Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ...


tesh

Recommended Posts

Δεν έχω λόγια....Δεν έχω λόγια για να απαλύνω έστω και στο ελάχιστο αυτόν τον πονο,αυτή την τραγική απώλεια :(:(:(

Λυπάμαι,ειλικρινά πάρα πολύ. :(

Πρέπει να μείνεις δυνατή για αυτά τα δυο αγγελάκια.Να συνεχίσεις να ζεις,και σιγά σιγά ο πόνος θα απαλύνει.

Υπομονή,κουράγιο γλυκιά μου!Τα μωράκια σου θα σου στείλουν το αδερφάκι τους και θα έχεις πάντα στον ουρανό δυο ολοδικά σου,φωτεινά αστέρια!

Σου εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου τωρα το ειδα και πραγματικα δε βρισκω τι να σου πω.. :dry:

ποιες λεξεις ειναι καταλληλες για απαλυνουν το πονο σου;... :(

Το μονο που μπορω να σου πω στα σιγουρα ειναι οτι ο χρονος θα τον μετριασει και μολις ερθει και το επομενο μωρακι θα δεις που ολα θα αποκτησουν και παλι χρωμα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Λυπαμαι παρα πολυ για αυτα που περασες! κατι παρομοιο εχω περασει και εγω. στην πρωτη μου εγκυμοσυνη απεβαλα φυσιολογικα ,στην δευτερη εκγυμοσινη μου και μετα απο αρκετο καιρο ειχα δυδημακια. Η χαρα μου ηταν απεργραφτη μεχρι που ακουσα τα δυσαρεστα.ΗΤΑΝ ΣΥΑΜΑΙΑ. Εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου.Ο γιατρος μου, μου ειπε οτι συνβαινει μια στις τεσσερης χιλιαδες γυναικες. Και το ποιο δυσκολο ηταν αυτο που επρεπε να κανω να παρω χαπι για να πεθανω τα παιδια μου. αυτο εαν ηταν δυσκολο. το μονο καλο σε ολοι την υποθεση ειναι οτι μετα απο τεσσερης μηνες εμεινα εγκυος ξανα και με παρα πολλα προβληματα γεννησα ενα αγορακι. για αυτο εχω να σου δωσω μια συμβουλη Προσπαθησε να ξεχασεις και ξανα προσπαθησε.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΟΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filis-alex έγραψε:

Λυπαμαι παρα πολυ για αυτα που περασες! κατι παρομοιο εχω περασει και εγω. στην πρωτη μου εγκυμοσυνη απεβαλα φυσιολογικα ,στην δευτερη εκγυμοσινη μου και μετα απο αρκετο καιρο ειχα δυδημακια. Η χαρα μου ηταν απεργραφτη μεχρι που ακουσα τα δυσαρεστα.ΗΤΑΝ ΣΥΑΜΑΙΑ. Εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου.Ο γιατρος μου, μου ειπε οτι συνβαινει μια στις τεσσερης χιλιαδες γυναικες. Και το ποιο δυσκολο ηταν αυτο που επρεπε να κανω να παρω χαπι για να πεθανω τα παιδια μου. αυτο εαν ηταν δυσκολο. το μονο καλο σε ολοι την υποθεση ειναι οτι μετα απο τεσσερης μηνες εμεινα εγκυος ξανα και με παρα πολλα προβληματα γεννησα ενα αγορακι. για αυτο εχω να σου δωσω μια συμβουλη Προσπαθησε να ξεχασεις και ξανα προσπαθησε.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΟΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

Φίλη μου δύσκολα αυτά που πέρασες άλλα για μένα είναι πολύ νωρίς ακόμα.Δεν νιώθω ότι θρήνησα αρκετά και δεν μπορώ να ξεχάσω.Δεν θέλω να έρθει το μωρό όταν εγώ είμαι τόσο δυστηχισμένη.πρέπει να είμαι καλά για να είναι κι αυτό. Σευχαριστώ πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καταλαβαινω οτι θελεις να κλαψεις για τα αγγελουδακια σου αλλα σκεψου οτι αυτα απο εκει ψηλα που σε κοιτανε θελουν να σε δουν να χαμογελασεις ξανα και εσυ και ο μπαμπας τους. προσπαθησε να εισαι δυνατη και μην χανεις το κουραγιο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filis-alex έγραψε:

Το καταλαβαινω οτι θελεις να κλαψεις για τα αγγελουδακια σου αλλα σκεψου οτι αυτα απο εκει ψηλα που σε κοιτανε θελουν να σε δουν να χαμογελασεις ξανα και εσυ και ο μπαμπας τους. προσπαθησε να εισαι δυνατη και μην χανεις το κουραγιο σου.

Αλλες φορές είμαι αισιόδοξη και λέω θα περάσει μπόρα είναι...Κι άλλες φορές απλά απελπίζομαι.Τεράστιο κενό,τραγική απώλεια.Πιάνω την κοιλιά μου ,κλείνω τα μάτια και προσπαθώ να γυρίσω με την σκέψη μου πίσω τότε που τις ένιωθα να με χτυπούν στην κοιλιά και γελούσα ευτυχισμένη.Χτες τις είδα στον υπνο μου.κούρνιασαν στην αγκαλιά μου όπως όταν ήταν στην κοιλιά μου.Η μικρούλα(λόγω γραμμαρίων μικρούλα) απο αριστερά και η μεγάλη απο δεξιά.Κουράστηκα να κλαίω άλλα και δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο αυτην την στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θεε μου πονας και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα!

φωναξε κλαψε και μην ακους κανεναν που θελει απλα να σε "ηρεμησει"

εσυ ξερεις ποτε θα εισαι ετοιμη για οτιδηποτε! δεν θα σου πω οτι εγιναν αγγελοι! αυτα ειναι βλακειες για να σε ηρεμησω,δεν θα πω οτι εγινε για καλο ολο αυτο διοτι αυτο θα ηταν προσβολη...ενα πραγμα μονο θα σου πω..."ο πονος σου δικος μου"

οσο χαζο και αν σου φαινεται πονεσα και ποναω οσο και εσυ...αλλες φορες λιγοτερο αλλες περισσοτερο αλλα ο ποπνος παντα πονος.

το μονο που μπορεις να κανεις...ειναι να συνεχισεις να αναπνεεις...θα βρεθει κατι να σου δωσει δυναμη...ολο και κατι θα υπαρχει...μικρο-μεγαλο δεν εχει σημασια...κατι θα σε βοηθησει να δυναμωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οταν κλεινω τα ματια μου...ειναι Σαββατο 13 Ιουνιου σηκωνομαι 7 το πρωι ισιωνο τα μαλλια μου βαφομαι κ βαζω ενα καταλευκο φορεμα για να παω να δω το μωρο μου....ειχα μια μικρη κοιλιτσα κ την χαιδευα συνεχεια...πηγαινουμε στο ιασω κ ο γιατρος αρχιζε κ κανει ανακοινωση σε ολο το τμημα υπερηχων...να οι δυοα αδελφουλες που θα γεννησουν μαζι...

κ ερχετε μια κοπέλα κ μου λεει ποσο μηνων εισαι? κ της λεω 22 εβδομάδων, και μου λεει καλε τι σωμα ειναι αυτο, κοιτα εμενα την βοδαρα?κ θυμαμαι οταν ημουν στην αιθουσα ολοι εμενα κοιταζαν γιατι ελαμπα απο ευτυχια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

αχ θεε μου πονας και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα!

φωναξε κλαψε και μην ακους κανεναν που θελει απλα να σε "ηρεμησει"

εσυ ξερεις ποτε θα εισαι ετοιμη για οτιδηποτε! δεν θα σου πω οτι εγιναν αγγελοι! αυτα ειναι βλακειες για να σε ηρεμησω,δεν θα πω οτι εγινε για καλο ολο αυτο διοτι αυτο θα ηταν προσβολη...ενα πραγμα μονο θα σου πω..."ο πονος σου δικος μου"

οσο χαζο και αν σου φαινεται πονεσα και ποναω οσο και εσυ...αλλες φορες λιγοτερο αλλες περισσοτερο αλλα ο ποπνος παντα πονος.

το μονο που μπορεις να κανεις...ειναι να συνεχισεις να αναπνεεις...θα βρεθει κατι να σου δωσει δυναμη...ολο και κατι θα υπαρχει...μικρο-μεγαλο δεν εχει σημασια...κατι θα σε βοηθησει να δυναμωσεις

σ'ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην νομιζεις και εγω που στα λεω...δεν εχω δυναμη πολυ για μενα...

μην φοβασαι!οτι νιωθεις εξωτερικευσε το!

αν σου ρθει να φωναξεις δυνατα καντο!δεν μπορεις να φανταστεις τι εκτωνοση ειναι!

οτι και αν ιωθεις...φωναξε το!

μην περιμενεις να σε ρωτησουν τι κανεις...πες το μονη σου!

μην περιμενεις να σου συμπαρασταθει ο καθε ασχετος! πιασε εσυ τα ατομα που θες διπλα σου αυτες τις δυσκολες στιγμες...και πες τους τα!

οσο και αν νιωθεις οτι δεν σε καταλαβαινουν...ο καθενας πενθει με τον δικο του τροπο!

μην φοβασαι να πονεσεις...μην φοβασαι να κλαψεις...μην φοβασαι να νιωσεις!

προστατευσε εσενα και τα συναισθηματα σου,μοιρασε τα εκει που νιωθεις οτι πρεπει...

μην νομιζεις οτι επειδη καποιος δεν ειναι στη θεση σου...σημαινει πως δεν σε αγαπαει και δεν θα ειναι διπλα σου! αφησε να σου πουν και οι αλλοι πως νιωθουν για το "θεμα"...ισως το εχουν αναγκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αλλα σκεψου λιγο δικαια...εσυ μπορεις να καταλαβεις τον συζηγο σου?το πως νιωθει?

ναι κανεις δεν μπορει να σε καταλαβει...αυτο που λες ειναι σωστο...αλλα εχεις φανταστει ποσο πολυ θελουμε να ειμαστε κοντα σου αυτες τις στιγμες?τοσο εμεις οσο και οι δικοι σου!

ενα πραγμα φιλικα απο μενα...μην δεκτεις τιποτα που δεν νιωθεις σωστο!

οσο και αν θελει καποιος να σε "παρηγορησει" δεν θα τα καταφερει ποτε πληρες...θα ειπωθουν λεξεις που θα σε νευριασουν...φιλτραρε για ποιο λογο στα λεει ο καθενας κ μετα αντεδρασε δικαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεση μου σε καταλαβαινω...ετσι ομως ειναι οι μαναδες εστω κ αν δε τα εχουμε να ποναμε παντα...ποτε δεν θα φυγει ο πονος αλλα πρεπει να ανεβουμε εμεςι για εμας τους αντρες μας κ για αυτα τα αγγελάκια..που μας βλεπουν...και καποιες αλλες κ για τα παιδια που εχουν οπως εγω...πρεπει κοριτσι μου γιατι η στεναχωρια κανει κακο και σιγουρα θα κανεις ενα παιδακι κ θα θελει μια μαμα υγιει...περασα απο το σταδιο σου κ ακομα ωρες ωρες εκει ειμαι αλλα θελε δυναμη...Ξερω οτι ο πονος που νιωθεςι ειναι μεγαλυτερος απο τον δικο μου γιατι τα γεννησες τα ειδες, ζουσαν τα αγκαλιασες...αλλα κ εγω δεν σταματαω να ποναω...προσπάθησε εδω η μια βοηθαει την αλλη...απο τους εξω δεν θα βοηθηθούμε ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αληθεια τη να σου πω. προσπαθω να σου γραψω εδω και πολυ ωρα κατι,αλλα μου ειναι αδυνατον. τον ξερω αυτο τον πονο. θα σου πω κατι που ισως μπορει να σε βοηθισει γιατι εμενα αυτο με βοηθισε και προσπαθησα ξανα να μεινω εγκυος. Λοιπον καποια στιγμη σε καποια παρεα σηζητουσαμε για τα προβληματα που ειχα με τις εγκυμοσινες μου ,καποια φιλη μου ειχε φερει και την κουμπαρα τις μαζι,σε καποια στιγμη ξεσπασε σε λιγμους,παγωσαμε ολοι. τελικα αφου ηρεμισε μου λεει εστω εσυ μπορεις να μινεις εγκυος δηλ μπορεις να κανεις παιδια εγω δεν μπορω ποτε να μηνω εγκυος........... οι γιατροι μου ειπαν να το ξεχασω και να σκεφτω μονο την υοθεσια, αλλα ο αντρας μου ηθελε τα δικα του παιδια και εφυγε ενα πρωι με ολα τα πραγματα του............. Σκεψου οτι υπαρχουν πολλες γυναικες που προσπαθουν να μεινουν εγκυος με νυχα και με δοντια και δεν τα καταφερνουν. εστω εμεις μπορουμε να συλλαβουμε, απλος μασ τυχαν καποιες κακες στιγμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι σχετικο για μενα αυτο...αν μου τυχει κατι τετοιο παλι δεν ξερω αν θα το αντεξω...κ νομιζω οτι δεν θα ξανπροχορησω σε διακοπη κυησης...

αν δεν μπορουσα να κανω παιδια ειναι τελειως διαφορετικο απο το να μενεις κ να φτανεις 5-6 μηνων κ να τα σκοτωνεις...για μενα θα ηταν καλυτερο αυτο...να μην μπορω να κανω...θα υοθετουσα...και οσο για τον αντρα της κοπελας θα πρεπει να ηταν μεγαλο καθ@@@ γιατι δεν την αγαπουσε κ παιδια να ειχαν καποια μερα θα την παρατουσε με καποια αλλη δικαιολογια.

Εγω εμπιστευτηκα τωρα ενα γιατρο και του ειπα εχω πιθανοτητες να ξαναγινει αυτο? Μου εδωσε μια απαντηση οτι εχω καποιες πιθανοτητες μικρες αλλα οχι μηδενικες...

Θα ξαναπροσπαθησω δεν γινετε γαιτι τα θελω...θελω να κανω 4...θελω ο γιος μου να ουρλιαζει απο ευτυχια με τα αδελφακια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω γιατι το σκεφτηκα κ εγω...αλλα καλυτερα να μην φουσκωνει η κοιλια παρα να φουσκωνει κ μετα μωρακι να μην υπάρχει...εγω ποναω πολυ κ δεν προκειτε ποτε μα ποτε να το ξεχαασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχω μια κουμπαρα που δεν εχει κανει παιδι εδω κ 15 χρονια..κ εξωσωματικες εχει κανει αλλα τιποτα...μου ειπε οτι αν ειναι να τις τυχαινε κατι σαν το δικο μου καλυτερα να μην μεινει ποτε εγκυος...

εγω αν δεν μπορουσα θα επερνα παρενθετη μητερΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΛΑΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΧΑΡΕΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΤΕ ΑΠΛΑ ΠΑΛΕΨΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...