Μετάβαση σε περιεχόμενο

to thelw toso poli ...lete na eimai?VOITHIA!!


kelly24

Recommended Posts

manoules kai upopsifies manoules geia sas eimai i kelly kai xairomai poli pou irtha stin parea sas!eimai 23 xronwn arravwniasmeni kai edw kai 6 mines prospathoume na piasoume mwraki..alla akoma tpt!exw faei polla lefta se test pou to apotelesma ws arnitiko me kane na niwthw apogoiteumeni!alla de to vaza katw..exw kuklo 32 -33 meres oles tis upopsifies gonimes meres autou tou mina kaname eleuthera teleutaia periodo eixa stis 27 augoustou.auto pou me provlimatizei auto to mina einai oti panta otan perimenw exw ponous stin koilia 4-5 meres prin mexri na mou rthei..einai i prwti fora pou den exw katholou ponous periodou to mono pou niwthw edw kai kana 3-4 meres einai kati tsimpimata dexia kai aristera(kuriws dexia)..episis kai kata tin praxi prinmerikes meres ponesa entona dexia!to stithos mou to vlepw kanoniko den to vlepw poliprismeno!episis ana diastimata me pianei zalada pws einai otan peftei i piesi ena tetio pragma tou deuteroleptou!episis paratirw edw k meres mia diskiliotita k mia suxnoouria.ugra den exw entopisei .vevala to prwi thermometro k edixne 36.7 evala kai twra kai deixnei 37!den thelw akoma na parw test giati mporei na mou rthei se kana 2 meres an kai den exw kanena simadi oti tha mou rthei!lete na eimai?to thelw poli!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου... προσωπικά σου εύχομαι να είσαι εγκυος! :woohoo:

Ισως κάποια από τα συμπτώματα σου να είναι συμπτώματα κύησης... πρώιμης κύησης.

θα σου συνιστούσα αύριο να πας να κάνεις μια εξεταση αίματος B χοριακή, ώστε να δεις αν είσαι έγκυος....

Αυτή, αν είσαι έγκυος, στην αρχή θα είναι 0,1 και πάνω και σιγα σιγα θα ανεβαίνει... ας πουμε αν είσαι στην 3η εβδομάδα κύησης θα σου δείξει γύρω στο 6.

Μην κάνεις τεστ... τσάμπα λεφτα είναι! Ο καλύτερος τρόπος είναι η Β χοριακή

Επίσης επειδή έχεις την υποψία μην κουράζεσαι και μην σηκώνεις βαρη μέχρι να παρεις τη Β χοριακή. Δεν το συζητώ ότι μετά θα παρεις το γυναικολόγο σου τηλέφωνο!!!

ΑΑΑΑ!!! και όχι πολύ στον υπολογιστή! Η ακτινοβολια του κάνει κακό στο έμβρυο!!!

Στα λέω με πολύ αγάπη και ένδιαφέρον, γιατί εγώ έχασα το μωράκι μου πριν μια βδομάδα, και θέλω να προφυλάξω νέες κοπέλες από κακοτοπιές για να χαρούν την εγκυμοσύνη τους και τη μητρότητα!!!!!

Αντε μικρουλίνα μου κάνε αυτά που είπαμε και αυριο να μου πεις τα αποτελέσματα!

Αν είσαι Αθήνα, πήγαινε σε μαιευτήριο για να κάνεις τη Β χοριακή. Σε μια ώρα θα έχεις την τι΄μή!!!!!!!!!

περιμένω εν αγωνίως το αυριανό σου ποστ μετά την εξέταση!

:silly: :woohoo: :) :laugh: :P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

seuxaristw poli giauta pou mou grafeis kai lupame poli giauto pou sou sunevei:(:(fantazomai pws mporei na niwtheis...eipa na perimenw 3-4 meroules akoma giati kathe mina ergei kana 2 meres!apla mou kanei entupwsi pws den exw kanena pono kai to stithos pou den einai prismeno.autes tis 3 meroules fusika kai tha prosexw poli pisteueis oti ta sumptwmata mou mporei na feroun egkimosini? sou euxomai ola na sou pane kala kai grigora na matheis k su oti eise egkioula

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΕ.ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΜΕ 31 Μ 32.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ..ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΙΑΣΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΜΕΝΟ.ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου τι ωραια νεα ειναι αυτα????????????? κοριτσακια μου ευχομαι και στις δυο σας να εχετε μια χοριακη τεραααααααστια!!!!!!!!!!! περιεργα συμπτωματα εχετε,ε?? εγω οταν ειχα μεινει εγκυος(ημουν και εγω απο τις ατυχες....το εχασα) ,το καταλαβα απο την υπνηλια(κοιμομουνα σαν γαιδουρα!!!!) και απο κατι τσιμπηματακια ελαφρα κατω. μακαρι κοριτσακια μου μακαριιιιιιιι!!!!!!! και εγω αυτο το μηνα εκανα αγκαλιτσες πολλες οταν καταλαβα οτι εχω ωορηξια....και απο χτες νοιωθω οτι εχω δεκατα...τωρα δεν ξερω, τα δεκατα φευγουν μετα την ωορηξια ή παραμενουν μεχρι την επομενη περιοδο????? δεν ξερω αν ειναι καλο που συνεχιζονται τα δεκατα ή οχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glukia mou exw tin entipwsi oti auto einai kalo simadi :)twra den gnwrizw k poli kala..makari na prosthetheis k su stin pareoula mas kai na ginoume 3 me xaroumena nea:)egw sinexizw na exw tsimpimata xamila ti na pw den xerw:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ..!ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ..ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΚΑΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΠΕΡΕΝΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ...ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΑΝ ΔΕ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ(ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΟΜΩΣ)ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ(ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 8ΗΜΕΡΕΣ )ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΕΙ ...ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ 15ΕΥΡΩ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ +++++++++++++++++++++++++ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ!!!!!!!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ,ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΗΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΟΤΑΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia tpt akoma...simera to prwi evala thermometro kai eixa 36.6 to fusiologiko...den exw akoma kanena pono koilias san auto otan perimenw periodo..auto pou egine simera einai oti pristike to stithos mou kai niwthw xamila stin koilia san na nai piasmeni ena periergo pragma....tha perimenw 2 meroules akoma omws na dw pws tha paei k aurio kai methaurio k meta an einai tha kanw xoriaki...

xara mou seuxaristw gia auta pou les koritsaki makari na piasun oi euxes sou kai se sena euxomai ta kalitera..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly μου σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος κοπέλα μου!!!!καλύτερα να κάνεις μια χοριακή που είναι το μόνο που θα δείξει σίγουρα...όσο για τα συμπτώματα μην πολυδίνεις σημασία γιατί καμιά φορά μας ξεγελάνε..

θα περιμένουμε νεότερα, που ελπίζω να είναι "θετικά"!!!!!

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αγαπητη συνωνοματη μακαρι αυτος να ειναι ο τυχερος μας μηνας!!!!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!εγω δεν περιμενω 8/10 και η αγωνια μου ειναι στα υψη!!!!!!!!!!ευχομαι να εχουμε στην κοιλιτσα μας τα αγγελουδια μας.απο οτι καταλαβα εχεις καθυστερηση;;μην το καθυστερεις αυριο πρωι πρωι χωριακη και ευχομαι να ειναι τεραστια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΛΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ Κ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ 8 ΜΗΝΕΣ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ Β ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ.. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me to kaloo glukia mou me to kalo na pareis aggalitsa ma to mikraki sou....kelly mou makari na eimaste egkiouless to euxomai toso poli...apla kapious mines 2-3 meres mou ergei vre koritsia alla akoma k etsi na nai tha xa ton klasiko pono pro periodou den ton exw... simera exw kati ugra aspro kitrina..eipa na parw aurio test giaarxi kai meta tha kana kai mia xwriaki..ax lete na paw aurio gia xwriaki?kai an epesa exw ston kuklo kai i prwti mera kathisterisis einaiaurio i methaurio giati exw kuklo 32-35 meres...kai dendixei??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Αυτό τον πόνο δεξιά τον νιώθω και εγώ πρώτη φορά!Λέτε? Αχ μακάρι!! Αλλά νιώθω και κάτι τσιμπίματα σαν περιόδου.. Αλλά περίοδο περιμένω 8/10. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.. Εύχομαι όμως όλες ο Οκτώβρης να μας βρει εγγυούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε δε όλες σας όλα καλά! Είμαι νέα στο φόρουμ... Τον περασμένο Νοέμβρη είχα μια παλλίνδρομη στην 6η εβδομάδα. Εδώ και 9 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου, μα τίποτα. Τον προηγούμενο μήνα είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση (κύκλος 31-33 ημερών)περιμένω σε 2-3 μέρες περίοδο. Το στήθος μου μέρες είναι πρησμένο, έχω ζαλάδες τις 3 τελευταίες μέρες το πρωι και τα πονάκια περιόδου από χθές έχουν γίνει πιο δυνατά. Αχ θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι και να πάει καλά αυτή τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia i kathisterisi sunexizete proxthes ekana test kai vgike arnitiko..periodo akoma tpt oute kan ponous..milisa me ton giatro kai mou eipe oti an telika eixa wrixia kai sunelava arga itan logiko na mi dixei to test akoma...m dwse dioria mexri tis 5 tou mina an mexri tote den mou rthei mou pe na paw na kanoume kai xwriaki kai na doume i sumvenei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...