Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μα.. τετοια διαφορα απο το 1ο????


Recommended Posts

Εχω μεινει αφωνη!!!! οταν ημουν εγκυος στη μαργαριτα ειχα μια εγκυμοσυνη σκετο υποδειγμα!!!! ουτε μια ενοχληση , ετρωγα υγιεινα, δεν εβαλα κιλα(9 ηταν ολα κι ολα) γεννησα σχετικα ευκολα.....

τωρα που΄μαι στον 3ο μηνα της δευτερης εγκυμοσυνης εζησα τη φρικη των εμετων, τις λιγουρες για ο,τι junk food υπαρχει στον κοσμο και εχω ήδη βαλει 2 κιλα σε λιγοτερο απο ενα μηνα!!!!!!! :ohmy::blink::ohmy::blink:

τι να πω δηλαδη..... και ρωτησα το γιατρο η διαφοροποιηση στην εγκυμοσυνη ειναι ενδεικτικο του αποτελεσματος??? πχ αλλο φυλο, ποιο ζωηρο μωρο κλπ και μου λεει πως οχι... οτι βρεχει κατεβαζει

για να δουμε... λετε το 2ο να μου βγει διαμετρικα αντιθετο απο τη μαργαριτουλα μου???? (ενα παιδι που κοιμαται τουλαχιστον 8 ωρες το βραδυ, κλαει μονο οταν πειναει και γελαει συνεχεια) ΦΤΟΥ ΜΗ ΤΗ ΜΑΤΙΑΣΩ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Frapedia! Πρέπει να σου πω ότι δεν είσαι μόνη, γιατί και εγώ ζω σχεδόν τα ίδια, αν και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τώρα μπήκα στον 4ο μήνα και έχω ήδη βάλει 6 κιλά!!! Τι να πω! Και δεν τρώω πια τόσο πολύ! Ίσως φταίει το ότι ήμουν πολύ αδύνατη, αλλά έτσι όπως πάει θα ξεπεράσω τα 20. Σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia μου,εγώ πάλι έχω σχεδόν ολόιδιες εγκυμοσύνες μέχρι τώρα! :woohoo:

Στην Αννούλα μου είχα μέχρι τον 4ο μήνα εμετούς,αναγούλες,ναυτίες.Τώρα στο νινάκι έχω πάλι εμετούς κτλ σύν και μιας αποκόλλησης :blink:

Η μικρή μου είναι πολύ ήσυχο μωράκι(και εγώ κλασσική ψωνάρα χαχα :laugh: ).Λες να βγει και το μπεμπάκι αθόρυβο; :woohoo:

Ααα επίσης πήρα μόνο 6 κιλά στην πρωτη εγκυμοσύνη... ;) Τώρα βλέπω να παίρνω καμιά 20αρια έτσι όπως πάω :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frepedia :lol::lol: να τη χαίρεσαι την κορούλα σου που είναι και καλό παιδί!!! :woohoo:

Για την εγκυμοσύνη εγώ θα έλεγα(απ ότι λένε οι έμπειρες δλδ) ότι μπορεί να είναι η διαφορά στο φύλλο του μωρού. Για να δούμε :silly:

σε λίγο θα ξέρεις έτσι δεν είναι?

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα εμετους και ολα τα σχετικα και ειχα και πολλα κιλα....τωρα στη δευτερη δεν ειχα καθολου εμετους το μωρουλινι ειναι πολυ ησυχο στη μητρα...σε σχεση με το προηγουμενο και τα κιλα μπρω να πω οτι ειναι σαφως πιο περιορισμενα...αλλα το φυλο ειναι το ιδιο..οποτε ολα ειναι σχετικα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ(ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΟΡΕΞΗ,ΖΑΛΑΔΕΣ,ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ),ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟ,ΕΓΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΡΙΓΥΡΝΑΩ ΠΑΝΤΟΥ.ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΙΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΓΡΙΝΙΑ ΜΕΧΡΙ 8 ΜΗΝΩΝ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ,ΜΕΧΡΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ,ΜΕΤΑ ΝΥΣΤΑ ΤΡΕΛΗ,ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΟΛΥ,ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΗΣΥΧΟ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΡΩΤΑΓΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΩΡΟ ΣΕ ΜΩΡΟ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ,ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΙΤΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε νικη παλι εγκυος εισαι???????????????

αχ δε το ξερα...

δηλ ποσο διαφορα θα εχουν μεταξυ τουσ???????????

μπραβο ρε θηριο...

εγω στο θοδωρακο εβαλα 19 κιλα :blush::blush::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη!Στον γιο μου πετουσα!Δεν καταλαβαινα τιποτα!Ειχα αναγουλες αλλα μονο το απογευμα και μεχρι τον τριτο.Σε αυτην την εγκυμοσυνη ξερνουσα συνεχεια,ηθελα να κοιμαμαι συνεχεια και γενικως δεν εχω ορεξη για πολλα πολλα.Παντως για το φυλο δεν παιζε γιατι παλι γιο εχω ουτε για το σχημα της κοιλιας γιατι οποιος με δει νομιζει οτι θα κανω κορη αλλα που;!Παντως αυτο που λενε οτι σαν χαρακτηρες αν εχεις ενα ησυχοο μωρο το αλλο βγαινει γκρινιαρικο η το αντιθετο!Μακαρι και μενα να βγει το δευτερο σαν τον Μιχαλη μου που δεν καταλαβαιναμε οτι ειχαμε μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην εγκυμοσυνη μου ημου ακριβως οπως εισαι εσυ στην δευτερη!!!! απαπα το σκευτομαι και ανατριχιαζω ημουν μονιμος κατοικος του μπανιου αφου ειχα μαθει απεξω το σχημα και το χρωμα στα πλακακια του δαπεδου χιχιχι

ευχομαι να μην σε ταλαιπωρισει πολυ το νινακι και να ειναι καλοβολο και ησυχο σαν την μαργαριτουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frapedia μου να σου ζησει η Μαργαριτουλα σου και με το καλο να ερθει και το 2ο!!

Αυτα ειναι πολυ συχνα..η μαμα μου στα δυο μου αδερφια δυνοπαθησαι στις εκγυμοσυνες(και μετα μη σου πω.. :P )και σε μενα δε καταλαβε τιποτα..

Καλη υπομονη και μην ανησυχεις και το 2ο αστερακι θα ειναι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜ0ΣΥΝΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ...

Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ...

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6,5 ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΚΙ Κ ΕΧΕΙ ΑΠ ΟΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

ρε νικη παλι εγκυος εισαι???????????????

αχ δε το ξερα...

δηλ ποσο διαφορα θα εχουν μεταξυ τουσ???????????

μπραβο ρε θηριο...

εγω στο θοδωρακο εβαλα 19 κιλα :blush::blush::P:P

χεχεχ ακριβως ενα χρονο θουλι μου!!!! να μη σου πω οτι υπαρχει πιθανοτητα να γεννησω και την ιδια μερα :ohmy::ohmy::ohmy:

και στη μαργαριτα ειχα πητ 20/04 οπως και τωρα και γεννησα τελικα 14/04

για να δουμε .... λες?!?!?!?!?! :lol: :woohoo: :lol: :woohoo: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραπεδια με το καλο κ το δευτερο μωρακι,ουτε εγω ηξερα οτι εισαι παλι εγγυος,αντε Μαρθα μας τρωνε στην στροφη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραπεδιά μου δεν ήξερα ότι είσαι έγκυος! Συγχαρητήρια :silly: :laugh:

Κοντά-κοντά θα είναι τα παιδάκια σου στην ηλικία! Τι ωραία!!! ;)

Όσο γι' αυτό που ρωτάς, εγώ πιστεύω ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ανεξαρτήτως φύλου του μωρού. Με το καλόοοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

φραπεδια με το καλο κ το δευτερο μωρακι,ουτε εγω ηξερα οτι εισαι παλι εγγυος,αντε Μαρθα μας τρωνε στην στροφη!!!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ

-ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ.ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΠΙΑΣΕ Η ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΓΟΡΙ

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Φραπεδια!!! Ελπιζω να μη μοιασει στο δικο μου μικρό "ΤΕΡΑΣ" γιατι εγω μια απο τα ιδια τραβηξα!!! Δεδαια δεν εβαλα κιλα αλλά τραβηξα της ψυχης μουτον ταραχο!! Τι εμετοι, τι δυσπεψια. Φου ξυπναγα το πρωη και ξερνουσα σαλια!!! Νυστικη δε!!!

Υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...