Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν είμα έτοιμη για 2ο παιδάκι..


Recommended Posts

Κακώς το λέω το ξέρω..αλλά δεν είμαι έτοιμη!! Δεν μπορώ..είμαι ανώριμη και ανευθυνη..το ξέρω!! Τεμπελιάζω..δεν είμαι από τις γυναίκες που μόλις γυρνουν από τη δουλειά τρέχουν να μαγειρέψουν, να καθαρίσουν ,να παίξουν με το μωρό τους...προτιμώ να ξαπλώσω κανα 3ωρο να ηρεμήσω..δεν είμαι όπως πρέπει να είναι μια μαμά..βαριέμαι ακόμη και να μαγειρέψω..δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με το σπίτι..τι να κάνουμε..όχι πως είναι μέσα στη βρώμα και την ακαθαρσία αλλά θαμ μπορουσε να λαμποκοπάει..δε θέλω όλη μέρα να ασχολούμαι με δουλειές και καθαριότητες..πόσο μάλλον για ένα 2ο παιδί..με ενοχλεί επίσης που για άλλον έναν χρόνο θα κάθομαι μόνη μου να μεγαλώνω 2 παιδιά ενώ ο άντρας μου όλη μέρα θα λείπει στη δουλειά..και τ δουλειά!!! Οδηγός οδήγησης..ουυυ...υπάρχει τίποτε καλύτερο;; Να κάθεσαι στο αυτοκίνητο και δίπλα σου να έχεις μια Ρωσίδα ;;(ναι έχει και Ρωσίδες μαθήτριες..) Ε όχι..Ασε δε που με τα ψυχολογικά μου που με πιάνουν κατα καιρους φοβάμαι μην παλαβώσω και τους κάνω κακό....απλώς δεν είμαι έτοιμη...δεν ήμουν ποτέ ετοιμη τελικά για παιδί...απορώ πως θα μεγαλώσουν...η χειρότερη μανα είμαι...έπρεπε να περιμένω μερικά χρόνια ακόμη....΄

Αλλά σκέφτομαι και το άλλο..ο Θεός-η ζωή μας φέρνει σε καταστάσεις τέτοιες ώστε να διορθώσουμε τα έλαττώματά μας..μπα...ουτε και αυτή η εκδοχή μου αρέσει..είμαι πολύ ανώριμη τελικά..και πολύ χάλια μαμά..αδιάφορη θα έλεγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΣΥ ΤΥΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ...ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ!

ΚΙ ΕΓΩ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΜΑΖΕΥΕΙ ΜΕΤΑΑΑΑΑΑΑ??? ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ! ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ Η Λ Ι Θ Ι Α !!!! ΚΑΛΕ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ??????????????????

ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΣΚΙΤΣΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙ ΠΑΡΕΠΙΤΟΝΤΩΣ!!!!!

ΝΤΟΙΝ

ΤΙ ΗΛΙΘΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα πως να μην κάνω άλλο...αφού είναι στο δρόμο κι έρχεται!!!!:) Δεν ξέρω αν θα ήθελα να σκεφτόταν η μαμά μου έτσι..αλλά νομίζω ότι το σκέφτηκε κι αυτή κάποια στιγμή...όταν μεγάλωσα μου είπε να μην βιαστώ να κάνω παιδιά...να τα κάνω μετά τα 30...να ζήσω τη ζωή μου κτλ...όμως με είχε καλομαθημένη κι αυτόνομίζω ότι είναι το πρόβλημα..έμαθα να τα βρίσκω έτοιμα και με το παραπάνω κι έτσι μου αρέσει να συνεχίσω..όχι τώρα να πρέπει να αλλάξουν οι ρόλοι...δεν μπορώ να καλομάθω τα παιδιά μου..δεν μπορώ να τα έχω στα όπα όπα..δεν είμαι τετοια μαμά...είμαι λίγο παρτάκιας και ωρες ώρες δε μου αρέσει αλλά με βολεύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως τα παραλες λιγακι...λιγο οι ορμονες,λιγο τα ψυχολογικα..

μια χαρα μανουλα εισαι κοριτσι μου..ολες περνανε φασεις που θελουν λιγο την ησυχια τους και λιγη ξεκουραση...ακομα και αυτες που ειναι κολλημενες με τα μωρα τους,καποιες φορες τα δινουν στους παππουδες,για να ξεσκασουν,να κανουν κατι αλλο..δεν πιστευω με τιποτα οτι εισαι κακη μανα..

οσο για το αν περιμενες καποια χρονια παραπανω και μετα να κανεις παιδι,και το οτι δεν εισαι ετοιμη να μεγαλωνεις δυο παιδια κλπ ,ακουγεται λιγο {καπως} στις κοπελες που προσπαθουν και δεν τα καταφερνουν,μιας και εδω και καποιους μηνες ηταν διακαης σου επιθυμια να μεινεις εγκυος ξανα,και ο Θεουλης σου το εστειλε γρηγορα το μωρακι..συγνωμη αλλα ενιωσα λιγο ασχημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΥΘΥΜΗ ΜΑΜΑ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ....

ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ Δ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΑ

Δ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΜΑ ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ

ΟΤΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ....ΓΥΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ...ΧΑΧΑΧΧΑ

Δ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ...

Δ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΕς ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΙΓΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ??????

Η ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙς ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ???? ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙς ΑΚΟΜΑ ΔΛΔ ΧΑΧΑΧΧΑ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΥΤΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ

ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ

Η ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑ ...ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΧΕΙ ΛΑΜΠΙΚΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΟ....

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα νομίζεις πως εμένα μου αρέσει να το σκέφτομαι; Το ξέρω ότι ήταν επιθυμία μου, μετά όμως ένιωσα πως αρκετά έκατσα από τη δουλειά μου και ήθελα να αφιερωθώ λίγο στον εαυτό μου, να πάω χορό κτλ...να βγω ξανά στον έξω κόσμο καιτο 2ο σκεφτόμουν να το καθυστερήσω..και για άλλη μια φορά ενώ έκανα άλλα σχέδια η ζωή μου τα φέρνει αλλιώς..ακόμη κι έτσι παρακαλάω κάθε μέρα το νεο μου παιδάκι να είναι μες στην υγεία και να πάνε όλα καλά..αλλά...κουράστηκα να κάθομαι και να φροντίζω το Δημητράκη...λίγο την πλάτη ου να γυρίσω θα δω έναν χαμο....τα νεύρα μου ώρες ώρες φτάνουν σε σημεία και τέρατα...και εγώ να προσπαθώ να τα κρατήσω χαλαρά και να μην ξεσπάω κτλ κτλ..πως θα τα βγάλω πέρα με 2;; Δεν θα υπάρχει χρόνος για μένα...μπορεί να το βλέπεις από άλλη οπτική και δεν σου αρέσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΧ ΜΗΝ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΜΕ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΕΕΕΕΕΕΕΤΟΙΑΑΑΑΑ....ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΙΧΤΙΡΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ!!!!! (ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΡΑΓΕ??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Κακώς το λέω το ξέρω..αλλά δεν είμαι έτοιμη!! Δεν μπορώ..είμαι ανώριμη και ανευθυνη..το ξέρω!! Τεμπελιάζω..δεν είμαι από τις γυναίκες που μόλις γυρνουν από τη δουλειά τρέχουν να μαγειρέψουν, να καθαρίσουν ,να παίξουν με το μωρό τους...προτιμώ να ξαπλώσω κανα 3ωρο να ηρεμήσω..δεν είμαι όπως πρέπει να είναι μια μαμά..βαριέμαι ακόμη και να μαγειρέψω..δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με το σπίτι..τι να κάνουμε..όχι πως είναι μέσα στη βρώμα και την ακαθαρσία αλλά θαμ μπορουσε να λαμποκοπάει..δε θέλω όλη μέρα να ασχολούμαι με δουλειές και καθαριότητες..πόσο μάλλον για ένα 2ο παιδί..με ενοχλεί επίσης που για άλλον έναν χρόνο θα κάθομαι μόνη μου να μεγαλώνω 2 παιδιά ενώ ο άντρας μου όλη μέρα θα λείπει στη δουλειά..και τ δουλειά!!! Οδηγός οδήγησης..ουυυ...υπάρχει τίποτε καλύτερο;; Να κάθεσαι στο αυτοκίνητο και δίπλα σου να έχεις μια Ρωσίδα ;;(ναι έχει και Ρωσίδες μαθήτριες..) Ε όχι..Ασε δε που με τα ψυχολογικά μου που με πιάνουν κατα καιρους φοβάμαι μην παλαβώσω και τους κάνω κακό....απλώς δεν είμαι έτοιμη...δεν ήμουν ποτέ ετοιμη τελικά για παιδί...απορώ πως θα μεγαλώσουν...η χειρότερη μανα είμαι...έπρεπε να περιμένω μερικά χρόνια ακόμη....΄

Αλλά σκέφτομαι και το άλλο..ο Θεός-η ζωή μας φέρνει σε καταστάσεις τέτοιες ώστε να διορθώσουμε τα έλαττώματά μας..μπα...ουτε και αυτή η εκδοχή μου αρέσει..είμαι πολύ ανώριμη τελικά..και πολύ χάλια μαμά..αδιάφορη θα έλεγα...

AX,ΒΡΕ ΦΑΝΟΥΛΑ..ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!

ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ.. :woohoo:

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΣΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ!!! ;)

ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΜΝΜ ΣΤΟ FB (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ SUPER) ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΟΛΛΑΕΙ!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη ρε κορίτσια που σκέφτηκα έτσι!!!! Τι να πω...ε δεν μπορώ να είμαι μονιμως και μες στην τρελή χαρά, τι να κάνουμε!!!! Τον άντρα μου τον βλέπω λίγες ώρες την ήμέρα...σαν ζευγάρι να έχουμε την ησυχία μας βρίσκουμε ελάχιστο χρόνο..περασα έναν δυσκολο χειμώνα να μεγαλώνω το Δημητράκη μόνη μου..παρέες δεν πολύέχω γιατί εκείνες είναι χωρίς οικογένεια πρώτον και δευτερον δεν μου φτάνει ο χρόνος ...τι να σου κάνει κι ένα ΣΚ;; Να δεις τον άντρα σου ή τςι φίλες σου;; Φίλη μου έχει γίνει η μάνα μου...πωπω..σπουδαία!!! εβλεπα τον κόσμο να πηγαίνει στις δουλειές του και παρόλο που γυρνουσαν κουρασμένοι ένιωθαν όμορφα γιατί άλλαζαν παραστάσεις..ενώ εγώ όλη μέρα...με τον ΔΗμητράκη..και τώρα έρχεται άλλος ένας χρόνος..κι αύτή τη φορά με 2...εε...δεν νιώθω και τόσο έτοιμη..τι να κάνω..(Συγγνωμη για το ξέσπασμα το είχα ανάγκη...δε φταίτε εσέις!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδάκι καλησπέρα!

Νομίζω οτι σε έχουν πιάσει λίγο τα ψυχολογικά σου και αυτό που σε πονάει λίγο παραπάνω είναι το οτι εσύ θα είσαι σπίτι και ο άντρα σου θα κάνει μαθήματα στις ρωσίδες.

Έτσι δεν είναι?

Απ' ότι είχα καταλάβει ήθελες πολύ ένα παιδάκι.

Λίγο οι ορμόνες και τα ψυχολογικά της εγκυμοσύνης σε έχουν πάρει απο κάτω.

Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι.

Κοίτα λίγο τα ματάκια του μικρού σου... Έ? Δέν πέρνεις δύναμη?

Εμείς οι άνθρωποι δεν είμαστε με τίποτα ικανοποιημένοι. Στο λέω γιατι εγώ είμαι μια εργαζόμενη μητέρα. Όταν πρέπει να έρθω στη δουλειά μου στεναχωριέμαι πολύ που αφήνω το κοριτσάκι μου και χάνω κάποιες στιγμές. Άλλα τί να κάνω? Άπ' την άλλη όοοολη μέρα στο σπίτι με το παιδί με κουράζει και νοιώθω οτι δεν έχω προσωπικό χρόνο να κάνω κάτι για μένα...

Μην τα σκαλίζεις... Είμαι σίγουρη οτι περνάς μια φάση. Μην την αφήσεις να σε πάρει απο κάτω... Είσαι νέα ωραία έχεις το παιδάκι σου τον άντρα σου και περιμένεις το νέο μέλος. Πρέπει να είσαι χαρούμενη... Σκέψου και άλλες κοπέλες που προσπαθούν χρόνια για αυτό! Νοιώθεις καλύτερα τώρα?

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού... Και εγώ καλομαθημένη είμαι

Έ και λίγο σκόνη να έχει το σπίτι δεν πειράζει το σημαντικότερο είναι να είσαι ήρεμη και ο άντρα σου και το παιδί σου να σε βλέπουν χαρούμενη. Μην καθεσαι σπίτι καθόλου πάρε το παιδί και βγές βόλτες. Ζείς σε ένα υπέροχο μέρος...Ντύσου στολίσου και βγές με τις φίλες σου και το γιό σου Υπάρχει καλύτερη παρέα απ' το γιό σου?

Έλα ανέβα λίγο. Και εγώ πέφτω καμιά φορά και ξέρεις τι κάνω? Βάζω δυνατά τη μουσική τα αγαπημένα μου τραγούδια και πέρνω το κοριτσάκι μου και χορεύουμε... Και τώρα είμαι στη δουλειά ακούω το αγαπημένο μου κομμάτι και σκεύτομαι την κόρη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σιγουρα..αλλωστε γιαυτο και ζητησα συγνωμη..ξερω οτι δεν εχω δικαιωμα να σου το λεω αυτο επειδη εχω εγω το προβλημα μου..οταν ειχα μεινει εγκυος δεν το περιμενα με τιποτα.και σκεφτομουν οτι ειμαι μικρη,οτι δε ζησαμε τη ζωη μας,οτι ισως φθαρει η σχεση μας οταν ερθουν σον κοσμο τα παιδια κλπ,οτι δε θα εχω αυτοπεπειθηση,χρονο,θα με τρωει ο αγχος με τα εξοδα κλπ...οταν εγινε το κακο,ειπα δεν με νοιαζει,θα προσπαθησουμε ξανα,παλι στην ιδια κατασταση θα ημουν,αλλα τοτε δεν το ειχα πλεον και ετσι το εκτιμησα αλλιως..

επισης ειδα οτι τελικα δεν ερχεται οποτε το αποφασιζεις..οποτε σου λεω οτι δεν ηταν δεδομενο οτι θα σου ερθει τωρα,η αργοτερα,μπορει να μην ερχοταν και καθολου,δεν το ξερουμε εμεις αυτο..κι εγω νομιζα οτι με την πρωτη θα ξαναμεινω..δεν ειναι ετσι.μπορει να μη μεινω ποτε.και γιαυτο εισαι πολυ τυχερη και ετσι πρεπει να νιωθεις..αν το δεις ετσι ολα θα τα βλεπεις πιο ομορφα..και αν πραγματικα θελεις να κανεις πραγματα για τον εαυτο σου,πιστευω οτι θα μπορεσεις να τα κανεις με οσα παιδακια και να μεγαλωνεις.η μαμα μου με 4 παιδια,και τα ταξιδακια τους πηγαιναν,και μαθηματα ζωγραφικης παρακολουθουσε και ηταν και εργαζομενη σε σουπερ μαρκετ

ελπιζω να νιωσεις καλυτερα κυριως με τον εαυτο σου και να πιστεψεις οτι ολα μπορεις να τα καταφερεις αρκει να το θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amanda έγραψε:

Τυρογαριδάκι καλησπέρα!

Νομίζω οτι σε έχουν πιάσει λίγο τα ψυχολογικά σου και αυτό που σε πονάει λίγο παραπάνω είναι το οτι εσύ θα είσαι σπίτι και ο άντρα σου θα κάνει μαθήματα στις ρωσίδες.

Έτσι δεν είναι?

Απ' ότι είχα καταλάβει ήθελες πολύ ένα παιδάκι.

Λίγο οι ορμόνες και τα ψυχολογικά της εγκυμοσύνης σε έχουν πάρει απο κάτω.

Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι.

Κοίτα λίγο τα ματάκια του μικρού σου... Έ? Δέν πέρνεις δύναμη?

Εμείς οι άνθρωποι δεν είμαστε με τίποτα ικανοποιημένοι. Στο λέω γιατι εγώ είμαι μια εργαζόμενη μητέρα. Όταν πρέπει να έρθω στη δουλειά μου στεναχωριέμαι πολύ που αφήνω το κοριτσάκι μου και χάνω κάποιες στιγμές. Άλλα τί να κάνω? Άπ' την άλλη όοοολη μέρα στο σπίτι με το παιδί με κουράζει και νοιώθω οτι δεν έχω προσωπικό χρόνο να κάνω κάτι για μένα...

Μην τα σκαλίζεις... Είμαι σίγουρη οτι περνάς μια φάση. Μην την αφήσεις να σε πάρει απο κάτω... Είσαι νέα ωραία έχεις το παιδάκι σου τον άντρα σου και περιμένεις το νέο μέλος. Πρέπει να είσαι χαρούμενη... Σκέψου και άλλες κοπέλες που προσπαθούν χρόνια για αυτό! Νοιώθεις καλύτερα τώρα?

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού... Και εγώ καλομαθημένη είμαι

Έ και λίγο σκόνη να έχει το σπίτι δεν πειράζει το σημαντικότερο είναι να είσαι ήρεμη και ο άντρα σου και το παιδί σου να σε βλέπουν χαρούμενη. Μην καθεσαι σπίτι καθόλου πάρε το παιδί και βγές βόλτες. Ζείς σε ένα υπέροχο μέρος...Ντύσου στολίσου και βγές με τις φίλες σου και το γιό σου Υπάρχει καλύτερη παρέα απ' το γιό σου?

Έλα ανέβα λίγο. Και εγώ πέφτω καμιά φορά και ξέρεις τι κάνω? Βάζω δυνατά τη μουσική τα αγαπημένα μου τραγούδια και πέρνω το κοριτσάκι μου και χορεύουμε... Και τώρα είμαι στη δουλειά ακούω το αγαπημένο μου κομμάτι και σκεύτομαι την κόρη μου....

Αχ ρε Αμάντα..πόσο δίκιο έχεις...πράγματι..όποτε φεύγω από το σπίτι για να πάω στη δουλειά στενοχωριέμαιπου αφήνω το μικρό κι εκείνος κλαίει που φεύγω..όποτε γυρίζω χαίρομαι που τον βλέπω..αλλά...θέλω τόσο πολύ κάποιος άλλοςνα τον ταίσει, να τον αλλάξει..να παίξουμε μαζί δεν έχω πρόβλημα..αλλά τεμπελιάζω λίγο ώρες ώρες και μου φάινονται όλα βουνο...ναι το ξέρω ότι με πιάνουν τα ψυχολογικά μου..κάθε απόγευμα συμβαίνει αυτό γιατί δεν αντέχω μόνη μου με τον μικρό..λίγη παρεα θα ήταν τέλεια..αλλά η ξαδέρφη μου που έχει κι εκείνη μια μπέμπα δουλευει τα απογευματα κι έτσι...μόνη..μόνη...βλέπω και πως έχω καταντήσει ήδη σαν αγελάδα με το βυζί το τεράστιο και άδικα το ρίχνω στο χορό 3 φορές την εβδομάδα μπας και κρατηθώ χαμήλά στα κιλά..αυτά θέλουν να μενουν σταθερά με ανοδική τάση..όλα με ενοχλουν..όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ξέχασα να σου πώ οτι απ' τη στιγμή που ανοιγεις ένα ποστ και γράφεις όλα αυτά που σε προβληματίζουν σημαίνει οτι κάνεις την αυτοκριτική σου και ξέρεις είναι πολύ σημαντικό να κάνουμε την αυτοκριτική μας. Τέλος θα σου δώσω μια συμβουλή που είναι πολύ σημαντική εμένα με βοήθησε πάρα πολύ. Λές οτι πως θα περάσει ο καιρός μέσα με τα δύο παιδιά ώσπου να μεγαλώσου κλπ Λοιπόν σκέψου

ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΗΜΈΡΑ

ΜΗΝ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ

ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΣΟΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς..και εγώ όταν αναγκάστηκα να διακόψω τον Ιουνιο παρόλο που και τότε μου φαινονταν βουνο 2 παιδιά ήθελα αμέσως να ξαναπροσπαθήσω..όταν χάσεις κάτι τελικά συνειδητοποιείς την αξία του..και τώρα που λέω όλα αυτά φοβάμαι μην το γρουσουζέψω και πάθει κάτι..αλλά δεν μπορώ και να τα κρατάω μέσα μου...πνίγομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας φανουλα μου μη ζητας συγνωμη γιατι εμεις εδω ειμαστε η μια για την αλλη!εγω δηλαδη που τοσες μερες σας πρηζω;;;;(και θα συνεχισω δηλαδη να σας πρηζω) και κατα δευτερον θα σε παρακαλεσω να ηρεμησεις γιατι με αυτα που λες εκνευριζεις το γλυκουλακι που εχεις στην κοιλιτσα σου!!! :P βρε συ εγω νομιζα πως ηταν επιλογη σου το δευτερο νινακι και πως μαλιστα ανυπομονουσες να ερθει!τωρα τι εγινε ξαφνικα;;;αχ μακαρι να ημουν εγω εγκυουλ κι ας ειχα τι ανησυχιες τις δικες σου!!!!!χαλαρωσε και ολα θα πανε τελεια!αααα και να σου πω το οτι εισαι εγκυουλ και ηδη μανουλα δε σημαινει οτι πρεπει να παραμελει τον εαυτο σου!ο αντρας σου παντα εκτο απο μανα θα σε βλεπει σαν ΓΥΝΑΙΚΑ τη γυναικα του γι αυτι φτιαξε λιγο το μαλλακι αντε βαλε και λιγο κραγιονακι και για σενα βρε αδελφε να αλλαξει η ψυχολογια :):););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεράστιο βυζί μια χαρά είναι sexy Ρώτα και εμένα που είναι μικρό :P

Λοιπόν για να σοβαρευτούμε βγές μόνη σου μια βόλτα και εγώ μόνη μου βγαίνω. Τι τη θέλεις την παρέα Άχ είμαστε και μακρυά τι να σε κάνω?

Το απόγευμα σε πιάνουν τα ψυχολογικά γιατι σου βγαίνει ολη η κούραση... "Χώσε" και τη μαμά σου σε καμια δουλειά να σε βοηθάει, κλεισέ τον υπολογιστή και βγές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης το οτι θα καθεσαι ενα χρονο αφου γεννησεις ειναι οτι καλυτερο..φανταζεσαι να πηγαινες και στη δουλεια μετα τους δυο μηνες πως θα ησουνα..δουλεια,ξενυχτια,μωρα,φαγητο,σπιτι.μια χαρα ειναι τα πραγματα...κοντευεις να φανεις αχαριστη και πιστευω ειλικρινα οι δεν εισαι..γιαυτο ξανασκεψου τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα...καλά λέει η alkost για φαντάσου να έπρεπε να γυρίσεις στη δουλειά αμέσως...

Μακάρι να είχα αυτή την πολυτέλεια. Είσαι τυχερή! Πολύ τυχερή!

Εγώ Πέμπτη δούλευα και Σάββατο γέννησα και στη δουλειά ήρθα σε λιγότερο απο δύο μήνες και θήλαζα κι όλας. Για σκέψου το λίγο Δεν είσαι τυχέρή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΩΡΕ....ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΕΙΣ ΑΧΑΡΙΣΤΗ, ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ Η ΑΛΚΟΣΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΕ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ!

ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ, ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ...ΧΕΣΕ ΜΕΣΑ!!!!!!! :-)

ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΡΕ ΣΥ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΙ ΣΥ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ!!!

ΑΧ ΡΟΔΟ ΜΕΝΕΙΣ Ε????

ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ! ΠΑΝΕΜΟΡΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΖΗΛΕΥΥΥΥΥΥΥΥΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ειδα την απαντηση σου..

δε θελω να νομιζεις οτι σου επιτιθεμαι,παργματικα στεναχωριεμαι που εισαι ετσι απαισιοδοξη..

ξερω οτι σου ειναι δυσκολο κι εσενα..εδω μεσα παρα πολλες κοπελες νιωθουν οτι ειναι ευλογια αυτο που σου συνεβη και λενε μακαρι να ημουν στη θεση σου,και εσυ νιωθεις καπως εγκλωβισμενη και καπως {υποχρεωμενη} να εισαι χαρουμενη,ενω σε προβληματιζουν και αλλα πραγματα..μη νομιζεις οτι εισαι μονη σου και δεν εχεις κανεναν να σε καταλαβει..

οτι σου λεω ειναι για να δεις απο αλλη οπτικη τη ζωη σου,κοιτα τα θετικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα μου μπορεί να είμαι και λίγο αχάριστή...ή να γίνομαι ώρεςώρες..αλλά με βοηθάει όταν κάποιος μου υπενθυμίζει ότι όντως απολαμβάνω πάρα πολλά θετικά..και πράγματι πολλές γυναίκες θα ήθελαν να είναι στη θέση μου...αλλά να..δεν μπορω να πω και ψέματα ότι δεν τα ένιωσα όλα αυτά..ναι ..νομίζω μπουχτισα λιγάκι..ακόμη κι αν αυτό ακουγεται άσχημο και αχάριστο..αλλά ξέρω πως πάλι ξανά το ίδιο θα ζητουσα για να μεγαλώσω τα παιδιά μου...κορίτσια..συγχώρεστε με αν ακουγομαι κάπως..δεν θέλω το κακό του σπορουλινιου που έχω μέσα μου..ίσα ίσα που ανυπομονώ να το δω..αλλά ίσως δεν ήταν και τοσο κατάλληλη η εποχή αυτό είναι όλο..λιγο να συνέλθω ήθελα από το 1ο..

Κέλυ μου να μας πρήξεις όσο θες!!Κάθε μέρα αγνωνιώ να δω αν είσαι τελικά ή όχι!!!!!! Αν είσαι..χαχαχαχα..θα είσαι από τις πιο γκαντεμουσες μαμάδες του μάμμυ!!!χεχεχεχεχε...από την άποψη της χοριακής που σου έκοψε τα φτερά!!!:) Μακάρι να είσαι κορίτσι..θα χαρώ πολύ!!

Αμάντα μου ..έγραψες με την ατάκα σου χεχεχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κάποια θεώρησε σωστό να μου κατεβάσει το κάρμα εξαιτίας της ψυχολογίας μου..δε με νοιάζει το κυνήγι του κάρματος που παίζει εδώ μέσα όσο η νοοτροπία να κατακρινουμαι κάποιον λογο της ψυχολογίας του...ας μπουμε λιγο και στη θέση του..δνε είναι κακό..απο εκεί ξεκινάει η ανθρωπιά και η αλληλοκατανόηση..

Αλεξάνδρα δεν νιώθω καθόλου ότι μου επιτίθεσαι , ίσα ισα που είναι ένα ταρακούνημα να συνειδητοποιήσω τι πραγματικά έχω..κι έχεις δίκιο!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου.. μάλλον σε καταλαβαίνω! Ένιωθα έτσι όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου! Δεν αισθανόμουν έτοιμη!! Μάλλον άχρηστη! Όταν γεννήθηκε μια από τα ίδια! Όσον αφορά το σπίτι... Κι εμένα είναι λίγο ακατάστατο! Σαλιάρες από δω, πανάκια από κει!! Πιπίλες, μπιμπερό, αποστειρωτές...όλα μέσα στη μέση!! Αλλά τι να κάνουμε;; Δεν κάθομαι να πολυσκάω!! Ότι προλαβαίνω! Η σιδερώστρα είναι έξω από την Δευτέρα! Σιδέρωσα 1 πληντύριο ρούχα του μπέμπη, έχω 2 δικά μας κι άλλο ένα του μπέμπη που περιμένει! Μαγειρεύω και πρέπει να σταματήσω ότι κάνω για να θηλάσω τον μικρό! Άστα!! Λιγάκι υπομονή! Θα δεις.. Είναι κι οι ορμόνες τώρα που σε κάνουν και νιώθεις έτσι! Θα περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε πως γινεται να σου παρουν το καρμα????αλλο παλι και τουτο!!! Πως λειτουργει το ολο σκηνικο με το καρμα??? Εγω σε πηγαδι κατουρησα, μονο 2 καρματακια????? ΑΔΙΚΗ ΖΩΗ....ΠΟΥΤ...ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!!!!!!!!!!

Μου τα δωσε καποια τα καρματακια ή μπηκαν ετσι απο μονα τους???μπερδευτηκα!!!

Καλε τυρογαριδακι...ειδες που συμβαινουν και στις ''ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ'' οικογενειες που λενε???? Ενταξει τα εβγαλες απο μεσα σου...και τωρα θα ειναι πιο ηπια αυτα τα συναισθηματα! Απλα ηθελες να τα πεις καπου! Δεκτο!!!

Δεν βαραμε εδω....μην σκας!

ΕΧΩ και μια αλλη ΛΥΣΗ.....: ΔΕΣ GREYS ANATOMY ΑΠΟΨΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΧ ΝΤΕΡΕΚΚΚΚΚΚΚ

(ΑΣΧΕΤΟ)

:ohmy::P:) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...