Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε ειναι ειναι η μερα μου?


bibibo

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια :) Να κανω μια χαζη ερωτηση? Εχω κυκλο 29-30 ημερων, ποτε ειναι η μερα ωοριξιας? Στη δευτερη εγκυμοσυνη σε κυκλο 28 ημερων η συλληψη εγινε την 11η μερα του κυκλου.... :blink: Εχω μπερδευτει λιγακι, σε δυο μηνες κλεινει χρονο η αποβολη μου και ακομα δεν εχω καταφερει να μεινω εγκυος. Γιατι? Τι κανω λαθος? Μηπως πρεπει να κανω καθε μερα σεξ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα bibibo! Η μέρα της ωορηξίας σου είναι η 15η-16η για κύκλο 29-30 ημερών. Άρα οι γόνιμες μέρες σου είναι περίπου από την 12η έως την 19η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπιμπιμπο καλημερα!!

λεγεται οτι σε αυτο τον κυκλο που εχεις η γονιμη μερα

ειναι η 14η ή η 15η..ομως αυτο δεν ειναι κανονας..μην κανεις σεξ μονο τις υποτιθεμενες γονιμες μερες, γιατι η ωορηξια μπορει να γινει οποιαδηποτε μερα του κυκλου!!!

κανε ερωτα απο την μερα που σου τελιωνει η περιοδος μεχρι περιπου την 20η μεα του κυκλου ελευθερα..μερα παρα μερα..κ θα δεις θα ερθει κ το 2ο νινι!!φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα είμαι και εγώ στην ίδια κατάσταση έχω ένα γιο 9 ετών και προσπαθώ περίπου 5 μήνες από το προηγούμενο μήνα αρχισα να παρακολουθώ την ωορρηξία με υπερηχο ,ρώτησε το γιατρό σου κ καλή επιτυχία ,να χαιρεσαι το παιδάκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

μπιμπιμπο καλημερα!!

λεγεται οτι σε αυτο τον κυκλο που εχεις η γονιμη μερα

ειναι η 14η ή η 15η..ομως αυτο δεν ειναι κανονας..μην κανεις σεξ μονο τις υποτιθεμενες γονιμες μερες, γιατι η ωορηξια μπορει να γινει οποιαδηποτε μερα του κυκλου!!!

κανε ερωτα απο την μερα που σου τελιωνει η περιοδος μεχρι περιπου την 20η μεα του κυκλου ελευθερα..μερα παρα μερα..κ θα δεις θα ερθει κ το 2ο νινι!!φιλια!!

:):lol: Παλι θα σπασουν οι σουμιεδες. Αν δεν μεινω εγκυος παντως σιγουρα θα αδυνατησω :P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα η 14η μερα ειναι μυθος!!!εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυος απλα αυτον το μηνα με κυκλο 29-30 θερμομετρηθηκα και ειδα πως ωοριξια ειχα την 11η μερα του κυκλου μου!ελπιζω να το πιασαμε το σπορακι αν και ειμαι απαισιοδοξη...

παντως οντως ειναι δυσκολο το μερα παρα μερα,κιασ μαρεσει το σεξ,ο ανντρας μου θα παρει τα βουναααααα...ερχεται πτωμα απο την δουλεια και να του πω ''ωραια γυρισες κομματια αλλα ελα να με κανεις κι εμενα φετες χαχαχαχχαχα΄΄.

αχ δεν ξερω ,πλεον μονο στις διακοπες θα πιανουμε παιδια,κι αυτο αμα πετυχουμε και το 12ωρο που ειναι γονιμο το ωαριο..αστα να πανε

σου προτεινω θερμομετρηση μπας και το πετυχεις ,μετρα καθε μερα τη θερμοκρασια σου την ιδια ωρα αμα μπορεις και η χαμηλοτερη θερμοκρασια του κυκλου σου θαναι η γονιμη μερα,μετα αρχιζει να ανεβαινει παλι η θερμοκρασια...δυσκολο αλλα ισως και να σε βοηθησει!αν επιασε σε μενα ?θα σου πω οταν φτασει 17 του μηνα!!!φιλακια πολλαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Εμένα μου ήρθε η περίοδος 30/9 και για πρώτη φορά πήρα τα clearblue τα οποία (όπως λένε οι οδηγίες) πρέπει να τα ξεκινήσω την 9η μέρα με κύκλο 26 ημερών. Σήμερα είμαι στην 10η μέρα και φυσικά τα δύο test ωορρηξίας που έκανα ήταν αρνητικά. Ελπίζω κάποια μέρα να δω το χαμογελάκι στο test για να πάρω τα πάνω μου γιατί από αισιοδοξία δεν τα πάω καλά.

Ο γιατρός μου λέει ότι οι γόνιμες μέρες είναι η 9η, 11η και η 13η.

Αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να χαλαρώσω λίγο???? Η πρώτη και η τελευταία σκέψη έχει γίνει τελικά!!!!!! Κάθε μέρα κοιτάω το ημερολόγιό μου και υπολογίζω τις ημέρες μην κάνω λάθος και χάσω την γόνιμη. (γι’ αυτόν τον λόγο πήρα και το test).

Καλή επιτυχία σε όλες μας. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika oute ena xamogelaki sta test oorixias re koritsia!!!!!

Ola ta test bghkan arnitika!!!!!

DEN tha to balo kato...........kai oute tha to skeftomai..........(leme tora)

Apla tha perimeno to rdv me to giatro mou kai blepoume!!!!!

Mporo na kano kai kati allo???? Afou x8es xekinisa pali ta primolut kai ap' oti xero h periptosh egymosynhs me ta xapia auta einai APYTHANH.

Ante ypomonh tora mexri ton epomeno mhna pou isos kati na allaxei...... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΠΟ 28 - 31 ΜΕΡΕΣ

ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΧΑΛΑΣΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ

Κ ΠΗΓΕ ΣΤΙΣ 41-43 ΜΕΡΕΣ

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΩΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΟΥΤΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΤΙΠΟΤΑ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΥΧΑΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ

ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΠΑΛΙ

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΝΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ??????????

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ 1010

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsaki mu!!!!!!

kanonika oi gonimes xekinoun atin 13 mera tou kyklou..mexri peripou tin 16..alla!auto den einai sigouro...opote an adiathetises 10 tou mina...apo tis 20 kai meta xekina prospatheies!na exeis epafes i kathe mera i mera paramera.apo mia fora.tote tha eisai sigouri oti tha peseis se gonimi..!gia na vreis sigoura tis gonimes pare ena testaki clear blue alla re paidi mu auta agxonoun genika...!

kali epitixia!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ

ΤΟ ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝΤΕ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΙΔΑΜΕ

ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΧΟΘΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ

ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...