Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ


zoza2

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ MAMMYLAND :blush: ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΤΥΧΥΜΕΝΗ :(:( .ΑΡΧΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΥΧΟΣ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ; ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΔΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΑ ΕΜΡΥΑΚΙΑ ΜΟΥ;

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΙΜΑ;ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ 7 ΜΕΡΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΙΜΑ ΑΡΧΙΚΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ Η ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ,ΑΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ 7.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΜΕ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΜΠΑΡΑΛΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΤΥΓΧΑΝΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ Η ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ;

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ ΕΧΕΙ ΟΛΙΓΟΑΣΘΕΝΟΣΠΕΡΜΙΑ .ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ 8ΕΜΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΡΧΙΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΦΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΛΟ ΜΝΜ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΣΩΣ ΧΑΖΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα zoza2, κ εγώ είμαι ολοκαίνουργια εδώ! Έχω κάνει 2 προσπάθειες IVF κ μάλιστα με μικρογονιμοποίηση λόγω ασθενοσπερμίας (πολύ ασθενο... όμως!)Κ στις 2 η εμβρυομεταφορά έγινε με καθοδήγηση υπερήχου κ στο τέλος μου έδωσαν κ φωτο με τα τοποθετημένα εμβρυάκια. Ευτυχώς η 1η μου είχε επιτυχία (έχω ένα αγοράκι 3 ετών), αλλά η 2η ενώ ξεκίνησε

εγκυμοσύνη, παλλινδρόμησε 8η εβδομάδα. Για το αίμα δεν ξέρω να σου πω, στην τελευταία δεν είχα καθόλου, νόμιζα ότι όλα πήγαιναν καλά, αλλά η καρδούλα του είχε σταματήσει.. Εσύ όμως μην το βάζεις κάτω, ειδικά αν έχεις 8 ολόκληρα έμβρυα στην κατάψυξη, και ξεκίνα δυναμικά μια νέα προσπάθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLO argyro73 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.Κ ΜΕΙΣ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ .ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ :cheer:

(ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΣΟΥ ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!)ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΜΕ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί καλέ να ξαναμπείς στην διαδικασία εφόσον έχεις εμβρυάκια στην κατάψυξη....Εκτός και εάν το κέντρο πληρώνεται περισσότερο αν σε ξαναβάλει να τα κάνεις όλα από την αρχή!!!!!!!

Δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία για τον υπέρηχο, θα κάνω την 1η μου εμβρυομεταφορά τέλος Οκτωβρίου και θα σου πώ...αλλά από τις άλλες κοπέλες εδώ, όλες έχουν πει για τον υπέρηχο...Υποπτο μου φαίνεται που δεν σου έκαναν...

Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια την επόμενη φορά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ιrene1 και μένα το σκηνικό με τον υπέρυχο που φάνηκε πολύ ύποπτο αλλά τί να του πώ τώρα εδώ δεν τον μιλούσα τ'οτε με τα προβλήματα άστα έχε χάρη που έχω τα εμβρυάκια μου και με περιμένουν αλλιώς δεν ξαναπάταγα σε αυτό το κέντρο.Αλλά τι να κάνω τώρα θα κάνω και τις 2 προσπάθειες (τα έχουν σε 2 παρτίδες 4+4)και μετά βλέπουμε.Καλή αρχή και σε σένα με την πρώτη τοτα μωρόά σου ;) Και γω περιμένω να στρώσει λίγο ο κύκλος μου και αρχές νοέμβρη πάω για τη δεύτερη προσπάθεια :woohoo: βήμα βήμα θα πηγαίνουμε!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoza2 έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ MAMMYLAND :blush: ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΤΥΧΥΜΕΝΗ :(:( .ΑΡΧΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΥΧΟΣ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ; ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΔΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΑ ΕΜΡΥΑΚΙΑ ΜΟΥ;

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΙΜΑ;ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ 7 ΜΕΡΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΙΜΑ ΑΡΧΙΚΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ Η ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ,ΑΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ 7.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΜΕ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΜΠΑΡΑΛΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΤΥΓΧΑΝΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ Η ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ;

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ ΕΧΕΙ ΟΛΙΓΟΑΣΘΕΝΟΣΠΕΡΜΙΑ .ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ 8ΕΜΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΡΧΙΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΦΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΛΟ ΜΝΜ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΣΩΣ ΧΑΖΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :)

Σε ποιο κέντρο κάνεις την εξωσωματική (για να μην το πεις δημόσια στείλε μου προσωπικό μήνυμα); Εγώ θυμάμαι και φωτογραφία τα εμβρυάκια που βάλανε μου δώσανε και υπέρηχο με την ακριβή τοποθέτησή τους εκτυπώσανε.

Τώρα δεν διευκρίνισες. Ειχες πολύ αίμα την 7η ημέρα πριν τη χοριακή. Τι σου είπε ο γιατρός για αυτό; πήγες να κάνεις καμία εξέταση; Γιατί το αίμα σου κράτησε τόσο; χοριακή έκανες παρόλα αυτά;

Η επέμβαση στον άντρα ξέρω ότι γίνεται στην περίπτωση αζωσπερμίας. Ο σύντροφός σου πόσα σπερματοζωάρια έχει;

έπειτα λές ότι έχεις 2 παρτίδες 4+4 έμβρυα σε κρυοσυντήρηση. Πόσα έμβρυα σου τοποθετούν. Αν είσαι πάνω από 40 μπορούν να σου βάλουν 4. Αλλά αν είσαι κάτω των 40 δεν πρέπει να σου βάλουν πάνω από 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΖΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΗΓΕΣ? ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoza ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ. ΕΠΙΣΗΣ, ΕΜΕΝΑ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΘΟΛΟΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΚΝΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κατά την εμβρυομεταφορά μου έδειξαν τα εμβρυάκια και μετά μου τα έβαλαν αλλά δεν μου έδωσαν φωτογραφία :( . Ίσως επειδή το κέντρο είναι στην επαρχία και τα πράγματα είναι λίγο πιο χαλαρά. Στο αντίστοιχο της Αθήνας μπορεί να δίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζοζα2 καταρχιν καλως ηρθες,εχβ κανει 2 εξωσωματικες με μικρογονοιμοποιηση καθως εχουμε πολυ μικρη κινητικοτητα,παντα μου δυνανε φωτο και υπεριχο,η πρωτη μου προσπαθεια ηταν αρκιβως οπως την δικη σου παρουσιασα αιμαι εκανα χοριακη και ηταν θετικο αλλα δυστηχως βιοχιμικη.στην εξωσωματικη περιοδος θα σου ερθει μονο αν κοψεις τα χαπια εφοσον δεν πετυχε,κατι αλλο θα ηταν μηπως ηταν βιοχιμικη?στην δευτερη προσπαθεια μου εκανα τον μπουμπουκο μου αλλα σε αλλον γιατρο.οσο για την επεβαση κανουν μονο σε περιπτωση αζωοσπερμιας και παλι ειναι πολυ λεπτη επεμβαση θελει προσοχη ειχε κανει ο αντρας μιας φιλης μου και τελικα τον καταστρεψαν τελειος τον ανθρωπο να προσεξτε αυτο το ενδεχομενο.σου ευχομαι καλη επιτυχια αλλα κατα την γνωμη μου σε αλλο κεντρο να τα παρεις τα εμβρυακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :) για να γίνω πιο συγκεκριμένη είμαι 25 χρ.μου έβαλαν 2 εμβρυάκια τα οποία πριν τη μεταφορά μας τα είχε δείξει η εμβρυολόγος στον υπολογιστή της και μαε είχε πει οτι είναι ποιότητα αα μετά στην μεταφορά όπως ήμουν ξαπλωμένη με το ένα χέρι μου κρατούσα την κοιλίτσα μου και με το άλλο το χαρτί της φώτο,για τον υπέρυχο το έμαθα από εδώ και έπαθα πλάκα!ούτε τζελ ένιωσα ούτε υπέρυχο ούτε διαδικασία είδα(επίσης ο γιατρός είχε αργήσει 2,5 ώρες ραντεβού είχαμε 14:30 και η μεταφορά έγινε 6 παρά με τα νεύρα μου σμπαράλια όταν τελείωσε ο γιατρός είπε στον άνρα μου ακριβώς :good luck και μείναμε παγωτό!)όταν ξεκίνησε το αίμα μια φορά που τον είχα πετύχει στο τηλ μου είπε απλά συνέχισε τα φάρμακα μήπως και υπάρχει εγκυμοσύνη με αίμα.Η χοριακή ήταν 2.38 και εννοείται ότι δν ξαναέκανα.Όταν πήγαμε και τον βρήκαμε στο κέντρο και του είπα ότι το αίμα συνεχίζεται και δν αντέχω άλλο μου είπε ότι είναι φυτσιολογικό και στην επόμενη περίοδο να πάρω κτ αυτοκόλητα για την νέα προσπάθεια.Και επειδή το αίμα συνεχιζόταν πήρα στο κέντρο και μίλησα με την εμβρυολόγο μου είπε ακριβώς :μν κάνεις τπτ αν δεν σου στρώσει η περίοδος και ηρεμήσει το ενδομήτριο γιατί θα είναι χαμένος χρόνος.Ούτε εξετάσεις μου έδωσαν ούτε τπτ,ο΄τε καν υπέρυχο δν μου έκανε όταν πήγα να τον δώ!Πριν 20 μέρες έκλεισα ραντεβού με ένα συνεργάτη του από το κέντρο και του εξήγησα την κατάσταση όταν μου έκανε υπέρυχο είδε έναν πολύποδα 7χιλ.αλλά επειδή ήμουν κοντά στις μέρες ωορηξίας μου είπε να περιμένω να αδιαθετήσω και μετά να ξαναπάω να με δει .Επίσης είπε ότι το αίμα δν ήταν περίοδος αλλά αιμοραγία και ότι αυτό θα πρέπει να το ψάξουμε λίγο ,γιατί του έκανε εντύπωση ότι από την 7η μέρα είχα τόσο αίμα.Μου είπε ακόμα ότι μπορεί να κάνουμε μια εξέταση για να δούμε το εσωτερτικό της μήτρας.Όσον αφορά το σπέρμα τις εξετάσεις τις έχουν αυτοί.Μας είχαν πεί ότι ναι μεν υπάρχει πρόβλημα σοβαρό αλλά ότι μπορεί να γίνει η δουλειά μια χαρά,αυτό το είπαν στην αρχή ,γιατί μετά άρχισαν να λένε ότι ναι μεν μπορεί το έμβρυο να είναι αα ποιότητα αλλά αυτό δν σημαίνει ότι είναι και αρκετά δυνατό.Και τότε γιατί τα έβαλαν στην κατάψυξη;Ήθελα να ρωτήσω το φάκελο των εξετάσεων μας μπορώ να τους τον ζητήσω;Αλήθεια μπορώ να τα πάρω και να πάω αλλού;Μου κόστισε πολύ η ιστορία με το αίμα ειδικά...ΣΥΓΝΩΜΗ για το τεράστιο μνμ αλλά είμαι πολύ αγχωμένη...ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και βεβαια μπορεις να παρεις τις εξετασεις σου,ετσι εκανα καιεγω μολις εγινε το μπερδεμα με τον πρωτο γιατρο πηγα στο κεντρο και τις πηρα.κοιτα να εισαι εσυ καλα να βρεις εναν καλο γιατρο που να τον εμπιστευεσαι και προχωρα με αισιοδοξια.και εγω 24 ειμαι και παντα ελεαγα θα γινω μαμα ο κοσμος να γυρισει αναποδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoza αν θεσ στειλε μου pm για να μου πεισ ποιο ηταν το κεντρο που πηγεσ και ποιοσ ο γιατροσ γιατι η ιστορια σου μου θυμιζει την δικη μου περιπτωση.λεσ να παμε στο ιδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoza2 δεν μας λες σε ποιο κεντρο εγινε αυτο να ξερουμε?αν δεν θελεις στειλε μου πμ~!!!

φυσικα και να παρεις τις εξετασεις σου να πας αλλου!!!Δεν θα επρεπε να ντρεπεσαι εσυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...