Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι επιδομα ειναι αυτο?


Eleny2

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!

Εχτες δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο μια φιλη και μου ειπε για καποιο επιδομα που δινει το ΟΑΕΔ.

Πρεπει να εχει τουλαχιστον 75 ενσημα του 2008 και το 2009 καθολου! Υσχιει κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ... πόσο χαίρομαι που υπάρχει και άλλη ξύπνια από τα άγρια χαράματα :P (η μικρή μου ειχε όρεξη)

Διστυχως δεν μπορώ να σε βοηθήσω ... εγώ έχω ΤΕΒΕ ... αλλά αν θυμάμαι καλα από μία φίλη κάτι πέρνεις και από τον ΟΑΕΔ ... πήγαινε ρώτα ... μην τους αφήσεις τίποτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κανω? 2 παιδια, ολλο και καποιο θα ξυπνησει πρωι πρωι! :laugh:

Μα και να μην ξυπνησουν εχω τον αντρα μου που σηκωνομαι μαζι του!

Πινω τον καφε μου με την υσηχια μου, διοτι αμα ξυπνησουν τα παιδια, ξεκιναει το τρεξιμο!

Θα παω γιατι εχω να αναννεωσω την καρτα ανεργιας μου και θα ρωτησω!

Ευχαριστω!Εννοειτε οτι δεν θα τους αφησω τιποτα! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα Ελένη μου! Αφού είναι να πας, ρωτάς κιόλας. Δεν πρέπει να τους "χαρίζουμε" τίποτε..... από ότι δικαιούμαστε!!!!! Μάθε και πες μας. Τα φιλιά μου στις ζουζουνίτσες σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει όντως ένα επίδομα τοκετού περίπου 740 ευρώ. Θέλω και εγώ να πάω να ρωτήσω για τα δικαιοολογητικά, αλλά είμαι λεχώνα κ κάνω αποκλειστικό θηλασμό στον μπέμπη μου και έτσι δεν έχω πάει ακόμα. Επίσης, αφού εισπράξεις το επίδομα από το ΙΚΑ, θα σου δώσουν από εκεί ένα χαρτί για να πας στον ΟΑΕΔ. Επιπλέον από τον ΟΑΕΔ παίρνεις τη διαφορά ΙΚΑ - ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΜΙΣΘΟΥ δηλ. σε πληρώνει τα χρήματα που υπολείπονται για να συμπληρωθεί ο μισθός σου (το ΙΚΑ δίνει λιγότερα και παίρνεις τη διαφορά από τον ΟΑΕΔ). Πρώτα λοιπόν πρέπει να πας στο ΙΚΑ κ μετά ΟΑΕΔ.Νομίζω πότι χρειάζεται κ χαρτί από τον εργοδότη ο ΟΑΕΔ, αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Το ΙΚΑ πάντως δίνει πολύ καλά χρήματα.

GOOD LUCK

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και από εμένα!

Όντως ισχύει αυτό το επίδομα!

Το παίρνουμε μετά τον τοκετό και αφού έχουμε πληρωθεί αυτά που δικαιούμαστε από το ΙΚΑ.

Είναι όπως ακριβώς τα είπε η catwoman.

Catwoman , μπορείς να εξουσιοδοτήσεις το σύζυγό σου ή κάποιο τρίτο άτομο

να καταθέσει τα χαρτιά και να πάρει τα χρήματα για λογαριασμό σου.

Σε πηγαίνουν σε κάποιο ΚΕΠ , το κάνεις και τελείωσες.Εχω την εντύπωση οτι έτοιμες εξουσιοδοτήσεις σου δίνει και το ΙΚΑ για τον ίδιο λόγο και τις είχα επικυρώσει πριν γεννήσω για να μην τρέχω μετά ;)

Τα χρήματα από τον ΟΑΕΔ ήταν πολύ καλά και αν θυμάμαι καλά , γύρω στα 900 ευρώ!

Όσες δεν τα πήρατε γιατί δεν το γνωρίζατε , οπωσδήποτε να πάτε να ρωτήσετε!

Καλή επιτυχία , ξέρετε πόσα κερδίζουν από το να μην παιρνουμε οτι διακαούμαστε?????Γι αυτο και δεν ενημερώΝουν πιστευω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...