Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑ ΡΟΥΧΑ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ... ΤΑ ΤΖΙΝ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΕΥΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΑΩ Η ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ???? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω να τα αποφυγεις, και ειδικα τα τζην που το υφασμα ειναι πιο σκληρο! να φορας ανετα ρουχα και να μην σε πιεζουν!

καλη εγκυμοσυνη να'χεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsaki mu!!!!

den einai kalo na piezesai akoma kai an eisai stin arxi...protimise formes!ego na sou po eimai 23 evdomadon kai apo tin arxi formes foraw.to kalokairaki eixa vrei kati petsete apo ta sugarfree kai itan polu kales..den me zestainan..kai tora me aples formes pou tis eixa apo prin.

an eisai fun ton jeans oraia sxedia kai oikonomika exei i zara kai ta benetton.eidika ston zara einai kai polu xamilokavala kai einai teleia!kali egkimosini na exeis!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικάκι, από όσο ξέρω και εγώ δεν πρέπει να σε πιέζει τίποτα στην γλυκιά κοιλίτσα, ευκαιρία να οργώσεις τα εμπορικά....και μην ξεχνάς η μόδα φέτος ευνοεί τις παχουλούλες και εγκυούλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην πολύ αρχή φορούσα τα τζην μου, αλλά με ανοιχτό το κουμπί και ριχτές μλπόύζες από πάνω. Αυτά μέχρι τον 3ο περίπου. Μετά δεν μπορούσα να διανοηώ οτιδήποτε στενό κι ας είχα πολύ μικρή κοιλιά. Απλά δεν με βόλευε!! Φόρμες, φουστανάκια και κανένα δύο παντελονάκια εγκυμοσύνης με λάστιχο που προσαρμόζεται καθώς μεγάωνει η κοιλίτσα.

Α, και από εσώρουχα πήρα απλά βαμβακερά χαμηλοκάβαλα, 1 νούμερο μεγαλύτερα από το κανονικό μου.

Καλή εγκυμοσύνηνη :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΗ ΞΑΝΑΦΟΡΕΣΕΙΣ ΤΖΙΝ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΕΝΟ ΠΙΕΖΕΙ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑ ΙΤΟ ΚΑΒΑΛΟ..ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ...

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΖΙΝ 2-3 ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΙΩΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ..ΑΠ ΤΑ ΖΑΡΑ!!!ΠΑΛΥ ΩΡΑΙΟ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΤΖΙΝ ΚΛΠ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!

ΜΗ ΦΟΡΑΣ ΣΤΕΝΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΙΕΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ Κ ΣΕΞΙ.ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΛΑΝ ΜΕ ΜΠΛΟΥΖΟΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ,ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Κ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΙΕΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΤΖΗΝ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκα μου,θα συμφωνήσω με τα κορίτσια :)

Καλύτερα να επιλέγεις πιο άνετα ρούχα.Σε λίγο καιρό εξάλου,δεν θα σε βολέυουν τα στενα ρουχα.

Έχεις πολλές επιλογές.Εγώ προτιμώ άνετες παντελόνες απο ελαστικό ύφασμα,φορεματάκια,τζιν για εγκύους(έχω μια σαλοπέτα την οποία φόρεσα πολύ μετά τον 6ο μήνα)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως η μόδα είναι με το μέρος μας φέτος....κολάν, μπλουζοφορέματα νομίζω ότι θα αργήσω να ψωνίσω ρούχα εγκυμοσύνης!Τα τζην κι εγώ τα άφησα στην άκρη γιατί όσο να 'ναι πιέζουν λίγο στην κοιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα να προσθέσω και εγώ ότι πολύ ωραία και με νορμαλ τιμές και ποικιλία σε τζην εγκυμοσύνης έχουν και τα H&M αλλά και τα GAP

και φυσικά η λύση μπλουζοφόρεμα με κολάν είναι κλασική αξία μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης

ααα, πολύ βολικά είναι και κάποια πουκάμισα εγκυμοσύνης !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πήρα ένα τζίν mama από τα Η&Μ το οποίο φοράω σήμερα. Όταν το δοκίμασα όρθια ήταν μια χαρά. Όμως τώρα που κάθομαι στην καρέγκλα στην δουλειά με πιέζει το κουμπί και εκεί που μπαίνει το ένα πάνω από το άλλο κάτω από την κοιλιά. Τζάμπα το πήρα γαμώτο;;; Είμαι 13 εβδομάδων και δύο ημερών. Λέτε να έκανα κακό στο μωρό που το φόρεσα σήμερα;;;

Περιμένω να περάσει η ώρα να πάω σπίτι να το βγάλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω βρε..θα ηταν κακο αν το ξεκουμπωνες απλα οση ωρα καθεσαι? και ριξε την μπλοθζα απο πανω δεν θα το προσεξει κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απο τη στιγμη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος πεταξα τα τζην και αρχισα να φοραω φορμες

ημουν και πολυ σπορ εγκυος

καποια στιγμη πηρα ενα τζην για εγκυους απο το ζαρα

με βολεψε τοσο πολυ,ηταν τοσο ανετο που το ειχα πλυνε βαλε

οταν σταματησα να χωραω στις μπλουζες μου πηρα μερικες εγκυμοσυνης απο το benneton

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω σχεδον απο την αρχη δεν τα εβαζα τα τζιν μου παρα προτιμουσα παντελονια υφασματια που δεν με πιεζαν στην κοιλιτσα μου..τωρα που εχει φουσκωσει η κοιλιτσα πηρα απο τα zara ενα παντελονι μαυρο υφασματινο που δε φαινεται καθολου εγκυμοσυνης και ειναι τελειο...το φοραω αρκετα και ειναι πολυ βολικο.....γενικα ομως στα zara δεν εχει την τρελη ποικιλια η αληθεια ειναι και οπουδηποτε αλου με ρουχα εγκυμοσυνης και να πας ειναι πανακριβα....πχ πηγα ρωτησ αγια ενα παντελονι τζιν σε ενα μαγαζι με ρουχα εγκυμοσυνης και μου ειπε 98 ευρω εν το παντελονι απο τα zara το πηρα 45 ευρω...μεγαλη διαφορα.....αυτα...φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μαρθα μου ειχα παντελονι βασικα ηταν πριν 2 μηνες και ειχε κανονικο κουμπι..δεν με πιεζε καθολου βεβαια δεν ειχα και μεγαλη κοιλια...τωρα φοραω φορμες...φουστανακια και εχω τζιν με το λαστιχο που πιανει την κοιλια..οπως αυτο που λες..

ωραια πραγματακια εχει και το mothercare...εγω ποολλα πραγματα απο εκει τα περνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως κορίτσια από την αρχή της εγκυμοσύνης μου επειδή με πίεζαν τα τζίν φόραγα φορέματα φαρδιά,έτσι την έβγαλα όλο το καλοκαίρι και με βόλεψαν πολύ.Τα αγόραζα από κανονικά μαγαζιά (όχι από μαγαζιά για εγκύους)και τα έβρισκα σε πολύ καλές τιμές,20,30 ευρώ το πολύ.Τώρα το Χειμώνα και επειδή πλέον έχω φουσκώσει αρκετά έχω βολευτεί τα κολάν με τα μπλουζοφορέματα και πήρα τώρα τελευταία ένα απο τα sprider με 25 ευρώ που έχει αρκετό χώρο για την κοιλίτσα και είναι ότι πρέπει.Μπότες πήρα χαμηλές φυσικά με 45 ευρώ και φοράω και τις μπαλαρίνες μου που και που,που βολεύουν πολύ.Α!φόρμα επίσης απο τα sprider σε προσφορά με 15 ευρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λυση ειναι κολαν! και μακριες μπλουζιτσες απο πανω! με ενα ωραιο ζευγαρι μπαλαρινες! τι ποιο shick? αστα τζιν στην ακρη.. δεν κανει καλο να πιεζεις την κοιλια σου..ακομα και αν εισαι στην αρχη.. επισης φορμες αθλητικες και φορεματα ειναι μια αλλη ωραια λυση... Ετσι θα ειστε και οι 2 ανετοι-ανετες! αξιζει αυτη η μικρη θυσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΙ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ΡΟΥΧΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ..Η ΚΛΑΣΙΚΗ,ΑΝΕΤΗ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΟΦΟΡΕΜΑΤΑ ΜΕ ΚΟΛΑΝ..

ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΗ ΣΙΛΟΥΕΤΑ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ,ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΩΡΑΙΑ ΝΤΥΜΕΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΗ ΠΥΤΖΑΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΦΟΡΜΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο χειμώνας είναι πιο δύσκολος όταν είσαι έγκυος γιατί κάνει κρύο και τα ρούχα σου δεν σου κάνου και τα περισσότερα μαγαζιά εγκυμοσύνης τα έχουν όλα στα ύψη.

να σου προτείνω 2 -3 πραγματάκια που θα σε βοηθήσουν.

1ον: Μην φοράς στενά παντελόνια φέρουν δυσχέρια τόσο σε εσένα όσο και στο έμβριο.

2ον:Αγόρασε 1 τζιν, 1 μαύρο παντελόνι, 1 κολάν και 1 καλσόν για εγκυμονούσες. Είτε αυτά που έχουν το λαστιχο και πάνε κάτω από την κοιλιά είτε αυτά που πάνε πάνω από την κοιλιά. Φιλική συμβουλή ... να σου είναι άνετα προς φαρδυά για να βγάλεις όλη την εγκυμοσύνη. (Beneton,Mothercare είναι τα 2 βασικά μαγαζιά)

3ον: Παλτό ή μπουφάν πάρε από μαγαζί για παχουλές, οι τιμές είναι στο μισό από αυτά για τις εγκύους εγώ το δικό μου το είχα πάρει 75€ ενώ στο Λητώ πχ το φθηνότερο είχε 120€.

4ον Όπως και πέρσυ (που ήμουν εγώ έγκυος) έτσι και φέτος της μόδας είναι τα άνετα ρούχα, φαρδιές μπλούζες και φορέματα. Για αρχή λοιπόν φόρα τα δικά σου και όταν πια αισθάνεσε ότι σου είναι στένα πάρα 2-3.

Μην πάρεις παραπάνω πράγματα γιατί απλά δεν θα τα χρησιμοποιήσεις.

α!!! και κάτι τελευταίο προσ Θεού όχι τακούνια !!!

καλή πορεία να έχεις και ότι θες ... είμαστε εδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εγκυμονουσες σας ευχαριστω για τισ συμβουλες σας!!!!!! πηρα ενα παντελονι τζιν απο prenatal, 60 ευρω.αλλα χαλαλι, θα με βγαλει ολη την εγκυμοσυνη και πιομετα θα παρω κι αλλα, εννοειται!!!! φιλακια καλο σαβ/κο! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...