Μετάβαση σε περιεχόμενο

διαταραχές περιόδου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας ξανά κοριτσάκια.

Αντιμετωπίζω ενα προβληματάκι και θα ήθελα τα φώτα σας. Περίμενα να αδιαθετήσω στις 30/08 αλλά τελικά απο τότε τίποτα, την τελεύταια βδομάδα μόνο έχω κατι απαλά καφέ υγρα και μόνο αυτά. Τι να κάνω? Φοβάμαι να παω στον γυναικολόγο μου μην μου πει καμια ενδομητριώση και απογοητεύτω εντελως.

Στις 30/08 έκανα μια χοριακή αλλά βγήκε αρνητική τελικά.

Φοβάμαι πάρα πολύ γιατι δεν το έχω ξαναπάθει αυτο μέχρι και πολύποδα σκέυτηκα μήπως έχω γιατι έχει πρήστει η κοιλιά μου απο το στήθος και κάτω σας έχει τύχει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτσε γιατί έχω απορίες..

Έκανες χοριακή 30 Αυγούστου;;;

Κι από τότε δεν το'χεις ψάξει καθόλου ξανά;;

Μα έχουμε μέσα Οκτωβρίου!!! Τι περιμένεις κοριτσάκι μου;;;

Γιατί σκέφτεσαι όλα τα αρνητικά, για πολύποδες και ενδομητρίωση κι ό,τι άλλο;;; Έχεις κάποια προϊστορία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, τόση καθυστέρηση και φοβάσαι να πας στο γιατρό; Τι κερδίζεις με αυτό; Ό,τι και να σου πει, θα πρέπει να γνωρίζεις τι συμβαίνει. Είτε είναι εγκυμοσύνη, είτε κάτι άλλο. Αυτά δεν πρέπει να τα αφηνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy όντως απο τις 30/08 που έκανα την χοριακή δεν ξανασχολήθηκα με το θέμα λέω κάποια στιγμη θα μου έρθει αλλά τελικά ακόμα τίποτα. Όχι δεν έχω προιστορία με τίποτα απο τα παραπάνω απλά ο φόβος μου με κάνει να σκέφτομαι τα χειρότερα.

Athinak έχεις δίκιο ότι δεν κερδίζω τίποτα με τον φόβο μου απλά νιώθω αρκετά απογοητευμένη τώρα τελεύταια και αυτο με παει πίσω σε πολλά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έχεις τεστάκι, κάνε για να δεις καταρχήν αν είσαι έγκυος. Μακάρι να'ναι αυτός ο λόγος της καθυστέρησης. Αν όμως σιγουρευτείς ότι δεν είσαι έγκυος, τότε πρέπει οπωσδήποτε να πας στο γιατρό σου για να δεις τι φταίει. Μην το αφήνεις άλλο, είναι πολύς ο καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου οτι και αν ειναι πρεπει να πας στον γιατρο σου και να το αντιμετωπισεις.ολα γινονται,με αυτο που κανεις δεν κερδιζεις τιποτα παρα μονο αρνητικες σκεψεις

παντως σου ευχομαι η ολη καθυστερυση να οφειλετε σε εγκυμοσυνη :):):)

μηπως εκανες νωρις την χωριακη? και δεν εδειξε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε λινακι μου,πολυ χαλαρη εισαι...ουτε ενα τεστ απο τοτε???εγω θα ειχα κανει 5 χωριακες και 15 τεστ εγκυμοσυνης...πλακα μας κανεις?αντε τρεχα παρε αυριο ενα τεστακι και πες μας τα ευχαριστα σε παρακαλω!!!αντε γρηγορα....

φιλακια πολλα και ευχομαι τα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

νιώθω αρκετά απογοητευμένη τώρα τελεύταια και αυτο με παει πίσω σε πολλά πράγματα.

H αλήθεια είναι πως ο ψυχολογικός παράγοντας επηρεάζει τα πάντα στο σώμα μας και τις λειτουργίες του,όμως βρε κούκλα μου μην το αφήνεις άλλο πέρασε ήδη αρκετός καιρός,κάνε μια επίσκεψη στο γυναικολόγο και μη φοβάσαι στις περισσότερες έχει συμβεί.Σου το λέω εκ πείρας δυστυχώς....Ολα καλά θα είναι απλά είσαι αγχωμένη πολύ και αυτό καθυστερεί και την περιοδό σου.Αποκλείεις την περίπτωση εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΣΙ ΚΑΘΕΣΑΙ?ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΞΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΧΩΡΙΑΚΗ?Η ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ?ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΑΨΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣ!ΑΝΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΥΨΗΗΗ :) ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 έγραψε:

Καλε λινακι μου,πολυ χαλαρη εισαι...ουτε ενα τεστ απο τοτε???εγω θα ειχα κανει 5 χωριακες και 15 τεστ εγκυμοσυνης...πλακα μας κανεις?αντε τρεχα παρε αυριο ενα τεστακι και πες μας τα ευχαριστα σε παρακαλω!!!αντε γρηγορα....

φιλακια πολλα και ευχομαι τα καλυτερα!!!

Πριν απο 2 χρόνια είχα 25 μέρες καθυστέρηση. Είχα κάνει 5 τεστ και τα 5 αρνητικά. Πήγα στη γυναικολόγο, μου εκανε και εκείνη τεστ και υπέρηχο. Εκεί είδε ότι είναι όλα εντάξει και ότι θα έρθει περίοδος, όπως και έγινε 2 μέρες αργότερα!

Όταν έχω καθυστέρηση οι ορμόνες μου παλαβώνουν και έχω πολύ ασταθή ψυχολογία και ευαίσθητα νεύρα. Εγώ δεν θα το άφηνα τόσο καιρό χωρίς να το κοιτάξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν ξερω,τι να πω.εγω εχω πολυ σταθερο κυκλο και γιαυτο δεν ειμαι μεσα στα πραγματα.παντως ευχομαι ναναι εγκυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...