδιά τους; Όταν κάνεις εξετάσεις, θα σου πουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, παρ' όλο που, πολλές γυναίκες έχασαν και ένα και δύο παιδιά, και μετά έκαναν πολλά περισσότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο μηνων ηταν?

ουφ νευριασα τωρα! οχι με εσενα!δεν το εχασες ακριβως...στο πηραν! δεν φταις εσυ που εφυγε! φταιει ισως ο γιατρος,ισως ο θεος ισως η βλαμενη τυχη!

σε καμμια περιπτωση εσυ!

εσυ εισαι "μαγκας" του εδωσες την ευκαιρια να ξεκινησει το ταξιδι της ζωης και προσπαθησες για το καλυετρο! μπραβο σου χιλια μπραβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τώρα διάβαζα σε ένα site για την εγκυμοσύνη και συνειδητοποίησα ότι 1 βδομάδα πριν χάσω το μωράκι μου είχα κάνει την εξέταση για την αυχενική διαφάνεια και ο γιατρός μας είπε ότι όλα ήταν φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιθανότερο είναι να ήταν όλα φυσιολογικά, και να προέκυψε κάτι εν τω μεταξύ... Πολλές φορές δε φαίνεται και απολύτως τίποτα σ' αυτές τις εξετάσεις. Π.χ., μια φίλη μου είχε απολύτως φυσιολογική εγκυμοσύνη (2ο παιδάκι), έκανε όλες τις εξετάσεις και πήγαιναν όλα μια χαρά και στον 5ο μήνα ανακάλυψαν ότι δεν είχε κλείσει το στέρνο του εμβρύου, με αποτέλεσμα να μην έχει αναπτυχθεί φυσιολογικά και αναγκάστηκε να το ρίξει. Αρχικά ρίξαμε το φταίξιμο στο γιατρό, και στη συνέχεια ανακαλύψαμε ότι αυτό μετά τον 5ο μήνα μπορεί να φανεί, άρα δεν έφταιγε ο γιατρός.

Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου,σίγουρα δεν φταις εσύ.Έκανες ό,τι καλύτερο μπορούσες για το μωράκι σου,και σίγουρα θα κάνεις πολλά παιδάκια ακόμη!

Επίσης δεν μπορούμε να ξέρουμε την αντίδραση του κάθε ανθρώπου μετά απο ένα τέτοιο τραγικό γεγονός.

Η ζωή καλώς ή κακώς συνεχίζεται και καμία γυναίκα δεν θα έπρεπε να θάβεται μετά την απώλεια ενός παιδιού,γιατί απλούστατα δεν έχει νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα κοπελα μου τωρα μπηκα μεσα και ειδα τις ερωτησεις σου.Καταρχιν εγω δεν θεωρω οτι εκανες κατι εσκεμενα και βεβαια δεν ευθυνεσε εσυ για αυτο απλα συνεβη πεσ οτι ειναι ενα τχαιο γεγονος .Στην αυχενικη διαφανεια κοιτανε για συγκεκεριμενα πραγματα μπορει να υπηρχε καποιο ασχετο προβληαμ στο μωρο και να το εχανες αργοτερα και τοτς τι θα γινοταν ; Ο αντρας σου εχει δικιο που σε θελει να εισια καλα αλλα κακα τα ψεματα εχεις την αναγκη να πενθισεις να συγκεντρωθεις πρπει να το καταλαβει αυτο .Οχι μην κανεις το Καραγκιοη μην υποτιμας την νοημοσυνη του πες του ξεκαθαρα οτι εισια πληγωμενη στεναχωρημενη απογοητευμενη και θελεις το χρονο σου .Με το να κλεινεις τα ματια να πινεις και να μεθας δνε το ξεχνας.Μπορω να σε καταλαβ και σιγουρα δεν σε κατηγορω για τιποτα , δεν εκανες κατι λαθος αυτο βγαλτο σε παρακαλω απο τονμυαλο σου .

Προσπαθησε να πας καπου με τον αντρα σου για κααν δυο ερες να ηρεμησετε μην νομιζεις και για εκεινον δεν ειναι οτ5ι καλυτερο δνε εχασε μοπνο το παιδι του αλαλ βλεπει και σνενα να εισια ετσι και στεναχωριετε αλλα να ξερεις καποιες κατατστασεις δνε μπορουμε αν τις αποφυγουμε και η θλιψη για τους ανθρωπους ειναι .

Ευχομαιμεσα απο τη καρδια μου να ηρεμησεις καινα εχεις συντομα ενα μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

ευτυχώς ή δυστυχώς ο γάμος μου ήταν 1 εβδομάδα μετά την αποβολή με προγραμματισμένο ταξίδι για το Παρίσι. αν μη τι άλλο ξεφύγαμε λίγο και ξεχαστήκαμε σε αυτό το ταξίδι.περάσαμε πολύ καλά, αλλά εννοείται πως δεν με έκανε να ξεχάσω ότι συνέβει και φυσικά το σκεφτόμουν και εκεί κάθε μέρα και με έπαιρνε από κάτω.

όσον αφορά το ποτό μη φανταστείς ότι είμαι κάθε μέρα με ένα μπουκάλι στο χέρι. έτυχε εκείνη τη μέρα και ήπια και δεν το κατάλαβα πότε έγινα λιώμα, μπορεί να βοήθησε και η ψυχολογία μου για το αποτέλεσμα.

και ακριβώς επειδή ο άντρας μου με βλέπει να στεναχωριέμαι και στεναχωριέται κι αυτός, γι'αυτόν το λόγο κάνω τον καραγκιόζη. αλλιώς δεν έχω κανένα λόγο να κρίψω τη λύπη μου. μήπως επειδή δεν κλαίω μπροστά του, αυτός δεν ξέρει ότι δεν το έχω ξεπεράσει? λίγο να με δεί να κάθομαι σκεφτική αμέσως με ρωτάει τι έχω. αλλά νομίζω πως ξεσπάω πολύ καλύτερα μόνη μου, που δεν έχω κανένα να μου λέει μην κλαίς και πρέπει να το ξεπεράσεις.

όσο για το αν φταίω ή όχι μάλλον κάθε γυναίκα που της συνέβει κάτι παρόμοιο αναρωτιέται μήπως αν έκανε κάτι αλλό, μήπως τελικά δεν το έχανε το μωράκι της. θα μου φύγει φαντάζομαι αυτή η σκέψη μετά τις εξετάσεις που θα κάνω, πιστεύω πως αισθάνομαι έτσι επειδή είναι ακόμα πολύ πρόσφατο το γεγονός.

φιλάκια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβει κ σου εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις εγκυος κ όλα να πάνε καλά.Μια φίλη μου έχασε το μωρό της με τον ίδιο τρόπο στην τουαλέτα..Μετά ξαναέμεινε έγκυος κ όλα ήταν μια χαρά. Τώρα έχει δυο κοριτσάκια,πριν 1 χρόνο απέκτησε κ το 2ο παιδί..

Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι κ κυρίως να μην σκέφτεσαι οτι αν έκανες κατι άλλο οτι ίσως δεν το έχανες.Ήταν γραφτό να γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μονο μπραβο θα σου πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!μπραβο για την δυναμη που εχεις και το αντιμετωπιζεις.μπραβο για τον τροπο που σκεφτεσαι-και ας ειναι καπως παρεξηγησημος για ορισμενες κοπελιες με την καλη την εννοια παντα-μπραβο που προσπαθεις να πας ενα βημα πιο περα μετα την απωλεια σου χωρις να το καθυστερεις και να πεφτεις.ΜΠΡΑΒΟ :) ευχομαι γρηγορα να δικαιωθεις απο αυτο το δυσκολο μερος της ζωης με την ασκημη πλευρα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 έγραψε:

ο γιατρός μας είπε πως μόλις καθαρήσω από την αιμοραγία της αποβολής ότι μπορούμε να έρθουμε σε επαφή αρκεί να μην τελειώνει μέσα μου, ότι δεν πρέπει να μείνω ακόμα έγκυος και να προσέχουμε. πρώτα θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις μετά την πρώτη μου περίοδο και μετα αν όλα πάνε καλά θα προσπαθήσουμε για άλλο παιδάκι.

(

Λιγο μπερδεμενα τα βλεπω εδω.Για να καταλαβω σου ειπε να κανετε ελευθερα σεξ αλλα να μην μεινεις εγκυος??Πως γινεται αυτο??Γιατι ξερω (και απο πειρας) οτι μπορεις να μεινεις εγκυος και απο τα προσπερματικα υγρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...