Μετάβαση σε περιεχόμενο

paei k autos o mhnas....


titinela

Recommended Posts

Βρε κοριτσι μου μην απογοητευεσαι...Απλα δεν ηρθε ακομα η ωρα του...Σκεψου οτι ξεκινα ενας ολοκαινουριος μηνας που θα προσπαθησεις και παλι.Ποσο καιρο εχεις που ξεκινησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα η συμβουλη μου ειναι να ηρεμισεις και να μην μετρας μηνες και μερες.

μολις το πετυχεις αυτο θα μεινεις αμεσως εγκυος.

δυστυχως το αγχος μας δημιουργει πολλα προβληματα οπως το να καθυστερει το μωρακι.

αν δεν υπαρχει καποιο αλλο προβλημα στους υποψηφιους γονεις οταν φυγει το αγχος θα ερθει αμεσως το μωρακι

ολοι το παθαμε αυτο και μολις ηρεμισαμε ηρθε αμεσως.

οποτε ηρεμιστε σταματιστε να μετρατε και απολαυστε ο ενας τον αλλο και συντομα θα μας πεις τα ευχαριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου,σε καταλαβαινω απολυτα!!!να φανταστεις ειμαι στον 2ο μηνα προσπαθειων και απο τωρα εχω τρελαθει και δεν ξερω τι να κανω για να χαλαρωσω!οταν μου ηρθε κι εμενα η ακατανομαστη ετσι σκεφτηκα ,παει αυτος ο μηνας!ομως πρεπει να χαλαρωσουμε οσο γινεται γιατι αλλιως δεν θαρθει ο πελαργος συντομα... :(

Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να χαλαρωσουμε...οτι θελεις ειμαι κοντα σου,στειλε πμ για οτι χρειαστεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia skeftomai pws otan to thes den tha erthei k otan den mporeis na to megalwseis sou skaei san vomva...etsi thn exw pathei..twra tha eixa 3 xronwn paidaki..alla poios tha mou elege tote oti tha eimastan mazi k pantremenoi opws twra..mono 1 mhna eimastan mazi..ekatsa k skefthka k eipa na xalarwsw ligo k na mhn trelenomai...tha erthei etsi den einai?ti sto kalo,mia xara eimaste k oi duo k neoi..20 egw 29 o antras mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 29 ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pou tha paei..tha erthei...se euxaristw polu..eimai mikrh k niwthw polu omorfa otan eimai edw mesa..sas niwthw oles polu konta mou k san na sas xerw xronia..ennoeitai kalh epituxia se oles mas..oles grhgora egkuoules...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πρέπει να απογοητευόμαστε ποτέ!!!! συμβαίνει πάντα το ίδιο. Μας έρχεται, στεναχωριόμαστε και κλαιμε, δεν μιλιόμαστε για 2-3 μέρες, περνάνε χίλιες δυο αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μας, αλλά όταν πλησιάζει πάλι η ωορρηξία παίρνουμε τα πάνω μας και οι ελπίδες δυναμώνουν και πάλι!! Αυτό γίνεται!!!! Πάντα λέω ότι είναι "μαθηματικά" αυτή η σύλληψη. Αν όλα είναι καλά και στον άντρα και στη γυναίκα, δεν μπορεί, θα γίνει. Μία αποβολή, 4 μήνες προσπαθειών, εεε, με λίγο παραπάνω επαφές εκείνες τις μέρες το πιάσαμε αυτή τη φορά το σποράκι!! Πήρα φθηνά τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης από το ίντερνετ (από το www.hometest.gr - όποια θέλει να το δει) και τώρα μου περισσεύουν...... Είπα να πάρουμε πολλά για να έχω για ένα τρίμηνο ακόμα... Να πως λειτουργεί η ανάποδη ψυχολογία... Και επίσης, μας λένε να μην το σκεφτόμαστε, να μην αγχωνόμαστε... Εγώ το σκεφτόμουνα κανονικά, και έμεινα έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩριεσαι γλυκεια μου.Το ιδιο αισθανομαι και εγω παρολο που ειμαι και εγω μικρη(22)).Το θεμα ειναι οτι επειδη πραγματικα θελουμε πολυ και προσπαθουμε κοντα ενα χρονο...η ψυχολογια επηρρεαζεται ΔΥΣΤΥΧΩς ΚΑΙ ας μη το θελω..και η δικη μου αλλα και του αντρα μου...

Γιαυτο μη σκεφτεσαι αρνητικα ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ;)

Ασ 'κανουμε Υπομονη :ohmy: ...γιατι η επιθυμια μασ για ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :blink::blink: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου PepiA. Συγχαρητήρια. Είναι το πρώτο σου παιδάκι? Πόσο μηνών είσαι? Έχεις χρησιμοποιήσει το τέστ ωορρηξίας ή το τέστ εγκυμοσύνης?

Εγώ έχω ένα γιό 7 ετών και αποφασίσαμε (καθυστερημένα) να κάνουμε και δεύτερο (βασικά ο μικρός το θέλει πολύ). Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ήμουν πολύ τυχερή (με την πρώτη!). Τώρα μπαίνω στον δεύτερο μήνα προσπάθειας.

Απ΄ότι είδα στο profile σου πρέπει να είμαστε πολύ κοντά στην ηλικία.

Ενημέρωσέ με για τα τέστ γιατί σκέπτομαι να τα αγοράσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου PepiA. Συγχαρητήρια. Είναι το πρώτο σου παιδάκι? Πόσο μηνών είσαι? Έχεις χρησιμοποιήσει το τέστ ωορρηξίας ή το τέστ εγκυμοσύνης?

Εγώ έχω ένα γιό 7 ετών και αποφασίσαμε (καθυστερημένα) να κάνουμε και δεύτερο (βασικά ο μικρός το θέλει πολύ). Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ήμουν πολύ τυχερή (με την πρώτη!). Τώρα μπαίνω στον δεύτερο μήνα προσπάθειας.

Απ΄ότι είδα στο profile σου πρέπει να είμαστε πολύ κοντά στην ηλικία.

Ενημέρωσέ με για τα τέστ γιατί σκέπτομαι να τα αγοράσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου vassodra. Θέλει αδελφάκι ο γιος σας? ελπίζω μόνο να μην ζηλεύει όταν με το καλό γεννηθεί!!!

Εγώ είμαι στην αρχή ακόμα.... Ούτε καν το έχουμε πει... (λόγω ιστορικού με αποβολή).

Και τα δύο χρησιμοποίησα. Ευτυχώς έχω κάθε μήνα ωορρηξία και ότι τεστ έχω κάνει έχει δείξει θετικό την 13η μέρα. Τα συγκεκριμένα της εγκυμοσύνης μου έδειξαν θετικά λίγες μέρες πριν καταλάβω ότι έχω καθυστέρηση. Έκανα 6 συνολικά, τα κρατάω για σουβενίρ.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κο ριτσία και εγώ στα ίδια είμαι προσπαθω 4-5΄μήνες και το τελευταίο πιο εντατικά με παρακολουθηση ωορρηξιας αλλά σήμερα αδιαθετησα τώρα περιμένω με αγωνία την επόμενη ωορρηξία ..... και πίστευα ότι ΄θα ήταν πολύ εύκολο επειδή στο γιό μου είχα μείνει εγκυος με την πρώτη προσπάθεια ,ήταν βέβαια πριν 9 χρόνια τώρα είμαι 36 και τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα δεν απογοητεύομαι όμως είμαι σίγουρη ότι θα 'ρθει..... καλή επιτυχία σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ Κ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

:(:(

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΙΟ ΖΕΣΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΕΜΠΕ ΤΟΤΕ ΧΑΛΑΣΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ Κ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΧΑ :ohmy::ohmy:

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΙΧΟ ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΩΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ[ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΘΥΡΟΡΙΔΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ}

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ {ΕΔΩ Κ 5 ΜΗΝΕΣ } ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΚΑΤΑ ΜΕΧΡΙ 37.2 ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΕΣΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μασροράκι,μην κάνεις τεστ αν θες να με ακούσεις κάνε αύριο το πρωί μία χοριακή με τόση καθυστέρηση αν είναι εγ΄κυμοσύνη που πολύ σου το εύχομαι θα δείξει σίγουρα καλή επιτυχία και ενημερωσέ μας για τα αποτελέσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΗΠΕΡ

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ Κ ΜΗ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΗΠΕΡ εγώ έχω κάνει μια αποτυχημένη εξωσωματική και ετοιμάζομαι το νοέμβρη για μια νέα προσπάθεια και ελπίζω επιτυχής με κρυοσυντήρηση με το καλό και σύντομα όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...