Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ;ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;


baby sm

Recommended Posts

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΕΤΣΙ ΤΑ ΗΘΕΛΕ... ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΔΕΣ - ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΜΕ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΕΦΕΡΑΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΛΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΑΝΩΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΚΟΜΑ. ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΘΥΜΩΜΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ ΤΟ ΙΑΣΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΠΟΡΤΟ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ.

line_flow_blue_beg_41_time_1242964800_text_cf20c9dcf3efede1f220ece1f220e5dfede1e9.gif

line_line_typew6_beg_d_typew11_time_1004068800_text_c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα, ναι, άμα υπάρχει κάποιος άγιος, σου το βαφτίζουν!! Μέχρι και άγιος Δίας υπάρχει, δεν κάνω πλάκα, το είχα δει στο ημερολόγιο!!!!!

Τώρα, βέβαια, να βγάλεις το παιδί σου Δία, ε, είναι λίγο παρατραβηγμένο! Τα αρχαία ελληνικά ονόματα δε μου αρέσουν καθόλου, ας πούμε Περικλής, Αριστείδης, Θεμιστοκλής, Βρασίδας. Το Ιάσονας, όμως, αντίθετα μου αρέσει πολύ!!!!!

Αν και, πολλές φορές βαφτίζουν και τα πιο άσχετα. Π.χ. ο θείος μου έβγαλε το δεύτερο γιό του Γιώργο-Γκάρεθ (το έχω ξαναγράψει σε παλιότερο ποστ)!!!!!

Πήγαμε στη βάφτιση του μικρού, και κάθε φορά που έλεγε το όνομα ο παπάς, η μάνα του μικρού έσκαγε στα γέλια!!!! Μόνο ο πατέρας του ήταν ενθουσιασμένος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Γκάρεθ ήταν ένας από τους ιππότες του βασιλιά Αρθρούρου!!!! Στην αρχή ήθελε να τον βγάλει Γιώργο-Λάνσελοτ, αλλά σκέφτηκε ότι μπορεί και να τον κορόιδευαν τα παιδιά στο σχολείο, ενώ με το Γιώργος-Γκάρεθ για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο δε θα τον κορόιδευαν.

Γιώργο τον φωνάζουν, όπως και όλα τα παιδιά που τους δίνουν δύο άσχετα μεταξύ τους ονόματα, αναγκαστικά κρατάνε μόνο το ένα (τώρα να φωνάζεις το παιδί σου Δημήτρη-Αλέξη ή Αντώνη-Πελοπίδα, είναι λίγο γελοίο!!!).

Αφήστε που τα τελευταία χρόνια δε βαφτίζουν παιδιά με διπλό όνομα, δε θυμάμαι πώς το δικαιολόγησαν, αλλά αυτό είναι απόλυτος παραλογισμός. Κι εγώ δύο ονόματα έχω, μόλις που πρόλαβαν και με βαφτίσανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Ο Γκάρεθ ήταν ένας από τους ιππότες του βασιλιά Αρθρούρου!!!! Στην αρχή ήθελε να τον βγάλει Γιώργο-Λάνσελοτ, αλλά σκέφτηκε ότι μπορεί και να τον κορόιδευαν τα παιδιά στο σχολείο, ενώ με το Γιώργος-Γκάρεθ για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο δε θα τον κορόιδευαν.

Γιώργο τον φωνάζουν, όπως και όλα τα παιδιά που τους δίνουν δύο άσχετα μεταξύ τους ονόματα, αναγκαστικά κρατάνε μόνο το ένα (τώρα να φωνάζεις το παιδί σου Δημήτρη-Αλέξη ή Αντώνη-Πελοπίδα, είναι λίγο γελοίο!!!).

Αφήστε που τα τελευταία χρόνια δε βαφτίζουν παιδιά με διπλό όνομα, δε θυμάμαι πώς το δικαιολόγησαν, αλλά αυτό είναι απόλυτος παραλογισμός. Κι εγώ δύο ονόματα έχω, μόλις που πρόλαβαν και με βαφτίσανε!!!

να σαι καλα ρε συ!!!ξεπατωθηκα στα γελια βραδυατικα!μεχρι και η μικρη μου τρομαξα απο τα γελια μου και εβαλε τα κλαμματα και τωρα δεν κοιματαιαιαι...! :laugh: :unsure::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh:

Σόρι για το μωρό... :huh:

γιατι καλε εσυ φταις;

εγω, που δεν μπορω να συμμαζευτω για να κοιμηθει ...ευτυχως τελικα κοιμηθηκε. καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που άνοιξες αυτό το θέμα γιατι κ εμείς πολιτικό γάμο έχουμε κάνει πριν 5 χρόνια.Λέγαμε οτι θα κάνουμε θρησκευτικό τον επόμενο χρόνο κ μετα τον επόμενο ώσπου περάσανε 5 χρόνια..Έτσι όπως γίνονται οι γάμοι δεν μ'αρέσει καθόλου,ολίγον σαν πανηγύρι..

Τελικά ο παπάς αποφασίζει αν θα δεχτεί η όχι έτσι?Αυτό ισχύει κ για τα 2 ονόματα όπως κ για τους 2 νονούς λένε οτι δεν επιτρέπετε πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...