Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ...


tesh

Recommended Posts

Διαβάζω συχνά άρθρα και συζητήσεις εδώ και αποφάσισα να μοιραστώ και την δική μου πρόσφατη ιστορία. Έμεινα έγκυος τον Απρίλιο και η αλήθεια είναι πως έμεινα γρήγορα,δεν το περίμενα να είναι τόσο εύκολο. Όσο εύκολο ήταν στην αρχή όμως τόσο δύσκολο έγινε στην συνέχεια. Είχαμε διδυμάκια, κοριτσάκια μονοχωριακά,διαμνιακά. Πέρασαμε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμμοραγίες,αποκόλληση πλακούντα,κολικούς νεφρού κλπ. Τον περισσότερο καιρό ήμουν στο νοσοκομείο, όμως έκανα υπομονή για τα μωράκια μου. Στην 20η εβδομάδα μου είπαν οι γιατροί ότι τα μώρα έχουν το σύνδρομο υποκλοπής και δεν τρέφονται σωστά και αυτό δημιουργεί υπερβολικό αμνιακό υγρο,πάνω απο το φυσιολογικό. Ήμουν στο Ιπποκράτειο όπου ξεκινήσαμε παρακεντήσεις για να βγάζουμε το υγρό που περίσσευε.Περιττό να πώ ότι είχα μια τεράστια κοιλιά και ζοριζόμουν ακόμα και στην τουαλέτα να παω. Χώρια ο πόνος και τα χάπια που κατέβαζα για να μην έχω συσπάσεις. Για να μην αναφέρω ότι κατάντησα σωστό σουρωτήρι απο τα τρυπήματα, (ορός,παρακεντήσεις,παυσίπονες ενέσεις κλπ)Δυστηχώς στην δεύτερη παρακέντηση μου έσπασαν τα νερα και μετα απο μια εβδομάδα γέννησα τα μικρά μου.Τα γέννησα φυσιολογικά έπειτα απο 12 ώρες αφόρητων πόνων.Ήμουν στην 25 εβδομάδα και δυστηχώς τις έχασα και τις δυο. Απο εκεινη την μερα ολα άλλαξαν. Όλα είναι ανούσια, πονάω αφόρητα για τα μικρά μου κοριτσάκια και μου λείπουν πολύ. Δεν θα τις ξεχάσω ποτέ!!!Σας αγαπώ μωράκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε κοριτσάκι μου????? Πω πω….. συγκλονίστηκα!!!! Κουράγιο αγαπίτσα μου!!!! Θα σου ξαναστείλει ο Θεός μωράκια…… υπομονή να κάμεις!!!!! Σε φιλώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ...ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ!!!!

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΣΟΥ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΦΙΞΤΕ Η ΜΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΓΙΑ ΔΥΝΑΜΗ...ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΕΣ...ΜΟΙΡΑΖΕΣΤΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΟΝΟ...ΑΒΑΣΤΑΧΤΟ ΠΟΝΟ...!

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ....

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ότι και να πω δεν αρκεί για αυτό που πέρασες......

Προσπάθησε να γίνεις λίγο πιο δυνατή ,παίρνοντας όσο χρόνο σου χρειαζεται για να κολλήσεις τα κομμάτια σου....

Ελπίζω με τον καιρό κάτι νέο στη ζωή σου - μία νέα εγκυμοσύνη ίσως - να κάνει όλα όσα πέρασες ανάμνηση...Είναι νωρίς ακο΄μα , το ξερώ...

Να σκέτεσαι θετικά και να μην ξεχνάς οτι όλα γίνονται για κάποιο λόγο.

Κουράγιο , τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου καταλαβαινω οτι πονας πολυ. Σου ευχομαι στην δευτερη προσπαθεια σου να εισια πολυ πιο τυχερη και με τις ευχες όλων μας να κρατησεις το πολυποιθητο μωρακι σου. Καλο κουραγιο και υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα λόγια παρηγοριάς...μακάρι καμμία να μην βιώσει τοσο άσχημες καταστάσεις και φυσικά καμμια να μην νιώσει τετοια απώλεια. Άσχημο πράγμα να γεννάς και να μην έχεις παιδί, να γίνεσαι μανα και να μην είσαι ταυτόχρονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη Tesh

Ειμαι η Λινα και πριν δυο χρονια εχασα και τη μπεμπα μου που γεννηθηκε προωρα

πιστευω οτι καπως καταλαβαινω το πως νιωθεις ..αν και καθε ανθρωπος βιωνει την απωλεια διαφορετικα

Θα κανεις κουραγιο και σιγα σιγα θα συνεχισει η ζωη σου..ο πονος θα γλυκανει

Ειναι φυσικο να σου λειπουν τα ονειρευτηκες τα κρατησες μεσα σου οσο ηταν δυνατο..Πιστευω οτι παντα θα μας λειπουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ, ΣΟΥ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ, ΝΟΗΤΑ...!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ....ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΛΟΨΥΧΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο κοπελα μου.Ξερω τι περνας γιατι στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω.Ειναι δυσκολο,αφορητο καποιες στιγμες αλλα θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη θα ποναμε λιγοτερο και θα παρουμε πισω λιγη απο τη χαρα που στερηθηκαμε.Σε φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.

ΕΧΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.

ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΦΟΡΗΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ,ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΙΣ.

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ

:(:(:(:(:(:(:(

ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΙΩΣΕΣ..

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ότι και να πω, ότι και να γράψω θα είναι ανούσιο μπροστά στον πόνο που νιώθεις!! Πολύ λυπάμαι γι'αυτό που συνέβη!Κουράγιο! Εύχομαι ν'αποκτήσεις ένα γερό μωράκι σύντομα.. ή και περισσότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τραγικο αυτο που περιγραφεις...λυπαμαι που σου συναιβει.κανε υπομονη,εδειξες τοση δυναμη σε ολη τη διαρκεια καπου μεσα σου θα εχεις κι αλλη τοση ειμαι σιγουρη. Θσου ευχομαι να ερθει ενα μωρακι παλι κ να το κρατησεις στην αγκαλια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω τιποτα αλλο να σου πω παρα μονο κουραγιο και δυναμη

να εισαι σιγουρη οτι,οτι χανουμε οτι μας παιρνει ν=μας το ξαναδινει πισω καποια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΕΓΡΑΦΑ ΔΥΟ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΒΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΟΝΟ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ..ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ ΟΤΙ ΧΑΣΑΜΕ,ΑΥΤΟ ΧΑΘΗΚΕ ΠΑΕΙ....ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΑΥΡΙΛΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΙ ΙΣΩΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΧΘΕΣ...ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΙ ΟΣΟ ΛΥΓΙΖΕΙΣ ΘΑ ΜΕΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ....ΚΙ ΟΣΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΝΕΙΡΑ...ΚΙ ΙΣΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΖΩΗ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΕΣ... ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου κοπελα μολις τωρα διαβασα τι περασες κ ειλικρινα συγκλονιστηκα μακαρινα μην στυνεβαιναν ποτε αυτα...Ο Θεος να σου δωσει κουραγιο κ δυναμη να συνεχισεις κ ν αποκτησεις γερα μωρακια...Ευχομαι οτι καλυτερο για την ψυχουλα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κορίτσι μου, πέρασες έναν Γολγοθά...

Όσο μπορείς, κράτα τη δύναμη που σου έχει μείνει και μέρα με τη μέρα ξανάρχισε να ελπίζεις. Δε χάθηκε το όνειρο. Αφού έμεινες και τόσο εύκολα έγκυος, το πιθανότερο είναι να ξαναμείνεις και να φέρεις στον κόσμο μια νέα ζωούλα. Σου το εύχομαι ολόψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω για την συμπαράσταση...ξέρω ότι με νιώθετε όπως νιώθω κι εγώ εσας, ειδικά όσες έχουμε βιώσει την απώλεια... Χτές πήγα για πρώτη φορά να ανάψω κεράκι στο κοιμητήριο που έθαψαν τα μικρά μου. Ο Θεός να μην χαρίσει σε κανέναν άνθρωπο τέτοιες άσχημες στιγμές... Απο 'δω και πέρα εύχομαι για όλες μας μόνο χαρούμενα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ-ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ-ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΙΧΑ ΟΛΙΓΟΑΜΝΙΟ ΕΛΛΑΤΩΜΕΝΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΣΤΗΝ 16η ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΜΕ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ 3,5 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ---ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ-ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ-ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ-ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ--ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ-ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ-ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ-ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ........ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΚΑΤΙ-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...